Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość KarolinkaWarszawianka

Lekarz Medycyny Estetycznej to NIE JEST specjalizacja!

Polecane posty

do zagubione Kosmetolog może wykonywac małoingerencyjne zabiegi na twarz, typu maseczka, peelingi ale np juz peeling z kwasem o wysokim stężeniu może byc wykonywany jedynie przez lekarza. Kosmetolog nie może wykonywac zastrzyków, tym samym nie ma uprawnien do wykonywania większości zabiegów z dziedziny dermatologii estetycznej. jedynie lekarz może się doszkalac w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój błąd. Poszperałam trochę, popytałam i faktycznie kosmetyczka nie może wykonywać zabiegów wstrzykiwania kwasu hialuronowego. Jest do tego uprawniony tylko lekarz medycyny estetycznej. Tak czy inaczej przy wyborze odpowiedniego trzeba zwrócić dużą uwagę na doświadczenie takiego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Owszem, lekarz medycyny estetycznej nie jest specjalizacją, ale jest dostępnych szereg szkoleń i kursów, które po ich ukończeniu uprawniają nas do wykonywania zabiegów czy zawodów. Np. tak jest w przypadku kursu medycyny estetycznej zębów, który prowadzi centrum szkoleniowe Pro Activ z Warszawy. Dodatkowo są to kursy dla osób bezrobotnych i w trakcie ich trwania uczestnik zdobywa niezbędna wiedzę i kwalifikacje potrzebne do wykonywania zabiegu wybielania zębów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kornikowa3
Ale w takich gabinetach medycyny estetycznej jest tez tak ze przyjmują w nich lekarze ze specjalizacja.Wiec nie tylko po jakiś studiach kosmetycznych. http://www.elite.waw.pl/lekarze/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xelia
Bo każde poddanie się zabiegowi musi być przemyślane. Trzeba dowiedzieć się wszystkiego o zabiegu, o punkcie zabiegu ( ja tam wole kliniki niż jakieś "gabinety", Klinik są już monitorowane, byle kto jej nie otworzy i byle kto w niej nie pracuje) i lekarzu. Są organizacje, do których lekarze należą itp. Są rankingi (znanylekarz.pl) itp Z medycyny estetycznej to ja znam 1 sprawdzonego Dr- Migała- 4 rózne osoby 3 różne zabiegi u niego robiły i wszytkie sa zadowolone- idźmy właśnie do tych polecanych a nie najtańszych....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saraitalia69
Witam wszystkie pielęgniarki! Gdzie można ukończyć kurs Botoxu? Jestem mgr pielęgniarstwa . To właśnie my ,pielęgniarki, mamy najlepsze przygotowanie do wykonywania wstrzyknięć, ale cóż to lekarze w Polsce , zajęli miejsce w tej dziedzinie, nie pozwalając na szkolenie pielęgniarek , gdzie za granicą są powszechnością zabiegi Botoxu wykonywane przez dyplomowane pielęgniarki! Ale nie poddam się, więc może któraś z Was zdobyła certyfikat i podpowie gdzie. Pzdr.Sara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zumpoksoks
dr Zdzitowiecki jest jednym z jednych lekarzy medycyny estetycznej jakich znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzalka
to mu otwórz watek baranku! a nie wpisujesz sie we wszystkich watkach - takie ma klopoty ze musisz o nim wszedzie pisac?????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeeeeeeeeeeeejuuuuuuuu
Nie jest specjalizacja, ale gabinety funkcjonują. Ważne, żeby wiedzieć do kogo dokładnie się trafia. To tak samo jak przy chirurgii plastycznej zwykle nie ma chrurgów plastyków, tylko zwykli, ale przyuczeni, ja jak szukałam w wawie takiego to tylko w klinice dr Brumer na bemowie znalazłam. Ech, jak ktoś chce coś sobie poprawić, to musi po prostu dobre miejsce czy konkretnego lekarza wybierać, a nie sugerować się, że np gabinety medycyny estetycznej to nie, bo nie ma takiej specjalizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja bym sie nigdy
nie zgodzila zeby jakas pazerna pielegniareczka wstrzykiwała cokolwiek nie mowiac juz o botoxie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość botoxik
ja nie mogę hihihi pielegniarki i botox. czy upadłyście na głowy ? anatomia się kłania. pielegniarki i zastrzyki. oki. podarujcie sobie botox, bo to nie zabawa. kto jest w temacie ten wie co to znaczy. kosmetyczki również niech zapomną. pacjenci puknijcie się w czułka udając do takich ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bakalia2
według mnie to różnie. Bo jeśli mamy zwykły salon kosmetyczny to do obslugi lasera może być człowiek po kosmetologii. I to zupełnie wystarcza. Jeśli mówimy o liposukcji, body jet, slim lipo itd to już jednak z tego co się orientuję to te zabiegi wykonują specjaliści, lekarze - tak na pewno jest w Elite Studio. Tam zabiegi tego typu wykonuje dr Witwicki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magra Łagra
ja poddałam się mezoterapi pani kosmetolog i jestem zadowolona z zabiegu , podtrzymuję ,że kosmetolog jak i dyplomowana pielęgniarka mogą wykonywać zabiegi z igłą .Tylko ,ze w tym chorym kraju ten prosty zabieg zarezerwowali sobie lekarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Magra Łagra
Magra Larga nie masz racji. Żaden kosmetolog w naszym kraju nigdy nie miał i nie ma prawa do wykonywania zabiegów iniekcyjnych, nie może wykonywać zastrzyków. Zastrzyki może wykonywać wyłącznie lekarz lub pielęgniarka. Nie znam kraju w którym kosmetolog może robić botox, powiększać usta czy mezoterapie igłową - jak takie znasz to wymień przynajmniej jeden. Pielęgniarka owszem może robić zastrzyki ale nie może wykonać żadnego zastrzyku bez zlecenia lekarza, bo leczeniem zajmuje się lekarz. Poza tym zastanowiliście się nad tym, ze zabiegi takie jak np botox czy wypełniacze niosą ryzyko powikłań (np.pojawią się grudki, wystąpi stan zapalny itd.) i kto jeśli wystąpi powikłanie będzie was leczył??? Kosmetolog a może pielęgniarka??? Medycyna estetyczna nie jest specjalizacją, zabiegi z jej zakresu może wykonywać tylko i wyłącznie lekarz z prawem wykonywania zawodu po odpowiednim przeszkoleniu. Nie ma kursów z wstrzykiwania botoksu czy powiększania ust ani dla kosmetyczek ani dla pielęgniarek. Pielęgniarka może wykonać zabieg botoksu, powiększyć usta czy wykonać mezoterapię tylko w przypadku gdy zleci jej to lekarz - ponieważ są to w większości preparaty zarejestrowane jako leki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magra Łagra
Na początek nalezałoby zaznaczyć ,że takie zabiegi jak kwas hialuronowy , mezoterapia i inne to zabiegi upiększające a nie lecznicze . Czesto spotykam się z terminem w gabinetach lekarskich '' leczenie '' lub ''usuwanie zmarszczek . Nasuwa się proste pytanie , od kiedy zmarszczka czyli oznaka starzenia jest chorobą ? Czy zmarszczkę można usunąć ? Czy blizne mozna usunąć ? Może ktoś chciałby mnie oświecić . Po mojej mezoterapii ,która wykonała kosmetolog ,oczywiście poddają się temu zabiegowi byłam świadoma ,że wykonała to nielegalnie ,ale zrobiła to idealnie .Zdecydowałam się bo widziałam efekty jej pracy u kilku innych kobiet . Jeśli chodzi o powikłania ... ilu lekarzy ''spartoliło'' i nawet nie mają odwagi się przyznać , ilu jest bezsilnych w następstwie powikłan po zabiegach ,które wykonywali sami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahhhh
jeśli komuś zmarszczki lub blizna przeszkadza to jak najbardziej powinien to leczyć. a tobie życzę udanych zabiegów u Pani kosmetolog, może podaj publicznie jej dane skoro jest taka cudowna - szybciej skończy sie jej nielegalna praca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahhhh
p.s zabiegi moze są "upiększające" ale preparaty używane do "upiększania" są zarejestrowane jako leki - wiec nikt poza lekarzem nie ma prawa wykonywać takich zabiegów i koniec tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magra Łagra
Niejedna kosmetolog posiada większą wiedzę w danym zakresie niż lekarz i teoretycznie nie ma prawa ,ale jak widać wykonują dobrze i duuużo taniej hahahaha , leczyć powinni pazerność i takich jak ty z urojeniami ,że zmarszczki kwalifikuje się do chorób . hahahaha już nie płacę pazernym lekarzom . Dlaczego w ośrodkach zdrowia zastrzyków nie wykonują lekarze tylko wyręczają się pielęgniarkami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahhhh
naucz się czytać, ze zrozumieniem - nie zmarszczki kwalifikuje sie do chorób tylko niektóre preparaty do ich likwidowania zaliczane są do leków, a to duża różnica. To prawda, ze niekiedy kosmetyczki maja duza wiedzę w zakresie medycyny estetycznej, nawet większą od lekarza np. ginekologa czy ortopedy, który zajmuje sie medycyna estetyczna (bo może), ale fakt jest jeden - nie mogą wykonywać tego typu zabiegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magra Łagra
20:30 [zgłoś do usunięcia] hahahahhhh jeśli komuś zmarszczki lub blizna przeszkadza to jak najbardziej powinien to leczyć. kilka minut temu twierdzisz ,że zmarszczkę można leczyć ,ale aby ją leczyć należy wpierw wpisać ją na listę chorób ( mam na myśli zmarszczki mimiczne ,grawitacyjne ,na czole ). Niestety jest to nieuchronny proces starzenia , który można opóźnić ale nie leczyć ! Poza tym jest różnica pomiedzy kosmetyczką a kosmetologiem więc proszę nie mylić i również czytać ze zrozumieniem . Proszę również odnieść się do terminu '' usuwanie zmarszczek i blizn '' Klienci są coraz bardziej świadomi i oczekują uczciwych odpowiedzi ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahhhh
jesli chodzi o medycyne estetyczną to ani kosmetyczka ani kosmetolog nie maja prawa do wykonywania zabiegów, wiec żadna to różnica. nie chce mi się już z toba polemizować bo i tak nie masz racji :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahhhh
i jeszcze jedno, skoro wykonujesz te zabiegi to dbasz o siebie ok, nikt ci nie każde chodzić do lekarza na botox równie dobrze możesz iść do weterynarza - każdy sam decyduje o tym komu oddaje swoja twarz. "hahahaha już nie płacę pazernym lekarzom" - świetnie, życzę ci abyś do końca swego życia nie musiała korzystać z usług tych pazernych lekarzy, którzy wykorzystują biedne bezbronne pielęgniarki do robienia zastrzyków :-) pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pierdziele...jak mozna tak malo wiedziec na ten temat i sie w taki sposob wypowiadac?????? po 1.. Szkołe podyplomowa z medycyny estetycznej moze zrobic TYLKO lekarz!! nie mylcie pojec. Nikt inny się do tej szkoly nie dostanie. Niewazne czy jest to lekarz o specjalizacji takiej czy srakiej..jest to lekarz po 5 latach ciezkiej pracy i kolejne 2 lata musi spedzic na nauce medycyny estetycznej jesli chce ją wykonywać. Koniec kropka. po 2..co wynika z 1...zadna kosmetyczka, kosmetolog i inna yczka nie ma uprawnień do wykonywania zadnego zabiegu z zakresu medycyny estetycznej , bo najzwyczajniej w swiecie nie dopuszcza jej do zadnego kursu ani szkoly podyplomowej , poniewaz ten kierunek jest zarezerwowany wylacznie dla lekarzy. Jestem 27 letnią kosmetyczką i uwierzcie mi..gdybym byla chociaz 3 lata mlodsza bez ogladania sie poszlabym teraz na medycyne a nasteonie do tej wlasnie warszawskiej szkoly bo to czego tam ucza jest marzeniem kazdej osoby zainteresowanej skora, oznakami starzenia oraz kosmetologia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Medycyna Estetyczna
Jej Temat pieknie podgrzany przez tracacych pacjentow dermatologow...gratuluje! Na calym swiecie medycyna estetyczna zajmuja sie wszyscy lekarze. Ci, ktorzy chca robic to dobrze, koncza podyplomowe szkoly medycyny estetycznej. W ramach specjalizacji z dermatologii i WENEROLOGII nie ma nic na temat estetyki. Co znajomosci objawowo luszczycy, czy kily ma pomoc w leczeniu np. cellulitu, usuwaniu tk. tluszczowej, czy modelowaniu ksztaltu ciala / twarzy wypelniaczami? TO proba UZURPACJI !!!! Plastycy - oni ucza sie kroic, a to nie to samo.... Reasumując - poczytajcie o Polskim Programie Certyfikacji Lekarzy Medycyny Estetycznej Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heelasss
Proszę o radę! Jestem po zabiegu powiększenia piersi. Jutro mija tydzień w związku z czym wybieram się na kontrolę do mojego lekarza. Przeglądając dokumentację, jaką od niego otrzymałam odkryłam, że wszędzie widnieje tylko jego podpis, brak jest natomiast pieczątki. Nadmienię, że jest to sprawdzony, "legalny" specjalista i tym bardziej dziwi mnie ten fakt. Czy ktoś z Państwa spotkał się z czymś takim? Czy chirurg plastyk nie ma obowiązku potwierdzania swoich czynów pieczątką? Zaniepokoiło mnie to bardzo, bo to takie poniekąd jakby uchylanie się od odpowiedzialności za swoje czyny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pacjentka ma pytanie
Witam, mam pytanie do specjalistow chirurgów plastycznych, chirurgów i lekarzy medycyny estetycznej. W ramach prowadzonej w tym wątku dyskusji na temat prawnego i bezprawnego wykonywania zabiegow medycyny estetycznej mniej lub bardziej inwazyjnych przez lekarzy nie posiadajacych specjalizacji chciałabym zadac wazne pytanie jak sadzę dla wielu pacjentek. Byłabym ogromnie wdzięczna za wypowiedz środowiska medycznego w tym zakresie. Sprawa dotyczny wykonywania zabiegów liposukcji w gabinetach medycyny estetycznej przez lekarzy nie posiadajacych specjalizacji chirurga lub chirurga plastycznego. Czy zdaniem specjalistów wykonujących zabiegu na tzw urządzeniach małoinwazyjnych wiedza zdobyta wyłącznie podczas krótkiego szkolenia dystrybutorów jest wystarczająca do wykonywania liposukcji? Jak wiadomo prawo polskie poprzez isniejące luki pozwala na wykonywanie tak inwazyjnych zabiegow w gabinetach medycyny estetycznej. Rzecz dotyczy liposukcji wykonywanej bez znieczulenia ogólnego ale z odsysaniem tkanki tłuszczowej. Np za pomocą urządzenia SmartLipo, Body-Jet lub innych. Jak udalo mi się ustalić u jednego z dystrybutorow takich urządzeń w Polsce ;urządzeniam takim może operować lekarz i prawo nie precyzuje jaką może mieć ów lekarz specjalizację. Czy zdaniem Państwa stanowic to może zagrożenie dla pacjentów? Tak stanowi prawo polskie a sam dystrybutor wraz z zakupem urządzenia gwarantuje krótkie szkolenie z jego obslugi ( 1 dzien u siebie w siedzibie i 1 dzien w gabinecie lekarza). Czy istniejąca zatem luka prawna w zakresie dostępu do uzytkowania takich urzadzeń przez lekarzy rozwija w nadmiarze rynek medycyny estetycznej rozszerzajac uslugi takich gabinetow nawet o trudne zabiegi jakimi są liposukcje??.Czy może śa to zabiegi naprawdę bardzo bezpieczne nawet kiedy wykonje je lekarz bez specjalizacji? Sam fakt że jest to liposukcja bez anastezjologa nie jest w mojej ocenie (moze sie mysle?) mniej inwazyjną operacją poniewaz w identyczny sposob narusza tkanki ludzkie, więc czy nie jest zbytnio heroicznym wyzwaniem dla lekarza nie specjalisty sieganie do takich zabiegow? Czy zechcialaby wyrazić swoją opinie tu jakiś lekarz specjalista lub lekarz nie specjalista? Do jakich doświadczeń i do jakiej wiedzy może w takich przypadkach odwolac sie lekarz wykonujacy liposukcje w ramach uslugi z zakresu medycyny estetycznej?. Oczywiście wierzę ze otrzymam odpowiedz zarowno od grupy specjalistów broniacych swoich przekonań do wykonywania takich usług jedynie przez wyspecjalizowanych lekarzy ale równiez odwołuje sie z tym pytaniem do lekarzy zajmujacych się takimi zabiegami w ramach uslug medycyny estetycznej. Wazne byśmy mogłi my pacjenci poznac opinię całego środowiska medycznego w tym wzgledzie. Latwiej nam będzie w ten sposób dokonywac swiadowmych wyborów, łatwiej oceniać przydatnośc lub nieprzydatnośc prawa w względzie dokonywanych wyborów. Poza tym wierzę, że zawod zaufania społecznego jakim jest zawód lekarz udzieli nam odpowiedzi zgodnie z etyką i jak sądzę. Mam nadzieję ze żadnego lekarza tak wprost zadanym pytaniem nie uraziłam a jesli tak to przepraszam bo nie było to moim zamiarem. Moim zamiarem bylo jedynie prawo do rzetelnej informacji i poznania opinii każdej z zainteresowanych stron a także chęć podtrzynia dyskusji w tak ważnym watku podjetym przez Państwa temacie. Serdecznie pozdrawiam. Pacjentka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgh
W programach specjalizacji nie ma zabiegu liposukcji. wymienionymi powyżej urządzeniami. Wg polskiego prawa każdy lekarz może wykonywać wszystkie zabiegi (orzeczenie sądu - ponieważ posiada prawo wykonywania zawodu lekarza). Specjalizacja potrzebna jest aby zabiegi mógł refundować NFZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfghhj
Zgadzam się z opinią wyżej. Niestety nie tylko w naszym kraju chirurdzy plastycy nadali sobie prawo i wprowadzaja pacjentów w bląd jakoby oni wylącznie mogli operować w zakresie chirurgii estetycznej. W trakcie ich specjalizacji jest jedynie kilka tygodni z zakresu chirurgii estetycznej i uczą się tego już po specjalizacji na swoich pacjentach- gdyż wcześniej żaden z ich nauczycieli nie pokaże im tego ( ?). Doświadczenie i wiedzę nabywamy z czasem w rózny sposob, na kursach , konferencjach itp. Nie jest też prawdą ,że chirurg plastyczny nie ma komplikacji i poprawek. Nie ma ich tylko ten , kto nie operuje. Wybierając lekarza który wykona zabieg , należy się kierować zdrowym rozsądkiem i wiedzą nabyta podczas rzeczowej konsultacji. PRAWO WYKONYWANIA ZAWODU LEKARZA UMOŻLIWIA WYKONYWANIE WSZYSTKICH ZABIEGÓW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malaga- kosmetolog
Żałosna dyskusja pazernych ludzi. Dosłownie na poziomie 5-latków. Ja odnośnie "kosmetyczek"- kosmetyczka to jest osoba po szkole kosmetycznej, natomiast po 5 letnich studiach na Uniwersytecie Medycznym mamy KOSMETOLOGA. Nie macie zielonego pojęcia, jaką wiedzę musi posiadać dobry kosmetolog. I nie mówcie mi że chirurg czy stomatolog ma jakies pojęcie o skórze, jej defektach i sposobach radzenia sobie z nimi. To prawda że póki co kosmetolodzy nie moga wykonywac zabiegów z zakresu medycy estetycznej ale to tylko dlatego, że pazerne lekarzyny, którzy powinni zajmować się swoją dziedziną , robia wszystko, by kosić kasę póki jeszcze mogą. Mam nadzieję że to tylko kwestia czasu. Bo zrobienie zastrzyku to nie jest żadna filozofia. I nie wmawiajcie nikomu, że potrafi to jedynie lekarz bo was wyśmieje. To tyle co miałam do powiedzenia. Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Pani "kosmetolog" : "zrobienie zastrzyku to nie jest żadna filozofia. I nie wmawiajcie nikomu, że potrafi to jedynie lekarz bo was wyśmieje." - zastrzyki może wykonywać tylko i wyłącznie lekarz lub pielęgniarką na zlecenie lekarza, fakt sam zastrzyk nie jest filozofia ale wiąże sie to z ryzykiem powikłań. jesli cos nie wyjdzie to kto bedzie leczył powikłania Pani kosmetolog czy lekarz. Jesli po botoxie opanie powieka to co Pani kosmetolog zrobi, a jesli po wypełniaczu pojawia się grudki albo wda sie stan zapalny to czy Pani kosmetolog przepisze odpowiednie leki antybiotyki czy sterydy??? medycyna estetyczna jak sama nazwa mówi to MEDYCYNA a medycyna zajmują się lekarze, tak było i będzie. A Pani kosmetolog jak chce wstrzykiwać botox i powiększać usta to najpierw niech skończy Akademie Medyczną a później szkołę podyplomową i kilka odpowiednich kursów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×