Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zadaniazmatematyki

dzisiaj znowu rozwiążę zadania z matematyki

Polecane posty

Gość nodi
1) Ostrosłup prawidłowy czworokątny przecięto płaszczyzną zawierającą przekątną podstawy i równoległą do krawędzi bocznej. Krawędź podstawy ma długość a, natomiast krawędź boczna ma długoąć b. Oblicz pole otrzymanego przekroju. Odp: P=ab pier2/4 2) Pole podstawy ostrosłupa równa się P. Wyznacz pole przekroju równoległego do podstawy i przechodzącego przez środek wysokości ostrosłupa. Odp: S=1/4 P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2. Co jest połową liczby 2^20 odp 2^19, ponieważ 2^20 PODZIELIĆ NA 2 TO JEST TO SAMO CO 2^20 PODZIELIC PRZEZ 2^1 A JAK SIE DZIELI PRZEZ LICZBE Z TAKIM SAMYM WYKŁADNIKIEM A INNA POTEGA TO POTEGI SIE ODEJMUJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adolinka
Dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocyyyy
wiedząc, że kąt alfa jest kątem ostrym oblicz wartość wyrażenia: a) (tg alfa+ cos alfa) / (tg alfa - cos alfa), gdy alfa = 20/21 odp.1021/139 b) [(pierw z 2/2 * cos^2 alfa) + (pierw z 2 * sin^2 alfa)]/ (4cos^2 alfa - 3 sin^2 alfa), gdy tg alfa = pierw z 2/3 odp. 13pierw z 2/60 c) (4cos alfa - tg alfa) / (sin alfa + tg alfa), gdy cos alfa = 15/17 odp 191/64 d) (2sin alfa+ 3 cos alfa) / (cos alfa - 3 sin alfa), gdy tg alfa=2 odp. - 7/5 proszę o pomoc !! potrzebuję to na wtorek, a to dla mnie bardzo ważne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paskowa_marmura
Hej:) czy jest tu ktos kto pomogłby mi rozwiazac kilka zadań?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nielubiematmy
witam. ma problem z kilkoma zadaniami z rachunku prawdopodobienstwa. prosze o pomoc: 1. W urnie jest 6 kul bialych i 8 czarnych. Losujemy dwa razy po jednej kuli bez zwracania. Oblicz prawdopodobieństwo, ze wyjmiemy co najmniej jeden raz kule biala. 2. Ze zbioru liczb {4,5,6.....20} losujemy dwa razy po jednej liczbie ze zwracaniem. Oblicz prawdopodobienstwo ze wylosujemy dwie liczby parzyste.. 3. RZucamy dwa razy szescienna symetryczna kostka do gry. Oblicz prawdopodobienstwo, ze suma wyrzuconych oczek jest rowna 8 lub iloczyn wyrzuconych oczek jest rowny 12 4.rzucamy trzy razy szescienna symetryczna kostka do gry. Oblicz prawdopodobienstwo ze suma wyrzuconych oczek jest rowna co najwyzej 16 5. Rzucamy trzy razy moneta. Oblicz prawdopodobienstwo ze za pierwszym razem wyrzucimy orla lub wyrzucimy dokladnie dwie reszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesć, jestem z 1 gimnazjum, ale moja matematyczka dała nam skale z 3, w ogole tego nie rozumiem, a ze srednio mi idzie chce dobra ocene dostac. dam zadania, będe wdzięczna za rozwiązanie, byłam też chora a nauczycielka kazała zrobić na jutro : ( 1.Trójkąt ABC ma boki długości 18 cm, 12cm, 15 cm, obwód trójkąta A1B1C1 podobnego do trójkąta ABC wynosi 105 cm. Oblicz długość boków trójkąta A1B1C1. 2.Trójkąty ABC i A1B1C1 są podobne. Znajdz podobienstwa tych trójkątów oraz oblicz długość boków trójkąta A1B1C1 jeśli |AB| = 3.5 |BC|= 4.5 |AC|= 6 3. Oblicz pole i obwód kwadratu A1B1C1D1 podobnego do kwadratu ABCD wiedząc, że |AB| = 3.5 zaś skala podobieństw k=3 4.Oblicz obwód trójkąta A1 B1 C1 D1 [pdpbnego do trójkąta ABC wiedząc, że Pa1b1c1 = 96cm (kwadratowych) zaś Pabc = 24 cm (kwadratowe) oraz |AB| = 8 |BC| = 6 |AC| = 4 5.Boki trójkąta ABC mają wymiary ; 5cm, 10cm, 12cm, oblicz obwód A1B1C1 podobnego do ABC woedząc, że najdłuższy bok trójkąta A1B1C1 ma długość 36 cm. 6.oblicz obwód i pole kwadratu A1B1C1D1 wiedząc,że jest on podobny do kwadratu ABCD, którego obwód wynosi 44 cm zaś skala k=2. 7.Prostokąt ABCD ma obki długośći 4 cm , 6 cm,. Oblicz obdówd i pole prostokąta A1B1C1D1 p[odobnego do prostokąta ABCD jeśli skala podobieńśtw K=1/2 8. Oblicz pole i boki prostokąta A1 B1 C1 D1 jeżeli jest on podobny do prostoką ta ABCD o bokacj |AB| = 5cm, |BC| = 7 cm, zaś skala podobiweńśtw wynosi k = 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alluś
Wysokość czworościanu foremnego ma długość H.Oblicz długość krawędzi tego czworościanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alluś
Krawęź boczn prawidłowego ostrosłupa sześciokątnego ma długość 8 cm, bok podstawy ma długość 4 cm.Przez środki dwóch sąsiednich krawędzi podstawy poprowadzono płaszczyznę, prostopadłą do podstawy.Oblicz pole otrzymanego przekroju ostrosłupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alluś
Ostrosłup przecięto płaszczyzną równoległą do jego podstawy w ten sposób, że stosunek odległości tej płaszczyzny od wierzchołka ostrosłupa do jej odległości od podstawy bryły jest równy 3:4.Pole przekroju jet mniejsze od pola podstawy o 200dm^2.Oblicz pole podstawy ostrosłupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lala jak malowana2
W trójkącie ABC kąt przy wierzchołku A jest dwa razy większy od kąta przy wierzchołku B. Boki AB i AC mają długości odpowiednio równe c i b. Wyznacz długość trzeciego boku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam, że mnie nie było prawie cały tydzień, ale jestem strasznie zawalona pracą i innymi rzeczami, że dopiero w wekend mam czas tak może być przez jakiś najbliższy czas, że będę rozwiązywać zadania jedynie przez wekend, chyba że w tygodniu znajdę czas w tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sgfsgfsdfg
sdfddf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POMOCY ! 1.wyznacz równanie prostej równoległej do prostej y=-3x+2 i trzy czwarte przechodzącej przez punkt P(dwie trzecie,4) 2.O ile procent pole koła o promieniu długości 8 jest większe od pola koła wyznaczonego przez równanie okręgu xkwadrat+ykwadrat-6x+5=0 3.Znajdź środek i promień okręgu o : xkadrat+ykwadrat+12y+33=0 4.Ile punktów wspolnych ma prosta k: x+y=1=0z okręgiem (x-1)kwadrat+(y-1)kwadrat=1 ? 5.Znajdź równanie prostej prostopadłej do prostej k: x-2y+4=0 i przechodzącej przez punkt A(2,3) 6.Okręgi o równaniach xkwadrat +2x+ykwadrat-4y+1=0 i (x+1)kwadrat+(y-2)kwadrat=rkwadrat są styczne zewnetrznie.wyznacz długość promienia r 7.Punkt A=(3,-7) jest końcem odcinka AB którego środek ma wspolrzedne S=(-3,13).wyznacz wspolrzedne punktu B 8.Środek odcinka o końcach A=(5,-1),B=(-7,-3) jest środekim okręgu o promieniu r=8.Napisz równanie tego okręgu 9.Wyznacz współrzedne środka i promien okregu o rownaniu xkwadrat+ykwadrat+10x-12y+52=0 10.Wyznacz liczbę m tak aby proste o rownaniach y=(mkwadrat-3)x-2 i y= - jedna szosta x +1 były prostpadle BARDZO PROSZE o Pelne rozwiazanie bo jestem cienki z tego materiału !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocyyyyyy
wiedząc, że kąt alfa jest kątem ostrym oblicz wartość wyrażenia: a) (tg alfa+ cos alfa) / (tg alfa - cos alfa), gdy alfa = 20/21 odp.1021/139 b) [(pierw z 2/2 * cos^2 alfa) + (pierw z 2 * sin^2 alfa)]/ (4cos^2 alfa - 3 sin^2 alfa), gdy tg alfa = pierw z 2/3 odp. 13pierw z 2/60 c) (4cos alfa - tg alfa) / (sin alfa + tg alfa), gdy cos alfa = 15/17 odp 191/64 d) (2sin alfa+ 3 cos alfa) / (cos alfa - 3 sin alfa), gdy tg alfa=2 odp. - 7/5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocyyyyyyy
już nie musisz rozwiązywać zadania, dałam jakoś radę ! ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomozieś i mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Muszę zrezygnować z pomagania na jakiś czas, nie wiem konkretnie na jak długo. Ale niestety życie troszke inaczej mi się układa niż bym chciała i muszę o wiele więcej pracować, a co za tym idzie biorąc pod uwagę inne moje zajęcia i czas poświęcony rodzinie nie mam kiedy tu przesiadywać obecnie. Pozdrawiam zadaniazmatematyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśśśśka
A zadania z fizyki też rozwiązujesz? Bo ja mam takie jedno o ciśnieniu gazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karina2010
Loteria ma 1000 losow wsrod ktorych jest jeden los z wygrana 500zl,5 losow po 100 zl,10 losow po 50 zl i 50 losow po 5 zl a pozostale sa puste.Oblicz prawdopodobienstwo zdarzenia ze gracz kupujacy jeden los trafii los wygrywajacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syrenkaAriel2567
dane jest wyrazenie: (x-1)^3 - (x+2)^3. Doprowadz wyrazenie do najprostszej postaci i oblicz wartosc wyrazenie dla x = (1/27) ^ 1/3 rozwiaz rownanie: (x-1)^2 - (x+4)^2 +2x+31=0 wyznacz odwrotnosc liczby x=2 - pierwiastek z 3 rozwiaz nierownosc: (2x-1)^3 / 4 - 2x(x-1)^2 < (jest mniejsze badz rowne) x ( x+ 1/2) + 3/4, a nastepnie podaj najwieksza licczbe calkowita, ktora nie nalezy do zbioru rozwiazan nierownosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miki 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miki 4
Ostrosłup prawidłowy czworokątny o wysokości 5 pierwiastków z 3cm ma objętość 50 pierwiastków z 3 cm sześciennych. Oblicz długość krawędzi podstawy tego ostrosłupa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiosser
Dane sa cztery liczby ustawione w ciag trzy pierwszetworza ciag geometryczny a trzy ostatnie arytmetyczny Suma pierwszej i czwartej liczby jest rowna 35 a suma drugiej i trzeciej liczby jest rowna 30 wyznacz te liczby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezeli ktos jest...
zadanie 8. z wierzcholka rownolegloboku poprowadzono dwie wysokosci.Jedna z nich ma dlugosc 5, a druga jest trzy razy dluzsza.pole tego rownolegloboku wynosi 150. jaki jest jego obw.? Zadanie 3 Jaki obwod ma trojkat prostokatny rownoramienny o polu rownym 7? zadanie 4 Jakie pole ma trojkat rownoboczny o wyskosci 6 pierw.3? Zadanie 5 sprawdz , ze trojkat o bokach dlugosci 5, 15, 5 pierw.10 jest prostokatny i oblicz jego pole. Pozmoesz mi z tymi zadaniami? Bardzo proszę o pomoc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kubon04
Badanie przebiegu zmienności fukcji y=x*e do potęgi -x 1. dziedzina fukcji 2. zbiór wartośći 3. parzystość nieparzystość 4. okresowość 5. miejsca zerowe 6. asymptoty 7. monotoniczność 8. ekstrema 9. wypukłość wklęsłość 10. punkty przegięcia 11. tabelka 12. wykres Proszę o rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARCIN2345
Z drutu o długości 4 dm wykonano prostokątną ramkę .Jakie powinny być wymiary ramki,aby pole obszaru ograniczonego ramką było największe. Dla podpowiedzi wiem że odpowiedzią ma być ze to kwadrat o boku 1 dm,potrzebuję jednak całego rozwiązania krok po kroku. Proszę o jak najszybszą odpowiedź!!!!!!! POMOCY!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaafily
1) Oblicz pole trójkąta równobocznego opisanego na okręgu o promieniu długości r=2pierwiastki z 3 2)Oblicz promień koła opisanego na trójkącie o bokach 3 cm, 4 cm ,5 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×