Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Gość aniabuu23
powiedzieli mi że skoro odchodzę w lipcu to należy mi się tylko 10 dni urlopu. nie pomagały tłumaczenia że biorę macierzyński na rok i wrócę dopiero w nowym roku podatkowym. Więc kiedy mam wykorzystać resztę urlopu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniabuu23
jadę do pracy i zobaczymy co powiedzą, mam nadzieję że nie wyprowadzą mnie znów z równowagi..z góry dziękuję dziewczyny!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniabuu23
jadę do pracy i zobaczymy co powiedzą, mam nadzieję że nie wyprowadzą mnie znów z równowagi..z góry dziękuję dziewczyny!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twoim wyborem jest a nie pracodawcy kiedy chcesz otrzymac swoj urlop przed czy po maternity leave, wiec badz z nimi twarda tylko sie nie denerwuj za duzo! Jak bedziesz miala problemy to daj znac napewno cos sie poradzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrezygnowalam z jutrzejszego wyjazdu do szkoly... gdyby nie ta szkola to bym spokojnie odpoczywala a tak ... najbardziej boje sie tego warunku co mam do zaliczenia w maju bo to bedzie dla mnie duzy stres:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu nie martw sie... dasz rade :) ja mam juz tylko 3 dni zajec w maju i koniec :D nie wspominajac o obronie... ale jeszcze przed ..egzaminy :O Kupiłam dzis niuni aniolka :D pierwszy zakup ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nitanitko bardzo bym chciala zeby bylo tak jak mowisz... ja mam caly maj zjazdy co weekend ale ogranicze sobie do tych zajec na ktorych musze byc, no i przede mna tez sesja... a najgorsze ze nie potrafie podchodzic do egzaminow olewajaco... choc bardzo bym chciala. Martwie sie zeby ten stres mi nie zaszkodzil bo lekarz mi zabronil... oj mowie Wam jakbym chciala zeby moje malenstwo bylo juz ze mna... a mam jeszcze pytanie odnosnie dlugosci szyjki macicy jaka jest prawidlowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja właśnie wróciłam z zajęć.... Najgorzej bedzie w niedziele, kilka wykładów i egzamin :( Mam do Was jeszcze pytanko: Czy któraś z Was ma moze i puszcza sobie i dziecu jakąś specjalną muzykę? Ja ostatnio widziałam płyty np totyk czułosci, czy będę mamą... Ale niestety nie miałam okazji posłuchać :( Moze któraś z Was cos słyszala na temat tego typu płyt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej tez chciałam spytać o te płyty :) u mnie bez zmian w piatek usg żeby tylko dzidzia pokazała kim jest :P ja dziś czekam na męża i robie obiadek paluszki rybne ziemniaki i czerwona kapusta mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nitaanita... Aniolek superowy!!!Bedzie strzegl Malenstwa...ja tez mam aniolka dla mojego brzdaca...tylko,ze do powieszenia na scianie...zawiesimy jak bedzie lozeczko :) Basia....nie mozesz sie stresowac tak wszystkim...przeciez Ty sie stresujesz nawet tym,ze sie bedzies stresowac ;) Kochana,szkola nie zajac,wszystko zaliczysz...zobaczysz...tylko mysl pozytywnie...to nawet brzuszek Ci zmieknie... ;) I bardzo dobrze zrobilas,ze ograniczylas liczbe wykladow...pamietaj,ze teraz jestes przede wszystkim Mama...mimo,ze Malenstwo jest wciaz po tamtej stronie brzuszka... Popatrz...nie jestes sama...inne Dziewczyny tez studiuja...dasz rade bo jestes dzielna Kobietka!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu leż i się nie ruszaj. Na patologii ciąży pewnie donosiliby Ci w takiej sytuacji basen. Już jakiś czas temu o tym pisałam, że szyjka macicy powinna mieć około 3 cm. A ja mam już wszystkie zaliczenia za sobą :) W maju czekają mnie 2 tygodnie praktyk - tydzień na ginekologii i tydzień na noworodkach donoszonych. Cieszę się z tych noworodków, bo uwielbiam ten oddział, ostatnio byłam tam w styczniu :) Zdrowe noworodki są cudne, a przy okazji poćwiczę jeszcze pielęgnację, kąpiele, pieluchy, karmienie i różne inne ;) Dla mnie to sama przyjemność :) No a na przełomie maja i czerwca jeden egzamin i po sesji. Tak to jest na magisterce ;) Za to będę musiała w ten weekend już posiedzieć pogmerać w ankiecie do pracy, bo w poniedziałek pójdę z tym do promotorki. Czas się za to zabrać żeby skończyć z badaniami przed porodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje dziewczyny:) Zyrafko ja leze jak najwiecej moge choc zalecenia lekarza byly minimum 16 godzin na dobe odpoczywac.... pytam sie o ta szyjke bo ja mam wlasnie 3 cm wiec to nie duzo do tej niebezpiecznej granicy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no lekarz tez mowil ze na dzien dzisiejszy jest ok ale przez te skurcze moze sie skracac a niby 2,5 cm to jest niebezpieczna granica wiec mi nie duzo brakuje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcia0612
Basiu, czytam sobie to forum od niedawna. jestem w ciąży 20tc. Powiem Ci na pocieszenie, że ja szyjki nie mam prawie wcale (niecały 1cm) to po przebytej wcześniej operacji, też leżę już 2 miesiące, lakarz pozwolił chodzić tylko do łazienki, ale powiedział także że długość szyjki nie ma aż tak dużego znaczenia, najważniejsze aby szyjka się nie rozwierała. Głowa do góry, wszystko będzie ok :-) stosuj się tylko do wzystkich zaleceń lekarza i zadawaj mu dużo pytań jeśli coś cię niepokoi, bo nie możesz się teraz denerwować. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu, dziewczyno, nie przejmuj się tak. Ja też pewnie mam 3 cm szyjki a to 0,5 cm do tej niby granicy. Nie myśl o tym, tylko leż i odpoczywaj, bo to najlepsze co możesz robić. Jeżeli będziesz leżeć i brać leki to szyjka nie powinna się skracać. 2,5 cm szyjki to wcale nie jest jakaś granica, któraś z nas (nie pamiętam która dokładnie, może zaraz się odezwie) była w szpitalu, miała 1,5 cm szyjki i teraz jest tu z nami i jest wszystko dobrze. Szyjkę masz silną, trzyma, nie skraca się i nie rozwiera. Basiu, stres może tylko zaszkodzić, dlatego nie nakręcaj się sama złymi myślami!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestescie naprawde kochane, bardzo Wam dziekuje:) ja po prostu musze czasem gdzies wstac i wtedy robi mi sie brzuch twardy i panikuje... mi lekarz powiedzial o tych 2,5 cm ze to moze grozic poronieniem.... wlasnie czuje ruchy malenstwa:) a czy rozwarcie mozna poczuc samemu? np poprzez wlozenie palca-przepraszam za bezposredniosc jeszcze raz ogromne dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcia0612
samemu nie można. ja mam wizytę u lekarza 1 raz w tygodniu i lekarz sprawdza, ale w miom przypadku to inaczej. Ty sama możesz sprawdzać brzuch i czy masz skurcze. Jeśli tak to trzeba pilnie skontaktować się z lekarzem. Pytałam lekarza jak te skurcze wyglądają, powiedział, że jak będę je miała to napewno będę wiedziała, że to one. A brzuch to ja mam caly czas twardy, biorę no-spa 3x1 + luteine dopochwowo na podtrzymywanie ciąży. Nie martw się na zapas, nie myśl o tym a jak poczujesz skurcze to będziesz wiedziała :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.............WIEK.....PŁEĆ.......TERMIN.....SKĄD... .....KG NABYTE 1.Figlarna........26.........?...........24.08.......Gda ńsk............-2 kg 2.Aska 1978....30..........?............28.08......Ostrów wlkp.....+2kg 3.Oles.............29......chłopak......1.09.......Chorz ów...........6kg 4.aguchaaa......34.........?............1.09.......Lubli n .. .......... 5.justa140283….26.........?............1.09....... k/Łodzi.............7KG 6.mamamadrid...34.........?............3.09.......Madrid . . ..........2 kg 7.mamabelgie…..32.........coreczka..........3.09.. ..... Belgia. .......5kg 8.kobra78........31.........?............3.09.......Rze szów..........+1kg 9.MamaIzia.......22.........?...........3.09.......Libią ż..............-3kg 10.nitaanita......24...córeczka......04.09..... Lbe................+4,5kg 11.zyrafa-dluga..24...córcia Basia..05.09......Białystok.........+6,5kg 12. Koliban........28......synek......05.09……..Warsz awa...........+5kg 13.evka81........27.........?..........06.09.......Cambr dge..........0kg 14. aska.osa......26.........?.........06.09.......Anglia....... .........+1 15.cleo123........27......córeczka ....08.09.......Warszawa....2 kg 16.small size......23.........?.........08.09….....Sztum...... .. ......2kg 17.-Zawadka-.....28.........?.........09.09.......Oleśni ca...........0kg 18.ruthles.........23.........?.........10.09.......Żor y .... ...........3kg 19.Rudka..........31.........?.........10.09.......Wawa . ..............1kg 20.ewelkajaw....25..córcia Wiktoria....11.09......Jaworz n o....-2kg 21. Trąbka........23.........?..........11.09......Wawa......... .....+3 kg 22. ewelka0612...28...chłopak.......13.09.....Wawa................3 kg 23.basia19g......23......chłopak....15.09......Zgorzelec .... ........5kg 24.Sytofala........22.........?..........16.09….. ..D-ka Wisłocka..... 25.emce...........29......chłopak...16.09..... ..Świnoujście........ 26.chochlik_......29.........?..........18.09.......K/Kr a k owa.......? 27.misha85 .......24....synuś....16.09.......Warszawa......8kg 28.Sylwunia83....26.........?...........16.09......Lidzb a rk W........0kg 29.agraweczka..26.........?...........16.09.......k/Olsz tyna.......1kg 30. doris_kk......21.........?...........16.09......Kędzierzyn-K oźle.2kg 31.cytrynka77...25.........?...........18.09…....I r landia.............0kg 32.Magdakate...25..coreczka-Jessica..17.09...Cambridge.. ......+3kg 33.dalena..........35.........?...........19.09......Poz nań.............3 kg 34.kasia1182.....27....chłopak........19.09......Ostrzes zów.......1kg 35.MDream .......30 .....chłopak ......19.09.09 ...Sosnowiec.....+/- 1kg 36.Puchatek22...24.........?..........20.09......Skiern iewice.....3,5kg 37.jadzia4.........31........?............20.09......Ale ks andrówŁ..1,5kg 38.ewela1777.....19.........?...........20.09......Pio trkow...........0kg 39.agunda.........27....Chlopak........22.09......wroc ław...........3kg 40.nerwi...........26.........?...........22.09......Wro cław...........0kg 40.Anulka1988....21.....chłopak......22.09…... Warszawa..........-7kg 41.*akna**.........25........?...........22.09......Byd goszcz..........3kg 42.szczesliwaaa..26.....chłopak.....23.09…... Dębica .................. 43.Karila..........27.......córka........24.09......Wroc ław.........+5kg 44.agaigi27.......27..........?..........24.09......CHO SZCZNO.. ...+3kg 45.szkrabek9.....26.........?...........25.09.......Śląs k ...............3kg 46.Malinka88888..24........?............25.09......Leszn o.............3kg 47.agamycha......27........?............26.09......Szcze cin...........0kg 48.Mal_g...........34......aniołek.....14.02 ....Brisbane 49.Made83.........26..........?..........27.09........Kr aków.........+2kg 50.figa84..........25.........?............29.09......B - B..............2,5kg 51.mamuśkaaa3..33.........?............29.09......Wodzi sław…......2kg 52.Iza339.........29.........?............29.09.......Pi astów..........-3kg 53.Stelka.........28......Tomek.......30.09.......B rzeg.............0kg 54.Aniabuu23.....27.........?............30.09.......Kal isz..............2kg 55.Marusia25.....27.........?............30.09.......Pio nki...........-2kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj ewcia0612 :) Fajnie że się dołączyłaś do nas :) Super że jest nas jeszce więcej :) Mnie Zyrafko tez czekają praktyki - ju ż ostatnie, trzecie, ale niestety nie takie fajowe. A mianowicie w Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej. Zaczynam 4 maja i chcę to juz mieć jak najszybciej za sobą. Pozdrawiam wieczornie wszystkie przyszłe mamuśki :) Idę ugotować budyniek czekoladowy bo nabralam ochoty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akna, nie wiem nic o tej muzyce o której pisałaś Basiu, lepiej szyjki sobie nie badaj, i tak nic nie poczujesz a możesz sobie narobić biedy. Im mniej będzie kurczył się brzuch tym lepiej dla Ciebie. A tak naprawdę póki skurcze są niebolesne, szyjka się nie rozwiera. Dopiero bolesne skurcze działają na szyjkę. Leżysz po to, żeby do tego nie doprowadzić. Lekarz niepotrzebnie Cię nastraszył. Od 2,5 cm szyjki do poronienia baaaaaardzo daleka droga, nie wiem po co Ci to powiedział :/ Szyjka najpierw się skraca, potem zgładza, a na końcu rozwiera - Twoja nawet się nie zaczęła skracać. Oburzona jestem na tego lekarza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Pisalyscie na temat dlugosci szyjki, to dziwne co piszecie, poniewaz moja Bratowa jest obecnie w 23 tc od poczatku ciazy miala zagrozenie poronieniem, a od 2 tyg zagrozenie przedwczesnym porodem powod skracajaca sie szujka spowodowana skurczami, 1 raz byla z tego powodu w szpitalu gdy jej szyjka miala 3 cm pozniej ja zostawili na obserwacji skrucila sie jej 2,8cm zalozyli jej szef w Szpitalu Miejskim w Bydgoszczy. Przez 5 dni lezala w szpitalu po zalozeniu szwu. Lekarz zalecil duzo lezenia i wypoczynku, brak wysilku fizycznego, jesli nie bedzie sie stosowala to bedzie lezala do konca rozwiazania w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniabuu23
dziewczynki wygrałam!! poszłam w mojej sprawie na sama górę, do tzw bosów. Po godzinie miałam swój urlop, nawet więcej niż chciałam..ale ile stresu miałam przez tą sytuację to tego nikt mi nie odda..pozdrawiam dziewczynki,papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniabuu23
dziewczynki uporałam się ze swoimi problemami więc teraz zajmę się zdjęciami na nk.papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akno też nie słyszałam nic o muzyce, ale powiem Ci, że mój Bąbelek reaguje na głośną muzykę. Byłam wczoraj w kościele i jak organista zaczął grać moje Maleństwo kopało jak oszalałe....miałam radochę:):):) oj fajne uczucie... Basiu wypoczywaj i nie stresuj się tak bardzo. ja też jestem bardzo emocjonalna ale teraz wrzuciłam na luz.. brzuch pobolewa to się kładę i leżę, nie ma żartów.. ale czasami są dni,że czuję się super. idę wtedy do ogrodu i podlewam kwiatki. trzeba więc mieć wiarę, że będzie dobrze. Basiu głowa do góry:):):) Ciasto wczoraj upiekłam i pożarłam dwa kawałki. chciałabym trochę przybrać na wadze, bo tu tylko 2kg na plusie i 22 tydz ciąży. Dzidziuś ma wagę odpowiednią do tyg ciąży ale i tak mam trochę wyrzuty sumienia, że za mało zjadam. tak właściwie to nie mam apetytu. może coś podpowiecie i są jakieś witaminki????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja mam sporo muzyki dla kobiet w ciaży :) napisze wieczorem :) pozdrawiam serdecznie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×