Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Ja też wychodzę z domku sama. I też autobusem. Mam prawko ale niestety mamy jedno autko i jak mąż jedzie do pracy a ja mam potrzebe wyjscia to w autobus...... Oczywiscie duze spożywcze zakupy robimy razem ale tylko dlatego żebym ich nie dzwigała..... A poza tym to przecież poród nie trwa 15 min. Zawsze można zatelefonować do męża, po taksówkę itd..... Najważniejsze, to chyba to, zeby mąz w razie W wiedzial gdzie co jest i co ma dowieźć......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziewczynki nie boje się sama wychodzić z domku, ale rzadko wypuszczam się gdzieś dalej, bo brzusio boli przy chodzeniu. Ale zakupy i to nielekkie dotargam do domu. A jeśli chodzi o odkurzanie, to nie robię tego od początku ciąży. Najpierw było zagrażające poronienie, a i później kazano mi się oszczędzać. A teraz to już schylać się trudno. Zamieściłam zdjęcie wózeczka i parę zdjęć brzuszka na naszej klasowej galerii:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nie wiecie czy odejściu wód nadal czuć ruchy dziecka? bo tak mi teraz dało do myślenia, czy to co ze mnie wczoraj chlusnęło jak też mnie przeczyściło, czy to nie wody:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koteczek, ale masz fajnie,że Majeczka jest juz po drugiej stronie brzuszka. A jak Ty się czujesz po tej cesarce? Często wstajesz w nocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruth, ja Ci nie pomoge, bo mi przebijali pęcherz płodowy. Ale w trakcie porodu, to nie pamietam,żebym czuła ruchy. Chyba nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruth to raczej nie to, bo odejscie wod znaczy ze porod sie zaczyna na dobre, wiec byc na pewno poczula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA właśnie po obiadku miałam dziś placki ziemniaczane z sosem pieczarkowym pycha zjadłam 5 i jeszcze mi mało :) ale muszę zostawić M bo zaraz będzie z pracy :) Ja niewiem co zemną ostatnio się dzieje ale mam straszny apetyt normalnie muszę się chamować z jedzeniem bo na końcówke ciąży to chyba będe miała z 5 na plusie :) Do miasta też chodze sama ale ja mam pod nosem :) ale sie nie boje wole wychodzić i być aktywną bo może to przyspieszy poru, autobusami też sama jade do ginamam spory kawałek ale nawet jak jest M w domu to wole żeby został i idę sama :) Koleżanki też odwiedzam i się śmieją że mają nadzieje że jednak mnie przynich nic nie złapie :) A ja już bym chciała urodzić dosłownie mam dosyć. Jutro muszę się wybrać na większe zakupki w niedziele mamy z M 1 rocznice ślubu i muszę mu coś kupić, a w sobote jedziemy do babci i będziemy robić pieczone ziemniak z tej okazj,a w niedziele przyjdzie rodzinka M do nas. Narobiłam się dzisiaj i wszystko mnie już boli ale trudno jakoś przeżyje bo jeszcze dzisiaj mamy jechać do meblowego i kupić pułeczkę dan łóżeczko żeby pare żeczy było pod ręką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angioletto: dostałaś od położnej pregnancy pack?? ja się zapisałam do kilku klubów i co jakiś czas dostaję kupony zniżkowe. dzisiaj przyszło z tesco baby and toddler club. zniżki niewielkie ale jak zliczyć to trochę tego wychodzi i na różne rzeczy. zapisałam się jeszcze do boots parent klubu, bounty club i jeszcze kilku innych. a w szpitalu powinnaś dostać zestaw z gratisami z bounty clubu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja właśnie wróciłam z placu zabaw i wracając nakupiłam jeszcze ciuszków (mąż mnie prześwięci) a Robert dostał cymbałki. nie wiem co mnie podkusiło żeby mu je kupić i teraz mam za swoje:( siedzi i "gra" mi nad głową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruth... Ja to sie nie znam ale wydaje mi sie,ze po odejsciu wod czuje sie ruchy dziecka... Wiem tez,ze mozna w aptece kupic specjalne wkladki,zeby odroznic normalna wydzieline od wod plodowych... Wiec jesli nie jestes pewna to moze warto takie cos sobie sprawic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My z mężem też się umówiliśmy,że jak mnie na mieście ściśnie to juz jedzie z pracy. z szefem też się dogadał,że jak coś to natychmiast idzie na urlop, więc my jesteśmy w komfortowej sytuacji.. Basiu ja też mam b wysoki puls i bez leków ani rusz, ale ja się nie boję, najwyżej usiądę na ławeczce jak mi wody odejdą:) a jak idę i łapie mnie skurcz to czekam jaki jest długi jak króciutki to nic złego i wędruję powolutku dalej:) zresztą moje miasto nie jest takie wielkie, mąż w 10 min dojedzie,więc tak sie pocieszam. Koteczku Majeczka jest słodka:) taki mały Bąbelek a takie szczęście!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj ale bym sobie zjadla placki ziemniaczane:) Magdakate dobre z tymi cymbalkami:) wyobrazilam sobie to i sie az posmialam sama do siebie:) wiecie co tam gdzie moj maz teraz pracuje ma slaby zasieg co do niego dzwonie to poza zasiegiem a bedzie tam jeszcze z 3 tyg mam nadzieje ze jakbym zaczela rodzic to ze sie dodzwonie do niego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamuski !!! UNas wszytko dobrze milam wizyte u lekarza,nie bylo usg ,wiec nie wiem ile wazy Borysek .Rozwija sie dobrze i nie ma wplywow cukrzycy .Tylko ja sie mecze z ta dietka .Jeszcze 5 tyg .Zazdroszcze wam ze znacie wage i rozmiar bobaskow .Umnie nie ma zadnych przedwczesnych objaow porodu .Jak to lekrza powiedzial jestem dobrze zamknieta .Juz nie moge sie doczekac . Usmielam sie jak czytalam sposoby na wczesniejszy porod .Z tymi przytulankami z mezam to ja jestem za ,ale moj maz to chyba nie za bardzo .On mowi ze woli zebysmy zaczekali jak bedziemy juz we dwoje .Ja to bym go wykorzytla chetnie ale on boji sie . A mam pytanko bo caly brzuszek mnie dzis swedzi chyba jakies uczulenie mnie dopadlo od plynu do plukania ,bo zmienilam .Moge Brac wapno czy to nie zaszkodzi ????? pozdrawiam Normalnie nie moge wytrzymac tak swedzi a do lekarza ide dopiero jutro .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm już sama nie wiem, bo to mocno chlusnęło:/a ja ruchy małej dzisiaj czuję:-P ale dziękuję Wam za odpowiedź👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to sie boje ze jak mnie "skurcz" zlapie to moj man trafi akurat na mega korek. On pracuje 30 min od domu ale przy korku (co w Londku zdarza sie codziennie) moze nawe 2 godziny!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruth, po odejściu wód nadal czuje się ruchy: na porodówce na której praktykowałam co 2 godziny robi się KTG, a pacjentki po odejściu wód jeszcze zaznaczały ruchy więc musiały to czuć. Jeśli masz wątpliwości co do tego czy wody odeszły, to kup w aptece test. Akna dobrze mówi: poród trwa kilka godzin, więc nawet jak początek złapie nas gdzieś w środku miasta to jest jeszcze mnóstwo czasu, można dojechać do domu, ogolić się, wziąć kąpiel i wszystko powoli sobie pozbierać. Ja od początku ciąży nie odkurzam, bo nie lubię odkurzania i wyręcza mnie mąż :) Za to robię całą masę innego sprzątania w domu, łącznie z myciem podłóg (mopem :P ), poza myciem okien bo mi tego mąż z przerażeniem w oczach zabrania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdakate-ahh przez te moją przeprowadzke to nic nie dostalam,bo co chwila mi sie polozna zmienaila :o jedyne co od nich mam to karta ciąży :( Aggie-nie kuś kochana bo chetnie przyjade :D:D:D nawet nie wiesz jak mi brakuje siedzenia w parku lub ogródku.niestety nie posadam takiego w uk :( dziewczyny z uk :) kiedy planujecie jechac do Polski z maluszkiem??? ja szukam biletow ale wszystkie promocje sie pokonczyly.chyba za pozno sie za to zabralam :( a chcialam leciec w listopadzie. potem jedziemy na święta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agunda, wapno jak najbardziej mozna w ciązy. Ja tez mam dosć dietki cukrzycowej, a jeszcze dziewczyny pisza dzisiaj o plackach ziemniaczanych:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agunda, brzuch Cię swędzi ale to normalne pod koniec ciąży, to wcale nie musi być alergia. Na początek spróbuj po prostu bardziej nawilżać skórę kremami - jest teraz maksymalnie rozciągnięta i dlatego swędzi. Ja tak mam i doraźnie stosowany czerwony Garnier mi pomaga. A gdyby to była rzeczywiście alergia - możesz pić wapno 3 razy dziennie po 1 tabletce, tylko nie bierz sama leków przeciwalergicznych (antyhistaminowych), bo nie można ich stosować doraźnie w ciąży, tylko wtedy gdy są wyraźne wskazania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wrześnióweczki! Ja już 3 tygodnie prawie rozpakowana. Jeśli ktoś pamięta moją sytuację z przeciwciałami, to mały nie miał przetaczanej krwi :) Jeśli chodzi o ruchy dziecka po odejściu wód to mówie wam, że się rusza!!! Ja za nim urodziłam byłam prawie 48 godzin bez wód. Co jakiś czas tylko monitorowali bicie serca dziecka. Angielskie mamusie dostaniecie gratisy z bounty pack. Niewiele tego ale zawsze coś. Np. pudełko na husteczki pampersa, pampersa, sudocrem i tonę ulotek z voucherami :) Pozdrawiam i życzę lekkich porodów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana - laweczka czeka :D, ja na razie nie planuje jechac do Polski, bo to chyba za wczasnie. W polowie wrzesnia moi rodzice przyjezdzaja na 2 tygodnie, potem w listopadzie moja siostra. A wizyte w kraju ja planuje dopiero na wielkanoc - kiedy to zamierzam ochszcic bobasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bede miała przy porodzie 2 osoby.Mojego R i przyjaciółkę :) Ona jest baaardzo opanowana.wiec postanowiłam ze jak zaczne rodzic to zadzwonie do niej najpierw i zaczekam spokojnie az R z pracy wroci.nie chce go denerwowac,bo do pracy jezdzi motorem i boje sie ze bedzie mial wypadek z pospiechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam sie nie boje jezdzic sama do mista .Obawiam sie tylko ze wody odejda mi w sklepie heheh.Boje sie jedynie ze maz nie wyrobi sie jak zaczne rodzic on pracuje 80 km od domku .Ale termin mam na 22 a On ma urlop zaplanowany na 15 .Oby tylko maly sie nie pospieszyl .Ale od przyszlekgo tygodnia mam spotaknia z polozna raz w tygodniu wiec moze da sie przewidziec mniej wiecej date porodu .Co do prac domowych to ja tylko gotuje objadek i sprzatam kuchnie .Reszte robi mlazonek w weekendy .Mi juz ciezko sie schylac .Malonke niech tez troche wezmie na siebie obowiazkow .Trzeba wykorzytywac czas ciazy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angioletto nie wiem czy zdążysz z paszportem dla dziecka. ja się wybieram do polski dopiero w kwietniu zaraz po wielkanocy i będziemy robili chrzciny. chcę zostać tam miesiąc i wyrobić pesel i wszystkie inne ważne dla dziecka dokumenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angioletto zapisz się do tych klubów. polecam. ja w pregnancy pacu miałam kartę ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aggie-ja tam lece do domku.troszke tez sie boje,ale chba sobie poradzimy :) nie bylam juz na swieta 3 lata.I obiecalismy sobie ze tym razem spedzimy swieta całą rodzinką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×