Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Basiu mi na zajeciach w szkole rodzenia tez mówili ze istnieje zależnośc miedzy karmieniem, obkurczaniem sie macicy i iloscią wydalanych odchodów połogowych. Znalazłam jeszcze cos takiego: Proces obkurczania jest bardzo szybki, bo gdy kobieta karmi piersią wytwarza się hormon oxytocyny odpowiedzialny za prawidłowe obkurczanie macicy. • w 5 dniu dno macicy sięga połowy odległości od spojenia do pępka; • ok. 8 dnia dno macicy jest na 2 palce pod spojeniem łonowym; • ok. 10 dnia nie wyczuwa się jej nad spojeniem. Inwolucja kończy się ok. 6-8 tygodnia. Wydalanie resztek zmienionego endometrium odbywa się w pierwszych dniach połogu wraz ze zmieniającymi się odchodami z jamy macicy. Składają się one z elementów krwi, skrzepów nabłonka i śluzu. • w pierwszych 3 dniach są nie krwiste; • w 5 dniu różowe, przechodzące w brunatno - czerwone i brunatne; • po 10 dniach resztki śluzowe zanikają, a ostatecznie w 3-4 tygodniu połogu. Jama macicy po porodzie jest nierówna, szczególnie zaznacza się miejsce po łożysku. Całkowite wygojenie tego miejsca trwa 6 tygodni poprzez pokrycie miejsca nabłonkiem. Jeśli chodzi o pieczenie to dbaj o krocze. Jeżeli było nacięte to pamiętaj, że do właściwego gojenia się krocza, niezbędne są trzy warunki - powinno ono być: czyste, suche i wietrzone - podmywaj je bieżącą wodą z mydłem, dokładnie osuszaj (dotykając delikatnie), oraz umożliwiaj mu kontakt z powietrzem. Wiem że polecane jest podmywanie szarym mydłem. Slyszałam też, że rany bardzo dobrze goją się po tantum rosa. Kupuje sie w aptece (jedna saszetka ok 3 zł na ok 0,5l wody) i tym najlepiej po każdym podmyciu spryskiwać krocze. Tylko ja nie mam koncepcji w czym by to rozrobic zeby spryskiwać. Bo nie udało mi sie nigdzie dostac takiego atomizera/spryskiwacza...Mysle ze można by tez tą saszetkę rozrobić w 0,5l butelce wody mineralnej takiej z tzw "dziubkiem" i delikatnie polewać. To są rady o których slyszalam - bo jak wiesz jeszcze ich nie wypróbowywałam. Mam nadzieje ze chociaż cos pomogłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akna mi mówili, żeby te saszetki tamtum rosa to wziąść już do szpitala i normalnie tym podmywać. One chyba mają działanie odkarzające i lekko przeciwbólowo. Na stronie też tak się reklamują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
figa84 ja juz sobie nawet kupiłam takie saszetki. Tylko ze to jest proszek do spoządzania roztworu. Nie bardzo wiem w czym to sobie rozrobic. Pytałam w aptekach o taki spryskiwacz/atomizer i nigdzie nie udalo mi sie czegos takiego dostać. Bo wydaje mi sie ze najlepiej byłoby sobie spryskiwać rane - tak myslę. Pewnie juz nie uda mi się nic lepszego wymyslić, wiec pewnie rozrobie w butelce z tzw dziubkiem... Chyba że moze ma ktos lepszy pomysł.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniletto nie przejmuj się to minie ja w srode zostałam sama z małym na cały dzień też bylo i jest ciężko zaczełam dzwonic do męża ze nie daje rady itp siedziałam i płakałam eh a mały zaczna wymiotować po mleku z butli a moje je tylko 5-10 min zasypia i po 40 min się budzi masakra i tyle ale dzis jest lepiej już nie płacze i nawet obiad zrobiłam hihi Basiu ze mnie tez więcej leciało przy karmieniu Jesli któraś z was zna sposób na wymiot u malucha po mleku to prosze napiszcie m już 2 mleko testujemy (bebilon ) a mały je super a poźniej...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KObietki ja używałam tamtum rose odrazu po porodzie. Rozrabiałam w takich butelkach z dziubkiem i polewałam krocze po każdej wizycie w toalecie.. Rana bardzo szybko się zagoiła i faktycznie ma działanie lekko znieczulające. Z małą siedzę całe dnie sama bo mąż ciągle w pracy i tak już 4 tygodnie… też mam czasem doła… zwłaszcza jak mała ciągle chce jeść a ja nie mam na nic czasu. W nocy budzi się na jedzenie równo co 3 godziny. Zgryzła mi brodawki bo dawałam jej smoczka (porada położnej) ale zamiast pomóc mała ma problem z ssaniem… i tak w ciągu dnia „wisi” przy piersi cały dzień – mały żarłoczek ;) z dnia na dzień jestem coraz bardziej padnięta… i nawet nie mam siły pisać, ale staram się „zaglądać” do Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziula87 witaj ;-) aga86 termin jest wazny ten z OM ewentualnie z pierwszego USG, takiego na samym poczatku ciazy basia sprobuj karmic z tej piersi z ktorej ci tak mocno leci na lezaca, tzn ty lezysz na plecach a maly na tobie, co do gojenia krocza to mozna przemywac tantum rosa...nie wiem czy przyspiesza gojenie ale napewno lagodzi i tak to normalne ze w czasie karmienia masz mocniejsze krwawienie (tak jak pisala figa). U mnie dzisiaj pracowity dzien, jakos ostatnio mam wiecej checi i energii zeby cos zrobic wiec w sumie dobrze bo jak sie zmecze to w nocy lepiej spie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. nie mogę teraz Was nadrobić, tylko statnią strronę czytałam. Co do tantum rosa, to ja mam zwykły spryskiwacz mały kupiony w najzwyklejszym sklepie i wyparzyłam go. W nim będę tantum rosa rozrabiała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Anka- no takiego ładnego i fachowego posta wysmarowałaś że szok ) nawet ja z chęcią poczytałam mimo że wiele rzeczy znam już z autopsji :) Basia- karmienie powoduje wydzielanie się oksytocyny- która powoduje obkurczanie się macicy, wtedy może boleć no i bardziej krwawić.. ale z tego co pamiętam z pierwszego porodu i teraz to w kolejnej ciąży boli zdecydowanie bardziej..... Tantum rosa jest ok, tylko ja używałam dopiero w domku, na zasadzie że rozcieńczałam to w wodzie i się w tym normalnie podmywałam jakoś nie widziałam możliwości używania tego w szpitalu, tym bardziej że ja tam byłam tylko 2 doby. Ja sobie dodatkowo kupiłam coś takiego.. http://www.doz.pl/apteka/p6154-Octenisept_dezynfekcja_ran_blon_sluzowych_i_skory_250_ml i też używam w domku. Ania mała- a odbija mu się po po jedzeniu? bo jak łyka z powietrzem to potem automatycznie jak go kładziesz to mu się odbija razem z mleczkiem.. albo zmień mleko na takie dla dzieci z problemem ulewania.. na pewno takie są tylko symbolu nie pamiętam.. aga86- Aga upławów im bliżej tym powinno być więcej... a termin porodu jest najbardziej adekwatny z USG do 12 tygodnia lub z OM.. te kolejne nie są już miarodajne, bo dzieci po prostu mogą być większe lub mniejsze..a jeszcze z tydzień Ci mogą tak kazać chodzić na KTG kontrolne. A u nas pięknie, a ja szczęśliwa i zadowolona bo wszystko się jakoś kręci :D:D:D Alanek jest kochany, na początku jadł co 40 minut średnio na okrągło teraz już co 2 godzinki więc jest spoko, poza tym jest grzeczny córcia nie jest zazdrosna więc sielanka.. Teraz mąż ma jeszcze urlop ale od przyszłego tygodnia zostaje z dzieciakami sama ale myślę że sobie będziemy radzić, musi być dobrze...w końcu te moje Szkraby są cudowne i wyczekane :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze na szkole rodzenia mowili ze jak dzidzia usypia przy cycku to zeby ja budzic, np drapac w stopke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ dziewczyny tyle sie napisałam i wszystko diabli wzieli bo niewpisałam hasła :( :( :( Magdakate mojemu Dawidkowi tez nie sporadycznie odbija sie po jedzeniu podobnierz że jak dziecko podczas karmienia nie nałyka sie powietrza to mu sie nie odbije Basia kup sobie tamtum rose jest super podmywaj sie 2 razy dzienie i zobaczysz jaką przyniesie ci ulge . AGGIE .SEPT I ANGIOETTO WSPÓŁCZUJE WAM TAKICH PORODÓW NIC DZIWNEGO ZE MACIE TRAUMATYCZNE WSPOMNIENIA Czy wasze dzieciaczki karmione piersia tez mają białe jezyczki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam sobotnio! Ja oczywiscie dospać nie mogę..... Jestem już tak zniecierpliwiona tym oczekiwaniem a tu ciągle nic sie nie dzieje..... szkrabek9 jak to przeczytasz to napisz proszę w jakiego typu sklepie kupiłaś ten spryskiwacz, bo ja w aptece pytałam, w zwykłej drogerii tez i wszędzie kręcili głowami ze niczego takiego nie mają i nie mieli :( Poza tym, to wyszło mi cos na uchu. Nie wiem czy to jest jakies uczulenie czy cosik innego. Wygląda trochę jak opryszczka ale jest na uchu......Nie wiem czym mogę to posmarować i pzemyłam zwykłym spirytusem. jakos nie chce mi sie juz po dermatologach latać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniu mała z mlekiem miałam taki sam problem majka juz jest na 5 mleku...musisz zmienic przy wymiotach na mleczko anty refluksowe z oznaczeniem ar ... enfamil ar, nan ar niestety kosztuja ponad 30zł za puszke 400g ale co sie nie robi dla dziecka... majka słuzy nan... learz był zdziwiony ze majce enfamil nie słuzy bo to ponoc jedno z najlepszych mlek ale ona nie mogła sie załatwic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żyrafa mam do ciebie pytanko:wczoraj zauważyłam ze majka w miejscu po szczepionce na raczce to chyba na gruzlice ta co w szpitalu dostawała ma to takie czerwone i w tym czerwonym zrobilo sie tak jakby pryszczyk i tam rpe widac... robi sie cos z tym? bo teraz w srode dopiero ide do lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) U mnie noc minela super, co prawda polozylam sie spac okolo 3 bo moje Kochanie wrocilo z imprezy meskiej. Ogolnie czuje sie wspaniale tylko denerwuja mnie te czeste wizyty w WC:( Moj Maly zrobil sie mniej ruchliwy. Chyba ma juz malo miejsca w brzuszku. Dzisiaj mam dzien sprzatania mieszkanka. Czeka mnie jeszcze full prasowania. Takze bede do Was zaglądala:) **Akna- mamy ten sam termin, ciekawa jestem u ktorej pierwszej sie ruszy. Milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki! Ja juz drugi dzien w domku. Adas to straszny glodomor, nie wiedzialam ze dziecko tyle moze zjesc, cale brodawki mam popekane choc caly czas smaruje benaptenem. Chyba lepiej dziala jak rozsmaruje troszke pokarmu. I maly myli niestety dzien z nocka wiec jest troche ciezko ale licze ze sie jednak przestawi:) Pomimo wszystko jestem najszczesliwsza na swiecie! Jak bede miec wiecej czasu to napisze jak bylo w szpitalu. Pozdrawiam was wszystkie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) dziekuje za wszystkie odpowiedzi:) Koteczku to normalne mi polozna mowila zebym sie nie przestraszyla ze kilka tyg po porodzie malemu wyskoczy gulka z ropa na reku bo to po szczepionce. Justa moj maluszek tez ma bialy jezyk, trzeba zwracac uwage na podniebienie czy nie ma bialych nalotow bo to moga byc plesniawki. mnie dzis czeka wizyta kilku osob, troche sie boje czy nie bede tym zmeczona... mam pytanie a jaki czas po porodzie ustaje krwawienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Mam super wiadomość Aga urodziłą swoje Maleństwo. miałą cesarkę, bo nie miała wskazań do naturalnego, bo ma za wąską miednicę. Blanka waży 3300 i mierzy 53cm. a u mnie nie za wesoło dlatego nie piszę, z moim wujkiem b źle, dali mu kilka dni, bo serce jeszcze pracuje ale mózg obubiera,za długo był niedotleniony.. powiedzcie czy zabieracie Dziecko juz do auta, mamy trasę ok godzinną i boje się czy Majeczka da radę wysiedziec w foteliku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja majeczka miała 5 dni jak musiała pokonac 80 km do domciu... z reszta ta trase z 10 razy juz pokonywalismy... ona jezdzi od małego basia dzieki bo juz sie martwiłam , z reszta u majki polozna byla raz i raz spytac sie czy sie oczysciłam... aga gratulacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulujemy nowej mamusi i maleństwu!!!!!!!! akna - spryskiwacz kupiłam chyba w Carrefour, zwyklak taki jak do kwiatków 2,50zł. Jest fajny bo malutki nie jakiś wielki. Napewno mają w jakiś marketach na działąch z kwiatami - leroy merlin, castorama, kaufland. Ja ciągle nie mam jak Was nadrobić - sorry :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu pytałaś jak przyspieszyć gojenie rany poporodowej.. ze mną na sali leżała dziewczyna po naturalnym, zaraz była łyżeczkowana i położna jej rozrobiła w butelce ze spryskiwaczem tantum rosa. mówiła jej żeby kilka razy dziennie prysła sobie delikatnie na ranę lub podkład ale nie za mocno bo jak jest mokro to rana się źle goi.. a po cesarce rane kazali przemywac zwykłym szarym mydłem i ja tak robię i mam osobny mały ręcznik do wycierania blizny i powiem Wam,że super sie goi. a i jeszcze jedno nie wiem czy używacie laktacyd.. ja przestałam. u nas w szpitalu było o tym b głośno, bo to jest specyfik nie przetestowany dermatologicznie i położne wręcz zakazały tego używać.polecały właśnie tantum rosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkrabek9 dzieki serdeczne :) Nie pomyslałam żeby szukać tego na dziale z kwiatami...... Dzis idę po zakupu do kauflanda to sie od razu rozejrze za czyms takim...... Anulka ja myslę ze Ty mnie wyprzedzisz.... U mnie totalnie nic się nie dzieje. Zero objawów zblizającego sie porodu... Mała to chyba w brzuszku do świąt posiedzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie. Bo ja ma problem i nie ma sie kogo poradzic moja mala ciagle siedzi przy cycu i sie nie najada moim pokarmem i chcialam przejsc na butle tylko niewiem jak zahamowac laktacje a nie chce brac tabletek mascie jakies sposoby??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga..Gratulacje... Aska...Lenka jezdzi w foteliku bez zadnych problemow-poprostu spi.. ;) Wspolczuje sytuacj z Wujkiem....Trzymaj sie dzielnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie odciagam jak nie czuje nabrzmienia piersi i samo zanika...ostatnio odciagłam az 10 ml... na na rane po cc nie uzywam nic, po pierwszej cc kazali szarym mydłem i myjka frotowa delikatnie... i ja teraz idac do domu pytałam sie , a do mnie ze jak sie myje pod prysznicem i daje zel pod prysznic to tym zelem myc tez rane i tak robie i juz dawno zagojone... a do higieny uzywam najzwyklejszej z bielendy kory debu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam i ja:) gratuluję nowej mamusi:):) mam pytanie ile czasu można trzymać mleko z piesi w lodówce i ile razy można je podgrzewać żeby nie zaszkodziło dziecku??? mi ranę po cc zabronili czymkolwiek przemywać tylko zwykłą wodą i dobrze osuszać. ale co kraj to obyczaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. Nie odzywałam się ale was czytałam po prostu korzystam jak Wiki śpi w dzień to ja też :) jeszcze jest M w domu i jest ok ale w piątek zostaniemy już same i troszkę jestem tym przerażona. ogulnie jest ok tylko Wiki ma od czwartku katar i boje się żeby nie przemieniło się w coś innego płukamy jej nosek solą morską i odciągamy glutki mam nadzieje że jej szybko przejdzie. Mi rane po cesarce kazali myć odrazu po ściągnięciu opatrunku i jest ok. już jest zagojona i nawet jej nie widać :) ewelka, a sprubój odciągnąc pokar do butelki i tak jej dać ja tak zrobiłam bo Wiki się z cycka nie najadała i jak wkońcu byłam załamana i odciągłam 80 ml to zjadła wszystko i dziecka przez 3 h nie było bo smacznie spała więc zamiast odrazu przechodzić na modyfikowane zrób tak. polecam Gratulacje dla nowych mama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pytanie odnosnie ilosci kupek, moj maluszek robil po kazdym karmieniu i polozna mowila ze to dobrze, ale dzis juz trzeci raz go karmilam i kupki jeszcze nie zrobil...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Gratulacje dla nowych mamus:) a u mnie jak tak dlaej nie będzie się nic działo to w przyszłym tygodniu szpital i cc:P dziewczyny szkoda że tak szybko sie poddajecie z cycowaniem, wiem co mówię bo sama to przeszłam z karolą, miałam problemy z karmieniem i w koncu przeszłam na butelkę podświadomie dla swojej wygody, bo dla dziecka na pewno nie, i od tamtej pory zaczeły sie problemy z brzuszkiem, trudno było dopsowac mleko itp teraz żałuje jak nie wiem co, bo pewnie ustrzegllibysmy się alergi, jak dziecko wisi na cycu to można np albo odciągnąć mleczko i na końcu podać z butli ewentulanie podać z 30-40 ml mleka modyfikowanego. mleko może stać 24h w lodóce i podgrzewamy w podgrzewaczu, a w zamrażarce można do 6 miesięcy przechowywać! teraz wiem jak ważne jest karmienie piersią, bo to moje drugie dziecko i człowiek mądrzejszy, ale jak możecie to się nie poddawajcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basia mój mały nie robbi kupek po każdym karmieniu tylko jedna dziennie. za to po kazdym jedzeniu puszcza bąki i wtedy troszkę popuszcza. ale to nie jest normalna kupka. nie wiem czy to normalne bo dopiero jutro przyjdzie położna i się jej zapytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×