Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

spytala se czy sie wysilalam no wiec ja na to ze nie ...ale mialam totalnie nie przespana noc i bylam padnieta i wykoñczona, bolala mnie glowa i moze to przez to bo zrobila mi usg i moje dzieciatko ma sie dobrze, ruszalo raczkami i nozkami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o, emce czyli tak jak ja:) super:) a brzuch mi tez wkolko wywala i kilka osob powiedzialo ze juz mi brzuch rosnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:-) No misha, ciekawe która z nas dokładnie wceluje w ten termin :-) mojego pierworodnego urodziłam jeden dzień przed terminem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez jestem ciekawa:) byłas juz na usg? napisz co tam u Ciebie i ile ma mm:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej babeczki misha, emce - super wieści cieszymy się że wszytsko ok mamamadrid - biedaku nastresowałaś się, uważaj na siebie, ważne że dzidziuś ma się dobrze. Tak sobie myśle, że chyba każda z nas przeżyje jakiś straszek w czasie ciąży, czy teraz czy później, chyba ciężko jest o ciążę bez jakichkolwiek problemów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja (mam nadzieje że dziewczynka) ma dzisiaj 16 mm a twoje maleństwo misha? Na zdjęciu widać kształt podobny do krokodylka :-) bo ma jeszcze taki jakby ogonek Szkrabek masz racje, żadnej z nas nie ominą obawy i zmartwienia, takie życie, musimy być twarde i wierzyć że wszystko bedzie super - bo przeciesz nie może być inaczej :-) Lekarz pytał się mnie czy bede robic dodatkowe badania prenatalne nieinwazyjne, do 35 roku życia koszt ok 300, poyżej bezpłatnie, ja napewno sie zdecyduje, a Wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelkajaw
Hem. Mnie też strasznie wywala , a do tego że jednak ja mam brzuszek to jak mnie wywali to wygląda na 5 miesiąć. i też chodzę w rozpiętych spodniach bo mam wrażenie że uciskam dzidzie. muszę popatrzeć na allegro i coś sobie zmówić. Dziewczynki może głupie pytanie ale jaku was z sexem w tym pierwszym okresie?? Bo ja chcę ale mój M się boi że mu coś zrobi i mam cięzko go przekonać że nic się nie stanie, dałam mu dzisiaj gazetki do poczytania może zmienie zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja trochę się boję seksu teraz. Często miewam pobolewanie brzucha z powodu mojej mega-torbieli na jajniku. Łykam wtedy no-spę i leżę godzinę, albo dwie. Rozmawiałam z ginekologiem, czy możemy z mężem coś teges ;) Powiedział, że gdy nie boli - bez problemu. I tak kochamy się gdy cały dzień mnie nie bolało, wychodzi 1-2 razy w tygodniu. Niesprawiedliwy spadek częstotliwości, ale całe szczęście wzrosła jakość ;) Ale mąż wie, że najważniejsze jest teraz to, aby maleństwo rosło zdrowo :) Gdy nic się nie dzieje, nie ma żadnych przeciwwskazań do seksu. Nikt nic nie zrobi maleństwu. Trzeba tylko unikać uciskania brzucha, tyle zastrzeżeń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelkajaw
Jak zrobić żeby być na czrno??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paśkaaaaaaaaa
hej jestem w podobnych tygodniach jak wy mam pytanie jak u was wygląda wizyta u gin u mnie 5min i koniec szybkie badanie nie zawsze popatrzy na wyniki mało mówi ja nie wiem o co pytać ??? usg też kilka min 8 było dokładnie i tyle a u was (chodze prywatnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja ci mówieeee
ewlka.... wejdz w preferecje tam na górze przy temacie i wybierz swoje hasło itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelkajaw pod pomarańczowym paskiem kafeterii są opcje - wejdź w preferencje i załóż sobie konto paśka, widziałam topic jaki założyłaś. dziewczyny dobrze mówią - każdy lekarz jest inny, jeżeli stan wymaga dłuższej wizyty - to trwa ona dłużej. ja osobiście nie chciałabym czekać w kolejce, w której każda babeczka siedzi w gabinecie po 45 min. jeżeli nie podoba Ci się twój ginekolog - zmień go. ja swojego zmieniłam po 2 wizytach ciążowych i myślę, że u nowego będzie mi lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam się z żyrafką. mój gin też jest szybki i na temat. moja pierwsza wizyta trwała niecałe 10 min, nie badał ginekologicznie, tylko wywiadzik szybki, usg i już. i mi to pasuje. wiadomo fajnie jest gdy ktoś pyta, jest bardziej szczegółowy ale rzeczywiście to wszytsko trwałoby za długo a co do buszowania łóżkowego to ja baaardzo bym chciała, ale zwyczajnie nie czuję pociągu :) ciągle myślę, i sama się nakręcam, ale nic a nic, więc po prostu daję na luz. taki moj organizm jest, może to tylko teraz, może zmieni się w miarę postępu ciąży. więc od 3 tyg nic, pościk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki zaraz się okaże. U mnie też nic od 3 tyg chociaż ja chcę ale sama się troszkę boje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelkajaw - ja jakoś nie mam chęci ;-) w poprzedniej ciąży miałam ochotę a mąż nie a teraz na odwrót... no ale cóż nie mam z tego powodu jakichś wyrzutów sumienia ;-)))) Moja wizyta trwa ok 20 minut czasem 30, ale tu jest taki standard jeśli chodzi o ciężarne, no chyba że pacjentka nie ma żadnych pytań problemów ani nic to wtedy krócej, pacjętki są umawiane co 20 minut więc nawet jak jest opóźnienie to nie więcej niż ok 30 minut. Tylko zawsze jest pytanie o samopoczucie, co się dzieję, ogląda i wpisuje wyniki morfologii i zawsze badanie ginekologiczne, jak są wskazania to usg jeszcze no i komentarz i zalecenia. No i fakt faktem terminy do mojej gin są takie że np wczoraj umówiłam się na najbliższy wolny termin czyli 25 marca ;-) no ale ona jest super jako lekarz i jako człowiek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwaaa
Kochane forumowiczki, ja mam termin na 23 wrzesnia. Nie czytałam calego forum wiec pewnie juz takie pytanie padlo.l Macie jakis sprawdzony sposob na mega zgage?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na zgagę: * unikaj pozycji pochylonej do przodu * warto stosować wyższe ułożenie do snu - na kilku poduszkach * trzeba dostosować swoją dietę tak, aby posiłki były zjadane częściej, ale w mniejszych porcjach (5-6 małych posiłków dziennie), dieta powinna być lekkostrawna, z wykluczeniem potraw smażonych, ciężkostrawnych i tłustych * nie zakładaj obcisłych ubrań, które uciskają Twoją klatkę piersiową i przeszkadzają w naturalnym pasażu treści pokarmowej w dół * po konsultacji z lekarzem można zastosować leki zobojętniające sok żołądkowy * kolacja powinna być zjedzona na 2 godziny przed snem * po każdym posiłku zalecany jest spacer * zgagę nasilają: zaburzenia emocjonalne, stres, zmęczenie, tłuste potrawy, kawa, palenie papierosów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello weekendowo. Mnie zgaga jeszcze nie męczy, narazie tylko mdłości, ciągle jem i podjadam bo to pomaga, ale boję się, że za dużo przytyję :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzusio twardy sie robi. Wizytę mam 13 to już 6 dni , juz nie mogę się doczekać i na pierwsze ruchy . Z córką poczułam w 18 tyg , ponoć w kolejnej można już szybciej ale ,że mam fałdkę tłuszczyku to dzidzia mocno będzie musiał pokazać charakterek by matka poczuła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Dawno mnie nie było no ale ja matka pracująca jestem niekiedy niestety po godzinach a jak wrócę to jeszcze lekcje trzeba z dzieckiem zrobić tak więc w tygodniu jestem taka zmęczona, że nie mam siły kompa włączyć. Co do seksiku to trochę się obawiałam bo ostatnio trochę krwawiłam ale teraz już jest ok. Co do wizyty u gina to średnio trwa on około 20 minut ale ja jestem zadowolona tym bardziej że ten lekarz naprawdę mi pomógł odnośnie moich wcześniejszych dolegliwości bo wcześniejsi lekarze tylko antybiotyki wciskali i to wszystko. Trzymajcie się cieplutko i do zobaczenia w przyszły weekendzik. PS a tak a propo wcześniejszych postów dotyczących naszych obaw ciążowych to ja tak mam, że jak się czuje kiepsko czyli bolą mnie cycki, głowa, odbija mi się i chce mi sie spac to stękam i marudzę ale jak te dolegliwości na jakiś czas znikają to już zaczyna myśleć czy aby na pewno z dzidzią wszystko ok czy jest żywa. Ale może mam tka dlatego że dwa lata temu poroniłam. **Adrian 15.01.1999**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja mam weekend na uczelni dziś prawie nonstop spałam na wykładach jem dużżżżzzo nonstop jestem głodna masakra i 3 kg na plusie za 2 tygodnie mam usg to takie które robi się około 12 tc boje się czy wszystko bedzie ok co do wizyty to tak max 10 min chyba że mam pytanie badanie ginekologiczne nie zawsze co do seksu boje się jakoś a mąż też nie może się przełamać więc tak jest średnio hi hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja na wizytę idę jutro. lekarz powiedział że musi skontrolować w USG moją torbiel na jajniku, a ja przy okazji podejrzę moje maleństwo ;) mam mały kłopot z toksoplazmozą. dostałam od ginekologa skierowanie do poradni chorób zakaźnych, jestem po 2 wizytach i ich wynik jest następujący: IgG mam bardzo wysokie, a wynik IgM jest podpisany po prostu jako ujemny (nie wiadomo jakiej wartości). lekarka kazała mi zrobić awidność, która wyszła dodatnio (czyli toxo to u mnie sprawa przewlekła, nie ostra, czyli niby dobrze), ale lekarka boi się tych bardzo wysokich IgG. chce po 12 tygodniu jeszcze raz zrobić mi przeciwciała, i jeżeli wynik pokaże że rosną, chce mi wprowadzić rovamycynę. martwię się trochę, bo mam wrażenie, że to niepotrzebne, a ten antybiotyk może zadziałać różnie. w sumie lekarka jest ode mnie mądrzejsza... mam nadzieję, że mój wynik IgG będzie spadał albo przynajmniej nie wzrastał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość walijka mijka
żyrafa prosze powiedz mi co jest ze mną jestem w 12 tc czuje mrowienie i tak jakby opuchlizne ale nie bardzo widoczną bardziej w środku jak by mnie rozrywało na nogach do wysokości łydki i na dłoniach i mam zimnie dłonie i stopy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość walijka mijka
a ile masz igg ja miałam 300 ale było ok idz najlepiej do innego lekarza niech zweryfikuje dane bo faktycznie antybiotyku tez bym się obawiała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, ależ nudny dzień, sama siedzę z dzieckiem, mąż na dyżurze, ze spaceru nici bo pada, więc oglądam sobie supernianię i się dziwuję :) a co do aktualnych tematów: łóżkowo u nas super, ochotę mam ogromną, w ciąży to u mnie typowe (myślałam że większość ciężarnych tak ma!), tylko czasu trochę brak bo właściwie mamy dla siebie tylko te 4 godziny kiedy juz śpi mała a my jeszcze nie, no i wszędzie tylko nie w łóżku bo w naszej sypialni śpi też córka, no ale seks w sypialni jest nuuudny :) brzucha nie mam ani śladu i bardzo dobrze bo ukrywam ciązę przed rodziną aż do świąt wielkanocnych. u mojego ginka wizyta trwa teoretycznie kwadrans (co kwadrans ma poumawiane pacjentki) ale notorycznie przedłuża wizyty i robią się gigantyczne kolejki. Wizyty są co miesiąc, za każdym razem USG. Dużo bierze, 150zł, kiedyś 100 ale ostatnio chyba zrobił się modny, tłumy do niego walą. toxo jeszcze sobie nie zrobiłam, strasznie się boję, moja babcia przyznała się że ostatnio wpuszcza do domu podwórkowego kota, mogłam sie zarazić :( żyrafa jak wzrośnie IgG to koniecznie antybiotyk! to oznacza przetrwała przewlekła infekcję, która moze przenieść się na dziecko. Ale pewnie nie wzrośnie, może po prostu niedawno przeszłaś toxo i jeszcze się utrzymuje taki wysoki poziom. emce o jakie dokładnie badania prenatalne nieinwazyjne chodzi? ja wiem o teście potrójnym, czy coś jeszcze można zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walijka, zrób badanie krwi na poziom elektrolitów oraz badanie ogólne i biochemiczne moczu. Czasem zdarza się tak, że już we wczesnej ciąży robią się obrzęki. Może jesz za dużo solonych potraw i Twój organizm przez to już gromadzi wodę? Moja znajoma tak miała, do 14 tygodnia chodziła cała spuchnięta, a potem nagle jej przeszło. A mrowienie jest spowodowane uciskiem rosnącej macicy na nerw środkowy, widocznie tak u Ciebie biegnie, że już jest uciskany. Objawy o których mówisz nie muszą być groźne, ale zgłoś je na następnej wizycie ginekologowi. IgG mam 214, jeżeli wynik będzie rósł to rzeczywiście będzie niepokojące. IgM mam ujemne (czyli wartości do 0,55), ale u mnie nie wiadomo, czy mam 0,1 czy 0,53, dlatego wysokie IgG może być sygnałem, że oba przeciwciała rosną. Mam nadzieję, że nie będą rosły, bo od dzieciństwa rosłam ze zwierzętami, kotka która żyje w moim rodzinnym domu ma 16 lat, mamy ją praktycznie od zawsze. Wydaje mi się mało prawdopodobne, że odkąd zamieszkałam w domu bez zwierząt, nagle złapałam toxo. Jestem dobrej myśli, ale niestety ziarno niepokoju zostało zasiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Które z nowych dziewczyn nie są jeszcze wpisane w tabelkę? Znajdźcie swoje miejsce według terminu porodu i poprawcie l.p. :) NICK............WIEK......OST@.......TERMIN.....SKĄD. ..KG NABYTE 1.Figlarna.........25........10.11......17.08......Gdańsk. ......... 2.Oles..............29........24.11......1.09.......Chorzó w........ 3.aguchaaa.......34........25.11......1.09.......Lublin... ......... 4.mamamadrid....34........26.11......3.09.......Madrid...........2 kg 5.Koliban...........28........28.11......05.09.....Warszaw a...... 6.evka81...........27........30.11......06.09.....Cambrid ge......0kg 7.MamaIzia........22..........?.........6-8.09......Libiąż ........... 8.cleo123..........27........03.12......08.09......Warszaw a...... 9.small size........23........03.12......10.09......Sztum............ 10.ruthles.........23........28.11......10.09......Żory.... ....... 11.zyrafa-dluga..24........28.11......11.09......Białyst ok....... 12.ewelkajaw.....25........04.12......11.09......Jaworzn o.....-2kg 13.dalena..........35........12.12......19.09......Poznań..........3 kg 14.dora83.........26.........?...........15.09......Szcz ecin........ 15.Sytofala........22........09.12......16.09......D-ka Wisłocka... 16.emce............29.........06.12.....16.09......Świnou jście.... 17.misha85 .......24.........09.12......16.09.....Warszawa....... 18.nerwi...........26.........15.12......22.09.....Wrocła w.........0kg 19.Karila...........27.........15.12......24.09.....Wrocł aw........ 20.szkrabek9.....26.........19.12......25.09......Śląsk.. .......... 21.Mal_g..........34.........17.12......28.09.......Brisb ane........0kg 22.figa84.........25.........22.12......29.09........B-B. ............. 23.Stelka.........28.........26.12......30.09........Brzeg... .......0 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poprawiłam dalene, bo znalazła się nie wiem czemu nie w kolejności ;) NICK............WIEK......OST@.......TERMIN.....SKĄ D. ..KG NABYTE 1.Figlarna.........25........10.11......17.08......Gdańs k. ......... 2.Oles..............29........24.11......1.09.......Chor zó w........ 3.aguchaaa.......34........25.11......1.09.......Lublin. .. ......... 4.mamamadrid....34........26.11......3.09.......Madrid.. ..........2 kg 5.Koliban...........28........28.11......05.09.....Warsz aw a...... 6.evka81...........27........30.11......06.09.....Cambri d ge......0kg 7.MamaIzia........22..........?.........6-8.09......Libi ąż ........... 8.cleo123..........27........03.12......08.09......Warsz aw a...... 9.small size........23........03.12......10.09......Sztum........... . 10.ruthles..........23........28.11......10.09......Żory.... ....... 11.zyrafa-dluga...24........28.11......11.09......Białyst ok....... 12.ewelkajaw......25........04.12......11.09......Jaworzn o.......-2kg 13.dora83..........26.........?...........15.09......Szcz ecin........ 14.Sytofala.........22........09.12......16.09......D-ka Wisłocka... 15.emce............29.........06.12.....16.09......Świno u jście.... 16.misha85 .......24.........09.12......16.09......Warszawa....... 17.dalena..........35........12.12.......19.09......Pozna ń...........3 kg 18.nerwi...........26.........15.12......22.09......Wrocł a w.........0kg 19.Karila...........27.........15.12......24.09......Wroc ł aw........ 20.szkrabek9.....26.........19.12......25.09.......Śląsk. . .......... 21.Mal_g...........34.........17.12.......28.09......Bris b ane........0kg 22.figa84..........25..........22.12......29.09........B-B . ............. 23.Stelka..........28..........26.12......30.09........Brzeg.. . .......0 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biore prenetal on ma w zawartości kwas foliowy , więc już poza tymi witaminami nic nie biorę, jeśli chodzi o usg miałam jedno i to przez brzuch , z córką miałam 3 dopochwowo ale to zależy od lekarza raczej . Choc córeczki mam fotki z 10 tyg i jest pieknie widoczn a z rąćzkami i nózkami , a teraz to bąbelek wśrod płynu owodniowego . Więc czekam do piątku jak powiedział lekarz na piękne usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×