Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

a u mnie raz pada raz slonce swieci... maz kazal mi zamawiac juz wozek:) ale poczekam i zamowie po wizycie za tydzien:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey:-) rozpisałam się i mi strona wygasła;-( Dziewczyny jak Wy sobie dajecie radę z tymi remontami? Ja mam dość;-( Cały czas cos się dzieje, a że luby pracuje i teraz się w polu robota zaczeła to idzie to strasznie wolno... Już codziennie łapie od tego doła... Dziś mam co nieco lepszy humor, bo luby przywiezie łóżeczko:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na dzień dobry mam zamiar kupić po 1 małym opakowaniu pieluch różnych firm i zobaczyć jak sie sprawdzają, bo podobno niektóre dzieciaczki różnie tolerują. Zastanawiam się jeszcze poważnie nad pieluchami wielokrotnego użytku (czyt. tetra lub formowane). Zastanawiam się tylko, czy dam sobie radę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupilam jedna duza paczke 1 i jedna srednia 2. zobacze jak szybko maly bedzie przybieral na wadze i wtedy zdecyduje czy dokupic 1. zanim sie urodzi dokupie jeszcze 2 duze paczki w rozmiarze2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też bede kupować pieluchy po jednym opakowaniu rożnych firm a dziś widziałam takie fajne zestawy do karmienia 4 butelki smoczki na butelke i smoczek do zasypiania i szczoteczka do mycia butelek cena 100 zl za komplet ale sie zastanawiam bo chce karmić małego piersią ale jak cos musze się zaopatrzyc komplet był firmy avent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam z zakupów obłowiona i zadowolona... Nie ma to jak wyprzedaże :) Kupiłam kilka bluzek, wszystkie za około 20-30 zł za sztukę. No i kilka drobiazgów dla Basieńki, nożyczki do paznokci, gruszkę do nosa, łapki, czapeczki, mięciutki ręcznik z kapturkiem... Strasznie puchną mi nogi, moje dotychczasowe całe zakryte buty już nie są tak wygodne jak do tej pory. Zaszłam do szkoły rodzenia zapisać się na gimnastykę. Już dawno nie ćwiczyłam, za każdym razem gdy miałam iść czułam się gorzej, bolał mnie brzuch i wolałam nie rozkręcać skurczy. Mam nadzieję że uda mi się pójść na te ćwiczenia, dopiero za tydzień. W sekretariacie akurat siedziała moja znajoma ze starszego roku (świeżo obroniona), porozmawiałyśmy o tym jak było. Luzik, tylko napisać tę pracę i będzie dobrze :) Opowiedziała mi jak to było z zajęciami na ostatnim roku i w sumie myślę, że nie będzie źle. Na pewno będzie dobrze :) Tylko teraz kiedy ta moja Basieńka postanowi wyjść... Oby nie za późno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie będę kupowała pieluch zanim urodzi się Basia. Gdy już się urodzi polecę komuś (mężowi albo mamie) żeby kupił odpowiedni rozmiar. W szpitalu w którym będę rodzić zawijają maluchy w tetrę, więc na początek obędzie się bez papmersów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zebrałam już 3 butelki Aventu - były w gratisach w różnych zestawach z ulotkami ;) Szkoda tylko że nie mam takich nakrętek na butelki do przechowywania pokarmu, nie wiecie czy da się to dokupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm.... potrzebne są butelki jak zamierzam karmić piersią? Może niech doświadczone mamy się wypowiedzą:-) Ja ostatnio w sklepie dostałam listę wyprawki dla malucha z cenami jakie sa w sklepie. I tam było napisane, że 1-2 butelki mogą się przydać nawet jak się karmi piersią, ale nie wiem po co. U mnie w szpitalu też mają tetry, ale miło widzą jak się ma pieluszki:-) Ubranka też mają, ale można mieć swoje. I nie wiem co robic. Brać dziecku z domu czy wystarczą te szpitalne? Jak wezmę swoję to po powrocie odrazu wszystko do prania, a tak mam 1-2 dni spokoju:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania Mala..ja mam ten zestaw Aventu...tez chce karmic piersia ale tak czy siak butle sie przydadza na przyszlosc....a cena u nas byla atrakcyjna jesli chcesz kupic taki zestaw na sztuki... Zyrafka...te nakretki da sie dokupic osobno-firma Avent...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
figa: ja kupilam bytelki na wypadek gdybym musiala dopajac malego. w szpitalu w ktorym rodzilam tez dawali uberanka ale nie wiem w czym byly prane bo Roberta od razu uczulily. moj maz musial szybko z domu przywozic a do domu mial 14 km. teraz tezwezme swoje ubranka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Figa..wydaje mi sie,ze przynajmniej jedna buteleczke musisz miec...np.zeby podac herbatke jak niunia ma kolki...no tak ale ja nie jestem doswiadczona mama.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdakate: też słyszałam, że różnie może być z tymi ubrankami w szpitalu. Może spakuje 1 komplet, na wszelki wypadek:-) O kolkach nie pomyślałam:-) Ja się wogóle w tym wszystkim gubię. Mam dość przy ubrankach, a tu jeszcze proszki, kosmetyki, pieluchy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja sie zdrzemnelam bo pogoda tragiczna i chce mi sie spac... Zyrafko fajnie ze zakupy udane:) ja kupie jedna butelke w razie czego. Ale zastanawia mnie to co piszecie o ubrankach ja spakowalam wszystko swoje dla dzidziusia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za odpowiedzi w sprawie pieluch:) Ja też uważam że przynajmniej jedną butelke trzeba mieć. Ja zamierzam kupic 2-3 z Aventu, ale to też m.in dlatego, że ja wracam na uczelnie od października i jesli będę karmić piersią to butelka na pewno sie przyda, a jesli nie to tym bardziejsie przyda. Ale kazdy ma inna sytuację i ja nikomu nic nie narzucam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeezzzuuuuu dziewczyny ratunku. U mnie zrobiło sie czarno, grzmi, błyska się i leje tak okropnie mocno ze jest ściana deszcu.... A mojeo męża nie ma. Wraca z delegacji. A ja sie tak okropnie boje burzy :( Idę sie schowac pod poduszkę :( Moze to przezyje..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie - butelka nie wiadomo kiedy się przyda. Jeśli będzie ciepło i dziecko będzie się pocić - trzeba będzie dopajać malucha wodą. Gdyby miał kolki - wtedy podaje się herbatki. A jakby pojawiły się kłopoty z karmieniem, np. mało pokarmu, niespodziewana choroba mamy - wtedy trzeba czasowo dokarmiać. Ja też będę spędzać trochę czasu na uczelni i będę musiała pogodzić karmienie piersią z dokarmianiem. Dlatego co najmniej 1-2 butelki warto jest mieć w zapasie. Ja ubranka dla dziecka wezmę dopiero na wyjście do domu. Jeżeli szpital zapewnia ubranka i tetrę - warto skorzystać ;) Dziś dowiedziałam się że dzięki kilku dniom słonecznej pogody teściowie zakończyli sianowanie. Oznacza to że najbliższe weekendy będziemy mieli zupełnie wolne, bez przymusowych wyjazdów na wieś :) Może w końcu gdzieś wyskoczymy na dzień lub dwa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak dobrze pojdzie to wybieram się w piątek/sobote na zakupy dla malucha mam zamiar kupić tak: 5 kaftaników 5 koszulek zestaw butelek 3 opakowania pieluch szczoteczke, nożyczki Jakieś ładne wyjsciowe ubranko :) oliwke, krem, puder, to dla malucha napiszcie co jeszcze może się przydać dla siebie kupie: koszule 2 papcie ręczniki2 majtki jednorazowe podkłady i nie wiem co jeszcze??? w domu dla malucha mam już pare kaftaników pajace, spiochy ręcznik, rożek kocyk, jakieś czapeczki i łapki a co dalej nie wiem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania Mala... Ja mam jeszcze skarpetki dla Niuni :)kilka pieluszek tetrowych-te przydaja sie w wielu sytuacjach... Zalezy czy chcesz przykrywac dziecko kolderka w lozeczku czy np.chcesz uzywac spiworkow do spania,Jakies przescieradla z gumka i tak sie przydadza...ochraniacz na materac...hmmmm...mysle co jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba jeszcze jakis plyn do kapieli,najlepiej taki 2w 1 z szamponem,gruszka do czyszczenia noska lub jakis inny gadzet,krem do pupci,krem do buzki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a majtki jednorazowe kupujecie w sklepach ciazowych czy gdzie? bo ja to sie nie orientuje gdzie mozna niektore rzeczy kupic a nie chce robic z siebie jakiejs glupiej w sklepie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uff przeszła burza :) Ania ja proponuje jeszcze (z mojej listy) np: - ceratki do łóżeczka - staniki do karmienia - wkłądki laktacyjne - proszek do prania dla dzieci - pieluszki (tetra i flanela) - mydełko do mycia dla dziecka/zel - wanienka do kąpieli - krem na odparzenia - krem do smarowania buźki/ taki na wyjscie z domu bo to pora jesienna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OK wklejam :) Moze sie jeszce komus przyda :) Jakbym o czyms zapomniala to piszcie. 1. PIELUCHY I POŚCIEL: - kilka pieluch tetrowych (8-10 szt) białe i kolorowe - pieluchy flanelowe - pieluchy jednorazowe (Huggies, Pampers) - rożek - 1 kocyk lżejszy - 1 kocyk ciepły - komplet pościeli - poszewki na pościel i kocyki - prześcieradła z gumką - ochraniacz na łóżeczko - 2-3-duże ceratki do łóżeczka i ceratka do wózka - śpiwór do spania 2. KARMIENIE: - wkładki laktacyjne - laktator - podgrzewacz do pokarmu AVENT - 2 butelki ze smoczkiem AVENT - osłonki na brodawki - 2 koszule rozpinane - staniki do karmienia 3. APTECZKA: - 70% roztwór spirytusu - jałowe gaziki - termometr - nose frida - sól fizjologiczna - wkłady poporodowe 4. KĄPIEL I PIELĘGNACJA: - wanienka - ręczniki z kapturkiem - oliwka pielęgnacyjna - mydło - chusteczki pielęgnacyjne - termometr kąpielowy - patyczki z wacikami - szczotka do włosów - nożyczki do paznokci z zaokrąglonymi czubkami - proszek do prania dla dzieci 5. AKCESORIA - wózek + fotelik samochodowy - łóżeczko + materac - przewijak 6. UBRANIA DLA DZIECKA - body - pajace - czapki - skarpetki - kaftaniki - koszulki - łapki - cos na wyjscie ze szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akno solidna lista:) a kupujecie smoczek? i czy mozna ich uzywac od razu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz kupilam dwa smoczki. Robert jeszcze w szpitalu dostawal smoczek. tak radzily pielegniarki tylko zeby oddzialowa nie widziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co ja nie jestem doswiadczona, ale kupuje od razu. Wiem, ze często już w szpitalu dają dziecku smoczek. Czasem jest tak ze dziecko bierze przez jakiś tydzień a potem nagle nie chce i wypluwa. Wiesz zawsze mozna meza do apteki wysłać jak ktoś nie chce od razu kupować. Zresztą z tej listy jest kilka rzeczy takiech które mozna poźniej kupić albo męża szybciutko wysłać. Ale ja nie wiem jaka bedzie sytuacja, czy mąz dostanie tyle wolnego ile chce, itd.... Wolę byc przygotowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×