Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Gość justa140283
witajcie kochane brzucholki:) Akna zeby wywołać ruchy płodu zjedż kolacyjke i połóż sie do łózeczka lez sobie spokojnie na boczku po godzince efekt murowany:) bo gdy chodzisz do kołyszesz maleństwo do snu lub po prostu nie czujesz tych ruchów.Ja czuje ruchy mojego maleństwa juz od 29 marca . Dziewczyny zazdroszcze wam tych córeczek ale najważniejsze zeby było zdrowe maleństwo bez wzgledu na płeć ,usg mamy 7 maja więc moze bedzie juz wiadomo czy to chłopczyk czy dziewczynka.mam przeczucie że to chłopczyk zobaczymy czy sie sprawdzi:) NIe moge się doczekać auktalizacji konta na NK fikcyjnego,juz zaczynam sie wkurzać:) słodziutkich snów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sytofala, gratulacje, masz najlepszą ze wszystkich możliwości - dla każdego coś miłego :D Mamamadrid - fajnie, że zawitała do nas kolejna dziewczynka A my jutro po 14:00 idziemy na połówkowe. Zaczynam odczuwać stresik, żeby tylko lekarz nie wykrył nic niedobrego... Jestem dobrej myśli, bo przecież nie może być źle ;) Dobranoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Dziewczynki powiedcie mi jak to jest z tym spaniem u was bo ja słyszałam że najlepiej powinno się spać na lewym boku,a mi najlepiej się śpi na plecach i na prawym boku a podobno na plecach nie wolno i na prawym też za bardzo nie?? I dzisiaj się obudziłam z wyrzutami że za długo spałam na plecach i że to zaszkodziło Małej?? Jak z tym w końcu jest. Żyrafko pewnie ty będziesz wiedziała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Dziś dzień USG połówkowego :D Uwielbiam to - kiedy oczekiwanie dochodzi skutku :) Poza tym idę zaraz do promotorki ustalać ankiety do badania i zamawiać testy psychologiczne. Będzie badanie wypasione w kosmos i praca na medal :> Ewelka, powinno się spać na lewym boku bo po prawej stronie przy kręgosłupie biegnie żyła główna dolna, która w miarę powiększania się macicy staje się przez nią coraz bardziej uciskana. Gdy się leży na prawym boku, duża macica też może ją uciskać. U niektórych kobiet pojawia się zespół żyły głównej, co objawia się nawet omdleniami podczas leżenia w pozycji na prawym boku lub plecach. Na KTG wykonywanym w takiej pozycji czasem można zaobserwować spadki tętna dziecka pomimo dobrego samopoczucia mamy. Oczywiście powinnyśmy spać głównie na lewym boku, ale bez przesady, przecież nie da się tego tak na 100% kontrolować we śnie. Poza tym jest niewygodnie spać ciągle w jednej pozycji. Ja osobiście unikam pozycji na plecach, śpię raz na prawym raz na lewym. Czuję się dobrze, nie jest mi słabo, znaczy że jeszcze nie ma znaczącego ucisku na żyłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelka, ja na wszelki wypadek nie śpię na plecach. Krzywdy wielkiej nie zrobisz, ale zakładając że może dopływać mniej krwi - lepiej tego unikać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! sytofala - masz parkę! jak bosko! mijeszczelekarz nie mówił ile waży maluch, na ost usg to był 16t - moze jeszcze się nie mówi ? żyrafa - pewnie ekscytacja sięga zenitu usg połówkowym!! daj znać jak było! pozdrowienia dla całej reszty! 🌻 mi ból w nodze i biodrze zmalał, zobaczymy jak to będzie dalej. No i chyba mogę powiedzieć że zaczynam czuć maluszka!! myślałam że jeszcze mi się nie udabo 18 t terazale to chyba to. Zgadzasię to co piszecie, że tylko na leżąco czuje, wieczorkiem, kiedy jest spokój. Powiedzcie mi kiedy mniej więcej będzie go czuć po przyłożeniu ręki do brzucha - zalezy pewnie od tkanki tłuszczowej itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewuszki i wasze maluszki, chcialam powiedziec tylko ze badania moje wyszly ok dzieki Bogu... mam info na badaniach ze wg porownania ostatniej miesiaczki do rozmiaru dzieciaczka roznicy jest 2 tygodnie do przodu, hmmm, i dodatku lekarz mowi ze Emilka jest wysoka :) hmmm, fajnie bo po tacie, ja to mam zaledwie 157cm wzrostu hehe. I zobaczylam na ekranie usg stopeczki piekne, cudne maleñke. Ah, i lekarka mnie zbesztala ze przytylam az 5kg, wiec polecila mi basen i aerobik ... no i jeszcze Wam powiem o mojej Emilce - naprawde duzo sie rusza, oj oj, czasami sie przewraca brzuszkiem do dolu, ale dziwne uczucie, raczek tak nie czuje ale nozki to ma silne, jakas maratonka. A z ta tetnica.... to czasami jak jestem w samochodzie (jako pasazer tylko) czuje ze mi sie robi slabo, albo po jedzeniu, cos tam mi sie dzieje.... ah, i niestety do tej pory przechodze moja ciaze w smutku i stresie, zazdroszcze Wam fajnych facetow ktorzy Was wspieraja, ja niestety zostawiona sama sobie, i w dodatku strasznie daleko o rodziny to dlatego nie pisze czesto, nie mam o czym.... mimo wszystko to dziecko to najlepsze co teraz czuje w zyciu pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa140283
CZESĆ :)) Pozycja na plecach nie szkodzi dziecku ,sprawia że cała masa macicy spoczywa na kręgosłupie i jelitach.Po nocy przespanej na plecach możemy narzekac na ból kregosłupa i gorsza prace układu trawiennego. Ja dzisiaj od 6.30 na nogach byłam na pobraniu krwi poniewarz moje ostatnie wyniki nie były zbyt dobre słaba hemoglobina i białe płytki krwi musiałam powtórzyć badania dla pewnosci . pozdrawiam cieplutko miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żyrafa daj znać jak będziesz po badaniu :) mamamadrid ja co prawda mam wspanialęgo męża, ale on dużo pracuje. Widzimy sie tylko wieczorami a w weekendy ja mam zajecia na uczelni - takze wtedy on jest sam :( A przez wiekszą część dnia siedze sama w domu. Rodzine mam daleko, znajomych też..... i też czasami mi smutno i czuje się samotna :( Mi forum pomaga..... pisz kochana jak najwiecej, czasami tak po prostu o tym co czujesz o wątpliwosciach itd... Ja teraz pocieszam sie tym ze jak pojawi się bejbik to już tak nie bedzie :) :) :) I nie mogę się tego doczekać..... A co do ruchów to mojej dzieciątko od niedzieli bardzo sie uspokoiło. Czuje tylko takie bardzo, bardzo delikane poruszenia (jesli to co czuje to jest to). Wczesniej to bylo juz tak ze jak mąż wieczorem przykładał rekę to bez problemu wyczuwał ruchy.... A teraz spokój :( Zjadłam właśnie całą paczke rodzynek w czekoladzie a bejbik nic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka8888888
A więc oprócz zmiany stanu - na papierku- nie odczuwam żadnych zmian. Po 8 latach to chyba normalne..... Jestem za to bardziej szczęsliwa... Fotki wstawie niebawem. czekam, aż mi je kuzyn prześle, bo na moim aparacie nie mam nic ciekawego.... Co d słodyczy, to ja je pożeram.... Przed ciażą tak nie było.... Największą smakę mam na lody. W tym roku zjadłam ich więcej niż przez ostatnie 3 lata..... hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja widziałam na bazarze wczoraj takie cudne truskawki. Pani zapewniala że zdrowe i krajowe. Ale sama nie wiem. Mam smaka ale nie wiem czy jeszcze poczekać - może za niedlugo będą mniej "sztuczne". Kurcze nie nzma sie na tym. Rzodkiewki i inne nowalijki smakują juz super! A truskawki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka1988 na ból ucha znam domowy sposób, bo sama często przechodzę zapalenia uszu. Otóż podgrzewamy pół szklanki soli na patelni (bez dodatku tłuszczu) i wsypujemy to do skarpetki (mi tak najwygodniej) i przykładamy do ucha. Tylko trzeba ostrożnie, żeby się nie oparzyć. Powiem szczerze, że ta metoda pomaga i jak się kilka razy dziennie przykłada to jak stan zapalny nie jest za bardzo rozwinięty to może obejść się bez lekarza. Ja w tej ciąży też przechodziłam zapalenie ucha ale nie udało się uniknąć wizyty u lekarza. Dostałam krople do uszu Dicortineff (czy jakoś tak podobnie) ale są one na recepte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamamadrit gratuluje córeczki :) Sytofala Tobie gratuluje podwójnie :) Parka za jednym zamachem to jest wyczyn :) Super :) Żyrafka jak będziesz po USG to daj znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super ze juz niektore wiemy co jest ale i tak mysle ze to jest absolutnie ta sama radosc na cokolwiek by nie bylo-coreczka badz synek., wiec te co nie wiecie jeszcze, nie bedziecie czuc rozczarowania :) najlepsze to parka - sytofala gratulacje, badz silna z taka dawka kopniaczkow :) moja Emilia od rana wierci sie , jestem w biurze od 8 a ona bez przerwy sie przekreca, chyba jej smakowala zupka mleczna na sniadanie: platki owsiane, zytnie i ziarenka sezamu, robie takie mieszanki, sezam fajnie smakuje po kilku minutach parzenia i wciaz jest kruchy, wec odechciewa mi sie innych zakazanych rzeczy typu slodka bulka- ale i tak teraz lece cos kupic slodkiego, mam nieograniczon ochote na slodkosci, nawet na lody ktorych nie lubie hehehe powiem Wam jak spie - jest o wiele wygodniej jak sobie klade dosc gruba poduszke miedzy kolana i wtedy latwiej mi jest zostac na lewym boku, kiedys spalam glownie nabrzuchu badz na prawym boku, masz ci los, teraz na brzuch to juz od dawna nie moge sie polozyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć. gratuluję poznania płci,,zazdroszczę:):) mam dopiero 18 maja kolejne usg. widzę, że wszystkie mamy jakieś problemy z pozycją w czasie snu. ja też staram się spać tylko na lewym boku, ale mam inne obawy... otóż czasami budzę się w nocy i nie mogę złapać powietrza, tak jakbym miała puls ze 120, albo po maratonie, co robić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa140283
Noooooooooo wkońcu przyszeł mi link aktywacyjny do nk jak mnie przyjmniecie bo to moje konto fikcyjne to zrobie porzadek i wypisze sie jako justyna marciniak nie chciałam żeby wszyscy moi znajomi ogladali moj brzucholek czy zdjęcia z usg a chciała bym chociaż pare wkleić :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa zaakceptowałam Cię na nk. Zmień sonie nazwę użytkownika na czarną. Możesz to zrobić w preferencjach. Wtedy nikt nie będzie mógł się za Ciebie podszyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cytrynka77 dobre :) Mi wychodzi wg tego kalendarza dziewczynka ..... ale ja jeszcze nie znam płci..... Zobaczymy czy sie sprawdzi :) :) A Tobie cytrynka77?? :) :) :) Może niech wypowiedzą sie osoby które mają juz rozpoznaną płeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi według tej metody wychodzi dziewczyna - co jest to jeszcze nie wiem. Okaże się w poniedziałek. Ale fajnie jakby się sprawdziło. A jak u was dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cytrynka77 ja też nie wierzę w tego typu przepowiednie, ale traktuje to jako zabawę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa140283
Okej juz sie zmieniam w czarnulke he he he :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam cieplutko Brzuszki. Mojn synus sie jeszcze nie rusza nic nie czuje ,a to juz 19 tydzien .zaczynam sie martwic trosze ale naszczescie wsobote mma lekarza i wymusze zrobienie usg ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do tabalki to umie trafione w 10 ma byc chlopak wedlu tegao i jest .ale tez nie zabardzo ufam takim rzecza pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprawdzalam na znajomych ktopre maja juz dzieciaczki i sie sprawdzalo, dziwne. komus chyba sie bardzo nudzilo hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agunda niemartw się ja też jeszcze nie czuje ruchów coś tam czasem poczuje ale nie jestem pewna czy to jest to, a chciałabym czuć tak jak tu inne piszą. Ja bardzo lubie spać na plecach na lewym boku jak śpię to mnie boli biodro, ale jak za bardzo nie wolno to muszę to ograniczyć :) sytofola gratuluje parki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×