Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Gość ANITKA300
myslisz ze jest bardziej wiarygodny niz inne?ja jestem dopiero 3,5mc-a po porodzie 2 razy cc w dodatku mam juz 2 dzieci wiec nie bylo by to ani bezpieczne ani madre.nie wyobrazam sobie zeby urodzic jak drugi syn ukonczy dopiero rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANITKO - rozumiem sytuacje .... ale zgodzisz się ze mną,że takie sytuacje się zdarzają ... jeśli chodzi o test, który poleciłam ja od zawsze go stosuje i nigdy mnie nie zawiódł ... możesz iść jeszcze do innego lekarza a jak od ostatniego stosunku minęło 7 dni to ten test da wiarygodną odp. Nie zamartwiaj się tylko działaj aby mieć pewność .... do pozostałych - czy stosujecie już tabletki ja jestem przy 2 opakowaniu CERAZETTE - mam częste bóle w klatce piersiowej (w ulotce pisze,że może być to skutek uboczny) i około 2 tygodni temu pojawiło się krwawienie ale nie wiem czy to miesiączka :( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) Anitko mam nadzieje ze bedzie tak jak chcesz i lekarz sie pomylil, no a jest mozliwosc zebys zaszla w ta ciaze? Justa Twoje malenstwo ladnie wazy i mierzy:) witaj Zyrafko, jesli Basia ma atopowe zapalenie skory to niestety to jest takie paskudztwo... Akno wit D podaje sie dotad dopoki karmisz piersia... ja wit K juz nie podaje, podawalam do konca 3 mies moj synus spal dzis ze mna do 10.30... SZOK ja go biore rano ok 6 do lozka i tak przy mnie spi, mam nadzieje ze sie dzis nie przestawi bo o 11 codziennie idzie juz spac a dzis dopiero wstal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANITKA300
od poprzedniego stosunku minelo juz 10 dni ok zrobie ten test mam nadzieje ze i tym razem okres sie pojawi lada dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANITKA300
oki odezwe sie wieczorkiem jak maz wroci z pracy bo dopiero bede miala test.zreszta maly cos marudzi nie wiem czy bbrzuszek go nie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie... justa to duzy twoj bombel waga przebił majke:) mdream jezeli chodzi o ta parasolke co pokazałas to ja mam taka po michale i szczerze ona sie nie nadaje dla takich maluchów a po 2 wozek na zime , czy dłuzsze dystanse to on sie wogole nie nadaje... my kupilismy spacerówke ale jeszcze w niej nie wozimy... majke upycham w gondole bo zawsze to cieplej. pomimo tego ze jest długa majka bo ma 73 cm i nosi ciuszki na 80 na styk lezy w gondolce... ale na zime uwazam ze gondola i jeszcze raz gondola... chocby miała w niej siedziec to do wiosny ja upcham:))) ja juz pracuje jest oki... ale niedługo juz bede musiała wzisc wolne bo michałowi beda usuwac migdały w poznaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koteczek rosnie ci pannica niesamowicie :) dziewczyny ja tez troche pekam bo ja biore azalie ale dwa razy zdarzylo mi sie zapomniec i dopiero na drugi dzien wzielam i mam tylko nadzieje ze mnie karmienie jeszcze chroni bo jak nie to ryzyko tez jest ze znow we wrzesniu bedzie dzidzia :) ja sie staram o tym nie myslec na zasadzie wyparcia ale jest taka mozliwosc. ja biore azalie juz 2 opakowanie koncze i zadnych skutkow ubocznych nie czuje ani nie widze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Czołem:) My już po wizycie u kardiologa, było bardzo fajnie, i szmery są coraz cichsze więc kolejny krok do przodu. Ulżyło mi. Ale za to jutro będzie się działo-kolejna wizyta u okulisty, już się boję jak Bartuś to zniesie, będę beczeć razem z nim. Jak szłam w ciemno i nie wiedziałam co go czeka to było mi dużo lepiej. Trzymajcie kciuki za mojego synusia żeby trzymał się dzielnie a jeszcze bardziej za mnie żebym tam nie padła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
A tak wogóle to strasznie duże te wasze dzieciaczki, super, oby tak dalej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do testów ja juz testowałam w listopadzie... ja biore mercilon i jak majka chorowała nabrałam tak te tabletki ze brakowało mi jednej na ostatni dzien w ktorys musiałam brac dwie... i zamiast w przerwie tej 7 dni dostac okres nie dostała to juz totalnie wsciekła bo ja tez po dwoch cc i jeszcze taki mały odstęp...juz nawet zła do meza mowie ze jaja mu chyba obetne :))) jak by nie daj bog cos ale zrobiłam dwa testy negatywne były na szczescie i okres dostałam po 14 dniach... wydaje mi sie ze to stres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANITKA300
ja wlasnie zrobilam drugi test i wyszedl negatywnie wiec to raczej nie mozliwe zeby to byla ciaza teraz tylko czekac na okres.ale serce mialam pod gardlem jak czekalam na wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie dziwie sie wiem co ja wtedy czułam... wogole nie potrafiłam sie cieszyc gdyby cos byłam wsciekła sama na siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANITKA300
widzialas ten topik o dziewczynie ktora 2mce temu urodzila syna i znow jest w ciazy?ciekawe czy to prowokacja czy serio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koteczku jak sobie radzisz z pracą? Ja już popłakuje (raczej wyje), że od marca do pracy:-( W dodatku nie mam jeszcze opiekunki, bo się ich boję.... Kurcze nie zazdroszczę testowania:-/ Szczególnie jak się nie chce. Jak by mi się zdarzyło teraz to bym była w 7 niebie, bo bym do pracy nie poszła:-) Któraś pytała o wkładkę dla noworodka w foteliku. Ja nadaka jeżdżę z wkładką, ale będę już niedługo małą usadawiać bez, bo zaczyna się nie mieścić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :* My dzis bylismy na szczepieniu.Mały ma 63 cm i 6,100 Jakies tydzien temu kupowałam mu spioszki na 62,a wczoraj po kąpieli chciałam je na niego wciasnac i sie nie udało,wiec dzis musiałam zakupic nowe.Niewiem czy tak szybko z nich wyrósł czy co,mam wrazenie ze rosna mu tylko mogi,bo ma bardzo długie :) No,a moze to przez pranie sie skurczyły? w jakiej temp pierzecie ubranka? Co do anty-ja tez biore azalie-2 gie opakowanie,przy pierwszym nie mogłam wpasc w rytm,wiec brałam raz 2 h pozniej raz wogole zapomniałam,ale teraz juz jest okej i staram sie byc systematyczna. No,ale karmie piersia i jeszcze od porodu okresu nie miałam,a tak naprawde wolałabym zeby juz był bo sie stresuje,ze mimo to mogłabym zajsc w ciaze-a wtedy amen! Chyba bym ducha wyzioneła :P Andzia,a czemu Ty napisałas,ze karmienie Cie chroni przed kolejną ciąza?Jesli dobrze to zrozumiałam oczywiscie to przeciez wcale tak nie jest-to,ze sie karmi nie oznacza ze nie mozna zajsc,jest chyba nawet wieksze prawdopodobienstwo,z tego co czytałam,kiedys tez tak myslałam,mowiłam sobie po porodzie,ze teraz jak karmie to spoooko,a jednak sie pomyliłam jak poczytałam co nieco na ten temat. NikaP dobrze,ze z maluszkiem lepiej,musisz byc jutro dzielna a my bedziemy trzymac kciuki oczywiscie ;-) Ja ostatnio chodzilam zmartwiona bo strasznie schudłam,juz sie nawet przeraziłam ze jakies choróbsko sie do mnie przyplatało,ale dzis jak byłam z małym na szczepieniu to zapytałam tego pediatre i w sumie rozwiał moje watpliwosci,powiedział ze to przez karmienie.Wiec jestem spokojniejsza,ale i tak pojde w ktorys dzien zrobic morfologie. Sie napisałam-heh zycze przyjemnego wieczorku :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
figa w pracy luzzz tylko nie pamietam co gdzie na półkach, szefa nie mam bo ja jestem szefem to wiesz jak to jest:))) ale pracowac trzeba bo moja siostra sama wiecznie nie moze pracowac...ja do pracy mam 70 km ale u babci 2 dni teraz byłam ... wiec nie zawsze jezdze... majke mi pilnuje babcia daje sobie doskonale rade, z reszta michasia tez mi pilnowała jak pracowałam gdzie indziej i tak z majka 5 tygodni dłuzej byłam... dzisiaj np. mam luz w domu ale wiadomo jak wracam z pracy ja niewiem w co rece włozyc:))) bo to biad , posprzatac , dzieciaki a o 6 rano wyjezdzam, ale jest oki... wkładke dla noworodka w foteliku to ja juz od ponad 2 miesiecy nie mam, mojej majce idzie 6 miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Nika ciesze sie ze u kardiologa OK. Czy macie jakiś problem z oczkami czy tylko wizyta kontrolna? Magdusi cały czas łzawia oczka i ropka sie zbiera juz miała 2 antybiotyki w kropelkach, boje sie ze z kanalikiem bedzie problem, a tak sie już cieszyłam że ze względu na wcześniactwo jest OK. Anitka ja po 1 ciąży też myślałam że jestem w ciąży bo spóżnił mi się okres 20 dni i choć wiedziałam że w dni płodne nie współżyliśmy a 2 testy wyszły neg.lekarka na USG stwierdziła ciążę nie zagnieżdżoną jeszcze. Nie wierzyłam więc zrobiła mi badania hormonów które też nie potwierdziły ciąży, potem okazało się że byla to torbiel. przepisała leki i wszystko wróciło do normy. Z mężem stosujemy metody naturalne i od 6 lat jeszcze mnie nie zawiodły. A podobno tabletki antykoncepcyjne tak naprawde to tabletki wczesnoporonne bo dopuszczają do zapłodnienia a powoduja że komórka zapłodniona nie może się zagnieździć. Jak to przeczytałam to włosy stanęły dęba bo skoro komórka jest zapłodniona to jest przecież pocz.maleńkiego człowieczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nio właśnie z tym powrotem do pracy to mi też sie nie uśmiecha :/ Wczoraj zapisałam Majke do żłobka (od września) i prawie sie popłakałam. Siostrzeniec jak zaczynał chodzić w Warszawie to tam jest okres aklimatyzacji i na poczatku można z dzieckiem być przez chwile a tutaj mi pani powiedziała że na początku moge np zabrać dziecko po obiedzie. Ja sobie nie wyobrażam jak ja bym miała moją Majeczkę zostawić tak nagle w obcym miejscu z obcymi ludzmi na pół dnia :/ A opiekunek też sie właśnie boję :/ Brrr nie wiem jak to sie skonczy, kolejna ciąża....hihi było by śmiesznie, ale wolałabym jeszcze troszkę poczekać żebym się mogła Majeczką nacieszyć i żeby organizm wrócił do formy. NikaP trzymam kciuki za was oboje, bądźcie dzielni ;-) mamuśkaa3 a jak to jest z tym NPR zanim się dostanie pierwszy okres po porodzie....można określić dni płodne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"A podobno tabletki antykoncepcyjne tak naprawde to tabletki wczesnoporonne bo dopuszczają do zapłodnienia a powoduja że komórka zapłodniona nie może się zagnieździć. Jak to przeczytałam to włosy stanęły dęba bo skoro komórka jest zapłodniona to jest przecież pocz.maleńkiego człowieczka. " Błagam Was, nie wierzcie w takie bzdury!!!!! Tabletki antykoncepcyjne to nie są tabletki wczesnoporonne bo nie dopuszczają do zapłodnienia w ogóle - zmieniają otoczkę przejrzystą wokół komórki jajowej tak aby plemniki nie mogły do niej wniknąć co powoduje że nie powstaje zarodek. Takie informacje jakie przeczytała mamuśka są propagandowe i rozsyłane przez absolutnych przeciwników antykoncepcji (bo ich jedynym argumentem jest "mordowanie nienarodzonych" poprzez stosowanie antykoncepcji). Leki wczesnoporonne to np. Escapelle, która zmienia endometrium tak, aby zapłodniona komórka jajowa nie mogła się wszczepić - to jest tzw. antykoncepcja 72 po stosunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, Niko super ze u kardiologa wporzadku:), mam nadzieje i trzymam kciuki zeby u okulisty tez bylo wporzadku:) Koteczku za Michasia tez trzymam kciuki zeby bylo ok:) Ewelinkaa ja tez duzo schudlam i zle sie czulam ale zaczelam brac wit dla kobiet karmiacych i jest juz z samopoczuciem lepiej:) zgadzam sie z Zyrafka co do tabletek antykoncepcyjnych uwazam ze mowienie ze sa to tabletki wczesnoporonne to bzdura one zageszczaja sluz i utrudniaja dotarcie plemnikow do jajeczka.... ja zaczne brac jak skoncze karmic bo mialam niezle przeboje z tabletkami, bardzo zle sie po nich czulam, jedynie Yasminelle mi przypasowaly tzn bralam je tylko 5 mies i bylo ok mam nadzieje ze nadal mi beda pasowaly bo na eksperymenty nie mam juz sily.... moj synus wymaga coraz wiecej uwagi bo jak zostaje sam to zaczyna plakac a mnie ciagle boli gardlo przez to suche powietrze w domu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz - co robią tabletki antykoncepcyjne (bez podziału na ich rodzaje): - uniemożliwiają dojrzewanie pęcherzyków Graffa - hamują owulację - jeżeli komórka jajowa uwolni się z pęcherzyka i dojdzie do owulacji - taka komórka ma nieprzenikliwą osłonkę przejrzystą - zmieniają śluz szyjkowy uniemożliwiając wnikanie plemników do jamy macicy - spowalniają ruchy rzęsek w jajowodach, które transportują komórkę jajową - zmieniają endometrium uniemożliwiając implantację, jeżeli jakimś cudem dojdzie do zapłodnienia Mimo wszystko, kobieta która nie stosuje żadnej antykoncepcji bywa że roni zarodki w terminie miesiączki (jest to fizjologiczna segregacja uszkodzonych zarodków), i dzieje się to znacznie częściej niż u kobiety stosującej antykoncepcję hormonalną (która w pierwszej kolejności nie dopuszcza do zapłodnienia). Kobieta nie stosująca żadnej antykoncepcji może nawet nie wiedzieć że jest w ciąży i roni w trakcie miesiączki. Niewiedza powoduje że ma spokojną głowę? Dlatego myślę że warto się zastanowić wiele razy zanim pochopnie zarzuci się "dzieciobójstwo" osobom stosującym hormony, jak robi wiele osób (nie mówię że na tym forum, ale z wieloma takimi osobami się spotkałam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Zyrafka za skrótowe inf. na temat antykoncepcji, na pewno wiedza się przyda choć tabletek nie stosuje,15 lat temu gin.przepisała mi tab.na unormowanie okresu, poskutkowały ale tak fatalnie sie po nich czułam że wtedy powiedzialam raz a wiecej nie, tym bardziej że na razie naturalne metody mnie nie zawiodły. Gdzieś przeczytałam artykuł i po prostu mnie przeraził nie były tam wymieniane nazwy wszystko wrzucone pod temat tabletki antykoncepcyjne, czyli z tego co napisałaś tylko escapelle i jej podobne byłyby wczesnoporonne? goge 79 z tego co mi wiadomo to nie są skuteczne metody przed wystąpieniem 1 okresu. przy każdej ciąży 2 miesiące po porodzie dostałam okres nawet pomimo pełnego karmienia piersią więc nie miałam tego problemu i mogłam stosowac poza tym parę dni przed owulacja mam straszne bole brzucha takie jak przy okresie przed 1 porodem więc jest to u mnie dodatkowy objaw przed każdą owulacja. kiedys mnie to wkurzało ale teraz ciesze sie bo to dodatek do nat.metod pozwaljacych mi określić dni płodne. Kiedyś nie zwracałam uwagi na śluz a teraz to uważam że warto obserwowac własne ciało bo dużo jest takich objawów które świadczą o owulacji. Na pewno tabletka jest wygodniejsza, ale polecam naturalne metody bo po dojściu do wprawy nie są złe choć nie ukrywam początki są trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelinkaa ja wiem ze na karmienie nie ma co liczyc dlatego wlasnie biore tabletki ale chodzilo mi o to ze jak zapomnialam tych tabletek to moze mi sie jednak upiecze :) jakos sobie nie wyobrazam teraz kolejnej ciazy a z ubrankami tez mialam takie przypadki ze sie skurczyly w praniu pomimo ze piore w 40 i na delikatnym programie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a czy w chuscie da sie dziecko nosic plecami do mnie? bo roza tylko tak chce byc noszona zeby sie rozgladac a mi juz rece opadaja :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×