Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jkkg

TERMIN SIERPIEŃ 2009!!!

Polecane posty

Padło pytanie o książki. Dwa tytuly znam ze słyszenia, ale pewnie niedlugo przejdę się do księgarni, żeby je przejrzeć. Nie chcę kupować w ciemno. Pierwszy to \"W oczekiwaniu na dziecko\", drugi \"Ciężarówką przez 9 miesięcy\". Pierwiastkom, ale nie tylko, polecam za \"Pierwsze dziecko wszystko zmienia\". Opisane są w niej uczucia - bardzo różne - które towarzyszą kobiecie po urodzeniu. Jest to tłumaczenie z niemieckiego, dwie czy trzy rzeczy niekoniecznie odpowiadają polskim realiom, ale to promil omówionych spraw. Pierwsze USG również miałam dopochwowe. Ślubnego nie było, pracował. Ale on raczej z tych rwących się jak szczerbaty do sucharów. Najchętniej sam robiłby badanie. Przeciwko jego obecności nic nie mam, w końcu to również jego dziecko :). Co do wspólnego porodu, decyzję zostawiam swojej połówce. Na razie chce być. Nie wiem, czy mu się odmieni, czy nie. Nie będę na nic naciskać. Aniu, a dlaczego tak Cię rower stacjonarny oburzył? Ja jeżdżę na zwykłym. Tak, teraz, zimą. Ginekolog nie widzi przeciwwskazań, choć prosił o nieszarżowanie i bardzo spokojną jazdę i ostrzegł o ryzyku omdlenia. Ale czuję się dobrze, nic mi w uszach nie szumi, jeżdżę, owszem, wolniej, ale nienawidzę spacerów, męczą mnie, zdecydowanie wolę rower. Nie spędzę przecież całej zimy w czterech ścianach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie oburzyl mnie rower,ale ja sie boje,bo 6moich kolezanek poronilo i balabym sie.poza tym moze nie czuje sie nasilach zeby na rower wsiadac :) ale pewnie,jesli nie ma przeciwwskazan i zawrotow glowy to mozna jelsi lekarz pozwolil. ni oznacza to jednka ze nic nie robie,bo jak synek zdrowy to od rana na zakupy,potem po przedszkolu na gorki na snieg i tez szlalam jak dziecko codziennie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uff, uff, uff;) To jeszcze dorzucę, że ćwiczę pilates ;) Ale też po konsultacji i uzyskaniu błogosławieństwa gina. No i zaznaczam, że naprawdę świetnie się czuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak co do lektury to kopiłam 1. Język niemowląt 2. Ciężarówką przez 9 miesięcy pierwsza jest w formie poradnika jak uśpić niemowlaka, kiedy jest najedzone itd natomiast druga napisana jest żartobliwym językiem o przebiegu ciąży przez 9 miesięcy. Swoja ciąże opisuje niejaka Kazimiera :) ksywa Kaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do "W oczekiwaniu na dziecko" to czytałam gdzieś ze jest bardzo "ciężka", medycznie napisana i śmiertelnie poważna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem już po USG :) Maleństwo ma 17mm serduszko bije :) Moj termin wg USG i wg OM wypada na 21.08 Dopisuję sie do tabelki :) NICK.....TC/T.PORODU.....PŁEĆ/IMIĘ..MIEJSCOWOŚĆ...WIEK.. IL. DZ Kiki2342.......11..30.07.........................Podkarpacie.....25.......0 Jogi11.........11..30.07..............................Śląsk..........23.......0 monika1987..11..30.07......................Śląsk/Małopol ska...21.......0 Kate87........10..01.08.............................śląskie.........21.......0 natalka2384..11..02.08....Amelka/Michaś....Podkarpacie.. .24.......0 Majka15181..11..04.08.......Olivier/Marika....Glogów.... ...27.......0 3XMaMa.......11..04.08.......Amelia/Gabriel......Śląsk.......23...1+1(*) Maja136........9..05.08............................Szczecin.......23.......0 NiLLi..........10..05.08.....Hubert/Weronika.....Ostrów. Wlkp...21..0 Iwoneczka...10..05.08..............................lubelskie......29.......0 GaGa_.........10..06.08..p.na.c/Szymon/?.........UK..... .....29.......1 ann81.........10..09.08......Ariel/Gabriela..Irlandia/Gd ańsk..27......0 lamajra.........9..11.08...............................W -wa.........26......0 Edusia83.......6..12.08..............................Małopolska....25......0 nadiewa........9..12.08.........Nadia/Erwin.......Radom. ......25......0 pikle............7..12.08..............................Warszawa....28.......0 koteczek19833.9..13.08........Paweł/Maja....świętoszów.. .25......1 dorocia1198..9...13.08............................Ostrów .Wlkp...23.....0 trójca..........7..13.08................................ śląskie.......27......2 Monika.........9..15..08 .Amelia/Aleksander.Inow rocław......22......0 Asiaaa..........9..16.08...........Paweł/Zuza......Śląsk .........22......0 Agula125.......8..17.08..............................lubelskie......29.......0 d.o.r.o.t.k.a..9..17.08.........Małgosia?.........opolskie.......26.......1 chardonnay....?..17.08...........................Wielkop olska...24.......0 zuzana77......6..17.08..............................kuj. pom.......31......0 majka.84......4..18.08...............................Wrocław.....24.......0 *Olusia*0502..5..18.08................................Łódź.........28.......0 galaxy.........6..19.08...........................podkarpacie.....21.......0 issima.........9..20.08...............................Po morze......26.......0 małaHPW.....8..21.08...............................Śląsk............24......2 Niagara78....3..22.08.............................Trójmi asto.....30.......0 aniuladoniula.6..24.08..............................Sztokholm.....26.......1 ruda2828.....8..24.08..............................Warsz awa.....26......0 uwemhe......6..28.08.................................gdansk.................0 monika26sz..6....28.08..............................Koło .........26........0 kropelkaaaa.7..28.08...............................Franc ja.......26.......0 ania69x2.....7..29.08..................................Ł ódź.........26......1 Zelka_86.....6..03.09................................... Lublin.......22......0 Karola1988..7...?.08.................................Gdańsk........20.......0 Klaudia.P....6...?.08..................................Wrocław......21.......? mariolaaaa..6 ...?.09.....................................Ełk.........28.. ....0 malbertka...7....?.08.................................Wrocław.....27.......0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małaHPW super :) dzidziak już duży :] 🌼 a rowerek mi nie szkodzi. jeżdżę codziennie po pół godzinki, ale tak, żeby się zbytnio nie zmęczyć. ruch jest jak najbardziej wskazany :) wcześniej chodziłam na aerobik, więc nie chcę rezygnować z ćwiczeń. później planuję jeszcze jakieś ćwiczenia wzmacniające, ale obecnie nie mam ochoty :( czuję dokładnie takie odrzucenie jak do niektórych potraw :P dziwne to... hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nilli,rozumiem Cie ze lubisz cwiczyc,ja przed zajsciem w pierwsza ciaze bylam instruktorka aerobiku :) i ujezdzalam na roznego rodzaju konwenty ,szkolenia. wiec do figurki sprzed ciazy wrocilam 2tyg po porodzie :) teraz jednak troche przytylam,tzn tak od roku mam wyzsza wage niz zwykle,synek juz duzy i mniej przy nim robilam i efekt jest w postaci kilku kilogramow :) ide sie polozyc bo mnie znow mdli i ssie w zoladku :o a poza tym jestem mega spiaca! pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, wystarczy opuścić dwa dni na forum a trzeba tyle nadrabiać :) Aż mnie oczy bolą od tego czytania :) W każdym razie nadrobiłam i znów jestem na bieżąco!!! Ann, nawet nie wiesz jak mi przykro... Wiem że żadne słowa Cię teraz nie pocieszą, dlatego mam tylko nadzieję że szybko postaracie się o drugą dzidzię, bo chyba to będzie najlepszym lekarstwem na ból... Strasznie to jest niesprawiedliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małaHPW to super :D ja tez widzialam wczoraj .. nie moge sie doczekac kolejnego,,, Ann jeszcze urodzisz slicznego bobaskaa 3maj sie kochana :****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu, uważam, że trochę ruchu jest dla zdrowia. Na spacery w tą zimnicę nie chce mi się chodzić i zimą zawsze człowiek ma jakoś tak mniej ruchu. a parę kilometrów na rowerku mi nie zaszkodzi :) a z ta figurą po ciąży to zobaczymy jak będzie :P a w pierwszej ciąży ćwiczyłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj zaczynam 12tc :D NICK.....TC/T.PORODU.....PŁEĆ/IMIĘ..MIEJSCOWOŚĆ...WIEK.. IL. DZ Kiki2342.......11..30.07.........................Podkarp acie.....25.......0 Jogi11.........11..30.07..............................Śl ąsk..........23.......0 monika1987..11..30.07......................Śląsk/Małopol ska...21.......0 Kate87........10..01.08.............................śląs kie.........21.......0 natalka2384..11..02.08....Amelka/Michaś....Podkarpacie.. .24.......0 Majka15181..11..04.08.......Olivier/Marika....Glogów.... ...27.......0 3XMaMa.......11..04.08.......Amelia/Gabriel......Śląsk.. .....23...1+1(*) Maja136........9..05.08............................Szcze cin.......23.......0 NiLLi..........11..05.08.....Hubert/Weronika.....Ostrów. Wlkp...22..0 Iwoneczka...10..05.08..............................lubel skie......29.......0 GaGa_.........10..06.08..p.na.c/Szymon/?.........UK..... .....29.......1 ann81.........10..09.08......Ariel/Gabriela..Irlandia/Gd ańsk..27......0 lamajra.........9..11.08...............................W -wa.........26......0 Edusia83.......6..12.08..............................Mał opolska....25......0 nadiewa........9..12.08.........Nadia/Erwin.......Radom. ......25......0 pikle............7..12.08..............................W arszawa....28.......0 koteczek19833.9..13.08........Paweł/Maja....świętoszów.. .25......1 dorocia1198..9...13.08............................Ostrów .Wlkp...23.....0 trójca..........7..13.08................................ śląskie.......27......2 Monika.........9..15..08 .Amelia/Aleksander.Inow rocław......22......0 Asiaaa..........9..16.08...........Paweł/Zuza......Śląsk .........22......0 Agula125.......8..17.08..............................lub elskie......29.......0 d.o.r.o.t.k.a..9..17.08.........Małgosia?.........opolsk ie.......26.......1 chardonnay....?..17.08...........................Wielkop olska...24.......0 zuzana77......6..17.08..............................kuj. pom.......31......0 majka.84......4..18.08...............................Wro cław.....24.......0 *Olusia*0502..5..18.08................................Łó dź.........28.......0 galaxy.........6..19.08...........................podkar pacie.....21.......0 issima.........9..20.08...............................Po morze......26.......0 małaHPW.....8..21.08...............................Śląsk ............24......2 Niagara78....3..22.08.............................Trójmi asto.....30.......0 aniuladoniula.6..24.08..............................Szto kholm.....26.......1 ruda2828.....8..24.08..............................Warsz awa.....26......0 uwemhe......6..28.08.................................gda nsk.................0 monika26sz..6....28.08..............................Koło .........26........0 kropelkaaaa.7..28.08...............................Franc ja.......26.......0 ania69x2.....7..29.08..................................Ł ódź.........26......1 Zelka_86.....6..03.09................................... Lublin.......22......0 Karola1988..7...?.08.................................Gda ńsk........20.......0 Klaudia.P....6...?.08..................................W rocław......21.......? mariolaaaa..6 ...?.09.....................................Ełk.........28.. ....0 malbertka...7....?.08.................................Wr ocław.....27.......0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Część:) Ann, przykro mi bardzo:( Ale jak to jest, że objawy masz nadal, beta rośnie, a tu taka przykrość?:( kiki, dopasuj się do zaleceń, a na pewno wszystko wróci do normy. Co do opuchlizny, to czytałam, że dieta bezsolna i ogromne ilości wody trzeba wypijać. A lekarz, u którego byłaś wcześniej nie zauważył mniejszej macicy? Trzymaj się dzielnie! Mnie też ostatnio męczą nocne bezsenności. Kładę się o 23, budzę się po kilka razy w nocy i długo nie mogę zasnąć a o 7 jestem już wyspana. u mnie to jest nadzwyczaj dziwne, bo ja zawsze spałam ok. 10-11 godz. więc bardzo długo. A teraz, no cóż przynajmniej dzień dłuższy;) Dziewczyny ja Was podziwiam z tym zapałem do rowerków, sportu itd. Nienawidzę ćwiczyć! I wiecie jak mnie przerażają już teraz zmagania z kilogramami po porodzie... Ech, pewnie depresji przez to dostanę. Mam jeszcze ok. pół roku, żeby zmienić nastawienie, bo naprawdę może być kiepsko. Zelka daj znać jak tam po usg! Na wizyty chodzę co 3 tyg. przynajmniej dotychczas tak wypadało i zawsze miałam robione usg. Co do porodu to ja bym nie chciała, żeby mój mąż był przy mnie. Ale jeśli się uprze, to nie będę protestować. Na razie się zastanawia, ale zna moje zdanie na ten temat. toxo jeszcze nie robiłam, ale mam nadzieję, że dr zleci mi to badanie. asiaa co do badań prenatalnych to wiem tyle, że ok 12-13 tyg. ciąży robi się usg 4d pod kątem chorób genetycznych. Bada się przezierność karkową. Ja to badanie będę miała 22 stycznia. I jeśli na tym badaniu coś wyjdzie nie tak jak powinno, to wtedy lekarz daje skierowanie na dokładniejsze badania. Ślicznie rośnie Twoja dzidzia:) natalka, ale smaka tą karpatką narobiłaś:p ania no to naprawdę mnóstwo pracy przed Tobą przy przeprowadzce. uważaj na siebie! Co do książek to mam 1. \" w oczekiwaniu na dziecko\" H. Murkoff, A. Eisenberg, S. Hathaway-uważam to książkę za świetną. Mnóstwo porad, opisów, Przebieg ciąży miesiąc po miesiącu i przede wszystkim milion pytań ciężarnych kobiet, co je stresuje, co mogą a czego nie i odpowiedzi do nich. dla mnie super. 2.\"Co nieco o rozwoju dziecka\" Paweł Zawitkowski. Książka napisana przez faceta-ojca w formie poradnika. jak przebierać, kąpać przenosić itg. Bardzo wesoła książka i myślę, że będzie przydatna. Dołączona jest do niej płyta DVD z 3-godz filmem o pielęgnacji, ale jeszcze nie oglądałam. 3. \"Niemowlę i dziecko\" Naturalne metody opieki i pielęgnacji. Obszerna książka o wychowaniu i opiece nad dzieckiem w sposób zgodny z naturą, od narodzin do 5 r.ż. Książka poparta ponad 650 fotografiami. Myślę,że będzie bardzo fajna, tylko droga, bo kosztowała ok 80 zł. małaHPW Twój dzidziuś też nieźle rośnie:) Bardzo Was przepraszam, ze się tak rozpisałam. Nie krzyczcie!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Mnie od wczoraj męczą mdłości :( - a już było tak cudownie Wybieram się zaraz do gina do przychodni. Wprawdzie chodze prywatnie, ale stwierdziłam, że badania to mogę zrobić państwowo - w końcu tyle się płaci podatków. Jak ja nie lubię chodzić do lekarza wwrr.. - ale czeko nie robi się dla dzidziolka. Miłego dnia życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jogi, masz USG co 3 tygodnie, jak ja :) zawsze chodzę na wizyty w środy, co równe 3 tyg :D o toxo nic nie wspominał. być może gin uznał, że to nie ma znaczenia. z tego, co się orientuję, to zachorowanie na toxo jest groźnie tylko podczas ciaży. Bardzo dużo osób juz na to chorowało nawet o tym nie wiedząc i to nie ma znaczenia dla przebiegu ciąży. jeśli chodzi u USG genetyczne, to też nic nie wspominał, a kolejne USG mam już na początku 14tc. myślę, ze takie badanie jest konieczne dla kobiet po 30 roku życia. najważniejsze rzeczy zobaczy na zwykłym USG :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka Sierpniówczki ! jak tam Koteczku Twój Michałek nic nie lepiej męczy się biedactwo ojoj niedobrze tylko ty się trzymaj za dzien lub dwa na pewno przejdzie gorączka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Widzę, że mowa o badaniach prenatalnych.... Mówi się, że powinny je wykonywać kobiety po 35 roku życia, ponieważ wzrasta ryzyko urodzenia dziecka niepełnosprawnego m.in. z Zespołem Downa. No cóż w ostatnich latach wzrósł procent urrodzonych dzieci przez młode kobiety. A lekarze zalecaja zrobić takie badanie jeśli w rodzinie miało się chorą osobę. A samo badanie jest pod znieczuleniem miejscowym. Owszem jest ryzyko poronienia i dlatego po takim badaniu zostaje się na pare godzin w szpitalu... A mi plamienia narazie ustały. Od wczoraj cisza.... Mąż w domu to jeszcze wykorzystam i poleniuszkuje :) Koteczek zdrówka dla Michasia! A czym mu zbijasz gorączkę? Może spróbuj na przemian z paracetamolem i ibuprofenem. U Martyny to skutkuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Gaga a w którym Ty tygodniu jestess ze miałas plamienia ? masz racje wykorzystuj męza ile się da leż i odpoczywaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika ja jestem w 11 tyg ciąży. To plamienie niestety nie przypada na @.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj biedactwo a Ja powoli będe mykac bo musze się szykowac do pracy a jeszcze musze isc popłacic rachunki wiec pa trzymaj się cieplutko miłego dzionka pa do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koteczek czasem na tak wysoką gorączkę pomagają mokre skarpetki , albo kąpiel w chłodnej wodzie, tzn. niższej o 2 stopnie od temp ciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) Dzis pozno wstalam ale zara wychodze w koncu bo trzeba sie ogarnac:) u mnie wszystko ok zycze wszystkim milego dnia. koteczku mam nadzieje ze synus lepiej sie poczuje gaga fajne mas rady na walke z goraczka:) widac mamuska z doswiadczeniem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koteczek, mam nadzieję, że Michas szybko wyzdrowieje, bo biedactwo się strasznie męczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jak sie fatalniej czuje wymiotuje o każdej porze wczoraj wymiotowałam piana!!! maskara mam nadzieje ze nie z krwią bo była jakaś różowa i dzisiaj to samo od rana nic nie mogę jeść bo zaraz lecę do toalety. Tak fatalnie się czuje wszystko mnie boli przepona i żołądek :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej,nilli nie cwiczylam w ciazy,ale mialam figurke super,tylko biust i brzuc urosl,z tylu nie bylo widac ze jestem w ciazy,nawet wciecie mialam w pasie patrzac z tylu :) dlatego szybko wrocilam do wagi,a nawet schudlam po porodzie.a teraz juz nie ta figura,chociaz nie narzekam. z tym ze widze ze hormony po ciazy inaczje pracuja mi,bo bardzo latwo mi 3kg nadprogramowo wpadalo jak zakonczylam karmienie. a wczsniej to sie nie zdarzalo. ale nie martwie sie jakos specjalnie.jak przytyje to schudne pozniej i juz :) czy to genetyczne badanie to jakies drastyczne? bo lekarz powiedzial ze zrobimy zaraz po 1trymestrze. z synkiem nie mialam takiego. na toxo mialam badanie,sama poszlam i zrobilam i zanioslam ginowi na wizyte ,wyszlo ze nie chorowalam i chora nie jestem. dzis godzine prasowalam,pranie poscielowego juz wywieszone. jutro przyjezdzaja znajomi z 2dzieci bedzie wesolo :D teraz czekam na ryz bo glodna jestem i nawet mam na niego ochote.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koteczku moj synek mial 3dni i noce 38,5-39,00 bardzo go to wykonczylo tym bardziej z emi nie goraczkuje nigdy podczas choroby. temp po ibufenie schodzila na 4h i od nowa. dostal wiec antybiotyk,mial przy tym nieladne gardlo i wysypke dostal. ale to nic zakaznego. po 2dawkach antybiotyku temp nie wrocila,wysypka zaczela znikac,maly wyglada na mega zdrowego,chociaz siedzi w domku,bo gardlo zcerwone. nie kaszle nie ma kataru. dziwne to przeziebienie.ale juz jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koteczek,no wlansie moj tez nigdy nie goraczkowal,dziwne te wirusy teraz. Adi rzadko bierze antybiotyk,wiec przepisala mu,bo widzaila jaki przezroczysty juz jest od tej goraczki. duzo fluidkow dla synka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak :( moge sobie tylko wyobrazic,szwagierki synek tez tak ma,kaszel a on sie dusi.i wdycha sabutamol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×