Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

basia może zadzwoń do lekarza. Różni lekarze różnie mówią. Mój mi kazał jechać do szpitala jak mi tak brzuch twardnieje wiecej niż 2 razy na godzinę lub wiecej niż 10 razy na dzień. Jak nie chcesz dzwonić do lekarza, to może do szpitala na położnictwo, to Ci powiedzą czy przyjechać. nitaanita: to jest idiotyczny zwyczaj, ale moim zdaniem i tak jest lepiej niż w niektórych krajach. Nie pamietam dokładnie, więc nie bedę udawać, ale w którymś plemieniu kobieta po porodzie odrazu wraca do pracy, a mąż leży na łożu i odpoczywa. Do tego oczywiście odbiera gratulacje:-) Miałam kiedyś fajnego pana na WOS'ie i takie historie opowiadał:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Figa w tym cały kłopot, że to wszystko sama musisz załatwić.. Ja dowiedziałam sie u siebie w przychodni gdzie przyjmują pielęgniarki środowiskowe i tam poszłam. okazało się że mąż ma jedną przydzielona i dostałam do niej nr telef a jeśli nie masz to muszisz wybrać i wypełnić do niej deklarację. później od pielęgniarki środowisk dostałam namiary na położna srodowisk i reszte to już tamta.. a pediatrę też musisz sama wybrać i złożyć odpowiednią dekleracje, przynajmniej tak jest w moim przypadku bo u nas w przychodni nie ma pediatry i muszę szukać w innym miejscu... koszmar ale jak się wdroży to da się to poskładać... chyba że znajdziecie same położna środowiskową i ona dalej powie co i jak.... pewnie Żyrafka powie coś więcej ale w moim przypadku w naszym miescie jest tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Normalnie z tą służbą zdrowia to zwariować można. A tak na dobrą sprawę to ta położna jest mi do czegoś potrzebna? Mam do nich uraz. Matka od mojego eks faceta łaziła po domach (ale to jakieś 50km stąd) i uważała, że jej głownym zadaniem jest sprawdzanie czy dziecko ma odpowiednie warunki. Czy rodzice pokój odszykowali itd. Jakby dziecko miało być szczęścliwe, gdy wydam 200zł na pościel....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki! byłam dzisiaj u gin na kontroli i okazało się że mam problemy wątrobowe i niestety zalecono mi ścisłą dietkę..wszystko gotowane, nic ostrego i takie tam.. wypytałam się o ten szpital i okazało się że mogę rodzić gdzie chcę. Mam tylko teraz przejechać się do niego i wypytać co i jak.A gdy już nadejdzie ten dzień wystarczy zadzwonić na ostry dyżur i poinformować że jadę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej chyba juz sie zaczernielam:) generalnie niew wiem jak wy mamuski ale ja sie czuje fatalnie. Utykam na lewa noge z powodu bólu nad lewym posladkiem:( i slyszalam ze bol ustaje dopiero po porodzie... o matko jak ja wytrzymam. A wy jak sie czujecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co moj maz to chyba jednak troche madry (bez zapeszania) pojechal kupil koledze 3 piwka a sobie karmi:) mam nadzieje ze do wieczora zdania nie zmieni:) ja to nie wiem z ta polozna, bo ja zadnej nie mam i nie wiem jak to zalatwic... przed porodem? i w przychodni do ktorej ja naleze czy w tej do ktorej bedzie nalezalo moj dziecko? i do czego ta polozna potrzebna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie mi oznajmil ze jedziemy odwiesc kolege i na zakupy do biedronki:) takze potrafi mnie zrozumiec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu fajnie że mąż się tak ładnie zachował :) Rady naszej Aśki działają :) A ja jestem już po kolacji. Pizza udała się rewelacyjnie. Bardzo mi smakowała, mężowi też. Powiedział, że teraz będzie chciał częściej żebym mu robiła takie pyszne kolacyjki. Dziękuję raz jeszcze za przepis :) Polecam wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a macie takie kłucia jakby bacica kuła dosłownie chwile i przechodzi i za jakiś czas znowu i niewiem co to jest i troszkę sę niepokoje. Niby to macica , a to jest bardzo nisko tak jakby spojenie łonowe albo podbrzusze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Puchatku bardzo sie ciesze ze pizza wyszla:) a moj maz.... zabral mnie na pizze:) ale sie najadlam:) zaraz bedziemy ogladac razem film:) Ewelko ja wlasnie tez mam ciagle klocie zazwyczaj wieczorem:( a najbardziej niepokoja mnie te twardniecia brzucha:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelko no a ja oprocz kloc mam twardniecia, klucia to moze rozrasta sie tam wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w niedzielny poranek.. czy jeszcze wszyscy śpią?? Pewnie tak, poprzytulane do mężów dosypiacie? Mój przed trzecią pojechał na ryby, myślała że umrę jak się przebudziłam, środek nocy a on się wybiera...tak to jest niestety z wędkarzami.... Źle się dzisiaj czuję, mam jakieś bóle w dole brzucha, Małe fajnie się rusza ale trochę się niepokoję... mam nadzieję że nie będzie gorzej bo czeka mnie wyprawa na pogotowie( gin mi tak mówi, że jak coś to nie czekać). poleże troche może przejdzie, ale boję się bo jeszcze takich nie miałam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc laseczki.... asiu tak to jest z wedkarzami moj czesto jezdzi na nocki... albo ciagle cos na necie o rybach przeglada nawet niewiem o ktorej poszedl spac bo siedzial na necie, a jak ja wstalalm on spi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co u Ciebie? jak się czujesz? Moja znajoma urodziła klika dni temu i Malutka cudna, czarniutkie włoski śliczna właśnie oglądałam zdjęcia na nk..czasami też chciałabym mieć już wszystko za soba.. A mąż dzwonił, że ryb nałapał i jak przyjedzie to będzie rzeźnia, nienawidzę tego, choć rybki pycha.. wczoraj też długo siedział na necie, ja oglądałam film na jedynce z j.lopez niezły, widziałaś może? a on cały czas a to łóżeczka a to wózki chyba osiwieję do porodu...facet jest gorzej nakręcony niż ja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wlasnie jestem u babci i patrze na nasz wozeczek dla majeczki, jutro lub pojutrze bedzie fotelik:) ja czuje sie dobrze tzn juz mnie wszystko boli ale jak to lekarz powiedzial juz lepiej nie bedzie:) trzeba rodzic... i kurcze co czwartki mam wizyte jutro mam zamiar pakowac torbe bo kurcze potem jade do tesciowej na kilka dni i jak by mnie bole zlapaly to co zrobie... a tak torba bedzie w bagazniku... moj ostatnio nalapał 6 karpi wyczyscil i ja 2 dni miałam wyzerke na kolacje:) moj to staw wydziezawił i teraz tam caly czas siedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to od dzisiaj równiutkie 2 mieś do porodu ale zobaczymy jak będzie:) W środę mam wizytę i może potwierdzi że Córcia, mąż to się już tak napalił,że dziewczynka że nie wiem co by było gdyby jednak był Synuś.. My co dwa tyg jedziemy do moich rodzicow, oni super mieszkają w leśniczówce nad stawami w lesie po prostu cudownie.. za płotem las, za drogą swój staw i tam też siedzi m z moim ojcem i łowią.. w następnym tyg brat robi ognisko dla naszych znajomych nad stawem, zbieramy się wtedy we 40 osób i smażymy kiełbaski do rana... fajnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️:D:D:D:D:D jak ja uwielbiam rybki mój wuja zawsze jedzie na rybki i jak coś złapie to mama mi przywozi a najbardziej uwielbiam właśnie karpie :) Aśka ja już spotkałam się z takimi przypadkami że miała być dziewczynka a urodził się chłopczyk ja powiedziałam że nie pytam się już lekarza o płeć tylko poczekam do września wtedy na 100% się dowiemy jak urodzimy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koteczku na wątrobę nie mam w sumie jakiś specjalnych leków, dieta i Magne B6.Do tego nospa, wit c leki na nerki... Nie wiem jak ja wytrzymam 3 tyg bez smażonego,na samym ryżu i makaronie... my za chwilkę wyjeżdżamy do moich rodziców na wieś, tak więc do usłyszenia wieczorem,papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) RRYYBBKKII!!! mniam mniam:) uwielbiam karpie:) dla mnie wigilia moglaby byc codziennie tylko przez wzglad na karpie. niestety tutaj nie ma karpi wiec musze zadowolic sie innymi rybkami ale takimi juz oprawionymi bo inne sa jaies dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Oj w końcu mam komputer i ukochaną kafeterię! U nas od piątku burze i ulewy i nawet wtyczki od kompa do kontaktu nie włączałam bo się bałam żeby nie spaliło komputera!!! Ja byłam na wizycie w piątek, synuś waży prawie kilogram, chyba nieźle jak na 27tydz. Tylko niepokoi mnie jedna sprawa, mianowicie pani doktor powiedziała że nie widzi jednej nerki, prawą widzi bardzo dobrze a lewej nie. Niby mi powiedziała że na tym etapie nie mam się jeszcze co martwić ale jak mam tego nie robić!!?? A co Wy o tym myślicie, Żyrafko powiedz coś na ten temat!!! A tak poza tym końcu słoneczko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika a ja jak robiłam usg u 24 tyg to wogóle nie było widać nóżek no i też się zamartwiałam:( a po prostu Małe było tak ułożone że nie sposób było widać... spokojnie nie martw się na zapas a po drugie to po co ci lekarze nam to mówią? poźniej zamartwiamy się aż do kolejnej wizyty....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
1.koteczek19833.26......Maja.........13.08......świętosz ów.. .+1 kg 2.Figlarna........26.......synek ....24.08.........tuchola............+2 kg 3.Aska 1978....30..........?...........28.08......Ostrów wlkp.....+2kg 4.Oles.............29......chłopak......1.09.......Chorz ów.........6kg 5.kobra78.......31...Krzysztof.......1.09.......Rze szów..........+3kg 6.aguchaaa......34......córeczka...1.09........Lubli n .. .........7kg 7.justa140283….26.......synek ......1.09....... k/Łodzi...........13KG 8.Majunia79.....29......Lenka.........1.09 .......Małopolska.......10kg 9.mamamadrid...34......Emilia.......2.09.......Madrid . . .........5 kg 10.mamabelgie…..32.....coreczka...3.09.. ..... Belgia. ............5kg 11.MamaIzia.......22.........?..........3.09.......Libią ż.............-3kg 12.nitaanita......24...córeczka.....04.09..... Lbe................+4,5kg 13.zyrafa-dluga..24.......Basia......05.09......Białysto k.......+13kg 14.ania76..........33......synek......05.09......Gdańsk. ............+1kg 15. Koliban........28......synek......05.09……..Warsz awa........+5kg 16.evka81........27.........?..........06.09.......Cambr dge........0kg 17. aska.osa......26....chlopiec...06.09.......Anglia....... ........+5kg 18.cleo123........27....córeczka ...08.09.......Warszawa.........+5kg 19.small size......23.....synek .....08.09….....Sztum...... . ..... +6kg 20.-Zawadka-.....28.........?.........09.09.......Oleśni ca...........0kg 21.ruthles.........23.........?.........10.09.......Żor y .... ...........3kg 22.Rudka..........31.........?.........10.09.......Wawa . ..............1kg 23.ewelkajaw....25..... Wiktoria....11.09.....Jaworz n o.........+9kg 24. Trąbka........23.....Michałek.....11.09......Wawa......... .+8,5 kg 25.ewelka0612...28...chłopak.......13.09.....Wawa........... .3 kg 26.chochlik_....29.....dziewczynka..13.09.....K/Kr a k owa.... + 6 27.basia19g......23.....chłopak.....15.09......Zgorzele c ..........9kg 28.Magdulenka...28.....córcia........15,09.......Łódź....... .....11kg 29.Sytofala........22..synuś,córcia..16.09….. D-ka Wisłocka.....7kg 30.emce...........29......chłopak.....16.09..... ..Świnoujście........ 31.misha85 .......24......synuś........16.09.......Warszawa.........8kg 32.Sylwunia83....26.........?...........16.09......Lidzb a rk W........0kg 33.agraweczka..26.........?...........16.09.......k/Olsz tyna.......1kg 34. doris_kk......21.........?...........16.09......Kędzierzyn-K oźle.2kg 35.aga86.......26.....dziewczynka?...16.09.......N asielsk.....+5,5 kg 36.Magdakate...25.......syn-Allan.......17.09...Cambridg e .. ...+5kg 37.cytrynka77...25.........?...........18.09…....I r landia.............5kg 38.sylwinka25...25..dziewczynka...18.09......Jaroci n.............2kg 39.dalena..........35.........?...........19.09......Poz nań.............3 kg 40.kasia1182.....27....chłopak........19.09......Ostrzes zów.......1kg 41.MDream .......30 .....chłopak .....19.09......Sosnowiec...+/- 1kg 42.Kajojcia.......20.......Antosia......19.09.......Kiel ce.........+1,5kg 43.Puchatek22...24.....Hania.......20.09......Skierni ewice.......9kg 44.jadzia4.........31........?............20.09......Ale ks andrówŁ..1,5kg 45.ewela1777.....19...Córeczka..20.09......Pio trkow...........8kg 46.agunda.........27....Chlopak......22.09......wroc ław...........3kg 47.nerwi...........26.........?...........22.09......Wro cław...........0kg 48.Anulka1988....21.....chłopak.....22.09…... Warszawa..........-3kg 49.*akna**.........24.....córcia.......22.09......Byd goszcz..........6kg 50.szczesliwaaa..26......Adaś........23.09…...... Dębica ..........+4kg 51.Karila..........27.......córka........24.09......Wroc ław.........+5kg 52.agaigi27.......27..........?..........24.09......CHO SZCZNO.. ...+3kg 53.0range.........29......Basia........24.09......Skiern iewice.......8kg 54.szkrabek9.....26.........synuś...........25.09...Śląs k .............7kg 55..Malinka88888..24...córeczka.....25.09......Leszn o.............8kg 56.agamycha......27........?............26.09......Szcze cin...........0kg 57.Mal_g...........34....aniołek.....14.02 ....Brisbane 58.Made83.........26..........?..........27.09........Kr aków.........+2kg 59.figa84..........25......Jagienka.......29.09......B - B...........+6,5kg 60.mamuśkaaa3..33....córeczka......29.09......Wodzi sław….....7kg 61.Iza339.......29....dziewczynka.....29.09.......P i astów.......1,5kg 62.NikaP..........22....Michałek......29.09.......k/Ja sła........+5kg 63.kasienka123...29.......?............29.09.......Kros no.............7kg 64.Dianka90......18.....SyNeK......29.09.......Lubin. .............+9.5kg 65.Stelka.........28.......Tomek........30.09.......B rzeg.............3kg 66.Aniabuu23.....27....Adrianna.... ..30.09.......Kal isz............+5kg 67.Marusia25.....27.........?............30.09.......Pio nki...........+2kg Przybywa kilogramów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
No mam nadzieję że ma tą nerkę tylko nie było jej teraz widać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czołem, Nika na pewno ma tą nerkę. Lekarze faktycznie powinni się 2 razy zastanowić zanim coś powiedzą. Potem mówią proszę się nie mrtwić ale weź się nie martw. Niewykonalne. Ja zaraz idę z moim mężem do lasu na spacerek. Mam nadzieję, że nie złapę kleszcza. Zamelduje się później :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! U nas dzisiaj nie ma słoneczka. Za to wczoraj było i pojechaliśmy sobie do Krynicy Morskiej popołudniu, a wróciliśmy koło 20.00. Jak wyjechaliśmy z Gdańska, to mieliśmy przeprawę promową przez Wisłę w Świbnie. Ale mój syn miał radochę. Ja siedziałam w samochodzie, bo jakoś się bałam tego bujania, a on z tatą wyszli na zewnątrz. Połaziliśmy 2h po Krynicy i wróciliśmy do domku. Za to dzisiaj znowu pochmurnie i zimno. Aska 1978, a jak się czujesz? przeszły te bóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej co do męża to ja już pisałam że mam wspaniałego, nigdzie bez mojej zgody nie wyjdzie:P:P a ostatnio to mnie wypchnął do kina ze swoją siostrą, było super, do domu wróciłam ok 23:) co do wagi to u nas w 25 tyg było 850 gram, i wg usg dzidziuś wagowo miał 26 tyg, no ale że to faktycznie to 25tc to był ciut większy niż powinien na wiek ciąży, a co do narządów to fakt lekarz czasami cos palnie, niepotrzebnie a my sie martwimy, Nika z dzieckiem na pewno ok, po prostu tak się ułożył, my na majówkach też mieliśmy taki przypadek że lekarz podejrzewał brak jednej nerki, co sie dziewczyna strachu najadła a na następnym usg wyszło wszytko ok, lekarz sie pomylił i tyle!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×