Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość anna mariia

Uczuciowo dobija mnie allegro

Polecane posty

samaaanta na allegro i policję- próba wyłudzenia napisz mu tak- jeśli do dnia ( no za 2 dni bo może go np nie być dziś w domu) nie otrzymam odpowiedzi na maila i skanu nadania przesyłki- sprawę zgłaszam na allegro i policje- wiele osób odzywa się wtedy jakoś tak szybciutko...... po za tym próbuj dzwonić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
królowa prawie jedna czwarta idzie na vat? nie rozumiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
każdą wpłatę za przesyłkę musisz normalnie zafakturować i jest to twój niestety dochód- a przesyłka jest na vat 0 % więc nic sobie nie odliczysz- niby można to omijać sposobami- zawieraniem umów na pośrednictwo- ale tak jest najbezpieczniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli ktoś ma działaność to idzie częśc na VAT, co można ująć w opisie aukcji co za problem? 10 zł przesyła plus 1 zł koszt opakowania plus VAT - każdy zrozumie. Ale jak ktoś sprzedaje używane rzeczy albo częsci komputerowe to raczej nie sądze żeby od razu działalność zkładał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli prowadzi sprzedaż ciągłą to może i dobre intencje sprzedawać- musi mieć dg a netto + vat- raczej się nie podaje bo byłoby większe zamieszanie- połowa na bank wpłacałaby netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna mariia
wg Ciebie Ike jestem madra inaczej, bo nie podoba mi sie forma wysylki. Jak bym pozjadala wszytskie rozumy jak Ty , pewnie dopuszczalabym do siebie fakt, ze takie rzeczy sie zdazaja. A ja nikomu chleba nie chce odbierac. I pamietaj, ze ten chelbek masz tez od takich kupujacych jak ja. Malych robaczkow, ktorzy oczekuja minimum szacunku. Nie rozumiesz tego , bo nie umiesz pojac ze chamsy sprzedajacy ( jak rozniez kupujacy) isnieja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm no wiesz mnie było by wstyd wysłać komuś śmieci, jeżeli ktos cos sporadycznie wysyła to można zawsze znaleźć jakieś alternatywne wyjscie np karton po papierze i opakować w papier itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skarbie kupiłam jakieś 1000 rzeczy- dostawałam nawet w pudełku po pizzy- dla mnie to normalne- ty lepiej kupuj w sklepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samantaaaa20
Dzieki Ike,tak zrobie :) Jakby nie bylo 200 mu wysłałam ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to podlegasz pod program ochrony kupujących

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna mariia
Akurat pudelko do pizzy w zadnym wypadku by mnie nie urazilo. Problem polega na tym, ze nie wierzysz ze ktos mogl podeslac mi smieci i wychodzisz z zalozenia, ze wszyscy kupujacy do durnie. Pewnie sprzedajesz swoje rzeczy ludziom na chybil trafil, bo nie mozna zweryfikowac kto od Ciebie kupuje. I pewnie tez mialam nieprzyjemnosci., Ale zauwaz, ze ludzi po drugiej stronie moga miec problemy ze sprzedajacymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a możesz pisać o mnie tu co chcesz na szczęście komentarza nigdy nie będzie ci dane mi napisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z załozenia nie sprzedaje nic za złotówke bo dla mnie to za duzo zachodu, ale faktycznie nie jest dla mnie problemem zapakować jakieś rzeczy w karton i opakować papierem ike chodzi mi że można ująć na aukcji że np w kosztach przesyłki jest ujęty VAT, bo nie dziwie sie jak np patrze na komentarze neg sprzedawców z działanościa że doliczaja sobie za przesyłke, a skad niby kupujący ma to wiedzieć? Płaci 10 zł za przesyłke a dostaje list zwykły polecony za 3,65 zł? to nie dziwie sie nikomu że może poczuć sie :oszukany\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli dostaje paragon- to powinien wiedzieć zresztą na stronie o mnie zasadniczo powinny być dane firmy wiele osób ich nie ma bo się po prostu boją- szaleńców w necie nie brakuje- zresztą zawsze można przed kupnem- zapytać skąd taki koszt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wydaje mi sie
a ja splodzilam wlasnie pieknrgo maila do allegro w sprawie o ktorej dysputa sie toczy. Oczywiscie nicki sprzedajacego i kupujacego podalam ,jak i aukcje .Dodalam tez link do tego topiku.No i zobaczymy ,czy autorka miala prawo do tego czegos co zrobila. A teraz ....KLIK!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Ike
Ike Buszujesz na Bema a później opychasz na Allegro? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wydaje mi sie
Na bema to juz niewiele jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam ponad 100 tranzakcji na koncie i dostałam jeden paragon, a kupowałam też u wielu SS, rzadko który sprzedający informuje co wchodzi w skład opłaty za przesyłkę, a kupujący znowu nie pytają i potem są takie komentarze jakie są. Takze wina jest tu i tu, chociaż to sprzedający powinien dokładnie opisać aukcję, wtedy ludzie pewnie inaczej patrzybyli na takie koszty wysyłki, niż na próbę wyłudzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Ike
Niewiele jest bo handlar więcej niż zwykłych ludzi. A w dzień dostaw to stratować człowieka potrafią. Jak bydło. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomarańczo- w życiu- nie chcę być dla ciebie konkurencją :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak na poważnie używane ciuszki opłaca się kupować koło madro- w takim wielkim ciuchlandzie- i w tej chwili na przeciwko kościoła św wojciecha na bema zawsze było koszmarnie drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Ike
Konkurencją dla mnie? Ja nie handluję. Ani na Allegro ani nigdzie indziej. Pytam z ciekawości bo na Bema to handlary stadami chodzą. Gotowe oczy wydrapać. A później to opychają na Allegro właśnie. Ja ostatni raz byłam tam chyba rok temu. W zaawansowanej ciąży. Stanęłam przy koszu z ubrankami dziecięcymi i miałam tego pecha, że mi na ręce facet nowy sort wyrzucił. Tak się na mnie te krowy rzuciły, że dostałam z łokcia w brzuch a inna przewróciła mnie na podłogę byle tylko się dopchać do koryta. Nawet przepraszam nie usłyszałam. Masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15:21 [zgłoś do usunięcia] Królowa elfów z załozenia nie sprzedaje nic za złotówke bo dla mnie to za duzo zachodu, ale faktycznie nie jest dla mnie problemem zapakować jakieś rzeczy w karton i opakować papierem Ja zaś rozumiem osoby, które sprzedają jakiś drobiazg za złotówkę, pakują w czyste, acz używane reklamówki czy darmowe katalogi Netto :D i że karton jest po jaklmś sprzęcie :D Oczywiście, można też kwotę tę opisać w aukcji (ja zazwyczaj dodaję złotówkę za kopertę bąbelkową, co jest w opisie) albo wystawic przemiot z już doliczoną opłatą za karton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ike ostatnio kupiłam ciuchy w sklepie internetowym i za przesyłke zapłaciłam 10 zł i tyle też widniało na kwitku pocztowym, w środku był paragon na sumę samego ciuszka bez wysyłki, nie byłoby sprzedającym praktyczniej ująć te koszty już w cenie towaru a przesyłke zostawić normalną żeby się nie tłumaczyć kupującym? tak jak w tym sklepie internetowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×