Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Malinko moja mama mowila ze jak poszla mnie rodzic to miala mniejszy brzuch niz baby po porodzie:) a ja wazylam 3450

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aska, nie przejmuj się tym co powiedziała ta położna. Jakaś roszpla, nie wiem po co Cię straszy. Powinna wiedzieć że jeżeli masz dobre wyniki, to sam rozmiar brzucha o niczym nie świadczy. Bez sensu Ci nagadała teraz będziesz się niepotrzebnie denerwować przez jakieś jej głupie gadanie. Widziałam bardzo dużo kobiet które w terminie porodu miały malutkie brzuszki i ich dzieci rodziły się zdrowe i wagę miały w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane jesteście, dzięki:) Położnej niestety nie mogę zmienić, bo się dowiedziałam że to właśnie ona przypada na nasz region... a ona to stwierdziła dotykając mojego brzucha. coś zagadała,że Małe jest jakoś poprzecznie ułożone i to jest jakaś mała ciąża. że pewnie podałam źle termin ostatniej miesiączki i jej się wydaje, że powinnam rodzić z mies później.... a i że chyba mam jeszcze przepuklinę pępkową, ha ha.... bo mi cały pępek wyskoczył na jej widok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aska 1978 Ty sie nie stresuj i już. Zresztą, wydaje mi sie że to właśnie lekarz wie lepiej niż ona. A tak na marginesie, to trzeba mieć tupet żeby kobiecie w ciąży taki nagadać i wystraszyć.... Do czego to w ogóle podobne? No ale jak widać, są widocznie takie stworzonka na świecie.... Aż szkoda komentować..... Ja Ci przesyłam uśmieszki żeby było Ci mniej smutno :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No z niej taka polozna jak i ze mnie!!! Ja to przynajmniej wiem,ze kobiet w ciazy sie nie denerwuje :)i,ze pepuszek wyskakuje i ze to jest normalne!!! Glupia pipa!!!!! Pewnie nawet nie jest swiadoma tego co papla i ile zlego tym czczym gadaniem robi!!!!! Aska....wszystko jest dobrze!!!!!!!I bedzie.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziwna ta położna, przecież na podstawie rozmiarów brzucha nie da się stwierdzić nieprawidłowości, od tego jest lekarz i badania - głowa do góry :) ewelkajew - uważaj na siebie. o ile pamiętam moja koleżanka też miała podobnie - wysokie ciśnienie i puchnięcie - lekarz mówił, że musi uważać na zatrucie ciążowe i miała takie zalecenia jak Ty właśnie. Na szczęście nie było to żadne zatucie - tak po prostu przechodziła te ostatnie trudne tygodnie ciąży. Będzie dobrze :) a mnie cały dzień głowa pobolewa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Witajcie, ja nawet nie wiem co się dzieje na forum bo wogóle nie mam czasu tu wchodzić! Już mam dość remontów. Ale jeszcze ze 2 tygodnie i narazie koniec, potem mam zamiar się na poważnie zabrac za przygotowania dla dzidziusia!!! Ja jestem troszkę przerażona tym jak to będzie jak już nadejdzie czas porodu... chodzi o to że tyle kobiet teraz w ciąży, ja będę rodzić w małym szpitalu który od dawna cieszy się dobrą renomą, ale boję sie co będzie jeśli np będzie naraz parę kobiet do rodzenia, jak oni sobie z nami poradzą, czy nie będą nas zbywać??? O to się martwię.... Muszę nadrobić zaległości w czytaniu, bo nie wiem co u Was! Pozdrawiam Was serdecznie:* :* :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam w ten brzydki i pochmurny dzień może dzięki deszczowi ochłodzi się choć troszkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć! dzisiaj chyba pierwsza! od godziny w łazience mam buszujących hydraulików i niestety nici ze spania.Zresztą dzisiaj i tak miałam koszmarną noc, wczoraj byłam na dokręcaniu aparatu na ząbkach a teraz szczęka mnie tak boli że na śniadanie tylko jogurt mi pozostał.Czuję że takie samo danie czeka mnie na obiad i kolacje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do położnych to w uk miałam taką wstrętną babę, chyba nie lubiła polek bo była dla mnie straszna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) U mnie na razie jeszcze pogodnie, ale podobno za kilka godzin ma się to zmienić. Udało mi się wczoraj zrobić szafkę dla Basi :) Na razie ma dwie półki z ubrankami, szafkę z książkami i szufladę z kosmetykami. Za jakiś czas oczyszczę więcej szuflad na nowe zakupy, na razie to nie ma sensu bo wszystkie jej rzeczy są już na swoim miejscu :) Wczoraj posortowałam wszystkie jej ubranka według kolorów, poprzewracałam na lewą stronę, posprawdzałam metki - wszystko gotowe do uprania. Jak tylko popiorę bieżące brudy zabiorę się za jej ciuszki :) Będę prała w 60 stopniach, trochę się boję że je poniszczę w 90 (wszystkie na metkach mają oznaczenie 40-50-60 stopni). Dziś idę zobaczyć jak się mają sezonowe wyprzedaże ;) Potrzebuję nowych bluzek bo w wielu moich dotychczasowych jest mi już ciasno... No i przydałby się jakiś miękki biustonosz, bo moje z fiszbinami przestają być wygodne. Poza tym może poszukam jakichś drobiazgów kosmetycznych dla Basi? Teraz gdy ma już swoją szafkę mam dodatkową motywację żeby ją uzupełniać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś zaczynamy oficjalnie 8 miesiąc ciąży - juuuuuż :D I powiem Wam że trochę mam już stresik gdy oglądam tabelkę rozpakowań lipcówek - pierwsze regularne porody zaczęły się u nich 19 czerwca i tak do tej pory prawie codziennie, co drugi dzień któraś z nich rodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również witam:) U mnie od jakiś 7 h ciągle pada.... Jak tak będzie cały czas to ciężko bedzie nawet po zakupy pójść....... Leje bez przewy :( Żyrafa - gratuluje porządków zakończonych sukcesem :) Byłam wczoraj w rossamanie i powiem Wam że na kosmetyki nivea baby są promocje. Niestety nie wiem czy tak jest w całej Polsce....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej a u nas od rana leje, a własciwie od nocy:P posłałam córke do żłobka, a sama w końcu jem śniadanie w spokoju:Pi w kurzu:P remont dobiega końca, jutro jedziemy kupic arby i jakis stół z krzesłami i mam nadzieję że w przyszłym tygodniu zabiorę się za porządki i w koncu ułożę małemu ciuszki w szafce:) ja ciuszki prałam w 90st, według kolrów i nic im nie było:P co do kosmetyków to też musimy sie zaopatrzyc dla maleństwa w jakieś, bo te co Karolinka ma to dla dzieci rocznych, ja pewnie kupie coś w rodzaju oilatum, i oliwke do smarowania i szampon do włosów i to tyle:) do pupy będziemy uzywac pudru, Karoli do tej pory sypie puder więc mamy w domu, no a jak będą wieksze odparzenia to jeszcze chyba kupie nową tubke bepantenu:P co do porodów to w niedziele koleżanka urodziła córeczke, w ogóle śmieszna historia bo ona od piątku była już w szpitalu ze względu na zatrucie ciążowe, mąż ją codziennie odwiedzał w niedziele pojechał do domu od niej o 19 a ona o 22 dzwoni że ma piekną córeczkę, on myslał że to żart i poszedł spać i przyjechał do niej rano i sie zdiwił jak się okazał że ona na prawde urodziła:) kurcze cały poród w 2h:) fakt że mała miała 2,5 kg więc mała no ale to był jej pierwszy poród:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny:) u mnie rano jak maz szedl do pracy to lalo a teraz sloneczko:) Niko ja sie boje tego samego ze nie bedzie miejsc a jeszcze bardzo bym chciala byc w sali jedno lub dwuosobowej a mozna je dostac jak bedzie miejsce... ciuszki tez pralam w 90 stopniach i nic sie nie stalo:) wczoraj lezalam z mezem i mowie do niego ze to juz za 5 dni zaczynam 8 miesiac i sie boje bo to tak szybko leci... no i kurcze martwie sie ta moja praca ktorej nie pisze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczynki, u mnie pogodnie, nie za zimno nie za cieplo idealnie na ciaze - zapraszam wszystkie :) dzien dzisiaj bez przygod, wstalam niewyspana ale z lepszym nastawieniem. Ruchy dziecka mam ponad norme chyba, malenstwo ucina sobie tylko krotkie lezakowanie i powraca do kopania i tak cala dobe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moja dzidzia od wczoraj mniej aktywna a ja zaczynam sie martwic bo moj lekarz mowi ze od 30 tyg ruchy powinny byc mniej wiecej takie same....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u nas leje,z krotkimi przerwami...wlasnie wrocilam ze spacerku z psem...troche przemoklysmy...delikatnie mowiac... Dzis na obiad canelloni...tylko musze jakis przepis wyhaczyc w necie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. A u mnie też pada ale jest dosyć przyjemnie bo nie gorąco i nie duszno więc też zapraszam. Moja mała też ostatnio jest bardziej aktywna, ale wczoraj wieczorem poszła chyba wcześniej spać bo ona jest tak aktywna od 20.30 do 21.30 a wczoraj cisza tylko się troszkę wierciła i tyle. W nocy też nie mogę narzekać bo spać mi daje i aby tak było po porodzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej nie pisałam długo :( ale jakoś nie mam siły usunełam was z nk bo musze chyba założyc jakiś fikcyjny profil nonstop ktos ostatnio dziwne wiadomości mi wysyłał odnosnie kafeter i sie zdenerwowałam eh szkoda gadać Basia ja tez dzis się przestraszyłam że to juz tak nie daleko ja zaczynam 8 mc!!!!!!!!!!!!!! a co do małego brzucha i tej polożnej to masakra ja bym jej do domu nie wpścila :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamabelgie canelloni to moj numer popisowy :) przygotuj mieso podobnie jak na kotlety mielone, starta lub drobno posiekana cebulka, troche czosnku, sol pieprz dodatkowe przyprawy wg uznania, ja czasem dodawalam tez pokrojona drobno marchewke i groszek ale zazwyczaj robie z mieskiem i przyprawami. Rurki przed nadzianiem zanuz na chwile w letniej wodzie ukladaj w niewielkich odstepach (inaczej sie skleja ale beda rownie dobre hehe), co do sosu to ja zazwyczaj beszamelowy robilam sama, ma byc go tyle zeby przykrylo rurki. tak ok 30 min w piekarniku na 180 st i gotowe, po wyjeciu posmaruj ketchupem. Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wogole jestem jakas zla dzis...od wczoraj mam zly humor i nie mam spokoju psychicznego przez ta prace bo chcialabym napisac ja przed porodem a moj durny promotor mi nie odpisuje na maila a bez jego wskazowek nie wiem jak sie za nia zabrac:( przy dziecku watpie ze napisze a do grudnia musze sie obronic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basia19g pisz tak jak uwazasz narazie, ja tak zrobilam, wypozyczalam sobie tylko na poczatku prace o podobnej tematyce , sterte ksiazek i jakos wstep skleilam, reszta to juz faktycznie troche pokierowana musi byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basiu: wedlug jakiej tabelki sprawdzasz miesiace?? ja mam termin dwa dni po tobie i mi wychodzi ze 8 miesiac zaczne dopiero za 1,5 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Basiu ja tez się mogę za swoją zabrać :( Ciągle coś i nie mam kiedy przysiąść. Na razie to chciałąbym uporacać sie z tym remontem... I wtedy na spokojnie popisać choc częsć. Idę zaraz zabrać się za aniołka który ma być nad lóżeczkiem :) A tak w ogóle to czekam żeby choć ciut przestalo mniej lać, bo muszę po warzywa na obiad iść na bazar.... A leje tak że parasol niewiele by zdziałał :( :( :( ania mała ja zrobiłam jakiś czas temu to samo z nk z podobnych do Twoich powodów :( Tylko nie moge sie zmobilizować zeby jakieś zdjęcie wstawić..... Ale obiecuje poprawę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytrynko chcialabym tak pisac ale boje sie ze to strata czasu bo moj promotor ciagle mi cos zmienia... a gdzie mozna wyporzyczyc prace? Magdakate ja licze wg tygodni podanych przez Zyrafke wg niej 8 miesiac to 31 tydzien i 4 dni. Akno ja to bym bardzo chciala skonczyc przed porodem a tez mam wkolko remont i inne zajecia... dzis bede prasowala wyprane ciuszki dzidzi czesc II:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytrynka77 Dzieki za przepis...serio mussze te rurki wsadzic do letniej wody???Bo czytalam,ze sie takie suche nadziewa.... Magdakate...8 miesiac zaczyna sie w 31 tyg.plus 4 dniu... 9 miesiac-36 tyg.plus 1 dzien Akna....pochwal sie aniolkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×