Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zazuziza

jakie pieczecie ciasta na święta?

Polecane posty

Gość michalka999
ja nie pieke bo si enie oplaca zamówie w cukierni po kawalku róznych ciast i juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zazuziza
no też można, ale nie ma to jak zapach piekącego się ciasta w piekarniku ja w tym roku pierwszy raz upiekę struclę makową, trochę się boję, ale spróbuję. poza tym sernik z brzoskwiniami. i nie wiem co jeszcze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko domowe ciasto
ja upiekę szarlotkę japońską, to takie makowe ciasto i jakieś ciasto z bitą śmietaną, oprócztego ciasteczka maślane muszą być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma to jak swoje ciasto :D Ja w tym roku zabieram się piernik staropolski (dojrzewa już :D ) ,pierniczki miodowe są już upieczone a na święta będa niebo w gębie. Makowiec zawijany,makowiec na kruchym spodzie,sernik, orzechowiec. Poproszę o szarlotkę japońską bo po raz pierwszy o taki cudzie słyszę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka99
ja tez nie pieke zadnych ciast tylko kupie gotowe.ja i mój chlopak sami bedziemy to nie ma zadnego sensu zeby pichcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka-Malowanka
Sernik, makowiec, babka dwukolorowa lub cytrynowa, piernik - to obowiązek :) a może jeszcze małe ciasteczka do chrupania...zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie w domu rodzicow standardowo bedzie: - makowiec (zawijany) - sernik - pijak - orzechowiec - smietanowiec pysznosci piecze mama :) ja tylko przyjezdzam i pomagam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kupne ciasto jest bleeeeeee
ja zrobię makowca na biszkopcie, sernik z wiórkami kokosowymi, multum pierniczków, keks i piernik:)Jak mi starczy sił, to jeszcze szarlotkę. Jesteśmy z Mężem we 2, ale część ciast porozdaje znajomym:) Zapakuję ładnie w pojemniczki, obwiążę wstążką i prezenty jak marzenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko domowe ciasto
bardzo proszę przepis Szarlotka japońska - 8 jaj, - 25 dag margaryny, - 35 dag cukru pudru, - 30 dag maku, - 60 dag jabłek, - 10 łyżek grysiku, - płaska łyżeczka proszku do pieczenia, - bakalie. POLEWA: - pół kostki margaryny, - pół szklanki cukru, - 2 łyżki kakao, - 2 łyżki zimnej wody. Jak przyrządzić? Margarynę ucierać z cukrem, dodawać po jednym żółtku oraz po łyżce sparzonego zmielonego maku i dalej ucierać. Nastepnie włożyć jabłka starte na tartce o dużych oczkach, wymieszać. Dodać grysik, bakalie, proszek. Na koniec dodać dobrze ubitą pianę z białek i wymieszać. Piec w gorącym piekarniku 50-60 minut. Wszystkie składniki polewy włożyć do naczynia i gotować ok. 4 min. Wystudzony placek polać polewą. Ja zamiast margaryny daję masło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko domowe ciasto
i nie parzę maku, tylko wsypuję suchy, zmielony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko domowe ciasto ----Ooooooo dzięki :D 🌼 Spodobało mi się ciasto.Upie jutro i jak się u nas sprawdzi to zrobię i na święta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też znam to ciasto
Szarlotka japońska Składniki Przepis 25 dag masła 45 dag cukru - pudru 9 jajek 30 dag maku 9 czubatych łyżek kaszy manny 2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia 60 dag jabłek bakalie: rodzynki, orzechy, migdały, skórka pomarańczowa, daktyle (razem 20-25 dag) Masło utrzeć z cukrem na puszystą masę Następnie dodawać na przemian wszystkie składniki wymienione powyżej tzn. żółtka, suchy mak przemielony w maszynce do mięsa z sitkiem o małych otworach, kaszę mannę wymieszaną z proszkiem do pieczenia, bakalie. Dokładnie wymieszać Na końcu dodać białka ubite na sztywną pianę i delikatnie wymieszać z jabłkami, które uprzednio należy obrać i zetrzeć na tarce o dużych otworach. Masę wyłożyć na blachę wysmarowaną tłuszczem i posypaną bułką tartą. Piec około 50 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babcia Zuzia
makowiec, sernik i stary piernik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salamandrrrra
princpolo - a przepis na piernik staropolski mogłabym dostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stare dzieje ... kiedy żyła Mama piekłam drożdżowe z nadzieniem kakaowym, makiem, marmoladą, z nadzieniem miodowo orzechowym i z serem - wszystkie na tej samej zasadzie : zawijane w rozwałkowany kawal drożdżówy - pycha ! Bez drżożdżowego sie nie obeszło. Poza tym jak jeszcze starczyło czasu piekłysmy szrlotki, fale dunaju, miodownik i piernik rzecz jasna. Stare dzieje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarlotka na biszkopcie makowce sernik wiedeński sernik szachownica sernik dekoracyjny z brzoskwiniami piernik kokosanki pierniczki deska placek szampański królewiec rolada ananasowo kokosowa orzechowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mawronka jaja se robisz
czy masz wielodzietną rodzinę i mnóstwo czasu? co to jest deska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salamandrrrra -----A proszę bardzo.Tylko nie wiem czy zdążysz na święta : on najlepszy jest po 5-6 tygodniach leżakowania.W najgorszym wypadku po 3-4 tygodniach. pół kg miodu 2 szklanki cukru (dałam troszkę mniej) 25 dag masła 1 kg mąki pszennej 3 jajka 3 płaskie łyżeczki sody oczyszczonej pół szklanki mleka pół łyżeczki soli 2-3 torebki przyprawy do piernika (40 g w torebce) -daje sporo tej przyprawy bo lubimy mocny smak korzenny.Możesz dać zdecydowanie mniej tzn 1 op. Miód, cukier i masło podgrzać stopniowo, niemal do wrzenia, wymieszać porządnie i ostudzić. Do chłodnej masy dodać mąkę pszenną, jajka, sodę oczyszczoną rozpuszczoną w połowie szklanki mleka, sól i przyprawę do piernika. Ciasto starannie wyrobić i przełożyć do kamionkowego lub emaliowanego garnka. Przykryć ściereczką i odstawić w chłodne miejsce na 5 - 6 tygodni. Piec 3 - 4 dni przed świetami. Pieczenie: Ciasto podzielić na 2 - 3 części, rozwałkować (najlepsza grubość około pół cm) i piec w dużej blaszce w temperaturze około 160 - 180ºC (zależy od piekarnika) przez około 15 - 20 minut (zależy od grubości placka). Placki ochłodzić.Ochłodzone placki przełożyć podgrzanymi powidłami śliwkowymi (można je wymieszać z bakaliami), przykryć arkuszem papieru i równomiernie obciążyć, odstawić do 'skruszenia' na 3 - 4 dni.Piernik polać czekoladą lub lukrem (z lukrem dłużej się przechowuje). Długo zachowuje świeżość, wystarczy go zawinąć w papier lub ściereczkę, by nie wysychał. Wyrobione ciasto jest dość luźne. Po leżakowaniu w zimnie tężeje i daje się rozwałkowywać (trzeba jednak podsypywać mąką, czasem sporo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to zazdroszczęę
dawajcie jeszcze jakies przepisy kobitki :) skorzystam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przypomniałam sobie o cieście który jest na wszelkie większe okazje. On składany jest w ten sposób-ciasto czekoladowe + masa kawowa+bezy+masa kawowa+ciasto+polewa. Jak Ciebie interesuje to poszukam przepis bo z głowy nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deska to ciasto pieczone przez moją Mamę jak pamietam to sa to; 3 placki kruche z miodem przekładane masą budyniową lub z kaszą manną na jeden placek kladzie sie dzem lub konfitury wiśniowe lub truskawkowe i krem i placek i tak dalej na ostatnim placku na wierzch trochę kremu bez dzemu, pposypac startą czekoladą . Najwazniejsze to to zeby na poczatku rozlożyc folie aluminiową pod pierwszy placek zeby sie nie pokruszyl, na koniec trzeba owinąc szczelnie i przycisnąć.Odstawic na jeden dzien aby zrobilo sie wilgotne. przepraszam za błędy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie robię sobie jaj; po prostu lubię piec ciasta a gości w święta jest bardzo dużo więc jest nieraz obawa, że zabraknie ciast ;) taka mała rada jezeli ktos piecze serniki lub inne 'rozwalające sie' ciasta; robimy je zawsze na koniec jezeli mamy mało blach do pieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiętaaaa
ule,kulki rafaello,marcypanki,kokoski,rogaliki kokosowe,półfrancuskie,zlepiane orzechy,maślane guziki,cynamonki,trufle,pierniczki,makowe gwiazdki,czekoladowe makaroniki ,nutelki to z ciasreczek sernik,makowe ze śmietaną,makowiec,3 bit rafaello:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiętaaaa
Princpolo mogę prosić o ten przepis z bezą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi się marzą pierniczki, ale nie mam sprawdzonego przepisu. Poza tym pewnie będzie keks (bo uwielbiam), sernik albo z brzoskwiniami, albo z rosą (bo mąż uwielbia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pseudonimm
a pierniczki też trzeba robić tak kilka tygodni przed? a może są jakieś przepisy na szybkiego piernika? np 2 tyg przed?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam super przepis na ciasto bez pieczenia i jest wspaniale i super na swieta i inne okazje i bardzo latwe :)zaraz napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciasto na zimno !!! skladniki: 5 paczek herbatnikow 1paczka krakersow 1 puszka mleka skondensowanego(ugotowanego 3 godz na karmel) 1 budyn waniliowy slodzony 0,5 l mleka 1 cukier waniliowy 1,5lyzki maki krupczatki 2,5 lyzki maki ziemniaczanej margaryna np kasia 0,5 l smietany 36% 2 fixy do bitej smietany wykonanie Budyn rozrobic w pol szklanki mleka,dodac obie maki,ugotowac w reszcie mleka z cukrem waniliowym.Ostudzic i utrzec z margaryna Na blaszce ukladamy warstawami herbatniki,krem budyniowy,herbatniki,karmel,krakersy,ubita smietana z fixami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×