Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Magdakate ale ja nie mam zadnych takich ulotek!!!! mam tylko karte ciazy.A konkretnie to dwie.jedna z londynu a drugą z harlow.nie mam nic innego :( mam tylko taką paczke z Polski jak bylam u gienka.dostalam wtedy kawe zbozowa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra, zmykam dziewczynki robić obiad. Dzisiaj kurczaczek pieczony i brokuły. A dla chętnych ogórki małosolne, które mi się juz właściwie ukisiły, ale ja takie lubię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyrafa-dluga ,ania76 dzienio za szybko odpowiedz . Ale to nie jest takie swedzenie jak brzuszek rosnie ,swedzi tylko w okolicach pepka ,a jak sie podrapie to takie chrosteczki czerwone mi wyskakuja jak alergia .Jak brzuszek mam odkryty to przechodzi a jak naciagne spodnie ciazawe to znowu sie zaczyna .Wnioskuje ,ze to od plynu do plukania .Zadnych tabletek nie bede brala tylko to wapno wyprobuje moze przejdzie i obowiazkowo przepierka wszytkich ciuszkow . ania76 -mi sie juz plakac chce jak mysle o tej diecie ,a na placki to skusilam sie przedwczoraj.Zjadalam jednego z jogurtem ale niestety cukier skoczyl .I na jednym sie skonczylo :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey;-) Mam prośbę do dziewczyn które wynajmują mieszkanie. Czy właściciel ma klucze? Mi się to wydawało oczywiste, ale moi najemncy wymienili zamki i twierdzą, że nie dorobią mi klucza bo mi nie jest potrzebny. Wiem, że nie mogę wchodzić do lokalu jak ich nie ma, chyba że z policją, strażą miejską czy pożarną, ale właśnie chodzi mi o ten fakt. Gdyby zaistniała taka potrzeba to mam wtedy wywarzać drzwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak Wam odejdą wody, to będzicie wiedziały, że to to :) Mi się ciurkiem po nogach lało. Za nim dojechałam do szpitala całą taksówkę zalałam ;) A u mnie było tak,że miałam skurcze ale sie rozeszło po kościach. Zostawili mnie dobe na obserwacji. Na następny dzień wywoływali. Najpierw masaz szyjki, potem oksytocyna. Miałam skurcze co minutę, ale rozwarcie sie nie powiekszało. Poród zakończyli cc. Po mimo większego bólu o wiele lepiej wspominam ten poród niż w PL. Tutaj przynajmniej się człowiekiem interesowali, plus komfort osobnej sali porodowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angioletto ja mam dwie paczki jedna z Cheltenham a druga z Waltham Abbey, ale wlasciwie to nic ciekawego :D Ania76 ty nic nie mow o ogorkach malosolnych, bo ja nie pamietam kiedy ostatni raz je widzialam na oczy, a teraz moglabym za nie zabic!!! Smacznego obiadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis sprawdzalam w Polskiej ambasadzie zasady wyrabiania paszportu. i tak: dla dziecka do 5go roku zycia mozna wyrobic tylko paszport tymczasowy na 12 miesiecy!!!! i trzeba go wyrabiac co roku niestety :( wyrobienie trwa do dwoch tygodni,bo zmienily sie zasady teraz i juz nie trzeba sie umawiac na spotkanie w konsulacie.wystarczy przyjsc z maluszkiem.wypelnic dwa druki,podac 3 zdjecia dziecka,zlozyc swoje paszporty i czekac. taki paszport mozna wyrobic tylko na pierwsze 12 miesiecy na brytyjskim akcie urodzenia.potem kazdy kolejny musi byc na polskim akcie urodzenia z peselem. to chyba tyle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GaGa gratulacje!!!! Powiedz jak to jest tych kilka pierwszych godzin w domu z niemowlakiem. u mnie z paszportem bedzie troche inna sytuacja bo dzidzius po tatusiu dostanie angielskie obywatelstwo,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
figa ja wynajmuję mieszkanie ale moi rodzice się tym wszystkim zajmują. nie mają dodatkowego klucza ale nie pozwoliłam na wyminę zamka chyba że po wcześniejszym umówieniu się. taka wymiana zamka to dla mnie sygnał że coś kręcą albo chcą ukryć coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja się wtrącę w sprawie paszportów: Pierwszy paszport dla dziecka wydawany jest na podstawie odpisu skróconego lub zupełnego aktu urodzenia wystawionego przez polski Urzad Stanu Cywilnego (dzieci urodzone na terenie Wielkiej Brytanii nalezy zarejestrowac w urzedzie stanu cywilnego w Polsce wedlug ostatniego miejsca zamieszkania jednego z rodziców). W uzasadnionych przypadkach (ale tylko dla dzieci poniżej 1 roku życia) konsul moze wystawic paszport na podstawie brytyjskiego aktu urodzenia w wypisie zupelnym (copy), pod warunkiem, że nazwisko dziecka zostało nadane zgodnie z polskim kodeksem rodzinnym. Do drugiego paszportu niezbedny jest polski akt urodzenia oraz numer PESEL (nadawany jest w urzedzie gminy w Polsce wg miejsca zamieszkania jednego z rodzicow). Paszport 5-letni moze byc wydany wylacznie na podstawie polskiego aktu urodzenia. Okres oczekiwania na paszport tymczasowy wynosi do 7 tygodni, a na paszport 5-letni do 3 miesiecy. Mój mąż będąc w officie poprosił aby na akcie urodzenia widniały polskie znaki. Więc jak macie jakieś w nazwisku polskie znaki to poproście. Bez problemu wyrabiają, a potem w konsulacie mniej problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaga gratuluje:) Agunda ja tez mialam takie swedzenie pojawialy sie chrostki ale zniklo samo... no i co mialam robic nalesniki a wlasnie smaze placki ziemniacznae:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aggie-no to faktycznie,troszke inaczej to będzie :) Fajnie ze tatus jest Anglikiem :) Wasz maluszek bedzie dwujęzykowy z takim poprawnym akcentem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aggie.sept w sumie to ja marzyłam tylko o łóżku, bo w szpitalu nie mogłam się wyspać ;) A dzieciaczek ogólnie cały czas śpi z przerwami na jedzenie. Mojemu synkowi dopiero od niedawna wydłuża się czas czuwania. Jest coray bardyiej ciekawski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GaGa-no wiec to samo napisalam :) tylko tak po swojemu troszke :D tyle ze faktycznie do 7 tygodni sie czeka :o ale to i tak nie az tak dlugo.najwazneijsze zeby na swieta byl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko ciekawi mnie co oznacza ten wyjątkowy przypadek kiedy sie chce maluszkowi wyrobic paszport na podstawie brytyjskiego aktu urodzenia ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
''nazwisko dziecka zostało nadane zgodnie z polskim kodeksem rodzinnym'' A o co tu chodzi??? co mowi ten kodeks???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaga ja również gratuluje :) :) Agunda ja tez mialam takie swedzenie brzuszka i też pojawialy sie drobniutkie chrostki. Było i co prawa maleńko ale połozna mówila ze to moze być wynikiem naciągniętej skóry i kazała wiecej nawilżać..... A ja nadal sleczę nad tymi przepisami. Mnie to teraz ochotki naszły hihihi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angioletto ja to naprawde nie wiem jak jest z paszportem, GaGa to mnie troche pocieszylas, bo wszyscy dookola mowia ze ciaza i porod to pestka w porownaniu z tym co potem. Strasza mnie ze malenstwo to dopiero w domu daje popalic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w nocy nudze sie roznie raz co godzine a raz co trzy wszystko zalezy od potzreb majki ze ma zoltaczke to lepiej zeby czesciej piła... my ze spacerem tez nie czekalismy długo bo poszlismy z majka na 1 spacer juz w dniu wypisu ze szpitala i trwał godzinke czasu.... ja o smazonym narazie moge zapomniec ... po cc czuje sie dobrze tylko jak dłuo siedze lub chodze boli mnie kregosłup a od kregosłupa głowa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale sie najadlam plackow:) zrobilam do nich serek bialy ze smietana ktory mial byc do nalesnikow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz dzienio dziewczyny za odpowiedz .Uspokojilma sie troszke , nie tylko ja tak mam.Ja to zawsze panikuje i pewnie jak maz wrocil by z pracy to kazalabym sie wiesc na pogotowie heheheheh.Juz widze jak zaczne rodzic , on pewnie nie wezmie tego na powaznie .Bedzie sie smial ,ze znowu na pogotwoie chce . Jestem pod wrazeniem mojego malzonka wszytko robi w domku ,a wczesniej niczym sie nie interesowal jesli chodzi o sparwy sprzatania ,gotowania ,urzedowe sprawy .Wczoraj odwaznie oswiadczyl ze bedzie przy porodzie ,biedaczek tak sie boji .Moze mi nie padnie w trakcie heheheh. Ja Go nie zmuszam ,a jak sam chce to superos . A i musze sie pochwali jutro mamy rocznice 7 lat razem .Boze jak to zlecialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mąż ostatnio stwierdził że chce byc przy porodzie nie ważne którym ale nie chce przecinać pępowiny. gaga; gratulacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Dziewczyny mam takie pytanie. Czy kupowałyście torbę do szpitala? Ja mam w domu tylko walizkę na kołach a chciałabym aby to była torba. Tylko nie orientuje się w wymiarach. Jakie ina ma mieć wymiary, żeby wszystko się zmieściło a żeby za wielka nie była. szukam na allegro ale nie potrafię nic znaleźć. Może którś z Was mi coś poleci? Będę wdzięczna. Tylko się nie smiejcie ze mnie, że to pytanie jest głupie bo ja na serio jestem zielona i chętnie bym spakowała torbę do szpitala, gdybym ją miała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUCHATEKU22 Ja mialm taki sam problem jak Ty.Kupilam torbe i okazalo sie ,ze zamala polowa rzeczy mi nie weszla .POpakowalm rzeczy w raklamowki wyszly 3.I teraz jak pojde po nastepna torbe to kupie taka duza . A Swoja droga nie moze byc walizka na kolkach ????? Czy glupio to bedzie wygladalo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUCHATEK ja nie wiem jakie wymiary są najlepsze ale poprzednio miałam dużą podróżną torbę i była za duża. teraz mam dwie małe torby. dla małego wykorzystałam torbę z wózka a dla siebie taką jaką kiedyś dawali dla tych co przystąpili do Klubu Książki. są naładowane prawie na maxa ale tak jest lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Puchatku ja mam mała walizkę na kółeczkach z rączką.. one są fajne bo można za sobą ciągnąć. nie przejmuj się że jest większa, jak wszystko zapakujesz to niewiele będzie miejsca hi hi... a zresztą mąż niech się męczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny macie jakis program antywirusowy????? ja mialam robione ''czyszczenie '' dysku i kolega wgrał mi nortona na 3 miesiace i powiedzial ze jak sie skonczy to mam sobie wgrac nowy.ale ja nie moge i nie wiem jak to zrobic a konczy mi sie za 2 dni!!!!! mialam kiedys AVG i byl beznadziejny.wiec wolalabym sie trzymac Nortona i Aviry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angioletto ja kilka dni temu zainstalowałam sobie avasta ale jest tylko na 30 dni bez opłat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×