Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa09

ile wasze roczne maluchy ogladaja tv?

Polecane posty

Gość jak zerka od czasu do czasu
jestem na kafe bo tak jak pisalam wystarczy odpowiednio dziecko czyms zainteresowac i nie musi byc to tv :D dzieci sa zajete pizamkami itd wiesz zaraz idą spac. Dlaczego mi zarzucacsz ze jestem idealem ? To tak jak ja bym ci pisala ze jestes wyrodna matką bo dla swietego spokoju wlączasz dziecku tv i to rocznemu :D Przeciez ja tylko podalam propozycje zabaw w domu z takimi dziecmi w dniu gdy pada deszcz a ty mozesz sie zgodzic bądz nie ale czy nie potrafisz tego zaakceptowac ? Ja nie kwestjonuje twojego zdania. Robisz co uwazasz ja stwierdzilam ze mi to nie odpowiada i tyle a ty mi tutaj nadal o idealach wyjezdzasz:D Nie ma ludzi idealnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamijjaa
no bo piszesz w tonie pouczającym i ze mamy problem:) moje dziecko tez chodzi o 20 spac bo jest zmeczone, mimo ze ogląda w ciągu dnia pare bajek:) a bajki są spoko niektóre, serio:) jak już bąble pójdą spać to zapraszam na dyskusje już bez docinek mam nadzieje:) no bo tak cie troche podziwiam ze z dwójką dzieci i bez męża praktyczie:) buźka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak zerka od czasu do czasu
jednego nie zrozumiem, autorka zadala proste pytanie na ktore ja jej odpowiedzialam i co nagle okazuje ze skoro nie robie tak jak wy to musze byc INNA - Idealna, to odazu musze sie przechwalac jaka to ja boska nie jestem itd. Tak trudno wam zrozumiec ze kazdy jest inny ? Czy tutaj wazne sa tylko odpowiedzi ktore sa po waszej mysli a te juz inne sa beeee:P dziewczyny jestescie matkami powinnyscie byc dorosle a zachowujecie sie chwilami skandalicznie. Co w tym zlego ze mam swoj plan dnia w ktorym sie nie gubie, co w tym zlego ze dzieci mają w cholere roznych zajec przez co nie musza ogladac tv calymi dniami. Czy to dziwne ze jako osoba chwilowo nie pracująca mam az nadmiar czau i staram sie go racjonalnie wykorzystac :) po co pytacie o jakies rady i opinie skoro z gory zakladacie ze to wlasnie wy macie racje? Jakies to skomplikowane - nie na moją glowe tak wiec ide dzieciom bajki poczytac :D a potm szykuje sie na seksik :classic_cool:papapapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamijjaa
a poza tym mam okres to wredna jestem wtedy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamijjaa
no ale to ty właśnie założyłaś że to ty masz racje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo sie za duzo rozpisalas
bylo trzeba nie pouczac idz juz na ten sexik bueehhehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawa09
ok...a wiec.. bardzo podziwiam mamy ktore wymyslaja dzieciom tyle zabaw:) i mowie tu bez ironii :) ja widze ze moje dziecko jak bawi sie dluzej niz 2 godziny to ma ochote po prostu chwile postac przy stole i popatrzec w tv, odpoczac, odreagowac? no nie wiem..nie zmuszam jej do tego :) absolutnie. robi to sama. nie twierdze ze robie cos zle..ale pewnie tez nie robie dobrze..ale coz. jestem taka mama jaka jestem moja Niunia idzie spac i 19 30. nigdy nie mialam z jej spaniem problemow:) spi mi 12 godzin ciagiem:) wiec tez jest zmeczona nikogo nie nazywalam tutaj idealem:) pytalam o rade dostalam i jestem wdzieczna skorzystam na pewno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnie macie, moje dzieci do 2 lat wcale nie chciały nawet spojrzec w telewizor a takie parę miut spokoju czasami się przydaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie bic sie mi tu!!!!! MAMAMIJA ZAPOMNIAŁĄM O nodym:)):)), a ja tez sprzatam razem z dzieckiem do tego stopnia ze sam wyezuca papierki po pingwinkach:) do smieci, dzis wyciagnał odkurzacz bo chyba juz sie zakodowało dziecku ze średnio co drugi dzien odkurzę, razem idziemy do piwnicy pranie wstawic bo tam jest duuuużo auuuto:)), a baje moje dzieciatko samo domaga sie baji i gdy wiem że leca te ktore go interesuja to mu przełączam gdy akurat sie dzimy w domku a młody domaga sie do tego zdjeca pampka i sobie siedzi na swoim tronie, i nie uwazam sie przez to zła, macie tu cos dostałam to od brata na gg http://www.dinky.scene.pl/~hv/dowcip.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawa09
kirsten2 :D czy wy macie moze angielska TV??? moja tez te same bajki oglada a jak leci Noddy to tanczy jak ta lala :D i na slowo |Noddy podnosi raczki do gory ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja ma rok i 4 miesiące i nie wie co to tv. Jest tyle rzeczy które mozna robic z dzieckiem. Ja nie potrzebuje gadającego telewizora przez cały dzień, nawet wieczorem kiedy spi żadko włączam i tak nic nie ma ciekawego. Póki mam siłę i cierpliwość wolę jej poświęcic cały swój czas. Dla mnie właczenie tv tak małemu dziecku to lenistow i wygoda rodziców. no i pewnie mnie teraz zjecie za to co napisałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamijjaa
do kirsten - moja córka też z lutego 2007:) no nodiego też ogląda:) nie lubi bardzo pyzy:) no i mamy takie swoje bajkowe ryruały typu rano nodi własnie o 14 czasami drzemka na kaczkach uuu:) wieczorem clifordzika czasami:) no poza tym robi córa ze mną sporo rzeczy ale nie ma tak że ja na głowie staje zeby jej coś non stop organizować bo to bez sensu tak ciągle przy dziecku. A moze sie myle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamijjaa
my mamy mini mini:) fajny kanał z bajkami dla dzieciaków:) co do lenistwa rodziców.... no cóż nie wypowiem się:) jestem leniwa może i chuk:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam cyfre plus i mini mini po polsku ale mysle tez o innym jezyku dla osłuchania:):) sie juz zawczasu stonoga szanuje twoje zdanie, ja wole gdy leci u mnie dzien dobry tvn :reklama:P, z przerwa na mini mini niz miałąby viwa i pussy cat dolls , lepsze piosenki maja, witaminki czy zuzia ktore spiewamy i tańczymy niz nie wiem do metaliki:P, nie jestem leniwa, bo Olis przysiada na na dwie trzy minuty gdy nie nocnikuje sie w tym czasie, bo jest pochłoniety masa innych spraw jak zabawa w jego pokoju ucze go samodzielnosci( ale i tez poswiecam mu aktywnie czas:P, nie bede sie rozdrabniac jak, ) bo nie chce by gdy bedzie miec 3 latka powiedział mi w co ja mam sie bawic::O czy ciagnął moich wszystkich znajomych do swojego pokoju bo jak nie to obraza to sa przykłądy z życia znaJOMYCH,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamijjaa
o właśnie kirsten to samo myśle:) dziecko musi wiedziec ze mama nie zawsze ma czas zeby sie bawić ot i cała filozofia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamamija ja w sumie tak nie wymyslam specjalnie, OLiver ma bardzo duzo pomysłów, a podczas bajek akurat sie nie lenie nie siedze no moze bo w wc:P i wiem ze w tym czasie nic głupiego nie wymysli, albo przygotowuje kolacje zawsze latam i cos robie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamijjaa
u nas w domu są dwa tv ja na przykłąd bardzo lubie dzien dobry tvn no i tvn 24 prawie non stop leci. Na tym małym puszczam mini mini jak musze gotowac lub zmywać. No ale to nieszczesne tvn 24 leci prawie zawsze i jak układamy klocki czy jakies inne cuda wianki to ja zerkam sobie na tv albo siedze na kafe a drugą reką coś tam majstruje z mała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja nie mogę zrozumie bo
synek moich znajomych (styczeń 2009 - 2 lata) non stop ogląda vivę (teledyski) jak dla mnie to zboczenie, nie można przełączyć programu, bo mały gląda, myślę, że w ciągu całego dnia ok 4-5 godzin minimum, żadnych książeczek, prawie żadnych zabawek, tylko spacer, a potem kojec i viva :/ sory, ale jak dla mnie to zboczenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedy ja np maszeruje do kuchni zrobic obiad to Gabryśka wyciaga książeczki albo klocki i świetnie się sama soba zajmuje, narazie dajmy rade bez tv i mi to odpowiada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamijjaa
no i chwala ci za to stonogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa stonoga klocki to podstawa:) , ksiażeczki no ba ze zwiearzatkami, rzeczami cyferkami i zzzz Nodym to ba dziennie musza byc ogadanie opowiedzane , mazaki olizane rece popisane, ooo szcebelki wyciagniete bo mosci sie w swoim gniazdku:), na komputer moge siasc gdy siedzi mi na kolanach i ogladamy zdjecie ktore robiła mama ale bron boze dłuzej zebym cos pisałą,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i zazwyczaj gdy nawet siapi deszcz, jestesmy dwa razy dziennie na spacerku min po h, i śpi po srednio 2h, do tego czas na jedzenie w kuchni:), i inne czynnosci wiec tak naprawde duzo nie siedzi przed tv, wstajemy o 8 idziemy sie kąpac o 19 chodzimy na spotkania z innymi mamusiami przedprzedszkolne:), i do inncyh znajomych, tak na marginesie, lepsze mini mini niz inne bzdury bo nie obejrze sie drzyzgi gdy akurat pokazuja jakiegos goscia w kominiarce )patrzy jak zaklety by mu sie po nocach snił) czy cuś innego moj czas na tv to teraz:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamijjaa
a propomazaków to mąż właśnie maluje pokój bo Jagódka dała wyraz swej tworczosci radosnej na scianach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izek6
Z siostrą mamy dzieci z tego samego roku:) czyli Nasze maleństwa mają po roczku:) Siostra była u okulisty z małym. Okulista powiedział że do 2ch lat dzieci nie powinny oglądać tv poniewaz psuje się wzrok u malucha(krótkowidoczność). Powiedział że jak chce się zepsuć wzrok dziecku to wystarczy tylko tv mu wł. Ja uważam że naprawdę jest wiele zabaw dla dzieci.. Też mam tak że nie chce mi się, że nie mam sił albo poprostu nie mam pomysłów na zabawę ale lepiej tv nie wł tym dzieciom:( pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olik22222
Moja 14 miesięczna ogląda namiętnie. Lubi. A co ? Nie ma prawa lubić ? Bo jest mała ? Ma swoje zdanie i świetnie się dogadujemy. Bawimy się we wszystko - mąka, ryż, woda (w kuchni rozjebunda:D), piaskownica w ogrodzie, zjeżdżalnia w ogrodzie (w domu za zjeżdżalnie robi półka :D), lepimy z ciasto plasto, uwielbia bawić się zwierzątkami z serii pet shop, układamy klocki, powoli wdrażamy się w kredki, zakupy robimy wspólnie, rozmawiając: "To jest mleczko - kupisz sobie mleczko?", "To jest mięsko na obiadek" - itepe... Oglądamy mnóstwo książeczek dla niemowląt, gramy w piłkę, wymyślamy teatrzyki dla maskotek (głownie tych z ulubionych bajek), uczymy się zabaw przedszkolnych (Kółko graniaste/ chodzi lisek), a jak chce 'baje', to przychodzi i mówi "Bigibigi", co znaczy: "Igi Pigiel" z bajki dobranocny ogród, albo "Iniłini" - Tinky Winky z teletubisów, ALBO TEŻ: "Iki" - Klub Przyjaciół Myszki Miki. Oglądamy! A czemu nie ? Chyba era RUBINÓW psujących oczka już minęła ? Jak widzę te wasze popisy na forach, idealne mamusie - toksyczne tak naprawdę, bo dzieci potrzebują rozwoju zgodnego z technologią i natałymi czasami, to żal mi tych waszych pociech, bo wyrosną pizdy i niedoroby życiowe, które w zerówce nie umieją obsłużyć PAINTA, podczas gdy moje starsze dziecko śmiga na CORELU i PHOTOSHOPIE. Pozdrawiam :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olik22222
Aa.. Jeszcze z ciekawości zapytam: czy Wam zabraniano oglądać Yattamana na polonii 1, albo pasmo Hanny Barberry na dwójce ? Albo (do starszych) Gąskę Balbynkę ? Albo (do młodszych) pokemony ? Nie pytam czy wiecie co to ATARI, albo COMMODORE 64... Pewnie też nie łaziłyście na pachty i nie bawiłyście się na podwórku ? Nie robiłyście śladów rowerem (kto dłuższy) i nie skakałyście w smik-smak-smok, kiedy matka oglądała Dynastię ? Współczuję dzieciństwa, jesli tak -.- A jeśli nie - współczuję braku wyobraźni... ;] P.S. Mam 27 lat i dwie wspaniałe Córki, których mi zazdraszczają ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za intelygentna
to odkopała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×