Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Żyrafka- ja używam przy córci jest taki żel do mycia ciała i włosków i jak dla mnie jest naprawdę fajnie pieni się nie za bardzo ale mi to właśnie pasuje bo łatwiej jest takiego maluszka kąpać, fajne jest też mleczko nawilżające, oliwkę stosowałam u córci tylko miesiąc o potem już to mleczko bo skóra się paskudziła po oliwce. Krem na odparzenia jest wg mnie kiepski, bo nie zabezpiecza skóry tylko się wciera w pieluszkę jakoś. mam nadzieję że pomogłam :) aaa i stosowałam tez kąpile w krochmalu wtedy nawilżać nie trzeba ani oliwką ani mleczkiem, albo kąpię w Oilanie (połowę tańszy odpowiednik oilatum a wg mnie może nawet lepszy) Stelka- penaten u nas powodował masakryczne uczulenie... a nivea ten kremik jest super jak już pisałam wcześniej. ewelkajaw- syrop prenalen to typowy dla kobiet w ciąży, a do psikania gardła, najlepiej Tantum Verde, bo jest również dla niemowląt... w sumie niezły jest bioparox i sama go stosowałam w poprzedniej ciązy, ale ostatnio mi się obiło o uszy powikłanie po nim u kobiety w ciąży.. więc jakoś teraz już nie jestem taka za nim.. A pieluszki :) ja się zaopatrzę na początek w bellę (2,5-5 kg) - bo są naprawdę spoko i mają wycięcie na pępek i rekomendowane przez wiele położnych noworodkowych u nas jako pierwsze. pampersy też były ok ale bez wycięcia, a huggisy coś mnie denerwowały ale nie pamiętam dlaczego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie jest najgorzej :0 Basiu czasem trzeba zadbać o siebie :) a jak jest do tego okazja to tym bardziej, a u mnie jest bo idę w czwartek na wesele, a pozatym wpadła mi lewa kasa za wczasy pod gruszą więc korzystam puki na razie mam jeszcze czas b potem nie wiadomo jak z tym będzie :P Dobrze że byłam dziś na tym USG bo mała mało ruchliwa i pewnie już bym dawno schizowała, a tak to jestem spokojna :) Pogoda u mnie była dzisiaj straszna cały dzień duszno i do tego zanosiło się na burze i deszcz, a tu nic dopiero teraz zaczeło padać, a normalie się dychć nie dało :( Zniosę wszystko tylko nie burzę jak jestem sama w domu na noc bo mąż w pracy akurat ma nockę dziś i jutr :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Kolbian jutro się wybiore do apteki po Tantum Verde mo ten kaszel mnie wykończy, a gardło mnie boli tylko po jednej stronie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelkajaw-na kaszel to o ten syrop zapytaj to specjalny dla kobiet w ciąży. Bo tantum verde to na bolące gardło.. i trzymam kciuki żebyś się szybciutko wykurowała.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajne sa na przeziebienie ułatwiajace rozrzadzenie wydzieliny w gardle sinupret bioparox brałam w ciazy z misiem i teraz z majka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja już siedzę w pracy, spać chce mi się straszliwie!mam nadzieję że kawka mi pomoże. dostałam wczoraj skierowanie od gina na tą nieszczęsna glukozę, więć chyba wybiorę się w poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koliban, dzięki za info :) Ewelka, ja na gardło też polecam Tantum Verde, są tabletki do ssania lekko znieczulające na ból gardła, spray lub syrop na kaszel i w ciąży można to spokojnie stosować. Bioparox to antybiotyk, więc zanim się go zastosuje lepiej spróbować innych metod. Dobre jest mleko z miodem, ale także syrop z cebuli oraz płukanie gardła wodą z solą i sodą. Ja tak się leczyłam w ciąży może 2-3 razy i mi zawsze pomagało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zyrafko, dzieki za obrone (szkoda ze nie wiem przed kim bo juz zniknelo ;) ) Wiecie co, ja to nie wiem co sie ostatnio dzieje ale od tygodnia przybylo mi w pasie 8 cm i 1,5 kg na wadze. A przeciez nie jem juz tak slodyczy, jem co prawda sporo owocow ale bez przesady...Czyzby dziecko tak mocno przyrastalo? Ciekawe ile juz wazy... W ogole to czuje sie jakby mi mialo brzuch rozerwac, ktory i tak mam juz wielki, niektorzy sie pytaja czy to juz ;) A jak mowie ze na wrzesien to az ich zatyka i nie moga nic powiedziec :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w ogole co do wagi maluszkow to moze takie cos Wam sie przyda: 22 tc 374 gram (10 centyl) 575 gram (50 centyl) 754 gram (90 centyl) 23 tc 351 gram (10 centyl) 588 gram (50 centyl) 839 gram (90 centyl) 24 tc 364 gram (10 centyl) 640 gram (50 centyl) 958 gram (90 centyl) 25 tc 409 gram (10 centyl) 726 gram (50 centyl) 1106 gram (90 centyl) 26 tc 483 gram (10 centyl) 841 gram (50 centyl) 1280 gram (90 centyl) 27 tc 584 gram (10 centyl) 983 gram (50 centyl) 1476 gram (90 centyl) 28 tc 708 gram (10 centyl) 1148 gram (50 centyl) 1689 gram (90 centyl) 29 tc 852 gram (10 centyl) 1331 gram (50 centyl) 1915 gram (90 centyl) 30 tc 1014 gram (10 centyl) 1529 gram (50 centyl) 2151 gram (90 centyl) 31 tc 1189 gram (10 centyl) 1738 gram (50 centyl) 2392 gram (90 centyl) 32 tc 1377 gram (10 centyl) 1955 gram (50 centyl) 2634 gram (90 centyl) 33 tc 1572 gram (10 centyl) 2175 gram (50 centyl) 2873 gram (90 centyl) 34 tc 1772 gram (10 centyl) 2395 gram (50 centyl) 3105 gram (90 centyl) 35 tc 1975 gram (10 centyl) 2611 gram (50 centyl) 3326 gram (90 centyl) 36 tc 2177 gram (10 centyl) 2819 gram (50 centyl) 3531 gram (90 centyl) 37 tc 2374 gram (10 centyl) 3015 gram (50 centyl) 3718 gram (90 centyl) 38 tc 2565 gram (10 centyl) 3196 gram (50 centyl) 3880 gram (90 centyl) 39 tc 2746 gram (10 centyl) 3358 gram (50 centyl) 4015 gram (90 centyl) 40 tc 2914 gram (10 centyl) 3496 gram (50 centyl) 4119 gram (90 centyl) moj w 22 tygodniu mial 460 g czyli jesli tak dalej pojdzie to bedzie okolo 3200 (ja wiecej nie przewiduje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelkajew - ja też polecam tantum verde. Pewnie zależy to indywidualnie od osoby ale u mnie wszelkie gardłowe sprawy mijaja dosłownie po chwili! jak przestanie boleć stosuje jeszcze jeden dzień i później nic nie wraca. wstałam dziś i pierwsze co miałam na myśli to sałatka śledziowa:) więc już przed 7 byłam w sklepie:) wyszła mnniiiaaamm ale poczekam do południa na jedzenie jej, jakoś z rana śledzie...chyba nie:) Olinek w 24 tyg waży 720g, więc chyba mniejszy od Waszych pociech koteczek, ewelkajew. Ale to po mamusi niskiej:) Chociaż nie wiem ile tygodniowo przybiera? duże skoki wagi to chyba później są?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie trąbka - dzięki za te wagi maluszka. tylko napiszjeszcze jak mam na to patrzeć? jestem 24t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to wychodzi ze Twoj jest miedzy 50 a 90 centylem, blizej 50 i jak tak dalej pojdzie to bedzie wazyl jakies 3600-3700 ale ja nie wiem czy to sie sprawdza pewnie to sprawa bardzo indywidualna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osz... kurka. Lepiej żeby pod 4kg nie podchodził bo mnie rozerwie :) trzy z hakiem byłoby super :) ale jaki my na to wpływ mamy... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, te centyle nie służą do wróżenia, ile będzie miało dziecko w dniu urodzenia. Dzięki nim można sprawdzić dynamikę rozwoju dziecka i porównać dziecko z innymi w tym samym wieku. Jeżeli dziecko jest w 90 centylu, oznacza to że tylko 10% dzieci w tym wieku jest od niego większych. Jeżeli dziecko jest w 50 centylu, oznacza że 50% dzieci jest od niego większych i tyle samo jest od niego mniejszych. Tak się to czyta i nic innego z tego nie wynika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach, i jeszcze jedno: prawidłowa masa zawiera się pomiędzy 10 a 90 centylem - gdy dziecko jest mniejsze niż 10 centyl, oznacza to że ma hipotrofię - rośnie za wolno. Gdy waga dziecka przekracza 90 centyl, świadczy o hipertrofii - dziecko rośnie za szybko. W obu przypadkach szuka się przyczyny i próbuje leczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli jak teraz jest np na 50 centylu to jak sie urodzi moze byc zarowno na 10, 50 jaki i na 90?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuśkaaa3
Witam dziewczyny. ewelkajaw na kaszel dobry syrop z cebuli,miodu i czosnku, do płukania gardła sól z wodą lub szałwia jak mocniej boli to domowe sposoby nie zawsze działają więc może być tantum verde też dobre co do bioparoxu to rzeczywiście antybiotyk z tym że miejscowy więc w ciąży bezpieczny i nie trzeba stosować tak jak inne antyb.7 czy 10 dni tylko do ustąpienia objawów sama go stosowałam już 3 razy w tej ciąży a i w poprzedniej też więc bez obaw polecam. co do anemii to też mam niestety dosyć mocną a z żelaza boli mnie brzuch trochę więcej owoców i warzyw staram się jeść a do żelaza się zmuszam aż jestem ciekawa jakie wyniki będę miała,jakoś ostatnio blada jestem więc chyba mała ma duże zapotrzebowanie mam nadzieję że to przetrwamy bez większych problemów. miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trąbka, właśnie tak: może się urodzić w dowolnym centylu, nie ma to żadnego znaczenia, w jakim centylu jest teraz. A tych centylów jest dużo więcej, są całe siatki centylowe, większość z nich podzielona jest na przedziały: 0-3, 3-10, 10-25, 25-50, 50-75, 75-90, 90-97, 97-100. Będziemy miały z tym dużo więcej wspólnego po urodzeniu dziecka, bo na każdym bilansie u pediatry dziecko będzie ważone i mierzone i będzie porównywane z siatką centylową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach, a ten komentarz zniknął bo kilkakrotnie zgłosiłam go do usunięcia. To bardzo chamskie włazić na ten topik i obrażać kogoś na pomarańczowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuśkaaa3
moja mała na początku 24 tyg .miała 640g , ale ja na wagę patrze z przymrużeniem oka bo przed 1porodem z rana miałam USG i powiedzieli że moje dziecko waży 3600 a że jestem dosyć drobniutka to już się bałam jak urodzę a wieczorem urodziłam małą i miała 2850 więc trochę nie dowierzam tej wadze z USG a dziś córcia ma 6 lat i wcale nie wygląda na to że miała tak niską wagę urodzeniową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak w ogóle to waga z USG często jest zafałszowana nawet o 10%, w przypadku terminu porodu to jest nawet 300-400 g w obie strony (na plus lub minus)! Oczywiście zdarzają się przypadki większych zakłamań wagi, więc tak naprawdę to wszystko jest bardzo orientacyjne i nie ma co zawracać sobie tym głowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny zazdroszcze tym ktore maja co jakis czas usg i wiedza co i jak z waszymi pociechami. ja mialm ostatnie usg robione miesiac temu i nie jest przewidziane kolejne wiec cala ciaze w domyslach i przypuszczeniach zyje. ale chyba jak nie wytrzymam to pojade do londynu i prywatnie zrobie w polskiej klinice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️:D:D:D:D Żyrafka ja też zgłosiłam tą pomarańczę do usunięcia :D szkrabek moja kuzynka urodziła córkę mała ważyła 4200g i dała radę naturalnie urodzić :) mój maluszek wczoraj wypiął pupkę że aż mnie brzuch zabolał moje w 24 tyg ważyło 690 g co do bioparox też brałam w tej ciąży i żadnych skutków ubocznych nie miałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Czy pamięta moze któraś z was na którejm stronie była podana lista wyprawki ?????????? Miłego dzionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na kaszel z naturalnych sposobów najlepszy jest jest sok z cebuli. Ja miałam problemy z grypa na początku ciaży i mój gin przepisał mi jeszcze na kaszel syrop stodal -jesto lek homeopatyczny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czołem Dziewczyny! Ja dzisiaj chyba w lepszym humorze niż wczoraj:) Co do wagi dzidziusia to ja się odżywiam prawie tak samo co miesiąc i mi regularnie 1 kg przybywa. No ale cóż waga nie będzie stała w miejscu:) Ja miałam ostatnio robione USG, ale tylko pod tym kątem jaka będzie płeć, a tak poza tym moja lekarka do końca nie umie się obsługiwać tym aparatem co jest w tej przychodni:) trochę dziwne, ale prawdziwe;) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dzięki dziewczyny za rady co do gardła idę zaraz do apteki. A tu podaje jeszcze raz tą listę wyprawki. Lista zakupów Sen: • łóżeczko z odpowiednim materacykiem • prześcieradło z miękkiej, frotowej bawełny (3 szt.) • kołdra z anilany • bawełniane poszewki na kołdrę w ładnych pastelowych kolorach (3 szt.) lub zamiast kołdry • śpiworek do spania (2 szt.) (flanelowa pieluszka do podkładania pod buzię, kiedy dziecko śpi (5 szt.) (cienki kocyk • grubszy polarowy kocyk • rożek do karmienia Pielęgnacja: • przewijak, czyli pokryty ceratką materac z gąbki z nieco podwyższonymi brzegami • chusteczki najlepiej nasączane mleczkiem lub oliwką do wycierania pupy • maść ochronna (lub krem) do pupy • pieluszki jednorazowe - na początek 2 opakowania różnych firm (żeby zobaczyć, co najbardziej odpowiada tobie i dziecku) • pieluszki tetrowe (10 szt.) • wanienka, najlepiej z odpływem w dnie • termometr do wody • płatki kosmetyczne do mycia buzi • sól fizjologiczna do przemywania oczu (kilka fiolek) • płyn do kąpieli dla dzieci lub mydło, najlepiej w płynie z wygodnym dozownikiem • oliwka dla dzieci • duży miękki ręcznik (3 szt.) • miękka szczotka do włosów • gruszka do nosa • waciki nasączone spirytusem do przemywania pępka (10 szt.) • nożyczki do obcinania paznokci z zaokrąglonymi końcami Ubranie: • body bawełniane zapinane w kroku na napy: z krótkim rękawem (3 szt.), z długim rękawem (3 szt.) • pajacyki bawełniane rozpinane w kroku i z przodu na całej długości na napy (6 szt.) • bawełniane bluzeczki zapinane z przodu na napy (3 szt.) • bluzy lub cienkie sweterki (3 szt.) • bawełniane śpioszki z zapięciem w kroku i na ramionach (3 szt.) • cienkie skarpetki (3 pary) • grube skarpetki (3 pary) • ciepły bawełniany dres (2 szt.) • polarowy pajacyk rozpinany w kroku i z przodu na całej długości (1 szt.) • czapki z nausznikami osłaniające uszy i czoło: cieplejsze (2 szt.), cienkie bawełniane (2 szt.) Spacer: • głęboki wózek z torbą • polarowy kocyk • fotelik samochodowy - kołyska (najlepiej taki, który można wpiąć do stelaża wózka) • krem ochronny do buzi • moskitiera do wózka • parasolka do wózka • przeciwdeszczowa folia ochronna do wózka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×