Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jkkg

TERMIN SIERPIEŃ 2009!!!

Polecane posty

sa dwufunkcyjne, czyli gleboki i spacerowka i trzyfunkcyjne, czyli gleboki, spacerowka i fotelik. ale mąż mówi, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. też chciałam trójkę, ale on nie chce, bo twierdzi, że potem nic nie pasuje... to jeszcze trochę czasu, ale też już się nie mogę doczekać :) a moja mama już znosi ubranka od koleżanek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uwemhe
aha wiec poweidzieliscie rodzicom w wigilie tak jak bylo w planach? a rodzicom m? juz wiedza?:) moi tez oszaleli:0 dla nich to 1 wnuk bo mojego M maja juz 8:) a ja najstarsza jestem mama siostre 7 letnia:) i jak ona malutka sie cieszy:) moze cos w tym jest nie wiem . Ja naraie ogladalam pewnie zanim kupimy to opinie bede czytala. my mamay takie muzum mojeje mamay. 3 pary spioszkow ktore kazde z nas nosilo i mama zawsze mowila ze jak my juz dzieci bedziemy mieli to nam to przywiezie:) az jestem ciekawe czy moje malenstwo tez te spioszki bedzie nosilo to bedzie slodkie:) ( Bo nas jest 5:) moj brat 22, siostra 14, siostra 12 i 7:) no i ja:) pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po mnie i siostrach zostal tylko malusi sweterek, recznik z kapturkiem i kocyk :P moim rodzicom powiedzielismy w Wigilie, a mój mąż powiedział swojej mamie w ten piątek... teść nic nie wie, bo mu się boją powiedzieć, więc chyba sama będę musiała to zrobić przy kazji pobytu we Wrocławiu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktoś pytał o badania, przepraszam, nie zapamiętałam nicka. Miałam badania ogólne krwi i moczu, przeciwciała tokso, WR, na kiłę i obecność wirusa HIV. Za miesiąc, czyli pod koniec stycznia, mam znów zleconą krew, mocz oraz glukozę i przeciwciała różyczki - nie przechodziłam, a nie pamiętam, czy byłam szczepiona. Wszystkie badania na NFZ, podobnie jak wizyty u ginekologa. O badania na przeciwciała różyczki sama poprosiłam, resztę gin zaznaczył sam z siebie. Czeka mnie jeszcze na pewno badanie grupy krwi. Znam, mam w starym, niekatulanym dowodzie, ale podobno dowód dowodem, a karta ciąży rzecz święta. Koteczku, nie używam parafiny, na razie nie muszę. Polecam Ci po prostu zamianę oilatum na parafinę. Ann, napisałaś o maśle shea, ale zwróć, proszę, uwagę, żeby to było 100-procentowe masło shea, najlepiej nierafinowane, a nie kosmetyk z dodatkiem masła. W tego stypu specyfikach masła jest bardzo mało. Senność ogrania mnie ok. południa, ale wystarczy pół godziny drzemki i jestem jak nowo narodzona. Mogę sobie na to pozwolić, ponieważ pracuję w domu. Za to później energia wręcz mnie roznosi. Co do wózków. Hmm, chcę raczej osobno głęboki i osobno spacerówkę. Ciężar nie ma w tej chwili dla mnie znaczenia, po mieście i tak zamierzam poruszać się z chustą, bo jakoś nie wyobrażam sobie wtaczania się do tramwajów (z autobusami i metrem nie ma problemu), ale trafić na niskopodłogowy tramwaj graniczy z cudem. Mówię oczywiście o spontanicznym wyjściu, a nie o sprawdzaniu rozkladu jazdy. Bardzo ważne, z doświadczenia starszych stażem znajomych matek, zwróćcie uwagę na długość gondoli. Im dłuższa, tym lepiej. Dziecko rośnie, zimą dojdzie kombinezon i zbyt krótkiej gondoli będzie mu po prostu ciasno. Na razie udało mi się znaleźć wózek z gondolą długości 90 cm. Np. taki: http://allegro.pl/item515701207_focus_3_funkcyjny_wybierz_swoj_kolor_z_30_stu.html Jeśli ktoś zna dłuższą, będę wdzięczna za informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie się chusty podobają, no ale ta cena... Kiedyś oglądałam na allegro i szczerze mówiąc zastanawiam się nad uszyciem, o ile znajdę odpowiedni materiał. Koleżanka szyła sobie i mówi, ze ok. A co do wózka- kilka wyszperała siostra, ale sama jeszcze nie wiem, na razie nie nastawiam się na zakupy, jak zrobi się cieplej, to na pewno nadejdzie ochota. Ciuszki pewnie kupie od koleżanek, przecież dziecko ich nie niszczy, za szybko wyrasta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i ucięło mi końcówkę :( Mimo że to moje pierwsze dziecko, szaleć nie zamierzam i ile rzeczy się da, zamierzam kupować używane. Po pierwsze, nie widzę sensu w niepotrzebnym wydawaniu pieniędzy, po drugie, jak Monika, uważam, że poprzednie dziecko nie zdąży zniszczyć. Od razu mówię, że nie neguję tego, że ktoś chce mieć nowiutkie rzeczy od A do Z. Wolę pilnować swojego cyrku i swoich małp, niż zaglądać komuś do portfela. Moniko, jeśli zdecydujesz się na szycie chusty, nie szyj takiej na jedno ramię, z kółkami. Przy tego rodzaju obciążasz sobie jedno ramię i mimo zmian, może być niewygodnie. Owszem, ceny chusty są mało zachęcające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koteczku, dlatego zastrzegłam, że nie chcę nikomu zaglądać do portfela ani mówić, co ma kupować. Naprawdę nic mi do tego. Ale sama nie chcę wyłącznie nowych rzeczy. Są oczywiście takie, które kupię nowe, np. materac, ale już łóżeczkiem zadowolę się używanym. To po prostu moje podejście. Masz swoje zdanie i słusznie, tego się trzymaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uwemhe
ja patrze na chuste bardziej pod wzgledem bliskosci z dzieckiem no i tym ze bede ja tak nosila w domu np przy gotoaniu itd ale na plecach:) material sobie zalatwie z Nigerii ale taka z allegro pewnie tez kupie choc tez bylam zaskoczona faktem ze ona 200 zl kosztuje to sporo. zgadazam sie co do takiej na 1 ramieniu to rzeczywiscie przeciazaja. ja tez bede glownie dziecie autem wozila nie ma co sie bawic. Trzeba bedzie kupic wiekszy samochod moj maz chce dzipa ale ja nie wiem czy dobrze bedzie mi sie jezdzilo( teraz mama forda fiete) male autko takie jak chcialam. w sumie wozek sie zmiesci ale jest 3 drzwiowe. moze jakas zamiane zrobimy ale zobaczymy. aha imy jeszce w grudniu chcemy miec slub koscielny i cos w rodzaju chrztu ( child dedication) ciekawe czy do tego momentu uda mi sie zrzucic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajny temacik poruszony! Mi sie chusta nie przyda. dziecko na piersi i bieganie za mała odpada. Wózek mam po Martynce w Polsce. To ten z tych dużych, wielkie koła, na paskach, wielofunkcyjny... Tutaj odpada. Potrzeba mi lakkiego, małego i zwinnego, co bym do autobusu się zmieściła. Znalazłam na allegro cos z takich , co by mi pasowało... http://www.allegro.pl/item517874804_wozek_chicco_trio_enjoy_evolution_topazio_kol_2009.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe u mnie dopiero 22 :) Ale powoli się pod prysznic wybieram. Co do mdłości to mam, ale zeżarłam jabłuszko i troszke mi przeszło. Mówie dobranoc, bo mężulek łazienkę zwolnił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze ze Tylko ja rano wstaje :D nie moge spac jakos;/ ten filmik jest rewelacyjnyy co do chusty ja nie bede kupowac rzeczy te uniwersalne bede miala po mojej siostrzenicy bo rozowych ubranek to nie miala ;] i moje dziecko tez nie bedzie mialo .. co do wozka jest mi to obojetne czy 3 czy 2 funkcjonalny jak narazie ogladam tylko :D kupilam ostattnio sliczne body :D mam tylko dwie pary slicznych a moj oczywiscie sie na mnie darl ze mam nie kupowac jeszcze no ale spodobaly mi sie i tylko jedne kupilam wrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaga moja siora miala taki wozek i szczerze troche zle sie prowadzi taki z takimi kolkami takie moje wrazenia a zas moja siostra mowi ze jest przydatny w gorach kazdy ma inne zdanie na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez już oglądałam wózki, i na pewno wybiore coś na dużych pompowanych kołach i będzie to chyba 2 lub 3 funkcyjny ale okaże się jak przyjdzie czas na zakupy, na razie nie planuję nic kupować, myślę że koło maja- czerwca pierwsze zakupy, tak żeby z końcem czerwca mieć wszystko, mam termin na koniec lipca ale to równie dobrze może być i połowa i początek lipca więc lepiej wcześniej mieć wszystko przygotowane mieszkam w domu więc wózek nie musi być lekutki bo wnoszenie na 4 czwarte piętro mi nie grozi;) wyprawkę zaczynam od zera, mogę się załapać jedynie na łóżeczko po dzieciach siostry i nie obraziłabym się gdyby ktoś mi podrzucił jakieś ciuszki, no ale na razie nikt prawie nie wie więc nikt nie zaoferował mi nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koteczku, za przeproszeniem, puknij się w głowę. Jaka wyrodna matka?! Od kiedy to wyrodność lub jej brak zależy od sposobu karmienia? Kto Ci taki kit wcisnął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki:) Widze,ze ostro dyskutujecie o wozkach i chustach:) Ja osobiscie chusty chyba bym nie chciala,wiec nawet nie biore jej pod uwage,a co do wozkow to tez juz ogladam,i chyba bym wolala tez taki na pompowanych kolkach,co prawda mieszkam na parterze wiec nie bedzie problemu z wyjazdem na dwor. Ja niestety nie mam po kim wziasc nawet lozeczka nie mowiac o ciuszkach,wiec bede wszystko kompletowac od podstaw.W sumie to juz bym zaczela zbierac ubranka:)I tak nie wytrzymal moj Pawel bo jak przed swietami bylismy w sklepach to on znudzony czekaniem poszedl do innego obok i gdy wrocilam do auta to pokazal mi taki niebieski ladny szlafroczek:)No poprostu cudenko,taki malutki ze sznureczkiem do przewiazania,poprostu jak sie patrzy na niego to nie mozna sie usmiechnac:):) Dziewczynki trzymajcie kciuki dzisiaj za mnie bo na 17 mam dzis wizyte u lekarki po 3tyg,i w koncu zobacze moje malenstwo:)Mam nadzieje,ze wszystko jest w porzadku,bo od 3 dni odczuwam pieczenie,jakas infekcja mi sie przypaletala i mam nadzieje,ze lekarka cos mi przepisze na to cholerstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialo byc jak sie patrzy na niego to nie mozna sie nie usmiechnac:)A i podaje moj adres majka15181@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie 🌻 *****pikle🌻 masz rację , to jakaś głupota żeby nazywać kogos wyrodną matką tylko dlatego , że nie karmi piersią. Poza tym ja tez slyszałam to samo stwierdzenie o kobietach które rodziły przez cc-że są wyrodnymi matkami. Ostatnio oglądałam forum na Gazeta.pl i wiecie co znalazłam taki temat, gdzie właśnie mowa o cc. Normalnie wypowiedzi niektórych były conajmniej mało inteligentne . Mogłabym przytoczyć pare zdań ale naprawdę lepiej jak same przeczytacie ten wątek. To jest link: http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=585&w=49504693&a=49504693 Poza tym mozna tam znaleźć np.białą liste lekarzy ginekologów- co napewno niektorym z Was pomoże w wyborze odpowiedniego dla siebie gina.Można sobie sprawdzić opinie o lekarzu do , którego aktualnie chodzicie, czy o takim , o którym tylko słyszałyście i nie wiecie czy warto do niego się wybrac. Czesto jest tak , że podczas pierwszej ciąży Warto dla uspokojenia mieć bynajmniej dwóch lekarzy u których zawsze mozna się poradzić. To link do niej(białej listy): http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=18090 *****NiLLi🌻 Filmik rewelacyjny , widac że maleństwo w ciąglym ruchu- tylko czekac aż zaczniesz czuc jego ruchy. Wiecie co pamietam w pierwszej ciąży , że ruchy maleństwa poczułam już w 13TC :) , to było niesamowite uczucie. W drugiej dopiero ok 15 :) . No i nareszcie jutro mam USG -juz nie moge sie doczekać. Bo ostatni tydzien tylko mnie zdenerwował. Dziewczyny, któraś z was pisała , o karcie ciąży , że musi byc prowadzona od 10 TC aby starac sie o 1000. Czy któras z Was wie może gdzie można znaleźć artykuł na ten temat? Bo u mnie nawet na stronie instytucji zajmującej sie wnioskami nie ma o tym ani słowa :( . Choć też słyszałam , że tak jest . Dziekuje za informację :) Pozdrawiam i miłego dnia życzę 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do wózków. Każda z nas wybierze to co akurat jej bedzie odpowiadało. Ale wiem że nawet lekarze nie polecają na samym poczatku nosidełek(mam na mysli tych w wózkach 3 funkcyjnych) gdyż takie maluszki zaczynaja sie ruszac machają rączkami i nózkami a tam niestety leżą w wyprofilowanym miejscu i nie maja takiej swobody. No i moje zdanie (z którym zadna z Was nie musi sie zgadzać ;) ) , że maluszka w zimie w takim nosidełku wozić nie bedziemy- a do cieplejszej pory maluszek może je przerosnąć ;) Wiem ,że ja napewno bedę chciała wózek na pompowanych kołach , na paskach, i z regulowana rączką :) No i rzeczywiscie producenci mogli by ciut przedłużyc długość gondoli. Przy drugiej córci miałam wózek Baby-merc i niestety dlugo sie nim nie nacieszyłam , gdyz właśnie miało za krotką gondolke. 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi też się widzą wózki na pompowanych kołach. I po powyższych wypowiedziach też będę szukać możliwie najdłuższej gondoli. I z tym fotelikiem to racja. Przecież na początku dzidziulka i tak wozi się w gondoli, nawet w aucie. Moim zdaniem kobiety nie karmiącej piersią, tym bardziej jeśli straciła pokarm albo wcale go nie miała, w żadnym wypadku nie można nazwać wyrodną matką!!! to jest sprawa każdej kobiety :) Majeczko, powodzenia na USG :) ja też miałam stan zapalny i muszę przez 15 dni na noc brac Gynofemidazol czy jakoś tak... mój gin powiedział, że często będzie cos przepisywac, nawet jak nie będzie stanu zapalnego, żeby zapobiegac przypadkowym infekcjom, które moga wywołać wcześniejszy poród lub poronienie. Ja na żadne łóżeczka czy coś też nie mam co liczyć, bo nikt nie ma małych dzieci. Trochę ubranek dostanę, ale to już jak dzidziuś będzie troszkę większy. Czeka mnie kompletowanie wszystkiego od podstaw, ale będę kupować takie uniwersalne, żeby dla drugiego dzidziusia też było. Bo przecież jeden nie zniszczy niczego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małaHPW - Tobie życzę udanego USG jutro :) to niesamowite zobaczyć, co tam jest w brzuszku, choć jeszcze nic nie widać na zewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małaHPW, tu link do artykułu: http://polskalokalna.pl/wiadomosci/podkarpackie/rzeszow/news/becikowe-tylko-dla-matek-pod-opieka-lekarzy,1160151 A tu link do zmian w Kodeksie pracy. polecam zwłaszcza lekturę artykułu 18. Inna sprawa, że w polskim prawie wszystko może się jeszcze 20 razy zmienić, ale na razie bez paniki;) http://www.infor.pl/dziennik-ustaw,rok,2008,nr,237/poz,1654,ustawa-o-zmianie-ustawy---kodeks-pracy-oraz-niektorych-innych-ustaw.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK......TC/T.PORODU.....PŁEĆ/IMIĘ..MIEJSCOWOŚĆ...WIEK..IL. DZ Kiki2342.......11..30.07.........................Podkarp acie.....25.......0 Jogi11.........11..30.07..............................Śl ąsk..........23.......0 monika1987..11..30.07......................Śląsk/Małopol ska...21.......0 Kate87........10..01.08.............................śląs kie.........21.......0 natalka2384..11..02.08.....Amelka/Michaś....Podkarpa cie....24.......0 Majka15181..10..04.08.......Olivier/Marika....Glogów.... ...27........0 3XMaMa.......10..04.08.......Amelia/Gabriel......Śląsk.. ......23..1+1(*) Maja136........9..05.08............................Szcze cin.......23.......0 NiLLi ..........10..05.08.....Hubert/Weronika.......Ostrów.Wlkp... 21.......0 GaGa_.........10..06.08..p.na.c/Szymon/?.........UK..... ......29.......1 ann81.........10..09.08......Ariel/Gabriela..Irlandia/G dańsk..27......0 lamajra.........9..11.08...............................W -wa.........26......0 Edusia83.......6..12.08..............................Mał opolska....25......0 nadiewa........9..12.08.........Nadia/Erwin.......R adom.......25......0 Iwoneczka.....9..12.08..............................lube lskie......29.......0 pikle............7..12.08..............................W arszawa....28.......0 koteczek19833.9..13.08........Paweł/Maja....świętoszów.. .25.......1 dorocia1198..9...13.08............................Ostrów .Wlkp...23......0 trójca..........7..13.08................................ śląskie.......27......2 Monika.........9..15..08 .Amelia/Aleksander.Inow rocław....22......0 Asiaaa..........9..16.08...........Paweł/Zuza......Śląsk .........22.......0 Agula125.......8..17.08..............................lub elskie......29.......0 d.o.r.o.t.k.a..9..17.08.........Małgosia?.........opo lskie.......26.......1 chardonnay....?..17.08...........................Wielkop olska...24.......0 zuzana77......6..17.08..............................kuj. pom.......31.......0 majka.84......4..18.08...............................Wro cław.....24.......0 *Olusia*0502..5..18.08................................Łó dź.........28.......0 galaxy.........6..19.08...........................podkar pacie.....21.......0 issima.........9..20.08...............................Po morze......26.......0 Niagara78....3..22.08.............................Trójmi asto.....30.......0 aniuladoniula.6..24.08..............................Szto kholm.....26.......1 ruda2828.....7..27.08..............................Warsz awa.....26.......0 uwemhe......6..28.08.................................gda nsk.................0 kropelkaaaa.7..28.08................................Fran cja.......26.......0 ania69x2.....7..29.08..................................Ł ódź.........26......1 Zelka_86.....6..03.09................................... Lublin.......22......0 Karola1988..7...?.08.................................Gda ńsk........20.......0 Klaudia.P....6...?.08..................................W rocław......21.......? mariolaaaa..6 ...?.09.....................................Ełk.........28.. .....0 malbertka...7....?.08.................................Wr ocław.....27.......0 monika26sz..6....28.08..............................Koło ...........26........0 poprawiam tabelke bo dziś zaczynam 12 tydzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam dzisiaj do bani humor :( Dalej mam plamienie i nic się nie zmniejsza... Kuźwa jak ja nie cierpie takiej bezsilności.... Co do fotelika samochodowego to muszę go mieć od początku. Mała też woziłam w foteliku od początku. Raz, że wygodniejszy, dwa mniej miejsca zawiera. A jak mam zamiar latać to nie ma mowy o gondoli! A fotelik córci posłużył do 8-9 mc to w sumie nie tak krótko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam na tej liście mojego lekarza :) Opinie takie sobie. I raczej wszystkie oceniające jego charakter a nie fachowość. A ja byłam z niego bardzo zadowolona....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*****pikle🌻 dziękuję za linki :) *****GaGa_🌻 Dlatego kazda z nas znajdzie dla siebie najodpowiednieszy sprzet pod względem wygody maleństwa i przydatności rodzicom :) Nikt nikomu przeciez nic nie narzuci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majka no trochę tego jest. A, że dużo mam śluzu to to się wszystko miesza i wydaje się ogromniaste....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że każda z nas zrobi tak jak uważa za najlepsze :) Ja mam doświadczenia po poprzednim dzicku już i teraz pewnych błedów w kupowaniu nie popełnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×