Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość klokj

leczenie wodą utlenioną

Polecane posty

Gość Vsia
Witaj Es Jot,dziekuje Ci bardzo .Bardzo mi ulatwiles rozwiazac problem.Ktora z naszych polskich wod jest nisko mineralizowana?Tutaj nie mam problemu z polska woda,moge kupic kazda,czy np .zywiecka.bedzie odpowiednia?.Serdecznie Cie pozdrawiam i Wszystkich Czytelnikow kafeterii.Do uslyszenia.Vsia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Od kilku tygodni piję wodę utlenioną apteczna 3% w ilości 10 kropli na szklankę wody rano na czczo. Zaczęłam ją pić z powodu problemów z żołądkiem . Po prostu wstawałam rano i miałam mdlości. Po wodzie zaczęłam czuć się rewelacyjnie.Po dwóch dniach dolegliwości żołądkowe minęły a ja dostałam takiego powera:)Niestety przedwczoraj obudziłam się rano , wypiłam swoją wodę utlenioną i dostałam silnych skurczów dolnej części brucha i biegunkę. Skurcze były naprawdę silne. Odwiedziłam swojego lekarza rodzinnego który przepisał mi nifuroksazyd, probiotyki i powiedział że to choroba brudnych rąk. Czy to możliwe że moja candidia się zbuntowała??????? Od dwóch dni jadam tylko ryż na wodzie , biorę ac-zymes i jest w miarę dobrze. Przerwałam kurację wodą utlenioną i bardzo się boję że jak zaczne znowu pić to bóle brzxucha wrócą. Co o tym sądzicie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EsJot
do Vsia Woda żywiecka, jak też każda inna woda żródlana jest nisko zmineralizowana. Można też używać przegotowaną wodę z kranu. Chodzi o to aby nie było w niej chloru. do ed1111 Niepotrzebnie robiłaś panikę po wystąpieniu skurczów w brzuchu. Przy łagodnym zażywaniu rozcieńczonego 3% H2O2 prawdopodobnie dopiero teraz odczuwasz pierwsze reakcje wymierania grzybów w jelicie grubym, co przejawia się między innymi silnym gazowaniem, czy nawet rozwonieniem (reakcja Hexheimera). Przy kuracji 30% H2O2 reakcja Herxheimera występuje już w pierwszych dniach stosowania, to jest przy 3-4 kroplach 30 % H2O2 w szklance wody. Te objawy należy zignorować, ponieważ towarzyszą one tylko przy gwałtownym wymieraniu grzybów. Pisałem o tym na wcześniejszych stronach tego tematu, a także w temacie: "grzybica układu pokarmowego-dostawka do starego topiku" na stronach: 12,13, 32,33 i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie do EsJot
a co ze stawami bolącymi?czy woda może mieć jakieś teraputyczne działanie np kiedy ma sie przewlekłe zapalenie stawów?a co z astmą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do EsJot Bardzo Ci dziekuje :) Czy Twoim zdaniem mam pić nadal?! Dzisiaj trochę mdłości i jakieś schizy :( Trochę jestem już zmęczona. Kilka miesięcy temu przeprowadzałam kuracje para-protexem i zakończyłam z powodu stanów lękowych.Jakis koszmar. Co sadzisz na temat używania plastrów detox plus przy okazji oczyszczania organizmu wodą utlenioną.Kiedyś ich używałam i czułam się rewelacyjnie.Dosć kosztowne ale super samopoczucie . Chodzi mi tylko o to by zmniejszyć skutki oczyszczania.Co Ty na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EsJot
Podstawową zasadą profilaktyki zdrowia jest prawidłowe odżywianie. Wielu zapewne zapyta, a co to znaczy prawidłowe odżywianie? Polecam zajrzeć do tematu na kafeterii - "zakwaszenie organizmu" i zapoznać się z zamieszczonymi tam wpisami, ponieważ większość chorób ma podłoże w długotrwałym zakwaszeniu organizmu przez nieodpowiednie żywienie. Na stronach tego tematu jest jest dużo pożytecznych informacji, które warto zastosować u siebie. do ed1111 Woda utleniona uwolniła mnie od grzybicy. Nie miałem potrzeby stosowania jakichkolwiek innych specyfików do "oczyszczania" organizmu, więc nie wypowiem się na temat plastrów detox. Obecnie staram się tylko prawidłowo odżywiać. Uważam, że wodę utlenioną powinnaś bez obaw stosować tak długo aż pozbędziesz się swoich dolegliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vsia
Es Jot,dziekuje Ci bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vsia
Es Jot,mam pic wode 35%,czy nalezy ja rozcienczyc do 3% ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EsJot
Dla mnie łatwiej było stosować w kroplach na szklankę wody 30 % H2O2 niż używać rozcieńczoną do 3 %, ponieważ trzeba wtedy zwiększyć ilość dziesięciokrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vsia
EsJot,jeszcze raz bardzo Ci dziekuje i pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość d213
witam,jestem ciekaw czy tinnitus mozna wyleczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość d213
woda utleniona,szukam szukam i nic nie znalazlem na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evie DO ESJOT
EsJot, bardzo prosze o info, czy przed stosowaniem kuracji przeprowadziles jak zalecane oczyszcznie watroby, jelit, nerek? jesli tak, to w jakim zakresie? chce byc ta odwazna :) i pokazac grzybiarzom, ze jednak da sie z tego wyjsc... a wolne rodniki sa mniej masakrujace niz candida bede b.wdzieczna za pomoc, gdyz chcialabym jak najszybciej przeprowadzic kuracje pozdrawiam serdecznie i dziekuje za nadzieje wyjscia z tego koszmaru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobrze pisze
Na wolne rodniki Witamina C - ~10g w ciagu dnia Selen 200- 800mcg jodek potasu magnez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EsJot
do Evie Przed kuracją nie przeprowadzałem kuracji oczyszcznia wątroby, ani nerek. W opisach anglojęzycznych znalazłem, że lewatywy z dodatkiem paru kropel H2O2 przyspieszają proces likwidacji kandydozy w jelicie grubym. Jak wygląda zagrzybine jelito grube - polecam obejrzeć zdjęcia na blogu www.kandydoza.blox.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EsJot
Wolnorodnikowa teoria starzenia została przedstawiona w 1956 roku przez gerontologa Denhama Harmana. Mówi ona, że komórki organizmu są atakowane przez wolne rodniki, czyli produkty uboczne metabolizmu, charakteryzujące się brakiem równowagi między elektronami i protonami. Niesparowane elektrony powodują, że wolne rodniki doprowadzają do utleniania molekuł komórkowych – białek, lipidów i DNA Przeciwutleniacze, czyli związki neutralizujące wolne rodniki (na przykład witaminy A, C i E, luteina czy koenzym Q10), teoretycznie powinny zapobiegać procesom starzenia. Ale w takie działanie syntetycznych antyoksydantów powątpiewał sam twórca teorii wolnorodnikowej. W 1972 roku Denham Harman ogłosił, że dostarczane do organizmu antyoksydanty nie przedostają się do mitochondriów, w których powstaje większość wolnych rodników, nie mogą więc zapobiegać starzeniu. Mimo to miliony osób na świecie codziennie łyka pigułki z przeciwutleniaczami i stosuje zawierające je kremy i maseczki w nadziei na przeciwstawienie się upływowi czasu. Niedawno kierowany przez doktora Hekimiego zespół naukowców przeprowadził eksperymenty na nicieniach Caenorhabditis elegans. Obserwowano, co będzie się działo, gdy nicień zostanie pozbawiony naturalnych enzymów neutralizujących wolne rodniki . Jeśli teoria wolnorodnikowa byłaby słuszna, wzmożony atak wolnych rodników powinien przyspieszyć starzenie komórek nicienia, co powinno się skończyć przedwczesną śmiercią robaka. Ale choć zmutowane robaki były bardziej narażone na działanie wolnych rodników, żyły tak samo długo jak nicienie dzikie. Udokumentowały to także badania zespołu doktora Davida Gemsa z University College of London. Wykazano w nich, że pozbawienie nicienia dysmutazy ponadtlenkowej nie skraca robakowi życia, a ponadto dowiedziono, że zwiększenie aktywności tego wymiatacza wolnych rodników nie wydłuża egzystencji Caenorhabditis elegans. Przebieg eksperymentu i jego wyniki opublikowano w czasopiśmie naukowym „Genes and Development". Podobne rezultaty uzyskali naukowcy z University of Texas prowadzący doświadczeniach na modyfikowanych genetycznie myszach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Niestety przedwczoraj obudziłam się rano , wypiłam swoją wodę utlenioną i dostałam silnych skurczów dolnej części brucha i biegunkę. Skurcze były naprawdę silne. Odwiedziłam swojego lekarza rodzinnego który przepisał mi nifuroksazyd, probiotyki i powiedział że to choroba brudnych rąk." Widać ze tym ma w makówie próżnię:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evie DO ESJOT
Dziekuje bardzo za informacje! Zakupilam tez ksiazke Woda utleniona na strazy zdrowia. Dzis moj 4 dzien kuracji, ogolnie czuje sie dobrze, choc 1 dnia mialam wieczorem calkiem pokazny bol glowy - czwartek - wiele osob sie wowczas skarzylo, wiec nie moge powiedziec, ze to akurat wina wody; Mam pytanie - wiem, ze diety jako takiej nie stosujesz, z tego co wyczytalam nie jesz jedynie slodyczy i utrzymujesz rownowage kwasowo zasadowa - ale co np. z kawa, albo nabialem? Czy wierzysz w teorie diety wg grupy krwi? Ja mam ORH+ - czyli zero nabialu, maki, Ja od kilku tygodni jestem znow na diecie - zero slodyczy, nabialu, zboz (oprocz ryzu brazowego i kaszy jaglanej) i owocow. Ostatnio jednak zjadlam banana, jablko. wole zjesc cos takiego, niz rzucic sie na czekolade. Podpijam tez kawe, ale mam potworne wyrzuty sumienia, ciagnie mnie tez do serow; Ale przyznam, ze mam wiecej energii, choc ta mgielka umyslowa potwornie daje sie we znaki. Bede bardzo wdzieczna za pomoc; Poki co krzewie wiedze dotyczaca wody utlenionej w mojej rodzinie, mam nadzieje, ze mi sie uda ich tez przekonac do kuracji. pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EsJot
do Evie Jak wcześniej pisałem nigdy nie stosowałem radykalnych ograniczeń dietetycznych, za wyjątkiem cukru i słodyczy, których nie jem od czasu moich problemów zdrowotnych związanych z grzybicą, czyli od dawna. Nigdy też nie eliminowałem z pożywienia nabiału. Od około roku stosuję zasadę komponowania pożywienia, tak aby utrzymywać w bilansie dobowym równowagę kwasowo-zasadową. U mnie oznacza to zwiększenie ilości zjadanych warzyw, zarówno w zupach, jak i przede wszystkim w sałatkach. Zwiększając ilość warzyw, ograniczyłem nieco ilość mięsa aby nie zwiększać objętości zjadanego pożywienia, no i oczywiście aby utrzymywac swoją stałą wagę. Nie wierzę w teorię diety zgodnej z grupą krwi. Ja mam krew grupy A, co według tej teorii powinno mnie skłaniać ku wegetariaństwu, ale mój organizm niestety nie chce aby był wegetarianinem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evie do EsJot
Witam, dzis jest moj 11 dzien kuracji, nic ciekawego sie nie zdarzylo, za wyjatkiem tego, ze nie jest mi tak niedobrze po spozyciu wody. Czy moglbys mi poradzic, czy dobrze stosuje rozcienczenie. Pisales, ze wypijasz szklanke, a pozniej popijasz woda z cytryna. Ktos inny napisal, ze nie wazna jest ilosc wody z jaka sie rozciencza, ale ilosc kropli. Ja obecnie rozcienczam te 22 krople z 0.5litra wody, nie odczuwam tak ohydnego smaku, ale tez jest mniej stezona? Sama nie wiem, co o tym myslec. Niestety niepokoj wzgudzila we mnie tez nastepujaca wypowiedz: http://forum.igya.pl/viewtopic.php?f=4&t=12&p=1535 "...Perhydrol jest cieczą silnie żrącą, dlatego należy zachować szczególną ostrożność przy jej stosowaniu. Z mojego doświadczenia wiem, że pomimo, posługiwania się tą cieczą przez przeszkolonych pracowników, zabezpieczonych w odpowiedni sprzęt ochronny i testowane naczynia często zdarzają się poparzenia. Poparzenia są o tyle niebezpieczne, że przez dłuższy czas nieodczuwalne, gdyż ten silny utleniacz niszczy zakończenia nerwów, szybko wnika i reaguje, później pozostają ciężko gojące się białe martwicze plamy!..." Zmartwilam sie, bo kilka razy mialam wlasnie przez chwilke biale plamki - po prostu nie zauwazylam jak sie rozprysla podczas wkraplania. Przeplukalam oczywiscie woda, ale zawsze pozostaje to ale. Czy Ty miales takie doswiadczenia? z gory dziekuje za info, pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evie do EsJot
EsJot, bardzo prosze Cie o pomoc w jeszcze jednej kwestii. Gdzies wyczytalam, ze Hulda Clark przestrzega przed uzywaniem wody utlenionej jesli ma sie w ustach metale stomatologiczne, ja niestety mam od kilku lat most porcelanowy - nie wiem jaki jest tam stop metalu ale jakis na pewno jest. Czy moglbys sie wypowiedziec na ten temat i jakos mnie uspokoic, nie chce rezygnowac z tej kuracji ale jesli ma mi to wyrzadzic jeszcze wieksze spustoszenie niz grzybica, to juz sama nie wiem co robic. z gory dziekuje za Twoja cierpliwosc, pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EsJot
do Evie Oczywiście stężony nadtlenek wodoru jest substancją żrącą i należy obchodzić się bardzo ostrożnie. O tym wielokrotnie pisałem. W przypadku polania palców od razu zmyć pod bieżącą wodą. Ale my pijemy roztwory rozcieńczone i nie ma obaw, że mogą zrobić nam jakąkolwiek szkodę. Jest wiele substancji, które spożywamy rozcieńczone, nie zastanawiając się nad tym, że stężone są niebezpieczne dla zdrowia. Chociażby ocet, który używany powszechnie do marynat jako 2-5 %. Swojego czasu w sklepach spożywczych był ogólnodostępny kwas ostowy 80%, kóry niestety często służył samobójcom do szybkiego zejścia z tego świata, dopóki nie wycofano go ze sklepów. Alkohol w piwie, winie, a nawet jako wódka może co najwyżej nas upić, ale wypity spirytus spowoduje uszkodzenie śluzówki przełyku i żołądka i niejednokrotnie śmierć. Nie ma potrzeby rozcieńczać kilku kropel 30% H2O2 w większej ilości wody niż szklanka, chociażby dlatego że trudno wypić taką ilość. Efektywność oddziaływania nadtlnku wodoru w walce z grzybami i bakteriami zwiększymy popijąc wodny roztwór H2O2 świeżowyciśniętym sokiem warzywnym lub owocowym (marchewkowym, jabłkowym, buraczkowym itp) ponieważ tą drogą dostarczamy enzym katalazę, która jest konieczna do rozkładu H2O2 na wodę i tlen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evie do EsJot
EsJot, bardzo dziekuje za tak szybka odpowiedz, ale czy moglbys jeszcze zerknac na moj drugi post, to spedza mi sen z powiek. zastosuje sie do zalecen odnosnie picia sokow warzywnych, z tymze ja czytajac na stronie drinkh2o2 odnioslam wrazenie, ze nie powinno sie wlasnie jesc jablek i bananow, czy tez marchewki, ale widocznie zasugerowalam sie tym, co pisala OTA: "Wazna rzecza jest tez, aby w okolicach czasu picia H2O2 nie jesc jablek i surowej marchewki, nie pic sokow zawierajacych jablka i marchew. Zawieraja one substancje, ktore powoduja zbyt szybkie oddzielanie sie tlenu i kuracja nie przynosi zadnych efektow."?? Twoja wiedza jest naprawde imponujaca i Twoja historia napawa mnie nadzieja na wyjscie z tej patowej sytuacji. pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EsJot
Dlaczego kuracja wodą utlenioną u niektórych osób nie daje spodziewnych efektów? Otóż organizm ludzki do walki z grzybami i bakteriami produkuje w peroksysomach (wyspecjalizowane komórki naszego systemu imunologicznego) nadtlenek wodoru. Ale aby ta broń była skuteczna w tychże peroksysomach produkowany jest również enzym katalaza, która rozkłada nadtlenek wodoru na wodę i tlen atomowy. Bez katalazy nadtlenek wodoru staje się bronią nieskuteczną, ponieważ tylko tlen atomowy jest tym mieczem przeciwko grzybom i bakteriom.Niestety grzyby w toku ewolucji rozwinęły umiejętność niszczenia peroksysomów dookoła miejsca, gdzie zapuściły korzenie. Łatwo to sprawdzić. Wystarczy na zdrową skórę wylać krpelkę wody utlenionej. Po krótkiej chwili ten pokryty wodą utlenioną kawałek skóry stanie się biały, ponieważ katalaza zawarta w zdrowej skórze rozłożyła H2O2 na wodę i tlen, a tlen odbarwił skórę (prawda tylko chwilowo, a nie na trwale). Na polanej wodą utlenioną rance proces rozkładu przebiega jeszcze szybciej i obserwujemy ponadto tworzenie się obfitej piany. Wobec tego zapytacie, a gdzie można znaleźć miejsca bez katalazy? Są takie miejsca! U niektórych osób występują nawet obficie. Spróbujcie polać wodą utlenioną na pieprzyk lub inne znamię barwnikowe na skórze. U starszych osób takie plamy lekarze nazywają plamami starczymi. Nawet 30% H2O2 nie spowoduje ani pienienia ani odbarwienia pieprzyków lub plam, ponieważ wokół nich nie ma katalazy, a bez katalazy nadtlenek wodoru nie działa!!! Dlatego tak trudno jest zwalczyć grzybicę w silnie zagrzybionym organiźmie, ponieważ peroksysomy są składnikami naszego systemu imunologicznego, który nie funkcjonuje prawidłowo w obrębie siedliska grzyba. Ale jest wyjście. Doskonałym źródłem katalazy są świeżowyciśnięte soki ze świeżych owoców i warzyw. W leczeniu silnej grzybicy należy koniecznie kupić sokowirówkę i wypijać co najmniej dwie szklanki (rano i wieczór) soku z marchwii, marchewkowo-jabłkowego, buraczkowego lub innego. Uwaga - sok pijemy nie wcześniej niż 15-20 minut po wypiciu wody z dodatkiem H2O2. do Evie Metal, który masz w mostku na pewno nie wchodzi w reakcję z nadtlenkiem wodoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evie DO ESJOT
Bardzo dziekuje za wyjasnienie, bede sie stosowac do zalecen. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do EsJot
EsJot sam sobie przeczys z grupa krwi. Mowisz, ze grupa krwi A (ktora posiadasz)piwnno spozywac wylacznie owoce i warzywa, a Ty bez miesa "nie dalbys" rady. Zwroc uwage co piszesz: Sam zjadassz wiecej owocow i warzyw, aby utrzymac rownowage kwasowo-zasadowa, wiec........Jest duzo prawdy w "Dieta a grupa krwai"?? Ludzie z grupa krwi A moga spozywac mieso drobiowe, ryby, od czasu do czasu mieso czerwone. Wszytsko trzeba brac na rozsadek, nie mozna "przegiac" w jedna czy w druga strone. Sam mam grupe krwi A i zuwazylem, ze na wiosne i lato, gdy spozywam zdecydowanie wiecej owoco i warzych a w mniejszych ilosciach pzretwory miesne. Moja sylwetka (nizszy poziom tkani tuszczowej) jest zdecydowanie lepsza przy zachowaniu masy miesniowej, mam wiecej energi, jasniejszy umys. Ogolnie bilans wychodzi na "+".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EsJot
Wszystkie grzyby są beztlenowcami, więc woda utleniona jest skutecznym środkiem przeciwko nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evie DO ESJOT
EsJot, bardzo prosze o info, czy normalne jest to, iz do okolo 2-3h po spozyciu wody (zmienilam ilosc wody w jakiej rozcienczam do wiekszego kubka - okolo 330ml) odczuwam tepy bol brzucha, jakby cos tam bylo i rozpychalo, mam tez dosc nieprzyjemne wzdecia i gazy, a gardlo lekko podraznione, nie popalone, ale uczucie drobnego dyskomfortu pozostaje. Zamowilam nowa sokowirowke, ta ktora posiadalam niestety juz sie nie nadaje, wiec poki co zamiennie 15-20 min po wypiciu wody popijam ja woda z sokiem z 1 cytryny + owoc - jablko, lub tez gruszka, banan. Na poczatku wydawalo mi sie, ze to pomaga mdlosciom, ale obecnie juz chyba nic nie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×