Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jkkg

TERMIN SIERPIEŃ 2009!!!

Polecane posty

Kurde to mloda dziewczyna a juz cos takiego przechodzi ehhh wspolczuje naprawde ale nie martw sie tak bardzo musisz dbac o siebie i Pawelka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to gratuluję :) ja też marzę o synku :):):):) masz zdjęcia? wrzuć na skrzynkę to obejrzymy :) a co lekarze mówią o siostrze????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koteczek gratuluję:* To fajnie,że się przeczucia spełniły:) Bardzo mi przykro z powodu siostry i trzymam kciuki za jej szybki powrót do zdrowia. A mi dzidzia chyba przynosi szczęście, bo dziś właśnie skończyła mi się sesja - pierwszy raz tak błyskawicznie i prawie bezpoprawkowo minęła:) A brzuszki oglądamy na skrzynce topikowej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koteczek, przykro mi z powodu siostry. Mam nadzieję, że sprawa szybko się wyjaśni i to nic poważnego! Trzymam kciuki ❤️ a druga sprawa to serdeczne gratulacje drugiego synka :) ale Ci się trafiło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z Misiem jak rodziłaś bo nie pamiętam... jak będę w Polsce (jadę w środę) to mam nadzieję że też się dowiem jaka płeć... teściom marzy się wnuk, bo wnuczkę już mają mi całe życie też marzył się synek, ale jak będzie córcia to będę tak samo szczęśliwa... byle zdrowe było... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak widać albo same chłopy, albo same baby :P ja idę za tydzień w środę i to będzie początek 17tc i powiedział, że jeszcze pewnie nie powie jaka płeć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) ale sie żescie rozpisały :)z godzine was czytałam a teraz dopiero czytam Koteczek gratuluje synka :)!!!!!!!!! a z powodu siostry przykro mi ale wierze sie dojdzie do siebie a Ty się nie denerwuj musisz dbac o siebie i Pawełka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też bym chciała już wiedzieć:) Nie wiem dziewczyny jak to jest z tym badaniem przezierności - robić czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nieeeee!!! Koteczek nie strasz mnie ja nie wytrzymam tyle czasu hehe :D w sumie to tylko z ciekawosci bym chciala wiedziec bo tak naprawde najwazniejsze dla mnie zeby zdrowe bylo :) a i corke i syna bede kochac tak samo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale następne usg mam mieć robione w 20tc to będzie już wtedy za późno i zastanawiam się czy zrobić je wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zelka ja nie robię żadnych badań prenatalnych. Nie znajduje się w grupie ryzyka wiec nie robię. a Wskazania do badań prenatalnych: * Kobieta ma więcej niż 35 lat. * W rodzinie ciężarnej lub jej męża występowały wcześniej choroby genetyczne. * Przyszła matka urodziła wcześniej dziecko z wadą genetyczną (np. z zespołem Downa) lub z wadą ośrodkowego układu nerwowego (np. wodogłowiem, przepukliną mózgowo-rdzeniową) albo z określoną grupą chorób metabolicznych (m.in. mukowiscydozą). * Test potrójny wykrył w surowicy krwi ciężarnej wysokie stężenie alfa-fetoproteiny (białko wytwarzane w wątrobie i jelicie płodu). Podwyższone wartości mogą sugerować m.in. rozszczep kręgosłupa dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akurat jeśli chodzi o zespól Downa to ostatnie badania doniosły, że ta choroba wcale nie dotyczy w większym stopniu dzieci matek po 35 roku życia, ale równie często borykają się z nią dzieci młodszych mam. Nie podam Wam źródła, ale moja przyjaciółka coś ostatnio czytała albo oglądała na ten temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika nie masz racji każdy gin możne zmierzyć przyziemność ale czy zrobi dobrze?????? tu juz nie masz pewnosci Aby wykonać takie badanie trzeba mieć FMF Certified Sonographers a tu jest link do listy lekarzy którzy ten certyfikat posiadają http://www.webs4sme.co.uk/fmf01/get11-14sono.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no pewnie ze są odchylenia od normy ja nie mowie ze jeśli kobieta ma mniej niż 35 lat to urodzi w 100% zdrowe dziecko to działa również w druga stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, ale okazuje się, że wiek nie ma tu nic do rzeczy...Idę spać dziewczyny:) Słodkich snów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
issima w linku nic nie ma tylko niebieskie tło i nic więcej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to wklejam: FMF Certified Sonographers - Poland Robert Bartkowiak Alicja Bednarowska-Flisiak Magdalena Biernat Dariusz Borowski Patrycja Budziszewska Katarzyna Buzdygan Artur Chelmicki Dariusz Cholewa Wojciech Cnota Waldemar Czerwoniec Bartosz Czuba Mariusz Dubiel Lech Dudarewicz Malgorzata Ewa Gajewska Krzysztof Grettka Anita Hamela-Olkowska Aleksander Ilski Jacek Jackiewicz Renata Maria Jaczynska Ewa Kapusniak Rafal Kocylowski Dorota Kuka Panasiuk Robert Kulik Wieslaw Kurzatkowski Jerzy Lagan Adrian Lukasik Krzysztof Maj Krzysztof Medrek Krzysztof Michalik Tamara Michalska Marian Migda Malgorzata Milejska-Lewandowska Hanna Mitkowska Wozniak Olimpia Mora-Janiszewska Agnieszka Nocun Malgorzata Olesiak-Andryszczak Tomasz Orlinski Bartosz Pekata Marek Pelesz Pawel Piekarski Boguslawa Piela Marek Pietryga Tomasz Roszkowski Wioletta Rozmus-Warcholinska Malgorzata Sabatowska Piotr Sieroszewski Jacek Skorczewski Maciej Slodki Mariola Sosnowska Przemyslaw Spychala Grzegorz Szewczyk Lukasz Szwaczka Aneta Walaszek- Gruszka Piotr Wegrzyn Marcin Wiechec Miroslaw Wielgos Pawel Wlasienko Agata Wloch Anna Wojtowicz Dorota Wyrwas Dariusz Zarotynski Dr Monika Zbucka Jolanta Zdrodowska Rafal Zdun to jest lista lekarzy z certyfikatami do badania przezierności karkowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale dużo skrobiecie - pobijemy pod koniec chyba jakieś rekordy w ilości napisanych stron. Ale fajnie - jest co czytać;-) Koteczek przykro mi z powodu siostry, życzę dużo, dużo zdrowia!!! Gratuluję Ci synka, będzie się nazywał tak jak mój brat. Ja dzisiaj buszowałam po second handzie, na Świętokrzyskiej jest taki z markowymi cuchami. Wyszłam z siatą ciążowych 2 kg, w tym kupiłam dwie pary fajnych spodni jeans, tuniki, paski skórzane. Oj chyba przestanę odwiedzać już centra handlowe;-) Issima sprawdź proszę tę stronkę - nie wyświetla się. Jutro mam wizytę u gina ale bez usg, poproszę go tylko abyśmy posłuchali tętna płodu, bo zauważyłam ostatnio, że ma detektor tętna do pomiaru. Dobrej nocki;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Issima za listę. Tego co mi robił nie ma na liście a mówi się o nim nawet na forach internetowych - fachowiec. Ale sprzęt miał świetny to liczę, że mój wynik jest rzetelny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to super:) czytałam gdzieś ze norma do 2,5?? Idę spać trzymajcie się cieplutko mamusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×