Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kto mi cos poradzi

CO mogę dać chomikowi do ścierania zębów?

Polecane posty

Gość kto mi cos poradzi

Nie chce gryźć kupionego w zoologicznym kamienia czy co to tam jest.Słyszałam,że można dawać kawalkie drewna,ale czy to mu nie zaszkodzi jak je zje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a kolby z ziarenkami mu kupujesz? one sa dosc twarde, dobrze sie nadaja do scierania zabkow. poza tym w zoologicznym mozna kupic galazki jabloni w pudeleczku... takie jedno opakowanie kosztuje okolo 3 zl. chomik raczej tego nie zje, bo nie bedzie mu smakowalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gałązki drzew owocowych jak najbardziej możesz mu dawać. W sklepach zool. są takie kolby z ziaren, też dobre na ścieranie zębów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gałązki
jeżeli gałązki to tylko z drzewek owocowych, mój chomik bardzo chętnie obgryzał, także wapno i kolby z zoologicznego, czerstwy chleb, gruby karton, ale nie może być kolorowy, albo zadrukowany, farba drukarska zawiera ołów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśli lubi orzechy
to genialne są laskowe w skorupce- b twardej :) Mój chomik na początku nie chciał niełuskanych orzechów 9może nie wiedział głupolek co z nimi robić?). dla zachęty dałam mu orzeszka z odłupanym małym kawałakiem skorupki. Na tyle małym zeby nie mógł wyjąć zawartości - rozgryzł sobie tę dziurkę, Teraz - całe orzechy rozpracowuje i potrafi sobie zęby prawie do zera wyciachać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśli lubi orzechy
w spr gałązek: jeśli nie masz owocowych to zwykła wierzba płacząca też się dobrze nadaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandi13
np.mozesz dawac mu twarde warzywa i owoce.moze w tedy mu sie troche zetra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ------ --------
suchy chleb lub sucha bulke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W zoologach są kostki wapienne i kolby, które są twarde i pomagają ścierać ząbki. Gałązki z drzew owocowych są ok, ale jak je wyparzysz przed podaniem. Orzeszki też wypadałoby umyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez przesadyprzecież chomiki
na wolności jedzą różne paskudztwa i jakoś żyją mimo że nikt im nie wyparza gałęzi :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taa zyją
ale b. krótko z powodu zakażenia tasiemcem a widziałeś kiedyś chomika na wolności w Polsce ? na gałęziach siadają ptaki, które roznoszą pasożyty, dlatego trzeba wyparzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a nie ma chomików w POlsce
?kolega mi kiedyś mówił,że widział 2 razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze dodam ze kiedys slyszalam o glinianych doniczkach i fakt u nas w 1 sklepie zoologicznym zawsze maja takie doniczki, praktyczne bo słuzy za domek i do obgryzania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daj chomikowi gałązke orzecha bądź gruszy. Moj uwielbia. A i mam pytanie, czy moge w akwarium dać chomikowi w pudełeczko piasek, żeby poczuł nature?/pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×