Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Hey:-) Nadrobiłam zaległości w czytaniu:-) Moja dieta to masakra niestety;-( Staram się jak mogę, ale nie wychodzi;-( Co do seksu to z powodu wczesniejszego poronienia mam zakaz;-( A ochotę mam ogromną.... ale czego się nie robi dla dzidzi. W ogóle cały czas mnie mdli, mama zawroty głowy i mogłabym spać od rana do wieczora;-( Normalnie czuję się tak wykończona, że zastanawiam się nad zwolnieniem lekaskim. Nie umiem już usiedzieć w pracy, a cały weekend przespałam.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki.. weekend mija leniwie..mysle nad szalona przeprowadzka i zmiana swojego zycia o 180 st. moze przepriwadzka z warszawy do gdańska?tylko nie wiem jak tam z praca... zaczynam tyć jak szalona..przerazenie mnie bierze ze nie uda mi sie po ciazy tego zrzucic.. i do tego kiedy skoncza sie te burze hormonów..ledwo da sie ze mna wytrzymac..ja zreszta ze soba juz tez nie moge chwilami bo wszystko mnie drażni..to moj jedyny objaw ciązy,nie mam mdlosci ani wymiotow..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej co do toxo to ja miałam igg 235 a igm ujemne i gin nie kazał mi robic dodatkowych badan na mrowienie rece i nogi mam aspargin dzis czuje sie okropnie i wymiotuje i głowa peka zna ktoś może coś na ból głowy ???? ja tez bardzo tyje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jakie badania już robiłyscie? Zastanawiam się czy nie zrobić przed wizytą u gina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania mala, na ból głowy spróbuj herbaty z melisy z miodem, do tego odpoczynek, sen. może pomóc. nie bierz żadnych leków przeciwbólowych. figa84, nie rób żadnych badań, dostaniesz od lekarza skierowania. ja jestem w 10 tygodniu do tej pory mam zrobioną tylko cytologię, CMV i TOXO ;) nie miałam robionej żadnej morfologii, nawet beta HCG. ja się czuję coraz lepiej, mam coraz mniej mdłości. całe szczęście coraz bliżej 14 tygodnia, kiedy wszystkie zmiany hormonalne powodujące te dolegliwości będą już nieodczuwalne :) jutro idę do ginekologa, zobaczę USG i w końcu zobaczę ile ważę ;p w grudniu, przed ciążą ważyłam 71 kg (174 cm). jak już będę wiedziała co i jak dopiszę się do tabelki wagi :) a brzusio powoli zaczyna się zarysowywać, ale niewtajemniczeni jeszcze nie zauważą tej subtelnej zmiany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie miałam się Was pytać o badania, często na topikach dziewczyny piszą o beta hcg, że mają sprawdzane jak im rośnie, wklejają swoje wyniki i sprawdzają z normami. a mi też nie zlecił, i zastanawiałam się czy wy robiłyście? ja jutro właśnie idę badania robić, bo wizytę mam na 16.02.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co wam powiem o beta HCG? Nie wiem po co tak się nakręcać na te wyniki. Ja nie mam żadnego dyskomfortu z tego powodu, że nie miałam robionej bety. Jeżeli ciąża przeszła najtrudniejszy okres (pierwsze tygodnie po miesiączce, czyli w naszym przypadku) i rozwinęła się w odpowiednim miejscu w macicy, nie ma żadnych objawów patologii, a ciąża w USG zgadza się z rzeczywistym wiekiem ciążowym, to nie ma potrzeby robić betę. To badanie potwierdza prawidłowy rozwój ciąży, ale jeżeli lekarz ma pewność że wszystko jest w porządku, badania tego nie trzeba robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuśkaaa3
Cześć dziewczyny jestem w ciąży termin mam na 29.09 od paru dni mam lekkie plamienia a teraz doszły drgania macicy, jeszcze za wcześnie żeby to były ruchy takie dziwne uczucie choćby motyle miałyście podobne odczucia?jak zaczęły się plamienia byłam na USG i wszystko było w porządku nawet biło już serduszko.jeżeli któraś miała "motylki" to niech napisze bo trochę mnie to niepokoi.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuśkaaa3: lekarz kazał Ci leżeć i dał coś? te motylki to mogą być nawet zwykłe wzdęcia, ale to tylko lekarz możez stwierdzić. Hmmm.... wiem, ze dostane skierowania, ale że chodzę tylko prywatnie, to i tak będę musiała płacić. Właśnie dlatego sie zastanawiałam.... W sumie poczekam co będzie i wtedy porobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuśkaaa3
Lekarka stwierdziła że nawet przy plamieniach jak zarodek jest dobrze zagnieżdżony to nie ma wskazań do leżenia a jak będzie miało dojść do poronienia to nawet jak do góry nogami mnie powieszą to i tak to nic nie da.No i pewnie ma rację bo organizm sam to reguluje.A te motylki to w macicy to na pewno nie wzdęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuśkaaa3, coś dziwnie tłumaczy to Twoja lekarka, nigdy nie słyszałam żeby lekarz tak mówił. Na oddziale patologii ciąży każda dziewczyna, która ma plamienia ma bezwzględny reżim łóżkowy, bo na tym polega leczenie poronienia: leżenie plus leki. Grawitacja przy zagrożonej ciąży niestety ma ogromne działanie. Na USG widziałaś dobrze zagnieżdżony zarodek, ale jeżeli jest plamienie, w każdej chwili może się to zmienić. Owszem, plamienia się zdarzają, ale w terminie miesiączki, która miała nastąpić. Skurcze podobne do miesiączkowych też na początku ciąży są normą. Naprawdę nie chcę Cię straszyć, ale pomimo, że to niby norma, to każde plamienie świadczy o pewnym zagrożeniu i trzeba na siebie dodatkowo uważać. Natura wszystko sama reguluje, ale gdyby to było takie proste, nie byłoby oddziałów patologii ciąży. Jeżeli da się skutecznie zapobiec poronieniu, to znaczy, że zdrowe dziecko może rozwijać się dalej. Leż jak najwięcej, staraj się unikać sytuacji, które wzmagają pobolewania, oszczędzaj się ile tylko się da. Dostałaś jakieś leki? Pierwsze ruchy dziecka w pierwszej ciąży można odczuć między 18 a 20 tygodniem, a w kolejnych ciążach już od 16 tygodnia. figa84, jak lekarz powie jakie badania zrobić, to zrobisz dokładnie te, jakie są potrzebne - bez zbędnego wydawania kasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczyny, pare dni mnie nie bylo ale juz sie melduje, tutaj w tej wielkiej dziurze o nazwie Australia ;) wszyscy sa wyluzowani na maxa, toxo nikt mi nie robil, nie wiem czy to zle czy dobrze, tylko raz betaHCG dla potwierdzenia a potem tylko na przeciwciala rozyczki, zoltaczki, HIV i grupa krwi, kolejne badanie krwi mam ok 10 marca na pare dni przed USG pod koniec 12 tyg (zaznaczam to bedzie moje 1sze usg!!! wiec nie wiem co z dzidzia... Tutaj plamieniami nikt sie nie przejmuje jesli nie przerodza sie w krwawienie z silnym bolem. Mozna ewentualnie zasiegnac porady (oczywiscie lekarza ogolnego bo ginekolog to tylko max 2 razy przez cala ciaze). Pojecie \'wszystko reguluje natura\' jest tutaj najpowszechniejsze. Takze dziewczyny cieszcie sie, ze jestescie w PL. Czasami to wyluzowanie australijczykow (pod kazdym wzgledem) mnie rozwala ale z drugiej strony gdyby nie moj wyluzowany maz to panika by mnie zabila. Tez mam mrowienia w brzuchu, motylki, jakby laskotki, czasami takze klucie, czasami tepe lekkie bole, jakby uciskowe. Mysle, ze to wszystko to rozciagania macicy. Zmeczona jestem potwornie ale na szczescie nie pracuje (od czasu do czasu tylko ptywatne zlecenia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktos kiedys pytal o to czy farbowanie wlosow jest bezpieczne w ciazy. Siedze w tym temacie i nie ma potwierdzonej szkodliwosci dla plodu ALE wiem dokladnie co farby, relaksery, plyny do trwalej itp zawieraja i ze przenikaja przez skore glowy. Osobiscie jestem ryzykantka i robie swoje wlosy ale uzywam srodkow bez amoniaku, ktore zostaja na glowie max 30 min i nie wnikaja do srodka wlosa (moga dostac sie delikatnie pod luske wlosa ale nie wchodza glebiej do cortex). Niestety to nie dla tych, ktorzy maja siwe wlosy... Nienawidze odrostow, lubie gleboki kolor i mam wlosy w jednym kolorze, nie lubie pasemek i balejazy (ale na swoich wlosach, nie pasuja do mojego typu urody) a ciaza nie zwalnia nas od ladnego wygladania :) Najlepszym sposobem na utrzymanie glowy najdluzej jak mozna z jak najmniej widocznymi odrostami sa balejaze i pasemka. Co wiecej nie dotyka sie skory glowy, naklada sie farbe lub rozjasniacz na ok 0,5 cm od skory glowy i zawija w aluminium. Nie polecam trwalej i trwalego prostowania wlosow, to najsilniejsze chemikalia i co wiecej moga w ogole nie zadzialac kiedy jestesmy w ciazy. Farby tez moga nie dac takiego efektu jak wczesniej, moga wyjsc bledsze lub w innym odcieniu ale mimo wszystko prawdopodobnie nie sa grozniejsze niz zycie w ciazy w zanieczyszczonym miescie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuśkaaa3
Dzięki zyrafa-dluga. Wprawdzie to moja 3 ciąża ale po raz pierwszy zdaża mi się plamienie. W 1 leżałam od 4 miesiąca do końca w szpitalu na podtrzymaniu ale to z powodu skracającej się szyjki, 2 ciąża bez większych problemów od połowy skórcze ale wystarczył magnez i nospa bo przy 1 brałam fenoterol, teraz też już wdrażam przy większych skórczach magnez i nospę- nie zaszkodzi a pomóc może, ze względu na 1 ciążę przy każdych nowych objawach wręcz panikuję. To prawda że każda ciąża jest inna, oszczędzam się jak mogę ale przy 2 dzieci to leżenie marnie wychodzi, jedynie jak starsza w przedszkolu a młodsza ma drzemkę południową. A tak na marginesie to w tym szpitalu tyle się naoglądałam, że naprawdę u mnie np.leżenie pomogło ale były takie co leżały i niestety nie miały szczęścia donosić a jedna taka co w łóżku czasami na obchodzie można było ją zastać-trochę przeginała miała i krótką szyjkę i skórcze a urodziła po terminie więc dużo zależy od samego organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamuski :) dawno sie nie odzywalam, ale czytam regularnie:) 2 tyg temu bylam u gina, serduszko bije malenstwo mialo wtedy 16 mm , dzisiaj zapewne juz jest wieksze :D , wyniki badan mialam dobre, cisnienie tez, no a co do wagi to jeszcze nie przytylam, no moze kg , jak narazie w spodnie wchodze, kolejna wizyta 28 lutego ,mam nadzieje ze dzidzia mi pomacha łapką ;) no i ze wszystko bedze ok, bo mam mala obsesje z umartwianiem sie :/ poza tym - mdlosci brak , apetyt wiekszy na owoce i mieso :) milego dnia, pozdrawiam :***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwaaa
Zyrafa, bardzo dziekuje za info na temat zgagi:) Acha, i nie znalazlam sie na liscie przyszlych mam- termin 23 wrzesnia Debica, na razie 0 kg. Przy chwili wolnego czasu mozesz mnie dopisac do kolejki oczekujacych:) Mam pytanko, czy ktoras z was jedzie juz na Duphastonie tak jak ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cleo123
no ja na szczęście / nieszczęście jadę tylko na clexanie - narazie nie mam siniaków - więc chyba zaczynam się wprawiać - jeszcze jakieś 235 zastrzyków ;) a poza tym u mnie BÓLE GŁOWY przez duże 'B" - dzisiaj wzięłam wolne i zaszyłam się w łóżku...myślę powoli czy nie poleserować trochę... ja idę robić badania jutro - mam do zrobienia toksoplazmozę, morfologię i mocz, wr, hiv, cukier i płytki i to by było na tyle - następna wizyta u gina za 2 tygodnie... aaa dziewczyny nie męczą was zaparcia?? mi gin kazał brać lactulozę jakby coś - ale tam jest dopisek, że w ciąży to tylko w wypadku wyższej konieczności i sama nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duphaston bralam 3 tyg , juz nie musze brac, teraz tylko witaminki - feminatal, a co do zaparc to jak narazie u mnie ok, wlasnie jestem po drugim sniadanku, a juz mysle o obiedzie :P haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cleo ja niestety też mam zaparcia mimo że staram się zdrowo odżywiać ale wole nic nie brać trudno, napewno niedługo wszystko się ureguluje. Dzisiaj zrobiałam sobie wszytskie badania z toxo włącznie i wszystko jest super wiec jestem spokojna :-) jutro idę założyć sobie kartę ciąży, aż się boje ile waga wskaże bo jakiś czas sie nie ważyłam :-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej.ja z witamin biorę feminatal, a co do zaparć to wogule niemam mam nawet lepiej niż miałam bo do WC chodzę codzienie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dziś u ginekologa. Jestem przeszczęśliwa bo maleństwo zdrowo rośnie, widziałam śliczne rączki i nóżki, a jego ciałko ma 3,5 cm długości (ma kilka dni więcej niż wskazuje wiek ciążowy, więc rośnie jak na drożdżach - USG ustaliło termin porodu na 5.09, ale 11.09 jest bardziej wiarygodne). Zważono mnie i mam jak na razie +1 kg :) Moja torbiel też rośnie. Przybyło jej pół centymetra. Dostałam skierowanie na badanie krwi na marker nowotworowy, tak na wszelki wypadek, żeby wykluczyć taki charakter zmiany. Gdy w 13 tygodniu lekarz zmierzy tę torbiel i sprawdzi wynik, będzie mógł zdecydować, czy usunąć tę torbiel. Mówi, że albo zacznie się wchłaniać, albo trzeba będzie zrobić mi operację usunięcia torbieli. Takie coś ma nie zaszkodzić ciąży. Trochę się boję, ale naprawdę jestem dobrej myśli. Widziałam dziś, że maluch ślicznie rośnie i nic nie jest w stanie zepsuć mi tej radości :) Ja nie mam najmniejszych problemów jelitowych, codziennie robię co trzeba ;) Staram się jeść jak najwięcej warzyw i produktów z błonnikiem i dużo pić. Poza tym codziennie rano działa na mnie ciepła herbata do śniadania - efekt rewelacyjny ;) Warto uzupełnić dietę w pełnoziarniste pieczywo, kasze, suszone owoce i bakalie. Codziennie warto się trochę poruszać - im więcej ruchu tym mniej zastojów w jelitach. NICK............WIEK......OST@.......TERMIN.....SKĄ D. ..KG NABYTE 1.Figlarna.........25........10.11......17.08......Gdańs k. ......... 2.Oles..............29........24.11......1.09.......Chor zó w........ 3.aguchaaa.......34........25.11......1.09.......Lublin. .. ......... 4.mamamadrid....34........26.11......3.09.......Madrid.. ..........2 kg 5.Koliban...........28........28.11......05.09.....Warsz aw a...... 6.evka81...........27........30.11......06.09.....Cambri d ge......0kg 7.MamaIzia........22..........?.........6-8.09......Libi ąż ........... 8.cleo123..........27........03.12......08.09......Warsz aw a...... 9.small size........23........03.12......10.09......Sztum........... . 10.ruthles..........23........28.11......10.09......Żory.... ....... 11.zyrafa-dluga...24........28.11......11.09......Białys t ok.......1 kg 12.ewelkajaw......25........04.12......11.09......Jaworz n o.......-2kg 13.dora83..........26.........?...........15.09......Szc z ecin........ 14.Sytofala.........22........09.12......16.09......D-ka Wisłocka... 15.emce............29.........06.12.....16.09......Świno u jście.... 16.misha85 .......24.........09.12......16.09......Warszawa....... 17.dalena..........35........12.12.......19.09......Pozn a ń...........3 kg 18.nerwi...........26.........15.12......22.09......Wroc ł a w.........0kg 19.Karila...........27.........15.12......24.09......Wro c ł aw........ 20.szkrabek9.....26.........19.12......25.09.......Śląsk . . .......... 21.Mal_g...........34.........17.12.......28.09......Bri s b ane........0kg 22.figa84..........25..........22.12......29.09........B -B . ............. 23.Stelka..........28..........26.12......30.09........Brzeg .. . .......0 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zyrafa...piekne..az łezka mi sie kręci..:) ja biore duphaston...ale podobno luteina jest tansza i mam zamiar to zamienic bo kosztuje 15 zł a nei 50 za 20 szt tabletek. u mnie narazie spokojnie..spodnie sienei dopinaja:D wkolko jem i do tego waze juz chyba 10 kg wiecej tak mi sie wydaje:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka:) mi też lekarz przepisal duphaston gdy zaczęlam plamić na początku 5tyg,teraz jest ok żadnych dolegliwości ciązowych w pt 13 mam wizyte na ktorej mam nadzieje okaze sie ze wszystko w porządku i nie bedzie potrzeby brać dalej duphastonu... dziewczyny tak obliczylam ze w piątek bedzie juz 7 tydz,czy w tym czasie można już uslyszec na usg bicie serca? Bardzo bym chcial zeby wszystko bylo ok-wkońcu na dzidzie czekamy z mężem przeszlo 2 lata:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytam tak sobie wasze terminy i rozmiary dzidziusiow, no moje ma 3, 5 cm z 5 lutego a termin mam na 4 wrzesna? ale ide no gina w piatek i chyba sie upewnie jeszcze raz bo zyrawa-dluga ma takie same maleñstwo a dali jej termin na 5, to po prostu jest piekne, moj dzisius machal sobie raczkami i nozkami na usg hihi, az mi sie plakac chcialo pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Góraleczka nie wiem czy usłyszysz bicie serduszka ale napewno zobaczysz bicie (pulsowanie) na usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuśkaaa3
NICK............WIEK......OST@.......TERMIN.....SKĄ D. ..KG NABYTE 1.Figlarna.........25........10.11......17.08......Gdańs k. ......... 2.Oles..............29........24.11......1.09.......Chor zó w........ 3.aguchaaa.......34........25.11......1.09.......Lublin. .. ......... 4.mamamadrid....34........26.11......3.09.......Madrid.. ..........2 kg 5.Koliban...........28........28.11......05.09.....Warsz aw a...... 6.evka81...........27........30.11......06.09.....Cambri d ge......0kg 7.MamaIzia........22..........?.........6-8.09......Libi ąż ........... 8.cleo123..........27........03.12......08.09......Warsz aw a...... 9.small size........23........03.12......10.09......Sztum........... . 10.ruthles..........23........28.11......10.09......Żory.... ....... 11.zyrafa-dluga...24........28.11......11.09......Białys t ok.......1 kg 12.ewelkajaw......25........04.12......11.09......Jaworz n o.......-2kg 13.dora83..........26.........?...........15.09......Szc z ecin........ 14.Sytofala.........22........09.12......16.09......D-ka Wisłocka... 15.emce............29.........06.12.....16.09......Świno u jście.... 16.misha85 .......24.........09.12......16.09......Warszawa....... 17.dalena..........35........12.12.......19.09......Pozn a ń...........3 kg 18.nerwi...........26.........15.12......22.09......Wroc ł a w.........0kg 19.Karila...........27.........15.12......24.09......Wro c ł aw........ 20.szkrabek9.....26.........19.12......25.09.......Śląsk . . .......... 21.Mal_g...........34.........17.12.......28.09......Bri s b ane........0kg 22.figa84..........25..........22.12......29.09........B -B . ............. 23.mamuśkaaa3 33..........22.12......29.09........Wodzisław......2kg 24.Stelka..........28..........26.12......30.09........Brzeg .. . ......0 kg już się nie mogę doczekać większego brzuszka i ruchów maleństwa, to takie ekstra jak wyciska nóżki i rączki... Niech ktoś sprawdzi czy dobrze przekopiowałam tabelkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamamadrid ja miałam wyznaczony termin z USG w 7 tygodniu ciąży - stąd mam termin na 11 września. termin wyznaczony w tym czasie jest najbardziej wiarygodny. każde kolejne USG będzie pokazywało już inny termin, bo wylicza ono termin na podstawie rozmiarów dziecka, a dzieci rozwijają się każde w swoim tempie. między naszymi maleństwami jest 0,1 cm różnicy, co daje różnicę 1 dnia w terminie porodu USG. mnie jednak obowiązuje termin porodu z pierwszego USG, czyli 11 września, chociaż wolałabym, żeby to było jak najszybciej ;) im bliżej początku września, tym więcej czasu będę miała dla maleństwa gdy się urodzi :) w październiku ruszam na zajęcia, nie mam czasu na dziekankę, tym bardziej że to będzie ostatni, najlżejszy rok studiów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuśkaaa3, pewnie dobrze wpisałaś, bo ja ostatnia dodawałam dane, i są :) góraleczka, nie wiem czy zobaczysz, ja na pierwszym USG myślałam, że jestem na początku 8 tygodnia, a serduszka jeszcze nie było. wymiary pęcherzyka ciążowego wskazywały, że byłam wtedy na początku 7 tygodnia. zależy od lekarza, jego aparatu USG i od rzeczywistego wieku ciążowego. teoretycznie powinno być ale jeszcze nie musi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuśkaaa3
byłam na USG jak zaczęłam plamić to było w 5 tyg. i było widać już pulsujące serduszko to było niesamowite takie małe ziarenko i na jego tle serduszko.Dziś jeszcze nie było plamienia mam nadzieję że już się nie powtórzy. Oby tak do porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×