Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jkkg

TERMIN SIERPIEŃ 2009!!!

Polecane posty

Witam. ja byłam też wczoraj u ginka. Nie miałam USG :( zbadał mnie tylko ginekologicznie. jest wszystko ok. Dostałam skierowanie na badania krwi, moczu i cukru, oraz skierowanie na USG które mam zrobić prze końcem 12 tygodnia. nastepna wizyta za 3 tygodnie z wynikami i usg. Zelka super wieści. Byłaś u Surmacza? Prywatnie czy państwowo? I dlaczego tak często robisz sobie usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zelka ciesze sie ze u malenstwa wszystko dobrze!!! ja mialam cc z synkiem i od razu mialam pokarm,karmilam 10m-cy ppotem juz maly tylko potrzymal cyca przez 5min i pojedzone ,bo jadal duzo innych pyszniejszych jedzonek wiec zakonczylam wtedy karmienie. teraz powinnam miec cc bo mialam ze wzgledu na kregoslup,mam wysuniety dysk,ale w uk maja w duszy kregoslupy,operacje oczu itp...wiec moj gino w pl napisze dokladnie dlaczego mialam ciecie,ze nie ze wzgl. na dziecko tylko na nieodwracalna wade kregoslupa(tzn tylko operacyjnie) i byc moze mi to uznaja,jesli nie to bede sie bala i to bradzo bo ortopeda mi powiedzial,ze jak mi cos tam strzeli to nie wstane. wiec boje sie... Pandia-ja tez nie mialam jeszcze usg,bede miala usg genetyczne w polowie lutego. Nilli czy to Ty pytalas czy cwiczylam w pierwszej ciazy? nie cwiczylam,lenilam sie na maksa! ale nie zagrozilo to mojej wadze :) zaraz zabieram sie z aporzadki,z aprasowanie poscieli,bo mam wyduzdana a goscie zjezdzaja dzis.musze siebie doprowadzic do pozrzadku,jakas henne na brwi se strzele,bo mi zjasnialy.i takie tam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do dziewczyn co mialy badanie usg przez brzuch ,,, zapomnialam sie mojej gin zapytac bo robila mi jeszcze dopochwowe usg chciala przez brzuch ale pyta sie czy mam pelny pecherz a ja ze nie to mi dopochwowe zrobila wiec jak to jest mam miec pelny pecherz czy niee ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naczytałam się o tym pełnym i pustym pęcherzu i już zgłupiałam, wszędzie pisze cos innego :P najlepiej podpytaj lekarza, jak to wygląda i będziesz miała rzetelną informację :) myślę, że USG przez powłoki brzuszne robia później, gdy macica jest wyżej i jest więcej wód płodowych. bo we wczesniej ciąży przez USG przezpochwowe dużo lepiej widać :) a z tym lenistwem.... tez czasem mi się nie chce ćwiczyc i myślę, że ciąża ma swoje przywileje i mogę sobie odpocząć, ale i tak wsiadam na rower i pedałuję :P hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nilli mi juz teraz chciala robic a to 9 tydzien powiedziala ze za 3 tyg mi zrobi .. nie mam kiedy sie jej zapytac ale jak juz bede to przy rejestracji sie zapytam jesli powie ze pelny to spoko jak nie to pojde sie oroznic i juz ;] mi nie wolno nawet cwiczyc zaden wysilek niestetty nie wskazany ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli nie można, to nie można... jak są przeciwskazania to oczywiście dobro dziecka ma pierwszeństwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Cieszę się, że u Was z dzidziusiami wszystko wporządku :) Ja jeszcze 11 dni i zobaczę maleństwo... Tutaj w Anglii robią tylko scan przez brzuch. Jak ja byłam ( 8 tydzień) to wszyściutko dokładnie było widać. Jak dobrze pamiętam to mi gin w PL też jakoś dopiero przed końcem I trymestru zrobił pierwsze USG przez brzuch tak to dopochwowo... Co do cesarki to ja miałam nieplanowaną. Akcja porodowa zatrzymana i zanikające tętno córci... A po samej cesarce leżałam na pooperacyjnej 24 g. Potem przenosili do zwykłej sali... Tzn. Ja przeszłam o własnych siłach i od tego momentu normalnie córcią się zajmowałam, a jak mnie coś bolało to dostawałam w żyłe ;) Po wyjściu ze szpitala juz nie brałam przeciwbólowych. Szew trochę ciągnoł i na początku nie mogłam sie śmiać, bo sie brzuch napinać. Ale nie było tragicznie- do przezycia. Nie moglam tylko zbyt dużo dziecka nosić i absolutnie żadnych ciężarów. Co do pokarmu to miałam odrazu siare, a nawał pokarmu na 2 dobe po porodzie, więc bzdurą jest, że z tym gorzej... Mi sie wydaje, że to tylko indywidualna sprawa. Kobitka leżała ze mną na sali po naturalnym porodzie i miała problem z pokarmem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka tak zasuwam w robocie, że nie mam czasu pozamiatać. a wieczorem - wtorek biegunka, wczoraj ból głowy. dlatego się nie odzywałam. ale juz się poprawiam, nadrabiam zaległości w czytaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja po pierwszej cc i po dsrugiej nie miałam żadnego problemu z pokarmem. Z tą różnicą że po drugim porodzie brałam leki na zatrzymanie laktacji. Ale generalnie żadnych problemów z pokarmem nie miałam. Zaraz wrzuce zdjęcia z usg 3D i 4D z 9 tc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj, wrzucaj te zdjęcia :) jestem bardzo ciekawaTwojej dzidzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny , ja jestem w 8 tygodniu , termin mam na 17 sierpnia. Jeśli chodzi o badania to w mojej pierwszej ciąży dostałam się do gina w 10 tyg i robila mi przez kolejne 3 wizyty dopochwowo , a teraz chodze do tej samej pzrychodni , ( to znaczy jeżdze 50 km) , i prowadzi mnie facet , on włąśnie prowadził moją koncówkę z córką i postanowiłam do niego i tym arzem dojeżdzać . Teraz miałam pierwszą wizytę i od razu zrobił mi przez brzuch , dał fotkę i mówi za 4 tygodnie zrobimu piękne USG. Wizyta była fajan , choć mimo ,że chodze co rok na abdania trochę się stresowałam , ale usmiaąłm się co nie miara, podczas badanai opowiadał kawały by rozładować napięcie , naprawdę było miło i byle wytrwać do 13 lutego . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super zdjęcia :) dzidziuś śliczny. jak patrzę na zdjęcia to już się kolejnego USG nie mogę doczekać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki wpadłam tylko na chwilke spytać co u Was, widze ze cieszycie sie swoimi maluszkami, dzieciaczki rosną - to super!! dziewczyny mi minęly juz mdłości no i oprocz bolacych piersi, podwyzszonej temperatury i bolu krzyza mam okropne humory :( cały czas placze nie wiem sama czemu, wszystko mnie wokół drażni, wkur*** i nie powiem co jeszcze... byłam przed chwilką z mężem na zakupach to tylko modliłam się zeby stamtąd wyjsc i kolejny powód do płaczu - nie nadaje sie do ludzi.. :( ehhh ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana ja też mam okrooooopne humorki. Płaczę , śmieję się , mam wszystkiego dość i wydziram się na męża. A on biedny chodzi tylko wzdycha i powtarza że mnie mocno kocha :) Czekam z utęsknieniem na drugi trymest i mam nadzieję że przejdą humorki, nudności , wymioty i te różne dolegliwości. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj, znam te humorki :P mam dobry humor, a za chwilę ryczę z byle powodu. Płaczę, jak mi ktoś wpycha jedzenie, jak cos mi nie pasuje, popłakałam się w pizzeri, jak mi mąż powiedział, że jedzie na narty, raz cały wieczór płakałam, bo mąz się wtrącił w moje sprawy zawodowe... także są przeboje... ale ogólnie zbliża się drugi trymestr i trochę mi chyba przechodzi ta płaczliwość, bo czasem sama ze sobą nie mogę wytrzymać... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
figlarna 🌼 gratuluję!!! dobrze, że jesteś zadowolona z lekarza, bo to ważne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez bardziej nerwowa - wydarłam się na męża jak próbował mi jako \"wuj dobra rada\" powiedziec co mam robić. oczywiście nie miał racji, nie da się tak jak on mówi w tym okropnym kraju. ale nie byłam w stanie mu tego spokojnie wytłumaczyc i stanęło na tym, że \"nie bo nie\". hmmmmmmm 😠 pojechał sobie do mamusi, o której juz też się dowiedział wreszcie dlaczego nie lubię do niej jeździć. i dlaczego w ciąży nie będę:P poczytał sobie na necie o stanach w I trymestrze i chyba modli się o II. dałam wczoraj do pieca... a dziś rano rozmawiałam z koleżanką i po pewnym temacie łzy mi stanęły w oczach😭 nie jest najgorzej, ale dobrze tez nie. 3XMaMa - boskie maleństwo:) wiecie jak jest z lataniem w ciąży? bo my planujemy taką ostatnią wyprawę we dwoje gdzieś w kwietniu i nie wiem jaki zasięg przyjąć. będę oczywiście pytac lekarza, ale może któraś już to wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nilli - nartami męża się nie przejmuj. ja to strasznie cierpię, że w tym roku nic z tego. ale mąż chyba bardziej. i myślę, że gdzieś choćby na wikendzik wypali... a ja sama zostanę. qrde, znowu mi przykro. a przecież nie musi rezygnować ze wszystkiego tylko dlatego, że ja muszę. ale w mniejszą ilość piwka już się wdraża:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też się zastanawiam nad tym tematem, bo chcialiśmy też gdzieś wakacjować na koniec kwietnia... muszę się podpytać lekarza, ale trochę się boję, bo powrót wejdzie mi już na 3 trymestr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już nabrałam do tego dystansu, bo wiem, że pod koniec stycznia na jeden dzień pojedzie. nie mogę się zachowywać jak pies ogrodnika. ale co sobie popłakałam to popłakałam, ale to może z miesiąc temu było :P za rok pojedziemy na bity tydzień... teściowa w samochód i będzie z maluszkiem siedzieć :P bo moi rodzice tez załapali bakcyla hehe a w tym roku powiedziałam, że jak on pojedzie na narty, to ja chcę wyjazd do spa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandia u Surmacza jeszcze nie byłam - zapisałam się na 21.01. Usg wcześniej miałam robione dopochwowo prywatnie w luxmedzie, ponieważ było podejrzenie ciąży pozamacicznej. Nie było wtedy jeszcze widać serduszka dlatego wczoraj miałam kolejne usg - poza tym mam dwie torbiele w jajniku i lekarz chciał zobaczyć jak to wygląda - wcześniej była jedna wrrr... Ja chodzę na zmianę do mojego rodzinnego, który nota bene jest ginekologiem-położnikiem.. no i teraz zacznę do Surmacza. Co do pęcherza moczowego to przy usg dopochwowym ma być on opróżniony, w usg przez brzuch musimy być pełne - miałam robione i to i to, i tak mnie instruowano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.....TC/T.PORODU.....PŁEĆ/IMIĘ..MIEJSCOWOŚĆ...WIEK.. IL. DZ Kiki2342.......12..30.07.........................Podkarp acie.....25.......0 Jogi11......... 12..30.07..............................Śl ąsk..........23.......0 monika1987..11..30.07......................Śląsk/Małopol ska...21.......0 Kate87........10..01.08.............................śląs kie.........21.......0 natalka2384..11..02.08....Amelka/Michaś....Podkarpacie.. .24.......0 Majka15181..11..04.08.......Olivier/Marika....Glogów.... ...27.......0 3XMaMa.......11..04.08.......Amelia/Gabriel......Śląsk.. .....23...1+1(*) Maja136........9..05.08............................Szcze cin.......23.......0 NiLLi..........11..05.08.....Hubert/Weronika.....Ostrów. Wlkp...22..0 Iwoneczka...10..05.08..............................lubel skie......29.......0 GaGa_.........10..06.08..p.na.c/Szymon/?.........UK..... .....29.......1 ann81.........10..09.08......Ariel/Gabriela..Irlandia/Gd ańsk..27......0 lamajra.........9..11.08...............................W -wa.........26......0 Edusia83.......6..12.08..............................Mał opolska....25......0 nadiewa.......10..12.08.........Nadia/Erwin.......Radom. ......25......0 pikle............7..12.08..............................W arszawa....28.......0 koteczek19833.9..13.08........Paweł/Maja....świętoszów.. .25......1 dorocia1198..9...13.08............................Ostrów .Wlkp...23.....0 trójca..........7..13.08................................ śląskie.......27......2 Monika.........9..15..08 .Amelia/Aleksander.Inow rocław......22......0 Marzenie1508..9..15.08.....Julia,Maja?/...?...Warszawa.. ....30......0 Asiaaa..........9..16.08...........Paweł/Zuza......Śląsk .........22......0 Agula125.......8..17.08..............................lub elskie......29.......0 d.o.r.o.t.k.a..9..17.08.........Małgosia?.........opolsk ie.......26.......1 chardonnay....?..17.08...........................Wielkop olska...24.......0 zuzana77......6..17.08..............................kuj. pom.......31......0 majka.84......4..18.08...............................Wro cław.....24.......0 *Olusia*0502..5..18.08................................Łó dź.........28.......0 galaxy.........6..19.08...........................podkar pacie.....21.......0 issima.........9..20.08...............................Po morze......26.......0 małaHPW.....8..21.08...............................Śląsk ............24......2 Niagara78....3..22.08.............................Trójmi asto.....30.......0 aniuladoniula.6..24.08..............................Szto kholm.....26.......1 ruda2828.....8..24.08..............................Warsz awa.....26......0 uwemhe......6..28.08.................................gda nsk.................0 monika26sz..6....28.08..............................Koło .........26........0 kropelkaaaa.7..28.08...............................Franc ja.......26.......0 ania69x2.....7..29.08..................................Ł ódź.........26......1 Zelka_86.....7..03.09................................... Lublin.......22......0 Karola1988..7...?.08.................................Gda ńsk........20.......0 Klaudia.P....6...?.08..................................W rocław......21.......? mariolaaaa..6 ...?.09.....................................Ełk.........28.. ....0 malbertka...7....?.08.................................Wr ocław.....27.......0 Zaczęłam dziś 7tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój konkretnych planów nie ma, ale zobaczymy. też juz planuję co za rok. tylko raczej nie z teściową:P denerwuje mnie jak mi wszycy wokół mówią, że na pewno nie, że wszystko sie zmieni.. jasne, ale czy aż tak, żebym usiadła na doopsku i tylko o kupkach myslała? nie sądzę, życie mi na to nie pozwoli a i chęci (jesli chodzi o narty). ja tez na pocieszkę wybieram sie do kosmetyczki, mikrodermabrację chcę cyknąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w dzisiejszych czasach dziecko nie jest przeszkodą i jeśli tylko sa chęci, to dziecko się pakuje i się wyjeżdza. a jak skończy 3 latka, to będzie śmigac na malutkich nartkach koło mamusi i tatusia hihi a teściowa akurat mam udaną, więc nie będzie problemu z zabraniem jej w góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no takie maleństwa na nartkach sa słodkie - takie legoludki:) też mysle, że jak są chęci to wszystko się da. choć mam i znajomych, zkórymi kontakt nam się urwał, bo nic nie mogli w związku z dzieckiem - ilez mozna słyszec odmowę?, każda wizyta u niech polagała na uciszaniu od 19 i wogóle - wolą znajomych co tez mają dzieci. no to sorki, ale ja znajomych tak nie wybieram i wybierać nie będę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MoniaPrzyszlaMama
Hej Kobietki. Odebralam dzis wyniki,pomozcie mi,nie wiem czy biec od razu do lekarza czy czekac,bo nastepna wizyta za 2,5tyg. Glukoza na czczo 74mg/dl MOCZ: BARWA: żółty PRZEZROCZYSTOŚĆ: zupełny ODCZYN pH: obojętny CIĘŻAR WŁAŚCIWY: 1020 BIAŁKO, GLUKOZA I ACETON: ujemny UROBILINOGEN: norma NABŁONKI WIELOKĄTNE: liczne LEUKOCYTY: 1-1 w pw ERYTROCYTY ŚWIEŻE: 1-0 w pw ŚLUZ: znaczny BAKTERIE: pojedyncze. KREW: WBC 7.5 RBC 3.95 HGB 13.2 HCT 35.7 MCV 90.4 MCH 33.4 MCHC 37.0 PLT 118 LYMPH% 31.1 MXD% 7.4 NEUT% 61.5 LYMPH# 2.3 MXD# 0.6 NEUT# 4.6 RDW-CV 12.1% PDW + 17.3 MPV 11.8 P-LCR 40.3%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MPM - co do moczu i glukozy to chyba miałam ostatnio podobnie. inne muszę oblukać w domku. a byłam z tymi wynikami u lekarza i nie mówił, żeby było źle. tylko, że ja dostałam od razu wydruk moich wyników z normami dla mnie, więc od razu wiedziałam co i jak:) może laski wczesniej coś doradzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×