Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Karilko bardzo Ci dziekuje, ja od wczoraj rana nie mialam chyba juz takich skurczow, tzn ja nie wiem czy je mam czesto bo ten poczulam przez przypadek bo akurat lezalam, wiec nie wiem jak czesto sie powtarzaja:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieję, że rozstrzygnę wszystkie spory odnośnie miesięcy ciąży: 4 miesiąc zaczyna się, gdy ma się ukończone 13 tygodni i 4 dni 5 miesiąc zaczyna się, gdy ma się ukończone 18 tygodni i 1 dzień ciąży :) 6 miesiąc zaczyna się, gdy ma się ukończone 22 tygodnie i 4 dni 7 miesiąc zaczyna się, gdy ma się ukończone 27 tygodni i 1 dzień 8 miesiąc zaczyna się, gdy ma się ukończone 31 tygodni i 4 dni 9 miesiąc zaczyna się, gdy ma się ukończone 36 tygodni i 1 dzień ukończenie 9 miesiąca to termin porodu. opisałam to na podstawie kółka ciążowego - jest tam wszystko wyraźnie rozrysowane - miesiąc to przecież zazwyczaj 30-31 dni, czyli 4,5 tygodnia u mnie skóra na brzuchu jest mocno napięta, momentami mam wrażenie że zacznie pękać ;) pępek naciąga się i jest niefajny w dotyku :P żołądek mam chyba mocno zaciśnięty, bo niewielkie porcje jedzenia powodują, że czuję się napełniona... jeszcze nie kupuję ubranek. postanowiłam pozostawić sobie tę przyjemność na miesiące wiosenno-letnie, czekam aż minie 22 tydzień ciąży i będę po USG połówkowym z potwierdzoną płcią. a ciuszki strasznie mnie kręcą, te dla dziewczynek są takie śliczne.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To prawda,ze ciuszki dla dziewczynek sa cudne!!!Ale jesli bede miala coreczke to raczej\"zapakuje\" ja w jakies neutralne kolorki..Nie bedzie malej princesski :) Sama jeszcze nic nie kupuje,choc chyba pomalu musze zaczac...zeby nie bylo jednorazowego spustoszenia w portfelu ;) Z rzeczy dla Malenstwa mamy tylko pokoik i komode z blatem do przewijania... :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry, Ale się dziś rozpisałyście. Miałam dużo do czytania :) Ja też jeszcze nie kupuje ubranek dla bejbika. Mam takie wrażenie, że to jeszcze za wcześnie. Wiecie chodzi mi o to, żeby nie zapeszyć. Może to jest głupie, ale mam wrażenie, że po prostu \"mi nie wypada\". Jak Was czytam to jak najbardziej popieram kupowanie i nawet zazdroszczę, że macie już ubranka. Ja bym je oglądała cały czas ale sama jeszcze nie zdecyduje się na zakup. coś mnie powstrzymuje. Na zakupy wybiorę się dopiero koło lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. przez chwile nie miałam neta a tu juz tyle napisane:P witam nowe wrześniówki :) co do twardnienia brzucha to ja nie pomogę bo nie miałam i teraz też nie mam takich dolegliwości, nawet tych kłóć w jajnikach, ale w poprzedniej ciązy miałam takie kłócia. co do ubranek to na początek mam po córce, a później sie pomyśli, może dostane coś od szwagierki. ja w poprzedniej ciąży kupowałam jak tylko skończyłam trzeci miesiąc ciąży, robiłam to systematycznie bo albo na wyprzedażach nowe za grosze, a;lebo na allegro używane ale w okazyjnych cenach:P:P ja tam nie wierze w te przesądy:P:P teraz tylko czekam na potwierdzenie płci, bo jak chłopak to typowo dziewczęce wystawiam na allegro i zamieniam na chłopięce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzn to nie chodzi o jakies tam przesady tylko boje sie zapeszyc po tych moich poczatkach z plamieniami i szpitalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdyby to można było wiedzieć, który ból co zwiastuje. ja ogłupłam już, czasem powie się komuś, że boli podbrzusze i on na to, że to normalne bo macica się rozciąga itp, ale ja nie wiem czasami jak dany ból opisać i czy oby napewno to tylko rozciągania. moja mama karze mi się przejść do gin, bo mowi że lepiej mieć pewność, a ja nie wiem... nie chce być z tych panikujących. nie wiem co tą są lekkie skurcze i czy to co mam można tak opisać. boli mnie na kilka sekund i przestaje ot i taki ból mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basia19g nie zrozum mnie źle, ja tak sobie myślałam że będzie co ma byc czy kupie wczesniej rzeczy dla maluszka czy nie, fakt że czekałam do końca 3 miesiąca, bo niby wtedy mija największe zagrożenie, a że u mnie nic sie nie działo to kupowałam, zresztą nie mogłam się już powstrzymać :P:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka ja też nie wierzę w te przesądy ... ale wolę nie zapeszać :) Mam nadzieję że wiesz o co mi chodzi :) Jak najbardziej uważam takie kupowanie od początku ciąży za logiczne, bo wydatki rozkładają się w czasie ale ja osobiście wybiorę się na zakupy dopiero latem. Myślę, że Basia może odczuwać to podobnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam tak samo. jeszcze nie mam nic, ani jednego gadżeta. wolę kupić rzeczy dla dziecka w 3 trymestrze, bo będę miała spokojną głowę, że nie robię tego za wcześnie. tak po prostu czuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym kupowaniem to zalezy od charakteru, ja nie moge sie powstrzymac i nie wierze w zadne przesady wiec kupuje. My przed zaciazeniem kupilismy juz lozeczko bo bylo okazyjnie i Pani sie mnie zapytala kiedy termin bo nic po mnie nie widac wiec naklamalam ze to poczatek dopiero i wymyslilam date ;) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trąbka, niezły numerek z Ciebie :) tak Pani nakłamać!! :) moja mama zawsze mi mowiła żebym skonczyła kupować rzeczy bo nawet w ciąży ni jestem i tak się nie robi, że to dopiero w ostatnich miesiącach ciązy się kupuje itd. Ale ledwo powiedziałam jej że będzie babcią a ona już do sklepu i zaraz był kocyk, skarpetki itp hehehehe ona to jest ciężki przypadek :) każdy robi jak chce. ja kupuje jeśli jest promocja i wiem że jest naprawdę tanio. w normalnych cenach nic nie kupuje teraz - ale sknera ze mnie :) koleżanka nauczyła mnie tez, że jeśli widzę promocję np husteczek tych wilgotnych to mam kupować bo ich schodzi tony!! zmiana tematu: dobrze że wkleiłyście tą tabelkę z tygodniai i przeliczeniami na miesiące, głupne w tym czasami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaigi27
moge do Was dołączyć?mam termin na ok 24 września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkrabek to żadne sknerstwo kupować po przecenach, ja jak zaczynałam kupować rzeczy dla małej to jak pierwszy raz weszłam do sklepu z odzieżą dziecięcą to mnie zatkało, ja nie wiem skąd oni biorą takie ceny, a trzeba brać pod uwagę że małe dziecko bardzo szybko wyrasta z ciuszków, ja teraz nic nie kupuje po normalnych cenach tylko i wyłącznie na wyprzedażach, ale jak sobie zliczyć ceny to za wyprawkę musiałabym lekko ok 800 zł wydać, a to tylko na początek:P kurcze takie małe te ubranka a droższe od dorosłych! może to głupie ale jak jest okazja to kupuję teraz dla córci nawet o kilka nr za duże:P:P:P:P dzisiaj ide w końcu na farbowanie włosków, bo już nie moge na siebie patrzeć:P:P trąbka dobre z tym łóżeczkiem :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez wszystko w promocjach. Ostatnio za 7-pak body zaplacilam 12,50 zl :D a jak bylam w smyku to jedno body tam kosztuje 20 zl. Masakra. Potem tylko jak juz bedzie lipiec to jedziemy z mezem to takiego sklepu gdzie jest taniej i kupujemy wszystko czego brakuje za jednym razem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka8888888
agaigi27- witam Cie serdecznie!!!! Wpisz sie do tabelki... Widzę, że masz termin podobny do mnie... Ja mam na 25.... Jak się czujesz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Stelko jak najbardziej uwazam ze nic zlego nie jest w zakupach wczesniejszych, mnie to w sumie maz zarazil tymi pozniejszymi zakupami:) takze nawet troche zazdroszcze ze juz niektore macie jakies ubranka i mozecie sie tym cieszyc:) ja to jestem juz tak nakrecona ze chce wtorek i wizyte u lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka8888888
A ja chce dzis 18.00!!! Bo też mam wizytę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niskie tsh
po co juz kupujecie ubrania i wózki skoro nie wiecie czy dziecko urodzi sie zywe? niby zyje a moze cos sie stac przy porodzie. Na tym etapie nie robi sie jeszcze zakupów przecież. W wakacje mozecie spokojnie zaopatrywac sie w pierwsze ubranka, wózki, itp anie teraz kiedy brzucha nawet dobrze nie widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak mozna myslec o tym ze dziecko nie urodzi sie zywe? No sorry. a co do brzucha to u mnie juz widac i to bardzo wyraznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym przeczysz sama sobie, mowisz ze mozemy kupowac w wakacje a wczesniej piszesz ze sie cos moze stac przy porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
trabka nie czytaj takich głupotek i nie podjerzaj sie bo to nie ma sensu kazdy robi jak mu się podoba i nikomu nic do tego !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Aaaaa zapomniałam wam powiedziec dzień doberek :) :) :) :) Jezeli chodzi o zakupy dla dzieci to zamierzam miec wszystko gotowe najpóźniej w czerwcu no ostatecznie to lipiec także szaleje troszke z zakupami juz teraz ale boje się tylko zeby nie przedobrzyć z ilością choć pewnie pranie przy dwójce to bede robić i tak dwa razy dziennie :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupiłam 4 /5 ubranek pajacyk body i takie tam nie wiem może faktycznie troche wczesnie ale wiesz jak widze ze np jest promocja albo coś jest ladne to kupuje w lipcu sierpniu nie wiadomo jak bedzie i zostane bez ubranek wozek łóżeczko kupie pozniej ale kilka ubranek chyba moge :) co macie dzis na obiad bo ja tylko brak pomysłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam juz dosyc:( mam remont w domu i od 2 tyg nie robie nic innego tylko sprzatam to samo:( dzis to mam takie nerwa bo maja przyjsc znajomi a ja mam masakryczny syf w domu, pelno kurzu ze szlifowania scian:( az sobie musze zaparzyc melise bo zwariuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaigi27
dziewczyny!!mam pytanko.czy któraś z was słyszała lub wie jak obliczyć date porodu jeśli urodziłam 13 marca 2008 karmiłam piersią i nie miałam miesiączki???????teraz z usg wychodzi mi że urodze ok 24 wrzesnia.ale byłam już dwa razy w ciąży i te terminy z usg nie zgadzały się z porodami.rodze małe drobne dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinka88888888
ania mala- ja robię dziś ziemniaki duszone, jajko sadzone i mizeria... Piątkowy obiad... Co do ubranek i innych rzeczy dla dziecka- to uważam, że to jest indywidualna sprawa każdej z nas... Każdy ma inne poglądy i przekonania i niech robi to w zgodzie z nimi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malwinko ja to samo tylko zamiast mizerii to buraczki:) zle sie cos dzis czuje jestem jakas taka rozdrazniona i slaba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×