Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

dziewczyny a jakie gotujecie zupy ktore nie szkodza, bo ja wkolko jem barszcz czerwony a co innego sie boje ze zaszkodze malemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu już po miesiącu można próbować troszkę innych dań : ja proponuje rosołek na piersi, później doprawiam koncentratem i mam pomidorowa, uwielbiam krupnik na schabie, ryżową, wiem,że ogórkowa i żurek zmieniają smak mleczka więc na razie nie polecam :( co do II dania to zaczelam wcinac kasze gryczana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDream a jak robisz ryzowa? bo ja nigdy nie robilam:) kurcze chce mi sie spac a jak sie poloze to nie zasne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mdream - fajna historia :D Moj maly od nocy jest niemozliwy, placze i placze, spac nie chce, sprawdzilam czy nie ma goraczki, bomoj C przyniosl jakis przeziebienie do domu. Na szczescie goraczki nie ma. Zupelnie nie wiem co z nim zrobic, co mu dolega. A co do karmienia piersia i diety mamy to ja juz glupieje. Wiem ze w Polsce sa barszo regorystyczne zasady. Moja mama tez mi tego nakladla do glowy, ale kiedy tu pytam poloznej ona mowi zeby jesc wszystko. Nawet kiedy Nicolasa bolal brzuszek a ja zastanawialam sie czy to od orzechow pistacjowych - polozna sie tylko usmiechnela i powiedziala ze nie. Czytam Wasze posty co wolno a co nie, a ja usuwam wszystko lacznie z kuchnia indyjska. Wiec jak to jest???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aggie.sept U nas jest dokladnie tak samo...zadnej rygorystycznej diety....jesz wszystko i obserwujesz dziecko...wiec ja tez wcinam wsystko..tylko powstrzymuje sxie od cytrusow,ananasow i brzoskwin bo to juz wiem,ze nie jest dobre dla Niuni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu ryżowa to taka zupka : gotujesz rosołek i dodajesz ryż , wyciągasz marchewke i pietruszke seler i inną włoszczyzne kroisz na maleńka kosteczke i wrzucasz ponownie do rosołku z ryżem i gotowe :) a czy pizze można ? bo ja mam straszną ochotę :) no i smazonego nie mozna :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle ze pizze mozna ale bez czosnku... a ja sie wkurzylam bo znow mi wode zabrali i ciekawe jak zrobie obiad...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! Wiadomość od aniabuu: Czesc. Urodziłam ade wczoraj o 16 przez cc. Męczylam sie prawie 2 dni żeby urodzić samej. Wazy 3240 i 54 cm. Jest sliczna. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...............WIEK.. PŁEĆ........TERMIN..MIASTO.......NABYTE KG 1.Majunia79.......29....Lenka.........01.09 ....Małopolska.......10 2.Mamamadrid…..34...Emilia...........02.09....Madr id ............5 3.Evka81.........27....córa............05.09....Huntingd on......13 4.Zawadka-......28....?.................09.09....Oleśnic a...........0 5.Ruth.........23....Lenka..........10.09....Żory ...................15 6.Rudka..........31....?.................10.09....Wa wa .............1 7.Ewelka0612....28...chłopak.........13.09....Wa wa.. ...........3 8.Magdulenka....28....córcia..........15.09....Łódź.... .........11 9.Sylwunia83.....26....?..................16.09....Lidz barkW......0 10.Agraweczka...26....?..................16.09....k/Olsz tyna......1 11.Kasia1182......27....chłopak..........19.09....Ostres zów......1 12.Kajojcia........20....Antosia...........19.09....Kiel ce...........1,5 13.Marusia.........27.......?................20.09....Pi onki...........8 14.Jadzia4.........31....?...................20.09....Al eksandrówŁ..1,5 15.Nerwi............26....Córeczka........22.09....Wrocł aw.........7 16.Karila............27....córka.............24.09....Wr ocław.........5 17.Malinka88888...24….Nikola.............25.09.... Leszno...........15 18.Agamycha.......27....?...................26.09....Szc zecin........0 19.Mal_g............34....aniołek 14.02 ...........Brisbane 20.Made83.........26....?....................27.09.....K aków........2 21.MamaNikolki...22....Nikolka...........28.09......Sied lce........11 22.Kasienka123...29....synek..............29.09. ...Krosno........15 23.Dianka90.......18....SyNeK..............29.09....Lubi n..........9,5 24.Stelka...........28....Tomek.............30.09....Brz eg..........3 26.Goge79.........30.....?...................30.09....Ka towice......12 MAMA............ DATA ..... T.C. .... IMIĘ ........ PORÓD ...... WAGA/CM 1. Aguchaaa ...... 22.07 ...... 34 .... Ewelinka ...... ? .......... 1720/44 2. Koteczek ...... 05.08 ...... 39 .... Maja Emilia... cc ........ 4100/57 3.Sytofla..........10.08........34.......Bartuś......... cc.. . .....1980/46 .............................................Nadia (Nadzieja).........2000/44 4. Nitaanita.......21.08........39…......Emilka.......sn. ........2900/52 5. Ewelkajaw......24.08 .......38 ... Wiktoria ..... cc ........ 2450/54 6. NikaP............24.08........35.......Bartuś........cc..... ....1980/51 7. Oles..............28.08.......40.....Sebastianek....cc...... ...4600/59 8.Figlarna..........28.08.......41.....Maciej Józef...sn..........3700/55 9. Żyrafa-dluga...29.08.......40.......Basia...........sn...... ...3800/59 10. Ania Mała.......30.08.......??........Filipek..........sn........ 3700/?? 11. Mamabelgie...30.08.......40.......Lenka......... sn.........3690/50 12.Aśka1978......31.08.......41.......Majka........ .cc.........2880/54 13.Kobra78.......31.08.......40.......Krzyś.......... cc.........2980/54 14.Mamuśkaaa3..31.08.......35......Madzia.........cc.... .....2800/57 15.Ania76.........03.09......40........Michaś.........cc ....... .3080/54 16.Koliban.........06.09......41.......Alanek..........s n...... ...3870/55 17.Anka74........06.09.......41........Emilka.........cc .........3610/54 18.Justa140283..06.09.......41........Dawid.........sn.. .......4400/59 19.Sylwinka25.....07.09.....38 ........Dominika......cc.........3440/55 20.Ewela1777.....07.09…....39.........Liwia.... .....cc.........3450/54 21.MDream.........07.09.....39.........Samuel....... .sn.........3870/57 22.Agunda.........07.09.....38........Borysek........sn. ....... .2550/46 23.Emce...........09.09....39/40......Marek..........cc. ........3280/52 24.Cleo123........10.09......41.........Ala............ sn..........2710/51 25.Aska.osa.......10.09......41.......Tomasz.........sn. .........3740/?? 26.Angioletto.....11.09.......40.......Natalka.......sn. .........3615/51 27.chochlik_......11,09.......39.......Matylda.......cc. .........2580/51 28.Trąbka........12.09.......41.......Michałek.......sn. .........3100/53 29.Basia19g......12.09.......40........Krystianek...sn.. ........3250/54 30.MamaIzia......14.09…....42.......Roksanka..... ??????........3650/57 31.Aggie.sept....14.09.......42.......Nicolas.......... cc........3641/53 32.Magdakate....14.09.......40........Allan..........cc. .........3300/50 33.Misha85.......15.09........40.......synek..........sn . ........3700/55 34.Szczesliwaaa..15.09......39......Adaś...........cc... ........3370/56 35.Small size......16.09.......42......Adaś...........cc.......... .3950/57 36.Aga86...........19.09......41......Blanka........ cc...........3300/53 37.Iza339........17.09.......39.......Ola............sn ............3915/59 38.Agaigi27......19.09.......40........Nadia........sn.. ..........2850/?? 39.Akna...........21.09.......40.......Antosia.......sn. ..........4050/57 40.Isia156........22.09.......41.......Maciek........??. ...........3950/58 41.Szkrabek.....24.09.......40......Olaf.............sn. ..........3600/55 42.Puchatek.....25.09.......41........Hania.........cc.. ........3500/53 43.dorisss_kk....25.09.......42........Kubuś.........cc. .........3700/54 44.Madziula87....26.09......41........Adaś..........sn.. ...........3080/5 45.Cytrynka77....28.09.....42........Natalka.......sn... .......3900/56 46.Figa84.........28.09.......40......Jagienka.......cc. .........3090/55 47.Anulka1988...29.09......41........Igor............sn. . .......3200/52 48.Malinka888888 29.09....41.......Nikola...........sn...........3780/58 49.0range......30.09.......41........Basia...........cc. .. .......2750/52 50.Aniabuu......7.10........41.......Adrianna.......cc...........3240/54

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja byłam dziś na badniu krwi. Panie jak mnie zobaczyly to stwierdziły, że moja anemia nadal jest bo nienajlepiej wyglądam. No ale pobrały krew i wyniki do odbioru po 12. Mąż pojechał po nie, a one do niego: Pan od tej Pani co tak źle wyglądała.... Mąż zdziwiony ale wził wyniki i okazało sie ze wsztstko jest w normie, nawet nie na granicy...... Poza tym byłam z Antosią na wyzycie u pediatry. Mała waży 4390 (z 4050-po porodzie) wiec przybiera dobrze, co oznacza że moje mleko jest ok... A to że tak sie dże i ciągle chce do cyca ma niby minąć za jakieś 2 tyg. Tylko mi się wydaje że to nie minie tylko ona się przyzwyczai jak będę ja tak przystawiać. Ale co mam zrobic jak ona tak wrzeszczy.......?? A co do jej wysypki na buzi to dr stwierdziła ze to potówki. A mi to jakos tak nie wygląda. Podejrzewam że wyszło jej to po pomidorach. Zjadłam 2 koktajlowe w pn wieczorem a we wt do południa ją tak wysypało..... Mam też pytanie: Czy po kazdym użyciu laktatora wypazacie/strerylizujecie go?? Mdream historyjka dobra :) Aż sie usmiechałam do kompa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniabuu gratulacje A co do laktaora to ja w dzien sterylizuje go za kazdym razem i butelki, ale w nocy sobie odpuszczam :D tylko na poczatku ganialam z nim jak glupia. Teraz i tak duzo snu nie mam wiec na zabawy ze sterylizowaniem nie mam ochoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey:-) Moja mala ma się chyba lepiej - już mi nie płacze jak robi kupkę. Wogóle z niej święte dziecko:-) Z tymi nocnymi pobudkami, to ja też dziś małą próbowałam uśpić;-) Karmiłam koło 22 i nie chciała zasnąć później, więc smok w buzie i dobranoc. I tak go czasem wypluwała, ale sama się sobą zajmowała. W pewnym momencie się znowu rozbudzam, a dziecko w najlepsze oczka otwarte i cyca szuka. To się nie zastanawiam tylko smok w buzie, a ta nim pluje. Dopiero po 3 razie, zaczeła kwilic. Patrzę, a tu 2 nad ranem;-) Aniabuu i Geoge gratulacje;-) akna: ja nie sterylizuje za każdym razem. Na laktatorze pisze (medela), żeby myć za każdym użyciem i raz dziennie wygotować. I wygotowywuje wieczorem, bo zwykle w nocy muszę trochę odciągnąć, żeby poczuć ulgę:-/ Aggie.sept: ja chwyciłam się za jedzenie wszystkiego, ale mała mi bardzo się męczyła przy kupkach, to zrobiłam odstawkę z mlekiem i pochodnymi. W dodatku wyskoczyły jej takie suche plamnki (jedna na policzku, druga na czole). Dziś robi już kupki przez sen, choć nie wiem czy to ma prawo tak szybko zadziałać.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie jem wszystkiego, na pewno nie jem rzeczy wzdymajacych bo nadal mam stracha przed kolkami z zup jem pomidorowa, ogorkowa i krupnik dzis sprobowalam bialej czekolady, bede obserwowac malego on ma cala buzie wysypana ale polozna powiedziala ze to tradzik niemowlecy i mam sie nie stresowac, to sie nie stresuje i jem dalej to co jadlam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez Trabko jadlam pomidorowa i ogorkowa i nie moge powiazac czy to wtedy maly robic kupki z domieszka zielonego koloru...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam !!! Borys dzis przespal 5 h az ja sie obudzialm nad ranem co jest grane .Ale synus spal usmiechniety :-) A co do robienia kupki to lmoj synek tez bardzo sie prezy i placze .Martwi mnie to .Wysypke n policzkach tez ma ale dolsowlownie kilka kropeczek .Jka bylam u poloznej to powiedziala ze to nic groznego .Ale jak widze ze piszecie o uczuleniach i skazach bialkowych to sie martwie .Na szczescie idziemy w sobote do lekarza to sie o wszytko spytam .A wogole moj synek bardzo niespokojnie spi palacze przez sen .Zaczyna mnie to martwic nie wiecie co to moze byc . Pozdrawiam i lece nakarmic mojego grubaska bo juz marudzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny prosze o pomoc, Podobnie jak Wy tez jestem wrzesniowa mama, moj synek ma niecale 3 tyg, do tej pory mialam z nim problem: ciagle domagal sie piersi, potrafil calymi godzinami wisiec na cycusi, przysypiac ale nie bylo silnych zeby go dstawic choc na chwile, czesto tez plakal wlasciwie albo ssal piers albo plakal. wczoraj poniewaz peklam mi brodawka nie przystawilam malego do tej piersi tylko odciagnelam mleko i dalam mu 50ml z butelki, dziecki wybilo odbilo i zasnelo pieknie- prwszy raz bez placzu , dzis rano powtorzylam sytuacje i to samo. czy sadzicie ze maly plakal i wisial na cycku bo po prostu byl glodny??? ;( jeny tak mi przykro ze ja myslam ze on taki marudny a maluszek byl glodny ;( co mi radzicie czy przejsc na butelke czy tlko czasem dokarmic (dodam ze 50ml mleka sciagam z oby piersi przez okolo 40 minut wiec moze mam malo pokarmu albo maly nie umie porzadnie ssac? ), ile pokarmu na raz powinno zjadac 3 tygodniowe dziecko czy te 50ml starcza? prosze poradzcie mi cos bo juz sama nie wiem co robic ;( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mam jeszcze jedno pytanko Borys nie chce smoka ciagnac ,probowalam juz roznych firm i nic .Jest jakas rada na to .Bo tak sobie mysle moze spokojniej by spal ze smaczkiem .Serce mi sie kraja jak on tak poplakuje przez sen .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Mamabelgie ja używam olilatum i jestem zadowolona ale jest zamienik taki sam skład tylko tańszy olilan czy coś takiego dokładnie nie znam nazwy kupie teraz włąśnie ten zamiennik. Mdream mi ginekolog kazał sie zgłosić po 8 tyg. Mały sie wierci ma kolki i musze kończyć bo niechce zeby sie obudził moze puzniej napisze co nam powiedział lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej:) dziekuje za odpowiedzi. Bylismy z Paawłem u lekarza bo maly od 3 dni szaleje i zrobil sie strasznym pieronem a byl aniolem.mysklalam ze moze te plesniawki byly powodem ale okazalo sie ze moje dziecko wymusza na mnei trzymanie na rekach.na rekach jest spokojny,jak go uspie za 10 min sie budzi i wydziera zebym znowu go wziela.lekarka kazala nie reagować i tylko pokazywac mu ze jestem.starszni emnie sciska jak slysze ten ryk ale rzeczywiscie dziala,potrafi zasnac ze zmeczenia...ciekawe ile tak bede z nim walczyc. na plesniawki dostalismy nestatyne..trzeba go przepijac po jedzeniu zeby nie bylo osadu na jezyku.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam jak tam mamuśki czy też tak jak ja jesteście niewyspane jak maleńka śpi to starsze córki domagają się poświęcenia im uwagi. nie wiem kiedy odeśpię. mam pytanie do dziewczyn po cesarce. Czy powróciło wam czucie w miejscu cięcia? bo ja mam bardzo obolały brzuch a czucie nie wróciło, wiem że u mnie przez 2 operację może to trwać dłużej, ale trochę już sie niepokoję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieromantyczna możesz po każdym naturalnym karmieniu dokarmić sztucznym mlekiem jeżeli dużo wypije to znaczy że rzeczywiście niedojada najważniejsze to kontrola wagi czy prawidłowo przybiera. a jak masz jakieś wątpliwości najlepiej zapytaj pediatrę który opiekuje się twoim dzieckiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny. Malinka,Aniabuu i Geoge gratulacje:):) przepraszam,że wogóle teraz nie piszę, ale mam urwanie głowy z tymi chrzcinami. sama wszystko szykuję na 20 osób i nawet nie mam czasu do Was zajrzeć.Wybaczcie. odezwę się po niedzieli jak wszystko minie. u nas ok. Maja rośnie super. waży już 45oo po mies. ma katarek i byłyśmy już dwa razy u pediatry i dzisiaj nawet na pogotowiu. osłuchuja i niby jest dobrze a strasznie jej charczy w nosku. dostałyśmy już nawet skierowanie do szpitala w razie w... wczoraj próbowaliśmy z m miło spędzić noc i kurcze jeszcze boli:( odpuściliśmy. co do rany po cc to jak naciskam to jeszcze pobolewa ale czucie wróciło..ale bardziej boli mnie wyżej pewnie powłoki brzuszne, takie jakieś odrętwiałe.. dobrA UCIEKAM. dOBRANOC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIEROMANTYCZNA ja miałam podobnie - okazało się,że kanaliki w piersiach po blokowały się i mały nie otrzymywał strumieniami mleczka tylko kropelkami więc podobnie jak Ty korzystałam z laktatora ale i tak co 2-3 karmienie przykładałam do piersi i po 1,5 dnia wszystko wróciło do normy : brodawki zagoiły się, piersi przestały boleć i mały najada się do syta :) wczoraj zrobiłam kotleciki z piersi tzw. de"volaille z tym,że po lekkim usmażeniu na złoty kolor dodałam troszkę wody i pod przykryciem poddusiłam potem wodę odparowałam i jest oki Samuel nie odczuł niepokojących różnicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniabuu-gratuluje!!! Dalej borykamy sie z tradzikiem u Malenkiej...od wczoraj doszla opuchlizna oczu..zaczelam sie zastanawiac czy to aby napewno tradzik a nie jakas alergia :(cholera nie wiem co robic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) moj aniolek tez zamienia sie w diabelka:( bardzo duzo nie spi potrafi drzemac tylko po 15 min a jak mu smoczek wypadnie to strasznie krzyczy... juz wczoraj sama wieczorem sie poplakalam ze zmeczenia:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam po dlugiej nieobecnosci :) ja tez jestem juz MAMUSIĄ !!!!!!!! :D urodzilam 1 pazdziernika o 15.35 :) Bogu dzieki poszlo w miare sprawnie, gdyz wody odeszly mi po 13, po 14 zaprowadzili mnie na porodowke i juz niedlugo urodzila sie moja kochana coreczka. teraz nie bardzo mam czas zeby nadrobic zaleglosci na forum... :/ nie wiem kiedy dojde do bycia na bierzaco :P moja niunia wazyla 3,5 kg i 55 cm dl. urodzilam naturalnie. ale niestety nie bez zadnych komplikacji :( przy porodzie pekla mi szyjka macicy co spowodowalo krwotok :( szew boli jak cholera ale juz dochodze do siebie. porod byl niezmiernie bolesny... :/ ciesze sie ze mam juz to wszystko za soba :) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ratujcie! Mam całe brodawki poranione, a zaznaczam że karmię przez kapturki smaruję maltanem i nic nie pomaga:( Mam kryzys i nie wiem jak mam sobie z nim poradzić. Nawet mojemu K. brakuje już cierpliwości. Moja mała dzisiaj śpi jak mysz pod miotłą, a raczej nie śpi od 4 rano. Nie wiem czy to przez to, że ja się denerwuję i ona to czuje. Sama nie wiem. A mój K. już nie potrafi mi doradzić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga, współczuje ale nie wiem jak Ci pomóc :( Moze spróbuj zadzwonic do poradni laktacyjnej i sie umówić. Albo chociaz z połóżną sie umów, moze ona cos doradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga ja mialam podobnie i to juz po kilku pierwszych dniach. Jak mialam karmic to az mnie sciskalo, maly glodny i chcial cyca a ja plakalam z bolu. No i przeszlam na butelke o pompowanie :D Nawet jak mi sie poprawilo to juz nie zdecydowalam sie wrocic do karmienia piersia. Laktator tez moze nie jest komfortowy, ale lepszy i mniej boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×