Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kamelia czarno czerwona

******I PIERDUT******

Polecane posty

zostawcie ten spirytus :P to niezdrowe! :P gadać o tym przed godz.12 ;) napijcie się ze mną kawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisałam i mi zżarło :O:O:O, co za porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mych🌼 i jak zadowolona jesteś ze sprzętu, ja mysle o boschu i siemensie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miło być mycha:O, ja sie chyba dziś nie pozbieram, mam taki cyrk w pracy że chyba się zwolnię, bo jak dłużej tak potrwa to trafie do czubków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spirytus z mlekiem rozcieńczony kawą ???? Z kim ja się zadaję????:P Niby kawiarki, a w rzeczywistości nudziary z problemem alkoholowym :P Ożesz ty..... :P Kicia 🌻 Mycha 🌻 Abs 🌻 Do2do 🌻 Myszka 🌻 Serum 🌻Dziadek 🌻 Mycha :) Wczoraj nie doczytałam - 1 l spirtu + 0,5 l wody jednak ma moc :) Tylko objętościowo mniej niż moja. A jaka jest Twoja nalewka na słodkość? Ja preferuję takie słodsze. Moja malinowka po zlaniach była lekko wytrawna (choć dałam tyle miodu ile było w przepisie) i miała jakby za malin w malinach :P dlatego ją dosłodziłam miodem i wtedy nabrała właściwego smaku, malinowego też. No i maliny z alkoholem stały 2-3 tygodnie, a nie jak w przepisie - 5 dni. A owoce już wyrzuciłaś? Ja przed wyrzuceniem mocno je wycisnęłam przez gazę, bo było w nich jeszcze dużo soku. Nie przesadzaj od razu z wodą, bo okaże się, że nalewka będzie za słaba. Ona musi trochę postać i sie przegryźć, bo naprawdę nalewki zmieniają się w smaku w czasie dojrzewania. Poczekaj z miesiąc, a na pewno zobaczysz różnicę. I wtedy ocenisz co jeszcze jej brakuje. Ale trzeba też pamiętać, że im dłuzej nalewki stoją tym większej mocy nabierają . Pod warunkiem oczywiscie, że się ich wcześniej nie wypije :P I w takim nalewkowym nastroju żegnam się z Państwem, bo trzeba popracować zawodowo. Dziś znowu do nocy :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kobitki :) Co do spirytu to o czym my tu mówimy ....krasnale napierdzieleni od rana do nocy na polanie leżą , a my to normalnie apstynentki przy nich :p :D Dziewczynki co w klasach u waszych dzieciaków planujecie na dzień nauczyciela ???bo u mnie w klasie jakaś ta trójka klasowa niemrawa :o i bez pomyślunku :( trzeba jakoś te kobity rozkręcić bo myślę że gimnazjaliści już z laurek wyrośli ;) ABS Co do sprzętu to ja mam elektroluxa i jestem zadowolona beko nie polecam ( nigdy nie miałam ale opinie ma kiepskie ponoć ) MYCHA- myślę że mamy podobnie ;) napiszę ci na fb by dziewczyn nie zanudzać opisując wyniki badań ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ABS - z moich sprzetow jestem bardzo zadowolona a siemensa nie znam... nikt z ludzi dookola mnie go nie ma majka - mysle ze jak doleje ten soczek z cukrem to jej nie zaszkodzi a z woda sie wstrzymam do2do - czekam na fejsbukowe wiesci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wracając do sprzętu AGD, to mnie interesuje tylko bosch i siemens, pewnie dużo wydam ale nie chce i oczywiście przepłacać to musi działać przez kolejne 10-15 lat, jak mój obecny sprzęt, mąż sie upiera na energooszczędnych urządzeniach, po części się z nim zgadzam, ale zastanawiam sie czy na tak długi okres i za taka cenę, bo są droższe się to opłaca czy nie lepiej częściej zmieniać sprzęt, mycha🌼 i jak piekarnik się sprawdza i zmywarka, masz dużą czy małą zmywarkę, przepraszam dziewczyny ze jak tak ciągle o sobie, ale tu nie mam z kim pogadać oprócz męża, a w pracy to już całkiem katastrofa, chyba się częściowo zwolnię, bo to przekracza wszystkie granice a ja nie chcę wylądować u czubków i chyba jestem juz za stara do ciągłego walczenia,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ABS - piekarnik jest naprawde super kosztowal jakies 1200, zmywarka podobnie zmywarka jest ok ale wkurza mnie ze opoznienie czasu zmywania nie jest plynne tylko albo 3 albo 6 albo 9 godzin (ale to dlatego ze mamy 2 taryfy i ciezko mi trafiac) a to lodowka http://www.neo24.pl/lg_gb_7138_a_2_xz.html?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2012-09&utm_content=68653

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ABS - zaden sprzet juz nie wytrzymuje tak dlugo jak dawniej a energooszczednosc sie nie oplaca bo malo oszczedzasz na pradzie a duzo wiecej trzeba za nia zaplacic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialam kupic dokladnie ta sama ale 1) jest cala srebrna 2) nie ma systemu no frost tylko low frost dlatego glownie jej nie chcialam... wolalam nie ryzykowac koniecznosci jej rozmrazania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he he jakie tematy :D jak już jesteśmy przy sprzęcie ,to może pogadamy o ekspresach do kawy i innych "kawiarkach" ❤️ pk;,m to napisał Felek, ale nie wiem, co miał na myśli :P jakby co, to kawa na stole 👄 Gdzie jest TIJA???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mniam :) mhyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy pyszna kawka ('''''''')o :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja sie przylaczam do kawki... o ekspresach nie bedzie bo uznalam ze jest to w domu sprzet zbedny poki co :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj...ekspress do kawy to obecnie moja ostoja i najważniejszy sprzęt w domu :D Orzechówka Soplicy (orzechy laskowe!!!) z mlekiem....można za to zabić;) A wracają do tematu ja też chcę kawy. To znaczy poproszę:D Czy u Was też tak zimno???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to tak jak na "tej" budowie tak sie uwijali ,że nie mieli kiedy taczki załadować. Hej Laski Złapałam wirusa ,gardło wysiadło,z nochala leci i kaszel męczy .....na szczęscie to nie grypa tylko wirus złapany od syna ,tylko patrzeć kiedy m się rozłoży. Majka jeśli mozesz podaj mi przepis na nalewkę z ARONII .Niestety Pigwówki nie będzie ,bo nie obrodziła w tym roku więc trzeba sie obejść smakiem,ale aronia jest i coś trzeba z niej zrobić.Moje winko z malin wyszło pierwsza klasa ,piękny różowy kolor i delikatny smak .Pan który robi nalewki i wina powiedział,że jak na pierwszą produkcję to naprawdę mi się udało i mam na tym nie zaprzestawać Aronia już jest zerwana tak około 7-8 kg bo nie ważyłam .....zasypałam 1 kg cukru i nie wiem co dalej ,bo jesli użyję drożdży to niestety zacznę produkcję wina ,a tym razem ma być nalewka.Jeśli masz jakiś przepis to poproszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼DZIEWCZYNKI MACIE JAKIŚ FAJNY PRZEPISIK NA CIASTECZKA OWSIANE ????????????🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To i niech ja stanę do tego niesamowitego i pasjonującego wyścigu :P Ciasteczek owsianych nie robiłam, ale nalewki aroniowe jakieś mam :) NALEWKA ARONIOWA I Składniki: 1,5 kg aronii 30 liści z wiśni z ogonkami 2 l wody 1 kg cukru 1 l spirytusu 95% 20 g kwasku cytrynowego Sposób wykonania: Umyte i oczyszczone owoce aronii zalać wodą, dodać liście wiśni i gotować na wolnym ogniu 25 minut, następnie odcedzić. W gorącym soku rozpuścić kwasek i cukier. Ponownie zagotować. Po ostygnięciu dolać spirytus, po czym można rozlewać do butelek. Dojrzewa ok. 6 miesięcy w chłodnym i ciemnym pomieszczeniu. Nalewka jest klarowna, ciemnoczerwona o nieco cierpkawym smaku, bogata w witaminy i pierwiastki. Owoce aronii są najbogatszym, naturalnym źródłem wit. P (rutyna), która uszczelnia naczynia krwionośne. NALEWKA ARONIOWA II Składniki: 1 kg aronii 0,5 kg cukru 1,5 l spirytusu 50% 1 laska wanilii, kawałek suszonego imbiru Sposób wykonania: Dojrzałe owoce aronii umyć, dodać cukier i przyprawy i zalać spirytusem. Macerować w ciepłym miejscu 2 tygodnie, co kilka dni wstrząsając naczyniem. Po tym czasie przefiltrować i przelać do butelek. Powinna dojrzewać co najmniej przez 3 miesiące. My robiliśmy wg 2 przepisu, ale mi aronia nie smakuje. No chyba, ze ją z czymś zmieszam :P A taka sama ma tę charakterystyczną goryczkę, która dla mnie jest nie za zbytnio. Podobno jak doda się do nalewki trochę jabłek traci ten swój posmak, ale tego już nie praktykowałam i proporcji ani przepisu nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No pięknie moje panie ja rozumiem że Wam moja kawa może nie smakować ale że by tak nic przez cały dzień choc paluszkiem nie kiwnąć :( Ja dzisiaj się spracowałam :) pojechałam z moim na bazar pod wawkę i nakupowaliśmy warzymek , owoców i mam pyszne dżemiki jabłkowo gruszkowe, ,jerzynowo malinowe,jabłkowo żurawinowy ,ogórki w cary , pieczoną papryke w oliwie z oliwek z czosneczkiem, pomidorki z masełkiem ,dynie marynowaną :) i tyle więcej juz nam się nie chciało no i ciasteczka owsiane tez popiekłam :p :) a teraz uciekam do wyreczka z pinaconadą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×