Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zadaniazmatematyki

dzisiaj znowu rozwiążę zadania z matematyki

Polecane posty

Dla jakich wartości m miejscem zerowym funkcji jest f(x)=2x+2m+3 jest liczba -3/4 ? z góry dzięki. miejsce zerowe to taki x dla którego y (bądź też f(x) ) jest równe zero 0=2 * (-3/4) +2m+3 0=-3/2 + 2m+3 0=-3/2 + 2m+3 0=2m+3/2 2m=-3/2 m=-3/4 dla m=-3/4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alibbabka
WOW DZIEKI JESTES WIELKI!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomozesz mi
1.Oblicz obwod i pole kopa opsianego na trojkacie prostokatnym o przyprostokatnych 6cm i 8 cm. 2.Na kwadracie o boku 4 cm opisano kolo i w ten kwadrat wpisano kolo.Oblicz róznicę i stosunek tych pól kol. ---------- prosze CIe o pomoc w rozwiazaniu tych zadan:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PROSZE PIOMOCY
JUTRO MAM POPRAWKE Z MATMY I NA BANK JA OBLEJE, JESLI NIE BEDE UMIALA ROZWIAZAC TYCH ZADAN A JESTEM W KLASIE MATURLANEJ TO DOBRZE BY BYŁO BYYM ZDAŁA... ROZWIAZESZ MI KILKA ZADAN???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1.Oblicz obwod i pole koła opisanego na trojkacie prostokatnym o przyprostokatnych 6cm i 8 cm. trójkąt prostokątny, znamy przyprostokątne a=6cm, b=8cm, zatem można z twierdzenia Pitagorasa obliczyć długość przeciwprostokątnej ^2 oznacza do potęgi drugiej a^2+b^2=c^2 6^2+8^2=c^2 c^2=36+64 c^2=100 c=10 teraz potrzeba obliczyć promień okręgu opisanego na trójkącie prostokątnym korzystam ze wzoru R=c/2 R=10/2=5 Obliczam pole : P=pi R^2 P=pi * 5^2=25pi P=25pi cm^2 Obliczam obwód : L=2pi R L=2 pi * 5=10pi L=10pi cm 2.Na kwadracie o boku 4 cm opisano kolo i w ten kwadrat wpisano kolo.Oblicz róznicę i stosunek tych pól kol. mamy kwadrat o boku 4cm obliczam promień okręgu wpisanego korzystając z tego że promień ten jest równy połowie boku tego kwadratu r=1/2 a r=1/2 * 4=2 obliczam pole koła wpisanego : P=pi r^2 P=pi 2^2=4pi cm^2 obliczam promień okręgu opisanego korzystając z tego, ze promień ten jest równy połowie przekatnej tego kwadratu zatem najpierw obliczę zatem przekątną korzystając ze wzoru : d=a pierw2 d=4*pierw2=4pierw2 R=1/2d R=1/2 * 4pierw2=2pierw2 obliczam pole okręgu opisanego : P=pi R^2 P=pi (2pierw2)^2=8pi cm^2 obliczam różnicę : 8pi - 4pi=4pi cm^2 obliczam stosunek : 8pi / 4pi = 8/4=2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proszę napisać tu treść zadań, jesli tylko rozwiazania będą możliwe tu do zapisu (tzn nie potrzebny jakiś obszerny rysunek, czy też dziwne przekształcenia które tu będą bardzo ciężkie do zapisu i odczytania) to rozwiążę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PROSZE PIOMOCY
Podstawa graniastosłupa prostego jest trojkat o bokach dlugosci 6 cm, 8 cm i 10 cm. Wysokosc graniastpslupa ma dlugosc 24 cm. Oblicz dlugiosc promienia kuli opisanej na tym graniastoslupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziekiii
dziekuje !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podstawa graniastosłupa prostego jest trojkat o bokach dlugosci 6 cm, 8 cm i 10 cm. Wysokosc graniastpslupa ma dlugosc 24 cm. Oblicz dlugiosc promienia kuli opisanej na tym graniastoslupie środek okręgu opisanego na tym graniastołupie leży na srodku wysokości poprowadzonej z takiego punktu podstawy, że ten punkt jest równoodległy od wszystkich wierzchołków podstawy podstawą jest trójkąt prostokątny bo 6^2 + 8^2 = 10^2 36+64=100 100=100 a ten punkt jest środkiem okręgu opisanego na tym trójkącie to leży on na środku przeciwprostokątnej i teraz korzystamy z Pitagorasa by obliczyć szukany promień (1/2 c)^2 + (1/2 h)^2 = r^2 (1/2 * 10)^2 + (1/2 * 24)^2 = r^2 5^2+12^2=r^2 25+144=r^2 r^2=169 r=13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PROSZE PIOMOCY
DZIEKUJE!!!!!!! A MOGE DAC CI JESZCZE KILKA ZADAN, BO JA TO DAJE KAZDEMU KTO JEST CHETNY POMOC MUSZE ZROBIC 24 ZADANAIA. zROBISZ MI JESZCZE JAKIES?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PROSZE PIOMOCY
znajdz miare (w radianach) kata srpdkowego rozwibnietej powierzchni bocznejh stozka o wysokosci dlugosci h i promieniu dlugosci r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znajdz miare (w radianach) kata srpdkowego rozwibnietej powierzchni bocznejh stozka o wysokosci dlugosci h i promieniu dlugosci r stożek ma wysokość h i promień (podstawy) r obliczam obwód podstawy : L=2 pi r ten obwód jest równy długości łuku utworzonego przez powierzchnię boczną stożka zatem należy obliczyć długosć tego łuku obliczę tworzącą stożka : r^2 + h^2= l^2 l=pierwiastek(r^2+h^2) obliczam długość tego łuku : alfa/360 * 2pi l a że one są równe zatem alfa/360 * 2 pi l = 2 pi r alfa/360 * l = r alfa/360 * pierw(r^2+h^2)=r alfa=360r/pierw(r^2+h^2) alfa=2pi r/pierw(r^2+h^2)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PROSZE PIOMOCY
to juz cale zadanie czy cos jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PROSZE PIOMOCY
ILE MOZNA UTWORZYC LICZB PIECIOCYFROWYCH O ROZNYCH CYFRACH NALEZACYCH DO ZBIORU {0,1,2,3,4,5,6,7,8,9}:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ILE MOZNA UTWORZYC LICZB PIECIOCYFROWYCH O ROZNYCH CYFRACH NALEZACYCH DO ZBIORU {0,1,2,3,4,5,6,7,8,9}: pięciocyfrowe więc pierwszą od lewej cyfrą może być jedna z cyfr 1-9 zatem pierwszą można wybrać na 9 sposobów drugą również można wybrać na 9 sposobów (bo z 1-9 wypadła jedna ale może być również 0) trzecią na 8 sposobów czwartą na 7 piątą na 6 zatem 9 * 9 * 8 * 7 * 6 =27216

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PROSZE PIOMOCY
bardzo ci dziekuje a moze jeszcze jestes, bo nadal nie mam wszystkiego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o pomoooc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam zadzania pomozesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam zadzania pomozesz
Pole trapezu jest równe 198 cm, a stosunek długości jego podstaw jest róny 5 : 6 . Oblicz długości podstaw jeśli wysokośc trapezu jest równa 10 cm. ----------------------------- i jak narazie ustaliłam : 5 x- krótsza odstawa 6 x - dłuzsza podstawa pomozesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pole trapezu jest równe 198 cm, a stosunek długości jego podstaw jest róny 5 : 6 . Oblicz długości podstaw jeśli wysokośc trapezu jest równa 10 cm. ----------------------------- i jak narazie ustaliłam : 5 x- krótsza odstawa 6 x - dłuzsza podstawa P = (a+b)/2 * h h=10 198=(5x+6x)/2 * 10 198=11x * 5 198=55x x=198/55 x=18/5 x=3,6 zatem podstawy mają długosci 5*3,6 = 18cm 6*3,6 = 21,6cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziekuje
:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orchidea_
Mam do rozwiązania 2 przykłady z 1 zadanka: 1)Zapisz wynik obliczeń w postaci a * 10ᴷ , gdzie a należy do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×