Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
fermina30

Nowa.Zaczynam starania, kto ze mną?

Polecane posty

Beatko---tak wiem o tym ciśnieniu, pewnie z tym własnie to niebezpieczeństwo jest związane, ja osobiście dobrze znosze podróżowanie samolotem, nawet długie trasy, bo leciałam już 14h, a nawet 26h ( z jedna przesiadką postojowa ).no nic zrobie te badaia i w sobote pojde. Zapisała mi też duphaston, mam od dziś brać, stwierdziła,ze na podróż bedzie jak znalazł:) a progesteronu jakiegoś super nigdy nie miałam, w II fazie cyklu go brałam wiec mi z pewnością nie zaszkodzi, co najwyżej pomoże. Brzuchatki----powiedzcie prosze czy w tej tak wczesnej ciąży miałyście bóle w podbrzuszu? Ja momentami czuje podobnie jakby @ miała przyjść, tra to kilka sekund i przechodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikulam, ja nie słyszałam o żadnych przeciwskazaniach do latania, ale niech o tym lepiej lekarze zadecydują. Ferminka leciała i nic się nie działo... a ja mam problem. od ok. 3 mcy mam plamienia przed i po @. nie byłoby to takie dziwne gdyby nie fakt, że trwają 2 dni przed i 5 dni po @!!!!! kapie mi sluz z zabarwieniem brazowym. lekarz mówi, że to nie jest nic niepokojącego, czasami może się tak zdarzyć, ja wiem, że coś jest nie tak. miałyście coś takiego kiedyś? te przed mnie nie martwią, od niedawna je mam i to powiedzmy początek @, ale tak długo po??? ogólnie 2 przed, 7 dni normalnego krwawienia i 5 dni po brązowego plamienia daje 2 tygodnie paprania się z wkładkami, coś jest nie tak napewno!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
REA----Feminka jest w II trymestrze, w tym rzeczywiście nie ma przeciwskazań, przeciwskazania są w początkowej ciąży i chwile przed rozwiązaniem, niektóre linie lotnicze nie wpuszczaja na pokład od 7mc ciąży. Co do plamień zwłaszcza tych przed @ to zdecydowanie zrobiłabym badanie progesteronu, najlepiej 7 dni po owulacji. Może masz niedomoge II fazy, tabletki z luteina powinny rozwiązać problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki, wkurzyłam się i idę do innego gina, niech mi nie wpiera, że to normalne jest 14 dni mieć okres! a o tej niedomodze czytałam, może to być to i jeszcze to poronienie...... cholera, ciągle biegam do tych lekarzy! stara jestem już chyba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale czy ferminka nie leciala w I trym.? ktoras z nas leciala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
REA----wydaje mi się,że Feminka jest w II i teraz była w Grecji, Ania też jest już chyba w II, jeśli przypomnisz sobie która leciała to daj znać:) Co do zmiany gina to jestem jak najbardziej za, nie widze nic normalnego w takich plamieniach i trzeba to sprawdzić, zwłaszcza,że progesteron jest potrzebny zwłaszcza we wczesnej ciąży do jej podtrzymania, więc niski progesteron własny,niczym nie wspomagany prowadzi właśnie do poronień.REA idz koniecznie do innego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niki, właśnie o to mi chodzi, że progesteron nie podtrzymuje i dlatego się boję....... a skad takie wahania hormonów się biorą, to nie wiem...ze starości???????:))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wkurza mnie ten system nasz cały.. moja koleżanka walczy od 3 mcy, żeby lekarz ją skierował na badania hormonalne. prywatnie proszę bardzo, państwowo może później. ja się także skarżę na te plamienia, które się pojawiłyy niedawno i nigdy ich wcześniej nie miałam, a oni mnie nawet na te hormony nie skierowali, to jest nie do pomyślenia, naprawdę! tyle kasy płacimy na składki i nic z tego nie mamy! no i ja na chłopa mojego krzyczę, że ma plemniki słabe genetycznie, a podejrzewam, że to u mnie coś nie halo jest.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wkurzyłam się teraz i przepytam tę pania doktor aż będzie huczało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
REA-----niski progesteron-poronienie. Taki jest mechanizm,przynajmniej we wszystkim co czytałam i co mówi mó gin. Ja też nie mam za wysokiego,dlatego w II fazie po owulacji przez 10 dni brałam 2x1 tabletke duphastonu. Teraz od dziś mam go brać dalej. Co do lekarzy państwowych....nie byłam z pewnością ponad 10 lat.Mam wykupione indywidualne ubezp. medyczne, płace 130zł. na mc i biegam sobie po wyszystkich lekarzach jacy mi przyjda do głowy i robie wszystkie potrzebne badania, dotychczas przytrafiło mi sie,ze nie miałam w pakiecie czynnika IgE, wiec musiałam zapłacić 40zł., i jakiegos jednego hormonu, a tak to wszystkie badania zarowno w labolatorium jak i np. tomografie komputerowa głowy!!!okazało sie,ze mam w pakiecie, do tego oczywiscie nieograniczona ilosc wizyt u wszystkich lekarzy specjalistow, jak masz taki kaprys to mozesz i codziennie biegać-szczerze polecam takie ubezpieczenie!a z tych składek obowiazkowych jakby tylko mozna było to od razu bym sie wypisała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Chmurko dzięki za zdjęcia. Wyglądałaś prześlicznie. U nas dziś upał ale gorzej było wczoraj. Dziś mam ostatni dzień urlopu :( W poniedziałek do pracy. Niestety. Jutro wraca moja córcia do domu z obozu. Znów bedzie głośno w domuA dziś jeszcze czeka mnie wieczorny wypad na piwko z koleżankami ;) Pozdrawiam Was i papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze a ja dziś na noc do pracy ide:(Musze pomyśleć jakby się tu wymiksować z tych nocek a nie mówić o ciąży...wrrr, dobrze,ze dzis tylko do jakiejś 1 max 2 w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rea co Ty wymyslasz z tymi niedomaganiami. Gina masz dobrego, widzial jajo, wszytko ok. Ale nacisnij go na badania hormonow, bedziesz spokojniejsza. A co z kregoslupem mazs? Od dawna, czy to cos nowego? Mma na kurs masazu wyslij! Niestety tak jest ze chodzi sie prywatnie d lekarzy.. moj, choc prywatny, to dobrze ze dal mi ostatnio skierowania na badania te podstawowe na ksizeczke RUM. Milo bylam zaskoczona. Nikulam, ja jeszcze raz mocno gratuluje!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ;) Nikulam___Ania leciała w I trymestrze tzn pod koniec ale jeszcze w I REA___zmień lekarza koniecznie i zobacz co powie. Ja zjadłam czereśni,jabłko i poprawiam sałatką śledziową pikantną ;) Chmurko___to super że jest miła atmosfera wtedy Ci łatwiej przez to przejść.Tesknisz już za domem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem już w domku ha ha i wiecie co jem???? ARBUZA dawno nie jadłam ostatnio u eMa i ide zaraz na torcika bo syn koleżanki miał urodzinki.mniam ale sie doczekać nie moge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Posprzątałąm cały domek od góry do dołu:) To całkiem niezły sposób na mdłości:D Wszystko mi przeszło:D Teraz sobie zajadam serek, przed chwilą wszamałam 2 nektarynki:) Taki kawałek torciku też by jeszcze wszedł.... Beatko zwiń tam do torebki jeden dla mnie:) Jutro mamy takie małe święto. \"Obchodzimy\" z eMem 10 rocznicę bycia razem... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anolia ładna rocznica to zwine dla Ciebie i dla Twojego eMa po kawałku torcika. feee a ja po arbuzie zjadłam żurek i lece na torta pa pa bede później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chmurko, Feminko---dziękuje:) Klaudia---Ania w I mówisz, no ale pod koniec, nie wiem juz sama leciec czy nie, wyczytałam ze przeciwskazaniem jest anemia, anemiii to ja z pewnoscia nie mam:)Zrobie te badania i USG i zobaczymy co lekarz powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzuchatki----a bolało Was troche w podbrzuszu w tej wczesnej ciąży? Ja raz mam coś jakby ból na @ innym razem takie kłucia, trwaja kilka sekund i przechodza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikulam tak bolała i nawet do teraz czasem poboli czasem jest to chwilowe a czasem trwa długo wiec nie martw sie tym bólem tak ma być bo dzidzia rośnie. Nikulam moja siostra leciała w tak wczesnej ciąży jak Ty i wszystko było ok nic się jej nie działo ani dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko---dziękuje,że odpisałaś. Troche nie chce mi się wierzyć jeszcze,że jestem w ciąży, a tu prosze Ty mówisz,że boli bo dzidzia rośnie (myślisz,że w 1-2 tyg. możliwe by coś tam się takiego działo bym mogła to odczuwać?)-przepraszam,że pytam,ale jestem w tym zielona, myślałam,że w tak wczesnej ciąży to nic zupełnie sie tam jeszcze nie dzieje, dlatego zmartwiły mnie te klócia, sadziłam,ze jak rosnie to czuc to znacznie później.... Pocieszyłaś mnie tą swoją siostrą!dziękuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikulam ja to ten ból czułam już od jakiegoś czasu przed @ a po terminie też bolałao i test zrobiłam 2 dni po terminie bo @ nie bylo a zawsze miałam regularnie ale myślałam że nic nie wyjdzie bo czułam że @ idzie i nie przyszła. teraz to ten ból najczęściej mam jak sie przemęcze ale jeszcze czasem poboli. Dopuki nie masz plamień to nie trzeba sie tym martwić. Daj zanć co gin powiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!jestem na posterunku ;) Nie mam za dużo czasu dzisiaj bo nas pakuję jutro wyjeżdżamy,eMa nie ma wróci rano,małą uśpiłam.Potem jadę jeszcze do moich rodziców na kawkę. Nikulam potwierdzam to co piszę Beatka mnie tak ze 2 dni przed @ zaczął brzuch pobolewać,kłucie,ciągnięcie i taki jakby tępy ból i mam tak do teraz co jakiś czas.Gin powiedział że ma prawo boleć.Wiesz co Nikulam mam takie przeczucie że z Twoją ciążą będzie wszystko ok także nie martw się. A kiedy masz do gina? Beatka jak tam córcia?zadowolona z morza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje Dziewczyny!znacznie mnie pocieszyłyście:)Przepraszam, wiem,ze marudze,ale nie mam pojecia o ciąży i jej typowych-nietypowych objawach:) U gina byłam wczoraj, dał liste badan, w srode usg a w sobote z tym wszystkim mam sie zjawic to mi powie co mysli o wylocie w niedziele....tak bym chciała by pozwoliła. Własnie a jesli chodzi o USG to bede je miala w środe i to bedzie 6tydzien liczac od pierwszego dnia ostatniej mc i 3 tydz. od owulacji....czy jest sznasa,ze juz cos tam bedzie mozna zobaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest szansa ale mała Nikulam rzadko się zdarza żeby tak wcześnie było widać serduszko ale czasem widać.Na pewno będzie pęcherzyk ciążowy :) a jeśli i serduszko to już połowa sukcesu. A kiedy miałaś termin@? I nie przepraszaj po to tu jesteśmy żeby sobie pomagać. Z podróżą to zależy jaki gin mi np chociaż niby jest wszystko ok nie zalecał nawet wyjazdu nad morze to ode mnie 700km dlatego jedziemy nad jezioro tylko 200km od nas.Zresztą nawet chyba nie czułabym sie na siłach żeby jechać tak daleko.A Ty jeszcze tydzień,dwa i też pewnie poczujesz mdłości,senność i wszystkiego Ci sie odechce.Chociaż ja pamiętam że w pierwszej ciąży roznosiła mnie energia od samego początku.Szkoda że teraz tak nie mam jestem dętka momentami a za chwilę mi przechodzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co taka cisza?ja Was nie poznaję...Dobrze że jutro jadę i mnie tydzień nie będzie to może Was zmotywuje do pisania. Chmurka Ty juz zostaw tego chlopa w spokoju...popisz cos. Joanna,Beata,Ewika,Nikamo,Annolia;MAJKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×