Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Magdakate ja lubie frytki z majonezem tylko wlasnie pozniej mi ciezko na zoladku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też się zapytałam i usłyszałam jak zwykle to samo - za dużo chcę i wszystko za drogie. Tak wiec nasze dziecko będzie spało w wanience, ciuszki będą w kartonie a wozić będziemy w taczce..dobrze że pieniążki starczyły na wypasione tv i motor..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej poniedziałkowo! Wiecie co, ja bym zatłukła mężą jakby mi się za dużo wtrącał. To ja będę chodziła z maluchem najwięcej na spacery - więc ja wybieram wózek a on aprobuje :) Mój powiedział tylko, że bardzo NIEchciałby trójkołowca i ja na to przystałam:) Łóżeczko takie wybrałam http://www.allegro.pl/item677113923_lozko_drewex_laura_op_bok_materac_gryko_kokos.html Ja nie mówię mu jaki ma śrubokęt kupić albo czym naprawić cieknący kran, więc on do kobiecych wyborów mi się nie miesza uuuffff :) malinko - ode mnie również najlepsze życzenia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinka...urodzinowe buziolki :) A ja dzisiaj w wirze generalnych porzadkow...lacznie z oknami,poscielami i innymi gadzetami... Powoli padam ale przynajmniej gore musze sprzatnac... Dzis wymyslilam na obiad nalesniki z zoltym serem,szpinakiem i sosem czosnkowym...czy ktos ma wizje jak zrobic ten sos czosnkowy,taki do polania...bo ja niestety nie mam... :) HELP ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie :) dziękuje za miłe przyjecie na forum spowrotem:) :) :)nawet nie wiecie jakie to miłe jak ktoś was jeszcze pamięta ha ha ha Jak was mozna nadrobić :)jak od samego rana naprodukowałyscie juz 4 stronki;0 Mój m nie pozwala mi nic kupować bo ubrania dla niego wszystkie sa chińskie ,byliśmy ostatnio w tesco i sa tam fajne ciuszki dla noworodków firmy CHEROKEE upar sie że to sa ubrania z tesco z chińskich materiałów i nasz maluch nie będzie tego nosił i jak mu przetłumaczyć ze to jest porządna firma drogie ubranka i nie żadne barachło ,a były wtedy promocje i super ciuszki za pół cenny myslałam że go ukatrupie :( od połowy czerwca nie moge sie uporać z obrzekiem na nodze byłam u 2 lekarzy internistów u dermatologa i nikt niewie co mi jest a obrzek sie na sila i jest na zgieciu kolana z tyłu przeszedł na kolano i z tygodnia na tydzień jest coraz wiekszy .poszłam dzisiaj do internisty w swojej przychodni i powiedziałam że to sie ciągnie już miesiac obrzek sie powieksza i niedługo pól mojej nogi będzie czerwonej a maści która miałam przepisaną nie pomaga i jak sie wkurze to pojade na izbe przyjęc do szpitala dermatologicznego i nie wyjde z tamtąd do puki ktos nie bedzie wiedział co mi jest .Skierował mnie do przychodni dermatologicznej mam nadzieje ze tam mi ktoś pomoze i JAK TU NIE ZWARIOWAĆ HE HE Do tego doszła budowa domku .Dzisiaj od 7 na nogach pierw u lekarza puzniej szukalismy tartaku i jak najtańszego drewnana dach i okień dachowych .Mówie wam jakie wszystko jest drogie z materiałów budowlanych normalnie szok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkrabek ja się nie zgadzam. Może to prawda, że najwięcej czasu ja będę spędzać z dzieckiem, ale wybrałabym tańszy wózek a skoro m chce fajniejszy to nie mam nic przeciwko.. mi jest bez różnicy i nie znam się na tych wszystkich bajerach, które da mężczyzny są ważne. a widzę jak go to cieszy, że jego Córcia będzie jeździć takim wypasionym wozem.. mnie to najzupełniej nie przeszkadza, że on tak się we wszystko angażuje i wszystko ze mną wybiera. to nasze wspólne pierwsze Dziecko:) Czytam tu ciągle, jak dziewczyny chcą pomocy swoich mężów i tak powinno być. Sama kupowałam wszystkie ciuszki ale jakieś większe wydatki planujemy razem, zakupy też robię z m. nie z mamą czy koleżanką, a co mama ze mną robiła Dzieciaczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniabuu 23 najlepiej jest zamówić meble na wymiar prosto od producenta np .na giełdzie wtedy jest najtaniej.Pokarzez zdjecie i zrobi ci identyko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamabelge ja robie sos czosnkowy tak: jogurt naturalny, 2 lyzki majonezu oregano i bazylia do smaku no i czosnek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aska - tu nie chodzi o wypasiony czy niewypasiony wózek, tylko o samo pozwolenie wyboru. nie wyborażam sobie, żeby mi mąż powiedział: tego nie kupisz i koniec. decydujemy razem - ale ostateczna decyzja należy do mnie. I cieszę się, że tak to załatwiamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dla mojego meza moje zdanie bardzo się liczy. nawet na zakupy ubraniowe dla niego zabiera mnie zawsze i pyta się czy w tym mu napewno dobrze :) Pod tym względem jest kochany, zawsze kompromisowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sos czosnkowy robię podobnie; jogurt lub śmietana ukwaszona+czosnek +majonez, czasami daję troszkę przyprawy do tzatzików Justa ja bym sie wybrała do szpitala.. przecież ktoś musi coś wiedzieć jak Ci pomóc skoro nic nie pomaga!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aska :):):) mam pytanie do Was. Wiem, że niektóre z Was będą w szpitalach gdzie mają ubranka dla dzieci i nie musicie brać swoich. U nas trzeba niestety. I tu moje pytanie: ile tego brać? Mam przygotowane: -jedne body krótki rękaw -2 śpioszki długi rękaw -2 body długi rękaw no i do tego spodenki bawełniane -plus czapeczki i skarpetki gdyby było mało to mi dowiozą. ja mam termin na koniec września więc z krótkim rękawem chyba więcej nie trzeba? bo gorąco to raczej nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki :) Produkujecie się jak zwykle w tygodniu, pewnie o wielu rzeczach zapomnę napisać ;) Przede wszystkim: Malinka, sto lat :D Basiu, jak cudnie, że kryzys przemija :) Wspaniale, oby tak dalej :) Mój przepis na sos czosnkowy: tyle samo śmietany i majonezu, wegeta, pieprz i wyciśnięty czosnek :) Też jestem uzależniona od Foxlife, oglądam Chirurgów i Gotowe na wszystko, czasem Pivate Practise, szkoda że skończyli z Ally McBeal ;) Ja gdy wybierałam wózek też radziłam się męża - jego opinia była kluczowa, bo zapowiedział że to on będzie woził Basię na spacerki, więc wózek musi być wypasiony - fura to fura a mąż jest gadżeciarzem ;) Śmiał się, że musimy też kupić nosidło w kolorze moro, bo jak on będzie Baśkę zabierał na ryby ;) Jeżeli chodzi o kłótnie z mężem - jasne, w każdym małżeństwie się zdarzają, nawet w najlepszym. Co to za ludzie którzy się nie kłócą ;) Moim sposobem jest przeczekanie jego złego humorku spokojna poważna rozmowa (a S. bywa bardziej humorzasty niż ja!). A że każdy facet to duży dzieciak to chyba prawda ponadczasowa! Gdy mojemu coś się rzuci na mózg (głównie dzieje się to w sprawach kupna czegoś, co jest piekielnie drogie i wypasione, a jednocześnie wystarczyłby nam odpowiednik w normalnej cenie), długo go odwlekam od zakupu, zawsze są \"awantury\", ale zawsze wychodzi na moje :P Nie ma to jak spokój i odpowiednie argumenty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedno pytanie. czy brać różne rozmiary? no bo nikt nie wieilemaluch będzie mierzył? 56 niby uniwersalne dla noworodka, ale jak maluch ma więcej wzrostu i będę zamałe? albo z drugiej strony: gdy urodzis ię kruszynka, czy macie przygotowane jakieś jeszcze mniejsze? bo zgłupiałam i nie wiem czy jest sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dzieki za przepisy!!!! Uciekam do dalszej pracy ale obiecuje zagladac!!!! Buziam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zyrafko no produkujemy szybko :) ja od jutra do czwartku nie bede mogla uczestniczyc w rozmowach bo bede poza domem i sie zastanawiam ile bede miala do nadrobienia:) Szkrabku ja tez wlasnie sie zastanawiam nad rozmiarem bo niby lepiej przygotowac 62 bo dzidzia moze byc wieksza od 56 cm i co wtedy ale z drugiej strony moze tez sie urodzic kruszynka 52 cm to w 62 sie utopi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytałam w sklepie jaki rozmiar kupić i ja mam pierwsze ciuszki 56. Nie wiem jak u nas jest w szpitalu ale z pewnością coś ze sobą zabiorę a mąż i tak pewnie będzie latał co chwilę to w razie czego dowiezie lub dokupi. Szkrabek dobrze będzie. naszykuj najwyżej w domu 2 zestawy żeby m znalazł:) Żyrafka wózek w moro, oj żeby mój tego nie usłyszał:) on i tak zapowiedział, że jego pierwszy zakup po porodzie to spodnie bojówki moro. martwię się jak ta nasza Kruszynka bedzie w tym wyglądała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyrafko mam prosbe. nie wiem ktory kalkulrtor tygodni ciazy jest dobry. pogubilam sie juz i nie wiem w ktorym tygodniu dokladnie jestem. moja polozna to zawsze sie mnie pyta i wpisuje "na oko". OM mam 10 grudnia. rozne kalkulatory roznie pokazuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewien sprzedawca powiedział mi tak, niech pani bierze rozmiar 56. każdy myśli, że jego Dziecko będzie ważyło 5 kg i miało od razu 62 cm wzrostu no i poźniej zawijają takiemu Maluszkowi rękawy, bo wszystko za wielkie. ja się tego trzymam i też są rzeczy np. od 0-3mies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdakate to tak jak ja z tym okresem 10 grudnia:) mi termin wyznaczono na tej podstawie na 15 wrzesnia a obecnie jestem w 31 tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aska - właśnie mam większość rzeczy 0-3 miesiąca i one są róźnej wielkośći :) tyle, że dodatkowo podają na nich wagę: czyli pisze 0-3 m (4kg), albo 0-3m (4,5kg). I bądź tu człowieku mądry :) więc 56 wezmę i te 0-3m. jak będzie mniejszy maluch to pół biedy, pozawija się rękawki :) zresztą to tylko ok 3 dni w szpitalu :) a moje pytanie wynikało stąd żemoja siostra urodziła synka pierwszego i miał 61cm :) ubranka mąż jej dowiózł większe ale nie pomysleli o czapeczce (a to był marzec) i ze szpitala wracał w przymałej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basiu: ja mialam na poczatku termin na 15 a pozniej "madry" lekarz przesunal na 17. nie wiem nawet na jakiej podstawie to zrobil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny sukces-kupiłam łóżeczko! http://allegro.pl/show_item.php?item=675432207 . dokupię jeszcze pościel, już wiem jaką i połowa sukcesu. z komodą doszliśmy do wniosku że kupimy w jakimś meblowym i dobierzemy kolor bardzo podobny do naszych mebli. Przynajmniej komoda będzie w tym samym kolorze co meble, a łóżeczko z szufladą bo M takie wybrał...chyba zrozumiał że ze mną nie wygra, przynajmniej jeśli chodzi o rzeczy dla dzidzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkrabek a Twój mąż jest wysoki? Moj raczej średniego wzrostu i nie mam obaw,że Dziecko będzie wielkie:) po drugie my mamy do szpitala niecały km i autkiem to 2 min .a sklep z ciuszkami naprzeciwko szpitala i tam się też zaopatruję. w razie czego przeleci i kupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdakate mi przesuwali juz na 9 i 13 wrzesnia. Oni to robia na podstawie pomiarow usg..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basiu: ja nei mialam robionego usg od 21 tygodnia. kiedy dokladnie zaczynasz 32 tydzien??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdakate, masz termin na 17 września, więc dziś masz 30 tygodni i 4 dni ciąży (termin porodu obliczyłam według podstawowej reguły Negellego OM - 3 miesiące + 7 dni) Ja mam większość ubranek w rozmiarze 62, a 56 dosłownie kilka sztuk (dwie koszulki i dwa body bez rękawów i nogawek no i jakąś bluzę). Ja urodziłam się 3950 g i 58 cm i nie było szans żeby zmieścić się w te 56 ;) Teraz jestem duża (174 cm) i trochę już ważę, więc mam warunki do wyhodowania dużego dziecka ;) Mój mąż też był spory, ważył chyba 3500 g, nie wiem ile miał wzrostu, ale teraz jest wysoki (190 cm), więc nawet się nie łudzę że Basia będzie kruszynką ;) Poza tym widzę jak rośnie mała Aniela - urodziła się to miała 52 cm, a w ciągu 3 tygodni już nosiła rozmiar 62. Małe dziecko urodzone w terminie i tak ekspresowo wyrośnie z najmniejszych ciuszków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×