Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

ja zwariuje przez ta pogode ciagle bym spala... wlasnie pieke ciasto i przesadzam kwiatki ale rozbolal mnie kregoslup... mam nadzieje ze dzis nie bedzie mi brzuch tak twardnial jak wczoraj. Agus a to ty mialas sie spytac lekarza o puls w ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny Autyzm PODOBNO powoduje szczepionka MMR, a to jest szczepionka z zalecanych dodatkowych szczepień, ma uodparniać na różyczkę, świnkę i odrę. Jeżeli ktoś się tego boi, nie musi szczepić. Ale hasła pod tytułem: szczepionki powodują cośtam powodują tylko panikę. Dziecko szczepione według kalendarza szczepień nie jest niczym zagrożone. Jeżeli po zaszczepieniu ma przejść poronną wersję choroby - ok, przejdzie, ale nie będzie to groźne dla jego zdrowia. A nad każdą dodatkową szczepionką każda z nas zastanowi się kilka razy. Meningokoki i pneumokoki - szczepionka jest niezbędna, gdy dziecko ma pójść do żłobka, albo gdy rodzeństwo idzie do żłobka, przedszkola lub szkoły, skąd może przynieść zakażenie. Dlatego ja nie będę na to szczepić. Zastanowię się nad rotawirusem, to szczepionka doustna, bez łez, a może dać dużo dobrego. A czy będę szczepić szczepionkami typu 4 w 1, czy klasycznie - jeszcze mam czas żeby się nad tym zastanowić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Nareszcie was nadrobiłam. My z mężem właśnie wróciliśmy z weseliska u znajomych :) Było super też się wybawiłam i wyszalałam, a teraz cierpie bo strasznie mi stopy spuchły ale to raczej od zbyt długiego siedzienia w samochodzie 4h jazdy z małymi przerwami na siusiu :) Do tego jestem straszne ciele dzisiaj się przewruciłam nie zauwarzyłam małego schodka i spadłam na kolana na szczęście się podparłam rękami i uratowałam brzuszek od uderzenia :) ale kolana mam strasznie zdarte :) A ten stopień to był nie widoszny bo prawie karzdy by na nim się przewruciła ale zrobiłam to oczywiście JA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zyrafko ale moj siostrzeniec nie byl w zlobku i jak mial 3 miesiace przeszedl powazna sepse:( nie mial tez kontaktu z duza liczba osob...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny.... trochę mnie nie było:):) pojechałam do rodziców i zostałam kilka dni. ale wypoczęłam........... Dzisiejszej nocy prawie nie spałam, bo Małe obudziło mnie o 0.37 i wypchnęło mi cały lewy bok i tak bolało, że myślałam, że nie dam rady:( Póżniej pojechałam z mężem do szpitala na chirurgie szczękowo-twarzową i rwali mu zęba, tak mu dentystka leczyła, że aż zaczęla się sączyć ropa i nikt nie chciał się za to brać... Szkoda mi go było, bo krew sączyła mu się od 8 do 4 po południu i był taki biedny:( teraz śpi a ja szybciutko do komputera:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żyrafko niestety muszę cię poprawić.... MMR jest obowiązkową szczepionką w 12-14 miesiącu i odroczenie jej jest możliwe ale problematyczne... i jest bezpłatna i nie ma innej szczepionki którą można zaszczepić alternatywnie na tą Odrę , świnkęi różyczkę- tzn jest jeszcze Priorix ale generalnie to samo tylko sanepid na zmianę przychodniom je daje do szczepień... No a jeśli chodzi o te szczepienia to ja już od początku szczepiłam córcię płatnymi .. w szpitalu też zamiast \"państwowej\" dostała Engerix a potem szła cyklem 6w1,+ Pneumokoki+Rotawirus.. Uważam że słusznie... teraz się zastanawiałam żeby iść cyklem 5 w 1 bo rzeczywiście przy 6w1 jest jedna dawka za dużo wzwB ale z tego co rozmawiałam to ta jedna dawka więcej nie szkodzi a ma nawet większe szanse że się skuteczniej przyjmie.. Jeśli chodzi o finansową stronę to między 5w1 a 6 w1 jest jakaś różnica w cenie ale u mnie w przychodni to około 50 zł na dawce... a i wzwB też bym kupowała tą lepszą więc finansowo wyjdzie że zaoszczędziłabym jakieś 100 zł... wiec chyba jednak zostanę przy 6 w 1.+Pneumokoki+Rotarix... ale to wyjdzie w praniu :D Meningokoki raczej nie szczepię... i córci i Alanka, bo ten typ który jest niebezpieczny szczepionka nie obejmuje... i tak mi doradziło kilku pediatrów.. więc to dopiero jak dzieci pójdą do przedszkola czy do szkoły..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem że takie upadki moga być nie bezpieczne ale mam nadziejeż że jak do tej pory nic się nie działo to będzie dobrze:) ale strasznie się przestraszyłam :( Na szczęście spadłam na 4 łapy i tylko jka już pisałam mam strasznie obdarte kolana które szczypią i siniaka na kolanie :) a na rękach ani śladu tylko troszke mnie bolały palce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu, kto powiedział że ta sepsa była właśnie z tego powodu? Chociaż, nawet jeśli to się stało przez meningokoki lub pneumokoki, to ktoś mógł je po prostu przypadkowo przywlec do domu. Po prostu to był pech. Ale naprawdę nie ma co świrować. Nie zamkniemy naszych dzieci pod szklanymi kloszami, bo kontakt ze środowiskiem i z wirusami i bakteriami można mieć wszędzie. A ze szczepionek to naprawdę każda zrobi jak uważa. Z meningokokami i pneumokokami - to nie jest moje zdanie, tak radzi swoim pacjentom kierownik kliniki neonatologii i intensywnej terapii wcześniaka w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. Rodzice (najczęściej wypisywanych do domu wcześniaków) często pytają go o te szczepienia, a on właśnie tak odpowiada. Nie mam powodu, żeby nie powtarzać za nim tej opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wogóle ostatnio gdzieś czytałam że są plany żeby szczepionki skojarzone były refundowane i pneumokoki i na Rotawirus żeby były w kalendarzu obowiązkowym... ciekawe czy to przejdzie.... W sumie fajnie by było żeby chociaż skojarzone były bezpłatne to maluszki zamiast kilku wkłuć miałyby jedno zasadniczo.. a no proszę czyli MMR w 13-14 czyli ten 12 miesiąc podkoloryzowałam :D:D:D a tu taki fajny kolorowy kalendarzyk :D http://www.szczepienia.pl/mmw/kalendarz_szczepien.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzicie moja mała zaczyna chodzić do żłobka, ale chyba nie będę szczepić na pneumo i menigo, chociaż jeszcze się zastanowimy:) szwagierka nie szczepiła jej dzieci tzn jedno chodzi do przedszkola i jest ok :) ale rotowairusy polecam :) Koliban piszesz o oszczędności tylko 50 lub 100 zł, ale jak [policzysz że szczepionek ma wyjść ok chyba 3 to już jest 300 zł, w moim przypadku więc jest różnica,a przy 6w1 przy każdej szczepionce dostaje się wzw a potrzeba tylko raz, więc zobacz ile razy nie potrzebnie dziecko dostaje wzw przynajmniej dwa razy za dużo, to jest jakaś tam ingerencja w organizm w końcu:):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka tak tylko mi chodziło o to że ja i tak płaciłabym za tą wzwB chyba jakoś 50 zł za dawkę, bo nie chcę tych państwowych więc różnica nie będzie aż tak znaczna... Jestem trochę ostrożna ale po tej serii która miały być wycofywana itd jakoś nie ufam tym państwowym szczepionkom i tyle..a dopóki nas na nie stać to nie muszę się zastanawiać nad finansami aż tak..i dlatego nie przeliczam tego tak dokładnie. No ale prawda jest taka że każda z nas może mieć i pewnie ma indywidualną sytuację, rodzinną, finansową itd... i każda będzie podejmować realne dla siebie decyzje w tej kwestii. No i ostatecznie sama jeszcze nie wiem jak to będzie z tymi szczepionkami więc jak się synek urodzi to będę myśleć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka teraz trochę prywaty.... pamiętasz może na kiedy Canommila ma termin?? jakoś niedługo chyba...co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez wole 6w 1 ... pneumokoki z własnego doswiadczenia moge polecic kazdemu nasz syn do 2 lat 7 razy lezał szpitalu zapalenie oskrzeli, płuc i lekarka i moleciła od tego czasu choruje ale juz nie tak czesto + ani razu nie bylismy w szpitalu dla nas to sukces... i ta pielegniarka co nam podawała szczepionke mowi ze jak jej sie mamy pytaja czy warto to zawsze ma michała za wzór:) co do rotawirusów to zaszczepie juz na 100% moi rodzice powiedzieli ze dadza dla wnuczki, moj syn jak miał 2 tyg zycia zachorował na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koteczek to pewnie pójdziemy tym samym trybem szczepień.. A masz zamiar wszystko włączyć już od 6 tygodnia? czy jakoś etapami? A synuś biedulek nacierpiał się .. mam nadzieję że teraz już będzie tylko lepiej no i z drugim maleństwem Cię ominą takie ekscesy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koliban dlatego jestem za szczepieniami. w 6 tyg podam pierwszy rotawirus.... wogole dzien dobry, zaraz zmykam do pracy.jest 5 stopni a ja posiadam tylko cienka bluze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam w pochmurny i brzydki dzien:( wstawiam wam kopie informacji ktore wynalazla moja mama odnosnie lekow w ciazy. oczywiscie wiekszosc lekow trzeba skonsultowac z lekarzem ale moze ktoras z was z tego skorzysta. Bezpieczne leki w ciąży 5 mar 2009 Niepokój, kłopoty ze snem, obniżony nastrój pokonasz, stosując dostępne w aptece bez recepty preparaty z melisy, Neospasminę lub Validol. Bóle głowy zwalczą powinny preparaty zawierające paracetamol (np. Apap, Codipar, Panadol,Amol). Pomóc mogą również: ciepła kąpiel, spacer, posmarowanie skroni maścią rozgrzewającą czy masaż. Przeziębienie - jeśli boli cię gardło, głowa, mięśnie, gdy cieknie z nosa, prawdopodobnie nabawiłaś się infekcji wirusowej. Aby zmniejszyć ból, zupełnie spokojnie możesz w ciąży stosować preparat zawierający paracetamol, przeciwgorączkowy syropPyrosal, wszelkie preparaty z witaminą C (np. Rutinoscorbin,Echinacea,Aliofil,Biogarlic,Scorbolamid), czosnek w tabletkach (np. Aliofil). Na wirusy nie ma lekarstwa. Są tylko sposoby przynoszące chwilową ulgę - kubek mleka z miodem, herbata z imbirem lub malinami, esencjonalny rosół z kurczaka, przecier z surowych żurawin, syrop z cebuli i wyleżenie się w ciepłej pościeli. Katar-Nasivin,Euphorbium Kaszel-Hedelix,Prospan,Malia,Stodal ,Drosetux Ból gardła-Septolete,Tetesept,Neoangin,Sebidin,Homeogene 9,Homeovox,Tantum Verde Angina-Angin-Heel SD,R-1,Mercurius 41 Problemy układu trawiennego - ze zgagą, wzdęciami, zaparciami czy biegunkami uporasz się, stosując bezpieczne leki do kupienia bez recepty, np. Maalox, Alugastrin, Espumisan czy Carbo medicinalis. Poważne zakażenie bakteryjne - w przypadku zapalenia nerek, zapalenia oskrzeli, ropnego zapalenia gardła czy zatok lekarz zapisze ci z pewnością niegroźne dla dziecka antybiotyki z grupy penicylin (np. Ampicylinę lub Augmentin) albo cefalosporyn (np. Zinnat, Ceclor, Biotraxon, Keflin). Zagrażające poronienie - gdy kobiecie grozi utrata ciąży, podaje się jej pochodne progesteronu (Turinal, Duphaston, Luteinę). Skurcze przedwczesne - jeśli macica zaczyna się mocno i groźnie kurczyć, podaje się preparaty magnezu (np. Magne-B6, Asmag) oraz Fenoterol i No-spę. Poród przedwczesny- w przypadku zagrożenia przedwczesnym porodem kobiecie podaje się sterydy (np. Dexametazon), które przyspieszają dojrzewanie płuc dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koliban no u nas tez nie kwestia finansów, ale różnica w cenie jest ja teraz wybiorę te 5w1 ze względu na ta niepotrzebna dawkę wzw w 6w1:p co do cammomili to ona jakoś na lipiec miała, ale dokładnie nie pamiętam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od wczorajszego popoludnia nie czuje ruchow malego. juz prawie 24 godziny. zaczynam sie denerwowac ale nie wiem ile czasu trzeba zaczekac przed wpadaniem w panike. moze ktoras z was wie ci i jak. moj maly zawsze brykal wieczorem i w nocy a wczoraj nic, cisza. pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tutaj jak powiedzialam lekarzowi ze maly sie slabo rusza to zbagatelizowal to i stwierdzil ze maly jest leniwy i tyle wiec teraz nie wiem co robic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×