Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jkkg

TERMIN SIERPIEŃ 2009!!!

Polecane posty

Anytram :) bardzo ciekawy artykuł o tym naciąganiu Gaga :) czyli rozumiem kupic 5 par spioszków 5 par body i 5 pajacyków i jeszcze cos z ciuszków ? prosimy o rady doswiatczone mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co dziewczyny ja zawsze ubierałam body a na to kaftanik taki zapinany od przodu, a potem śpioszki. Tylko, że to był wrzesień... Body można o te 2 sztuki więcej kupic, bo są najbardziej narażone na zabrudzenie kupką ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja sama dokładnie nie wiem bo dawno temu to było ale logiczne że jak się kupuje 5 par śpiochów http://www.allegro.pl/item571882254_m_p_kolorowe_spioszki_z_nadrukami_rozm_68_kolory.html to do tego trzeba 5 kaftaników (bluzeczek) z długim rękawem http://www.allegro.pl/item574141240_top_kaftaniki_paski_rozne_sliczne_56_cm.html i pod to 5 par body z krótkim rękawem http://www.allegro.pl/item574855677_sliczne_body_krotki_rekaw_56_ewa.html a jeśli same pajacyki http://www.allegro.pl/item574809960_foggy_pajacyki_spioszki_tu_5_wzorow_3pak_50_56.html to pod pajacyki nie trzeba już kaftanika tylko body z krótkim rękawkiem bo małe dziecko powinno być ubrane w jedną warstwę więcej niż człowiek dorosły! ew. do tego skarpetki jeśli śpioszki czy pajacyki nie mają stopek http://www.allegro.pl/item574917662_mazja_skarpeteczki_niemowlece_grzechotki.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
****Kropelka maszyna 3D i 4d jest to ta sama maszyna, która zapisuje obraz z trzech płaszczyzn. Różnica między 3D a 4D jest taka że w przypadku 3D oglądanie zapisu odbywa się później czyli nie w czasie rzeczywistym natomiast w przypadku 4D można oglądać na bieżąco co dzieje się w środku brzuszka. Badania przeprowadzane są w funkcji 3D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na poczatek nic nie kupuję, bo mam po córce. Także spokój. Zresztą zakładam, ze i to dziecko nie będzie pokaźnych rozmiarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja raczej nie odważyłabym się dzieka wystawić w samym body i śpioszkach po urodzeniu.... A i werandowanie dzieciaczków urodzonych w okresie letnim nie obowiązuje. Można odrazu wychodzić z nim na spacery stopniowo wydłużając czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o USG to wlaśnie tak na to patrze *****Alidżi🌻, żeby dowiedzieć sie wszystkiego czego w tym okresie można o zdrowiu maleństwa - nie dla wlasnego widzi mi sie :) wiem , że ten rodzaj ultrasonografu jest w tym okresie lepszy :) co do rad... hmm wiecie ja nie miałam wogóle rozmiaru 56 tylko zaczynalam od 62. moje dziewczyny mialy 58 i 59 cm :) i teraz tez nie zamierzam brac nic na 56 najwyzej podwinie sie tu i ówdzie ;) co do kaftanikow ja napewno kupie 2 nowe ale tylko do lekarza, bo wtedy o wiele łatwiej i szybciej rozbierac maluszka i ubierac. Ale ogolnie to tylko body . rzeczywiscie jesli chodzi o pajace to tylko takie ktore maja rozpinane nogawki - szybko łatwo i wygodnie do przebierania . i bez róznicy jakiej wielkosci urodzi sie maluszek to naprawde ten \"urodzeniowy rozmiar\" szybko sie powiekszy wiec i tak nie ma co kupowac na zapas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też zaczne od rozm. 62 bo moja Paula urodziła się 57cm a dziecko bardzo szybko rośnie i lepiej żeby miało luz niż śpioszki były napięte aż nóżki wygina i body są bardzo przydatne bo leżą bezpośrednio po pieluszce a dziecko naprawdę obsrywa się po same plecy!!! i wtedy lepiej zmienic razem z body pieluche niż całe ubranko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przypomniało mi się jak wypisywali nas ze szpitala. To byl 10 września, bardzo ciepły dzień. Zresztą wtedy cały wrzesień był taki ciepły, że się ganiało w krótkim rękawku. Dziecko ubierala nam pielęgniarka. Daliśmy jej body z długim rękawem, kaftanik i spiochy. Jeszcze nie zdąrzylismy pajaca wyciągnąć, a ona do nas "tylko tyle macie? Dziecku będzie za zimno". Wydawało nam się to takie niedorzeczne, ze jak to w taki gorąc zimno jej będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale fajnie, że werandowanie nas nie będzie obowiązywać a po jakim czasie się z dzidzią wychodzi i wogóle samemu po jakim czasie można wyjść ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aldżi my możemy chodzić odrazu jak tylko damy radę. Tylko dobrze biust osłaniać co by nie przewiało i potem nie było stanów zapalnych. Ja z dzieckiem wyszłam poraz pierwszy po dwóch tygodniach, było to po wizycie położnej środowiskowej. Ale najlepiej zapytać przy wypisie, bo to czas na zadawanie pytań. Przynajmniej u mnie tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to jestem tego zdania, ze lepiej cieplej ubrac niz za lekko. Zawsze jedną warstwę mozna zdjąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z Paulą wyszłam pierwszy raz po miesiącu 20 wrześnie a 20 sierpnia zostałyśmy wypisane do domu. mówi się że nie powinno się z dzieckiem wychodzić przed chrzcinami, ja Paule chrzciłam gdy miała 3 miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
****Gaga co do kup, to nike wiesz, że dzieci to kupa szczęścia z przewagą kupy. Jeszcze pare miesięcy i się zacznie, ciekawa jestem jak mój mąż bedzie reagował na przewijanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aldżi co do kup to jest to jedna z tych rzeczy za którymi najmniej tęsknie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anytram ja też pierwsze o tym wychodzeniu po chrzcinach słyszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też czuję te zapachy ostrzej niż bym chciała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Pączuszki :) ...W Katowicach pogoda pod psem...momentami prześwita Słonko...:(...nic się nie chce przy takiej aurze :/ ...Co do USG to ja tam sie znam...więc, się nie wypowiadam.Będe miała normalne połówkowe-wszystkie badania wykonuje mi ten sam lekarz moja ginekolog-jestem zadowolona...dużo się nastresowałam na początku ciążyz powodu zagrożenia, dzięki niej się uspokoiłam...zrobiła przeziernośc karkową, nosek też widac i kośc udowa ma dobry wymiar, serduszko bije...JESTEM SZCZĘŚLIWA :) :) :) ...Co do ubranek to wszyscy wokoło obiecują, koleżanki, siostrzenica męża, siostra męża...okaże czy w rezultacie nie będe musiała sama kupowac ;)...Dzieciaczki tak szybko rosną że rzeczywiście na początek dużo tych ubranek nie trzeba, po co sobie półeczki zagracac :) ...Dziołszki tak sobie czytam że Was bolą kregosłupy i inne cześci ciała...a mnie nic...chyba wszystko dopiero przede mną...albo się rozciągam bezboleśnie ;)...hehe, oj, żeby tak było przy porodzie ;)...pomiar brzuszkowy w dalszym ciągu 94cm. ;) ...Koteczek ślicznego masz synusia (co do choróbska to wirusy teraz szaleja na wiosnę :( ), córunia też pewnie śliczna będzie :) .........nie lubię poniedziałku, a w środę do lekarza...ciumki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kurczę. Anytram, no to pasożyt jest skazany na dożywocie, a przynajmniej kilkuletnią odsiadkę, bo chrzcić go nie zamierzam. Koteczku, trzymam kciuki za Michała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko tak słyszałam, kiedyś tak mówiono! w końcu moja Paula w tym roku skończy 8 lat więc dawno temu to było i nikogo nie namawiam do stosowania się do tego ale ja np nie dałam rady chodzić po porodzie przez krocze i anemie, w domu dostawalam leki i zastrzyki bo ledwo na oczy widziałam, zazdrościłam tym które były od razu po porodzie "sprawne", mam nadzieje że tym razem to się nie powtórzy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...Co do przesądów... badziewne są...wczoraj oglądałam horror "Unborn", hehe przesądem przewodnim w tym filmie było żeby niemowlaczek nie oglądał się w lustrze do 1 roku życia bo to pecha przynosi...dupa...z tymi przesądami!....:D :D ...Co robicie do szamanka?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się naczytałam o ych wszystkich zabiegach pielęgnacyjnych ale boję się jakoś, czy dam radę :P a co do ciuszków, to chyba też zacznę od 62. Maluch może mieć na początku trochę za duże ubranko. Chyba nie będzie mu to przeszkadzać za bardzo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
****Pikle co do chrzcin u mnie podobnie, biedne dziecię musiało by, w domu siedzieć cały czas. Moja siostra też nie chciała chrzcić (mała płaczliwa była) i babcia jej nagadała, żeby ochrzciła to się dziecko uspokoi ale niestety nic to nie dało, później się okazało, że mała jest uczulona na gluten i stąd płacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**** Tupa co do szamanka to ok. 11 wyjęłam sobie z zamrażarki mięso na sos i teraz się odmroziło i okazało się, że to jakieś kości ze schabu na zupę więc nie wiem, idę teraz na zakupy więc może coś kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropelkaa - to Ty krajanka jesteś:) ja też z tymi pierwszymi kopniaczkami tak miałam - najpierw czułam, już sie cieszyłam, a potem spokój. z 3 dni, już się martwić zaczęłam. ale teraz się na dobre zaczęło, lekarz mi mówił, że może tak być, że nie od razu maksymalne przeżycia;) w przesądy nie wierzę - że korali nie można nosić w ciąży? jakieś wstążeczki do wózka? mamy XXI wiek, ale pewnie z teściową przyjdzie mi dyskusje stoczyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...Alidżi, hehe, rozkojarz komplenty to chyba przez ta pogoda :)...Ja też jakaś taka dziwna jestem...inna :) Ja też mięsko wyciągłam tyle że na zapiekanke brokułową :P Idę zobaczyc czy się nie pomyliłam :)...ściskańce...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lubię czerwony kolor, ale też zielony i chyba będę musiała zobaczyć jakiś konkretny model żeby się zdecydować. ale to w czerwcu, na razie halogeny wybieram do domku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×