Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Emilla22

PRZEDSZKOLE...plusy i minusy...

Polecane posty

ja jak zapisywałam synka to też nie pracowałam- nikt mnie o to nie pytał- Pani dyrektor powiedziała aby złożyć wniosek wcześnie to złożyłam wtedy jak zaczeli przyjmować- w kwietniu chyba i mały od września poszedł do przedszkola Chodzi do państwowego- miesięcznie ok 180 zł - opłata stała, 3 posiłki do tego rada rodziców i ubezpieczenie- ale to raz na rok Jak jest chory to w następnym miesiącu jest odejmowana kwota Wcześniej nie chorował- teraz nie jest tak kolorowo. Jeśli ktoś chce równocześnie zacząć pracę i posałać dziecko do przedszkola to radzę wcześniej zaplanować z kim może zostawać jak będzie chore, bo na początku pracy zwolnienia lekarskie to troche kiepsko Ogólnie przedszkole polecam- dziecko się rozwija i uczy zachowania w grupie- a to potem potrzebne w całym życiu. Piosenki, wierszyki, samodzielność- super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexxxxa
U mnie w zgłoszeniu wpisuje się tylko miejsce pracy rodziców, niczego nie trzeba stemplować ani potwierdzać. Za przedszkolę płacę ok. 100 zł, ale mój syn chodzi tylko na 4 godziny i je tylko obiad. Z żadnych zajęć dodatkowych w przedszkolu nie korzysta, bo uważam, że szkoda na to pieniędzy. Kiedyś chodził np. na logorytmikę, ale siedzieli przy stołach i rysowali. Zastanówcie się też nad ilością zajęć dodatkowych. Nie wyobrażam sobie, że mój syn miałby chodzić na wszystkie te zajęcia , które są w prywatnym przedszkolu. Wiem, że wiele z nich nie odpowiadałoby mu. Chodzimy więc popołudniami tylko na to, na co ma ochotę. Spróbujecie poszukać przedszkola na uboczu, gdzie w okolicy jest kilka innych. O przedszkolu, gdzie chodzi mój syn, mało kto wie, więc przyjmują wszystkich chętnych. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta jak wcześniej było napisane - najlepiej przystemplować wniosek u kogoś kto prowadzi działalność gospodarczą. W tym roku skorzystałam z takiej pomocy podbijając miejsce pracy męża. Co do dodatkowych zajęć to jak najbardziej polecam. Nie zgadzam się z przedmówczynią - to nie jest wyrzucanie pieniędzy w błoto. Przykładowy angielski - w pierwszej klasie już jest obowiązkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieszkam w miejscowości gdzie jak dobrze się doliczyłam jest 7przedszkoli publicznych...wiec dużego wyboru nie mam:(Ciekawe to jest że co przedszkole są inne wymagane dokumenty.Aha właściwie to boję się troszkę tych chorób ale to chyba tylko na początku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malutki Maciuś
ja chodze do pszeczkola i jest gułpio,bo jak sfajdalem sie w majtki,to pani na mnie nakszyczała i był fstyt pszet całom salom :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malutki Maciuś
ponatto nie smakuje mi fcale zópa grohowa :( :( jest jak szczyny mamuta 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malutki Maciuś
dobże,rze mam kolerzanke Anusie,skturom sie bawie wkladajonc jej do pipki patyka i stykamy sie pipciom i siusiaczkiem, ona mi patyk fsadzila do dupci i dzienki temu tyleczek byl jak pofajdany a w żeczywistosci niebyl i nabralem wychowafczynie :) ale dobze,rze mam anusie,bo inaczej bym nie wyczymal,bo hlopacy som niekturzy jak pawiani :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jak to dokumenty? jakie dokumenty??? od zeszlego roku jest tylko rekrutacja droga elektroniczna, dopiero po podpisaniu umowy z przedszkolem dyrektor moze, ale nie musi, poprosic cie o ew zaswiadczenia (chociaz przy wypelnianiu zgloszenia podpisujesz oswiadczenie, ze wszystko, co piszesz jest zgodne z prawda wiec nie wiem czy komus chce sie to sprawdzac). Rekrutacja rusza roznie w kazdym wojewodztwie. Najlepiej juz teraz zadzwon do jednego z przedszkoli i zapytaj, jak bedzie w nowym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no nie wiem jeszcze jakie dokumenty bo dopiero zamierzam zapisać córkę ale chyba jakieś wnioski trzeba wypełnić?Myślicie że nie sprawdzają tego czy się pracuje bo jak się wpisze że się pracuje a w rzeczywistości tak nie jest i to sprawdzą to pewnie siara piękna jest,nie chciałabym żeby mnie to spotkało:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tortura nie na czaro
no to powiesz, ze pracowalas na czarno. jak ja zapisywalam corke, w rubrce 'praca' nie wpisalam nic; babka powiedziala, zebym wpisala ''studia dzienne'', choc powiedzialam ze jestem na zaocznych, bo inaczej (jej slowa) by mnie nawet pod uwage nie wzieli w rekrutacji. nie przejmuj sie, wniosek do przedszkola to zwykly formularz z danymi osobowymi przede wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za rady,jakoś to załatwie w sumie mam jeszcze trochę czasu:)Ach czy trzy letnie dziecko powinno samo zdecydować na jakie dodatkowe zajęcia je zapisać,czy wogóle jest w stanie wybrać?Wydaje mi się że to jeszcze nie ten wiek,czy się mylę?(Nie uważam jednak że dzieci w tym wieku są głupie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie rekrutacja była elektroniczna, ale trzeba było wydrukować podanie, i zanieść do przedszkola pierwszego wyboru i musiały być pieczątki zakładów pracy, inaczej by nie przyjęli co miasto, to obyczaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo fajny temat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja swojego syna zapisałam do przedszkola http://www.cherrygarden.pl/. Jest to prywatne przedszkole. W publicznych nie podoba mi się to że są strasznie duże grupy, brak nacisku na języki i ciągłe choroby dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko chodzi do prywatnego przedszkola www.economicus.eu. Jeśli chodzi o plusy to jest ich bardzo wiele. Ciekawe zajęcia i zabawy, kontakt z rówieśnikami, nauka poprzez zabawę i wiele zajęć fizycznych na których ja bym nie miała czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czesne jest inne w każdym przedszkolu. Moje dziecko chodzi do prywatnego przedszkola www.familia.edu.pl w Katowicach i ma zapewnioną najlepszą opiekę. Do tego ciekawe i rozwijające zajęcia, wycieczki i pyszne posiłki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To różnie jest, sama zobacz zreszta jak i co masz dużo napisane na stronie przedszkola do którego chodzi moje dziecko: http://www.elfik.pl/. Świetne jest warte ceny i dobrze wyposażone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Posyłanie dzieci do przedszkola mają same plusy. Dzieci cieszą poznają inne dzieci, świetnie się bawią i dużo się uczą. Ja posłałam do http://www.promyk.szczecin.pl/ - dzieci są przeszczęśliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też widzę same plusy w chodzeniu do przedszkola. Moja córka uwielbia chodzić do http://przedszkole-promyk.pl/, a i ja jestem zadowolona, bo mała się rozwija, poznaje nowe rzeczy, rozwija się manualnie, zawiera przyjaźnie, uczy się zycia w społeczeństwie, w grupie, uczy się przegrywać, wygrywać itd. A to że może czasem sie zarazi przeziębieniem to przy tylu plusach to jest nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o przedszkole publiczne to na pewno duże grupy i częste choroby dzieci. Ja prowadzę sama przedszkole prywatne i u mnie grupy są o wiele mniejsze dzięki czemu dzieci są bezpieczne. Teraz wymieniamy meble na nowe i szukam odpowiedniej firmy. Zna ktoś może www.refas.pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ma same plusy, ja zapisałam dziecko do Wesołe Słoneczka w Katowicach i polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka chodzi drugi rok. Jest fajnie,Jej się podoba i mi. Przedszkole publiczne 150 zl miesiecznie(śniadanie,obiad,podwieczorek,owoce,picie do woli;język angielski 2 razy w tygodniu,rytmika,religia). Nie choruje. Sporadycznie,max 2 razy w roku jakaś infekcja Ją dopadnie. Fakt duże grupy 27 osobowe,2 panie i pomocnica. Dają radę,ogarniają,nikomu nic się nie dzieje. Uczą się piosenek,wierszyków,tańczą,rysują,czytają bajki. Średnio raz w miesiącu przyjeżdża teatrzyk,filharmonia ok 5 zł za występ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W domu nie poświęca się aż tyle czasu co w przedszkolu. Ja w prawdzie czytam córce bajki,rysujemy razem,bawimy się,ale w przedszkolu ma kontakt z rówieśnikami,bawi się z koleżankami a to nie to samo co zabawa z mamą w domu. Jest jedynaczką,więc tym bardziej uznałam,że powinna chodzić do przedszkola. Minusy to chyba takie,że czasem małpuje jakieś głupie zachowania koleżanek,ale to zawsze jest do wyprostowania,no,ale tego się nie uniknie,dzieci lubią nawzajem się ,,edukować'':)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
osobiscie poslalismy nasze dzieciaki do http://www.promyk.szczecin.pl/ to niepubliczne przedszkole, ale traktowanie dzieci jest wyjatkowe. dzieciaki uwielbiaja tam chodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jakie mialyby byc minusy prowadzenia dzieci do przedszkola? Dzieci sie rozwijaja spedzaja czas z rowiesnikami. To jest najlepsza opcja, a u nas chorob akurat za duzo nie ma. Dzieciaki chodza do http://www.promyk.szczecin.pl/ i bardzo lubia swoje przedszkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dla mnie nie ma minusow chodzenia dzieci do przedszkola. moje dzieci chodza do http://www.elfik.pl/ - jest to przedszkole prywatne ale to zaden problem. Bardzo polecam. Tyle zajec ile tam maja ciekawych nie znajdziesz w zadnym publicznym przedszkolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się z przedmówcą, uwazam, ze poza ewentualnymim chorobami nie ma minusow co do chodzenia do przedszkola. Dzieci w dobrym przedszkolu si edoskonal erozwiaja, ucza relacji. Moje też chodzą do szczecińskiego Promyka i jestśmy zadowoleni bardzo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×