Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Gość malinka8888888
Mnie też dziś strasznie boli głowa.... Po południu położyłam się, ale nie mogłam zasnąć... Wstałam z jeszcze większym bóle... Zaraz idę się wykąpać i do wyrka... Przed ciążą też tak miałam- tzn bardzo niskie ciśnienie. Ale teraz głowa boli mnie częściej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu przed ciążą też czasem na zmianę ciśnienia pobolewała mnie głowa, ale teraz zdarza sie to znacznie częściej i boli dłużej. Czasem bardzo długo. Myslałam że wraz z przyjsciem wiosny to się zmieni - ale dzisiejszy ból jest dowodem na to że tak nie jest. Cały czas mam jednak nadzieję że to sie w końcu skończy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to mam tak samo dziewczyny jak Wy:( ale dzis mnie strasznie boli:( zycze milego wieczorku bo ja ide sie polozyc mam nadzieje ze jutro nie bedzie bolec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka1988
Witam! A ja dzis mialam ogolnie dobry dzien do pewnego momentu. Zamowilam Pania do sprzatania, mycia okien... Przez tel ustalilysmy kwote 200 zl za wypelnienie nalezytych obowiazkow, a ona mi nagle w trakcie sprzatania wpiera, ze nic na temat tego nie slyszala, ze tego tez nie ustalilysmy:/ Mam dobra pamiec i wiem co powiedzialam... nie chcialam juz sie klocic bo musze dbac o swojego maluszka ale ze zlosci to az mi sie chce plakac:( Nie jestem w stanie zrozumiec tak prostackiego zachowania. Zyrafko- z tego co mi wiadomo przyczyna dretwienia sa: brak witamin, wyplukanie elektrolitow z organizmu i bardzo czesty to silny stres, nerwy, nierowny oddech. Zycze Ci zdrowka i sie nie denerwuj Kochana bo to szkodzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka1988
Puchatek22 Waze teraz 47kg przy wzroscie 173cm, tak bardzo bym chciala przytyc, przykro mi jest gdy niektore osoby mi mowia ze nie widac ze jestem w ciazy albo ze mam urojona. Mialam taka sytuacje z moja kolezanke jak jej powiedzialam ze jestem w 4 miesiacu ciazy to mi powiedziala ze sobie uroilam, uwierzyla mi dopiero gdy pokazalam jej zdjecia usg mojego dzidziusia. A u Ciebie zaczyna byc widac brzuszek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj aska.osa . i oczywiście pozostałe. Zyrafko trzymaj się i daj znać jak się czujesz. Byłam dziś na zakupach przedświątecznych i tak się nachodziłam że teraz bolą mnie plecy od kożonków do bioder.. Też tak macie jak za dóżo chodzicie bo ja tak mam od pewnego czasu i niedam rady za bardzo chodzić i nawet leżenie na plecach sprawia mi bul pleców i bioder i niewiem od czego to jest.a i jeszcze od pewnego czasu cierpnie mi w lewiej ręce najmniejszy palec i ten obok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj asia.osa :) Fajnie że powiększa się nam grono specjalistów medycznych :) Już mi lepiej, miło że mnie pocieszacie :) Teraz prawie nic nie boli, czasem coś zakłuje, ale to takie zwykłe kłucia. Całe popołudnie przeleżałam, ale w głowie świdruje mi milion myśli \"co to było\"... Mam nadzieję, że to się nie powtórzy, bo to było straszne. Nie wiem co mogło być przyczyną. Nie stresowałam się wtedy, bo wystąpienie przed grupą ludzi mnie nie stresuje, a tym bardziej przed grupą znajomych kiedy jestem świetnie przygotowana i dobrze mi idzie. W ogóle w moim codziennym życiu nie mam jakichś sytuacji stresowych ani przewlekłego stresu, cieszę się że nie mam dużych kłopotów, oby tak jak najdłużej. Może dostałam jakiegoś przykurczu, bo gdy wstałam i poszłam spacerkiem do domu, szybko mi przeszło. Pozostał strach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska 1978
Cześć dziewczyny.nie było mnie chyba dwa dni a tu nas coraz więcej. po zdrawiam nowe wrześnióweczki:) mam trochę kłopotów rodzinnych- ciotka w szpitalu po zawale i udarze, zero kontaktu... a dzisiaj podniosła rękę do mojego brzuszka, nie wiem czy wiedziała, co robi czy to czysty przypadek? zryczałam się strasznie. ja zaczynam dzisiaj 21 tydz i coraz lepiej się czuję. Mały się wierci... Mnie też pobolewają jajniki ale no cóż, biorę magnez i w razie mocnego bólu nospę. co do ciuszków to kupiłam fajne cienkie spodnie, rybaczki i parę koszulek w H&M. a teraz kumpela zaopatruje mnie w rzeczy używane z Anglii. czasami wyszpera coś extra. mam pytanko.. czy uważacie, że mogę jeździć jeszcze rowerem. wiem ,że zalecane jest 20 min, ale może lepiej nie??pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aśka, ja nie jeździłabym rowerem, chyba że rowerkiem stacjonarnym. Jazda rowerem może być niestety kontuzyjna i tragiczna w skutkach, poza tym same wstrząsy nie są wskazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniabuu23
NICK..............WIEK.....PŁEĆ.......TERMIN.....SKĄD... .....KGNABYTE 1.Figlarna........26….......?...........24.08..... .Gdańsk.............-2 kg 2.Oles.............29......chłopak......1.09.......Chorz ów...........6kg 3.aguchaaa......34.........?............1.09.......Lubli n .. .......... 4.justa140283….26.........?............1.09… . . .k/Łodzi.............7KG 5.mamamadrid...34.........?............3.09.......Madrid . . ..........2 kg 6.mamabelgie…..32.........?............3.09....... Belgia. .............0kg 7.kobra78........31.........?............3.09.......Rze szów..........+1kg 8.MamaIzia.......22.........?...........3.09.......Libią ż..............-3kg 9.nitaanita.......24.........?..........04.09….. . Lubli n...............3kg 10.zyrafa-dluga..24......córcia.....05.09.......Biały st ok.........+4kg 11.evka81........27.........?..........06.09…... .Cambrdge..........0kg 12.cleo123........27.........?.........08.09.......Wars za wa........1 kg 13.small size......23.........?.........08.09….....Sztum...... .. ......2kg 14.-Zawadka-.....28.........?.........09.09.......Oleśni ca...........0kg 15.ruthles.........23.........?.........10.09.......Żor y .... ...........3kg 16.Rudka..........31.........?.........10.09.......Wawa . ..............1kg 17.ewelkajaw....25..........?.........11.09......Jaworz n o..........-2kg 18. Trąbka........23.........?..........11.09......Wawa......... ....1,5 kg 19. Koliban........28.........?..........12.09……..Wa rszawa...........2kg 20.basia19g......23......chłopak....15.09......Zgorzelec .... ........5kg 21.Sytofala........22.........?..........16.09….. ..D-ka Wisłocka..... 22.emce...........29.........?..........16.09.......Świn o ujście........ 23.chochlik_......29.........?..........18.09.......K/Kr a k owa.......? 24.misha85 .......24.........?..........16.09.......Warszawa........ 25.Sylwunia83....26.........?...........16.09......Lidzb a rk W........0kg 26.agraweczka..26.........?...........16.09.......k/Olsz tyna.......1kg 27. doris_kk......21.........?...........16.09......Kędzierzyn-K oźle.2kg 28.cytrynka77...25.........?...........18.09…....I r landia.............0kg 29.dalena..........35.........?...........19.09......Poz nań.............3 kg 30.Puchatek22...24.........?...........20.09......Skiern iewice.....3,5kg 31.jadzia4.........31........?............20.09......Ale ks andrówŁ..1,5kg 32.ewela1777.....19.........?...........20.09......Pio trkow...........0kg 33.agunda.........27.........?...........22.09......wroc ław............2kg 34.nerwi...........26.........?...........22.09......Wro cław............0kg 35.Anulka1988....21.........?...........22.09…... Warszawa..........6kg 36.*akna**.........25.........?...........22.09......Byd goszcz..........3kg 37.szczesliwaaa..26.........?...........23.09…... Dębica ..............1kg 38.Karila...........27.........?...........24.09......Wr ocław..........+1kg 39.agaigi27.......27..........?..........24.09.......CHO SZCZNO.. ...+3kg 40.szkrabek9.....26.........?...........25.09.......Śląs k ...............3kg 41.Malinka88888..24........?............25.09......Leszn o.............3kg 42.agamycha......27........?............26.09......Szcze cin...........0kg 43.Mal_g...........34......aniołek.....14.02 ....Brisbane 44.figa84..........25.........?............29.09......B - B..............2,5kg 45.mamuśkaaa3..33.........?............29.09......Wodzi sław…......2kg 46.Iza339.........29.........?............29.09.......P iastów..........-3kg 47.Stelka..........28.........?............30.09.......B rzeg..............0ii 48.Aniabuu23.....27.........?............30.09.......Kalisz..............2kg Dopisuje się po raz drugi bo jakoś zniknęłam z tabelki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ależ dziś u mnie paskudna pogoda - leje i leje :( A ja zaraz wybieram się do stomatologa....... Coś mi się ząbek wykruszył, nie boli mnie ale tak dziwnie się z tym czuje..... Mam nadzieje ze uda się coś z tym zrobić... Ogólnie to nie mam problemów z zębami - jak idę na kontrolę to nie maja się do czego doczepić, ale teraz to chyba przez tą ciążę. Życzę wszystkim lepszej pogody niż jest u mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny! Bylam wczoraj u tej innej lekarki bo moja na zwolnieniu i jestem na pewno bardziej zadowolona ze swojej. Tu niby wszystko to samo na wizycie ale tak na szybciocha. Nawet nie moglam sie wygadac ;) A piewrsze pytanie jak zerknela do karty \" Czy wypisujemy dalej zwolnienie?\" Tak bez niczego, nawet jak sie czuje i czy cos mnie boli, a mialam taka piekna mowe przygotowana o moich plecach i chcialam o tym podyskutowac a tu nic. Poza tym puchna mi palce u rak nawet jak ide do sklepu pod blokiem i mam rece w dole. Troche szybko, nie sadzicie? A co do bolow glowy to u mnie tez normalka. Przed ciaza bolala mnie raz do roku a teraz jak zlapie to potrafi dwa dni trzymac. Masakra. Nie taki bardzo silny bol ale mega wkurzajacy. A, jedno co mi powiedziala waznego to to, zeby sie nie martwic ze nie czuje ruchow bo mam czas do 22 tygodnia, wiec luzik. Poprawiam tabelke bo mi sie przytylo. NICK..............WIEK.....PŁEĆ.......TERMIN.....SKĄD... .....KGNABYTE 1.Figlarna........26….......?...........24.08..... .Gdańsk.............-2 kg 2.Oles.............29......chłopak......1.09.......Chorz ów...........6kg 3.aguchaaa......34.........?............1.09.......Lubli n .. .......... 4.justa140283….26.........?............1.09… . . .k/Łodzi.............7KG 5.mamamadrid...34.........?............3.09.......Madrid . . ..........2 kg 6.mamabelgie…..32.........?............3.09....... Belgia. .............0kg 7.kobra78........31.........?............3.09.......Rze szów..........+1kg 8.MamaIzia.......22.........?...........3.09.......Libią ż..............-3kg 9.nitaanita.......24.........?..........04.09….. . Lubli n...............3kg 10.zyrafa-dluga..24......córcia.....05.09.......Biały st ok.........+4kg 11.evka81........27.........?..........06.09…... .Cambrdge..........0kg 12.cleo123........27.........?.........08.09.......Wars za wa........1 kg 13.small size......23.........?.........08.09….....Sztum...... .. ......2kg 14.-Zawadka-.....28.........?.........09.09.......Oleśni ca...........0kg 15.ruthles.........23.........?.........10.09.......Żor y .... ...........3kg 16.Rudka..........31.........?.........10.09.......Wawa . ..............1kg 17.ewelkajaw....25..........?.........11.09......Jaworz n o..........-2kg 18. Trąbka........23.........?..........11.09......Wawa......... ......+3 kg 19. Koliban........28.........?..........12.09……..Wa rszawa...........2kg 20.basia19g......23......chłopak....15.09......Zgorzelec .... ........5kg 21.Sytofala........22.........?..........16.09….. ..D-ka Wisłocka..... 22.emce...........29.........?..........16.09.......Świn o ujście........ 23.chochlik_......29.........?..........18.09.......K/Kr a k owa.......? 24.misha85 .......24.........?..........16.09.......Warszawa........ 25.Sylwunia83....26.........?...........16.09......Lidzb a rk W........0kg 26.agraweczka..26.........?...........16.09.......k/Olsz tyna.......1kg 27. doris_kk......21.........?...........16.09......Kędzierzyn-K oźle.2kg 28.cytrynka77...25.........?...........18.09…....I r landia.............0kg 29.dalena..........35.........?...........19.09......Poz nań.............3 kg 30.Puchatek22...24.........?...........20.09......Skiern iewice.....3,5kg 31.jadzia4.........31........?............20.09......Ale ks andrówŁ..1,5kg 32.ewela1777.....19.........?...........20.09......Pio trkow...........0kg 33.agunda.........27.........?...........22.09......wroc ław............2kg 34.nerwi...........26.........?...........22.09......Wro cław............0kg 35.Anulka1988....21.........?...........22.09…... Warszawa..........6kg 36.*akna**.........25.........?...........22.09......Byd goszcz..........3kg 37.szczesliwaaa..26.........?...........23.09…... Dębica ..............1kg 38.Karila...........27.........?...........24.09......Wr ocław..........+1kg 39.agaigi27.......27..........?..........24.09.......CHO SZCZNO.. ...+3kg 40.szkrabek9.....26.........?...........25.09.......Śląs k ...............3kg 41.Malinka88888..24........?............25.09......Leszn o.............3kg 42.agamycha......27........?............26.09......Szcze cin...........0kg 43.Mal_g...........34......aniołek.....14.02 ....Brisbane 44.figa84..........25.........?............29.09......B - B..............2,5kg 45.mamuśkaaa3..33.........?............29.09......Wodzi sław…......2kg 46.Iza339.........29.........?............29.09.......P iastów..........-3kg 47.Stelka..........28.........?............30.09.......B rzeg..............0ii 48.Aniabuu23.....27.........?............30.09.......Kal isz..............2kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEŃ DOBRY BRZUSZKI :) Anulka nie masz co się przejmować, że nie widać jeszcze brzuszka bo u kobiet, które wymiotują jest normalne, że nie przybierają na wadze a nawet często chudną. Jestem przekonana, że najpóźniej w 6 miesiącu będziesz miała taki brzuch, że nie da się go nie zauważyć :) Uwaga koleżanki o ciąży urojonej była złośliwa i powinnaś się tym nie przejmować. Ty jesteś szczęśliwą mamuśką, a ona ma widocznie jakieś problemy, że życie innym zatruwa. Albo to jest ten tym kobiet co to lubią żyć czyimś życiem i czyimiś problemami. Myślą, że w ten sposób zapomną o swoich. Nie przejmuj się nią!! Pytałaś czy u mnie widać brzuszek. Powiem Ci, że tak i coraz bardziej ale co za tym idzie pojawiają się obawy, czy nie jest ona za duży jak na 17 tydzień i czy nie przytyje za dużo do końca ciąży. Każda z nas chciałaby cyba wrócić do wagi sprzed ciąży i czuć się ze sobą dobrze. Myślę, że Ty masz dobre geny i nie będziesz miała z tym problemu. U mnie jest obawa. Jestem już 3,5 kg na plusie. Co będzie dalej nie potrafię przewidzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ja jestem 4 kg na minusie. Gin powiedziała w poniedziałek, że już powinnam tyć ale na razie dziecko rozwija się zdrowo więc nie ma się czym martwić. Mam dobrze się odżywiać, dużo odpoczywać i zobaczymy przy następnej wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Puchatku ja mam te same obawy co Ty jesli chodzi o wage bo chcialabym przytyc tyle co powinno sie przytyc w ciazy... ja jestem w 18 tyg a przytylam 5 kg... ale jak mam ochote jesc to nie potrafie sobie odmowic ale postanowilam jesc mniej slodyczy, tylko jak ja wytrzymam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to po ciazy chcialabym wazyc mniej niz przed ciaza. Tak z 15 kilo mniej ;) hehe, ale na sam poczatek wystarczy ze wroce do wagi sprzed ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to bylam zawsze szczupla i niczego nie musialam sobie odmawiac jesli chodzi o jedzenie no a po ciazy trzeba bedzie i tego sie boje:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
dziewczyny czy jest sens w ogóle martwic się wagą??? pocieszcie się , ze pewnie ja będę jak małe słoniatko :P na 17tc mam 4 na + ale co tam nie jem słodkiego no góra raz w tygodniu a tak to papryczka migdały i takie tam inne bo ja muszę coś żuć cały czas bo mam ochotę szczęką ruszać:P moj m obiecywał, że zawsze będzie cięzszy ode mnie ale w tej sytułacji to raczej nie realne , ale ja sobie mówie tak dzieci trochę będą ważyć do tego łożyska i wody płodowo...... i po porodzie od razu ładnych kilka kg mniej , a potem nie wiadomo co bedziemy mogły jeśc przy karnieniu i waga leci ....wiem ze brzmi to bardzo prosto i nie koniecznie musi być łatwo ale są priorytety i w tym momencie nie ma dla mnie znaczenia ,że wszystko z szafy robi się za małe , po prostu taka kolej rzeczy :):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sytofalko masz racje:) ale ja tez ze wzgledow zdrowotnych nie chcialabym duzo przytyc bo slyszalam ze to tez nie jest dobre w ciazy. Kolezanka miala przez to cesarke a ja bym tego nie chciala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co boli mnie cos brzuch na dole i zaczelam glupia znow wczytywac sie w artykuly w internecie i sie strasznie poryczalam:( trafilam przez przypadek na artykul o tym jak opisuja kobiety ktore stracily dzieci swoje odczucia i to jak byly traktowane w szpitalu. to jest tak straszne ze nie da sie opisac ja bym chyba tego ze przezyla, tak sie boje o moje malenstwo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basia19g: nie czytaj takich rzeczy! Sama straciłam dziciątko i powiem Ci, że nie wszędzie jest źle. Owszem sa sytuacje które nie powinny mieć miejsca, ale na dobrą sprawę tak samo jest z porodami. Można sie nasłuchać o traumatycznych przeżyciach i o cudownych porodach w tym samym szpitalu, z tym samym personelem. Co do bóli brzucha, to mój gin mówi, że jak boli w pachwinach i na samym dole, ale po bokach to są o wiązadła. Każdy inny ból kwalifikuje do wizyty u lekarza. U mnie dziś słoneczko. Przeziębiłam się i jestem na L4 do przyszłego piatku. Na szczęście chyba mi przechodzi (albo to efekt chwilowy po lekach). Dziewczyny powiedzcie mi do kogo powinnam iść z przeziębieniem w ciąży? Zadzwoniła wczoraj do mojego ogólnego i mi powiedzieli, że powinnam iść do ginekologa, bo oni i tak mają dość pacjentów. Ginekolog odesłał mnie do rodzinnego:-/ Miałam już prawie 38 stopni, więc kazał mi brać paracetamol, a jakbym zaczeła kaszleć, albo mi nie przechodziło to do ogólnego. Normalnie paranoja z tą naszą służbą zdrowia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już czuję ruchy dziecka. Od kilku dni zdawało mi się ale dziś już jestem pewna bo poczułam duzo wyrażniej. Myślałam, że to za wcześnie ale przecież to nie moja 1 ciąza więc mogę czuć wcześniej. NARESZCIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nie czuje jeszcze ruchów i jeszcze się nie nastawiam, choć bardzo bym chciała. Tak samo chciałabym już wiedzieć czy chłopak czy dziewczynka, ale narazie gin mi nie chce powiedzieć:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Figo mnie brzuch boli na samym dole ale teraz to taki lekki tepy brzuch a wczesniej kuly mnie jajniki ale po no spie przeszlo... a jesli chodzi o przeziebienie to nalezy sie udac do lekarza rodzinnego i poinformowac go ze jestes w ciazy. Ja mialam tak na poczatku ciazy. Zycze szybkiego powrotu do zdrowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nio i z tym właśnie u mnie wczraj był problem - chyba sobie w przychodni już zaczeli świętować.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to moze powiedz ze jestes w ciazy ja jak bylam chora to tez nie bylo juz miejsc a przyjeli mnie poza kolejnoscia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey brzuchatki ja tylko na chwile, porzadki i pieczenie dzis w domku mam , wiec w garach i przy miotle dzien caly :) Basia, Takie bole ktore opisujesz sa jak najbardziej normalnym zjawiskiem w ciazy, przeciez macica idzie do gory, wiezadla.... Jesli bol nie jest zlokalizowany na srodku i nie jest skurczowy to spokojnie, bole boczne sa przez cala ciaze. Wez zawsze nospe, odpocznij sobie, wypij rumianek i wszytsko bedzie ok. Nie czytaj glupot w necie, bo to najgorszy poradnik medyczny. Jajniki beda Cie kuly tak dlugo jak bedziesz brala progesteron, to tez calkowicei normalne, a jak przestaniesz to od czasu do czasu dadza o sobie znac. Nie stresuj sie i usmiechnij... Ale mnie malenstwo dzis kopie, z dnia na dzien coraz bardziej aktywne :) Wracam do garow :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nio własnie dzwoniłam i mówiłam najpierw, że chce się zpisać, a potem im powiedziałam, że jestem w ciąży w nadzieji, ze mnie przyjmą. A ta baba kazała do ginekologa, bo oni mają już za duże kolejki. Zobaczę jak się będe jutro czuła, jak coś to do nich pójde, a jak nie będą mnie chcieli przyjąć to karzę im mnie do szpitala odwieść. Koleżanka tak kiedyś zrobiła i ją przyjeli;-) Czasami to się ma wrażenie, że oni łaskę robią, że wogóle przyjdą do pracy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asko dziekuje bardzo:) mnie dzis bol zaniepokoil bo sie pojawil po tym jak skonczylam porzadki robic wiec sie przestraszylam ze to moze cos zrobilam nie tak przy sprzataniu i zaszkodzilam dzidzi:( Figo to dziwne bo ja jak powiedzialam w przychodni ze mam goraczke i jestem w ciazy to bez zadnego ,,ale" mnie przyjeli poza kolejnoscia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×