Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zadaniazmatematyki

dzisiaj znowu rozwiążę zadania z matematyki

Polecane posty

Gość whatever12
up nikogo nie ma? kurcze najgorsze jest to, że muszę to mieć na jutro :/ i nie było mnie na lekcjach wprowadzających, coś tam sama kombinuję, ale nic mi nie wychodzi, do tego jakie liczby mi wychodzą :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkkkyyyyyyy
A ta 9, 8 i 4 pod przykładem 1 a to co to jest? Tam jest kreska ułamkowa, czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość whatever12
To są właśnie podstawy tych logarytmów, znajdują się pod log

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkkkyyyyyyy
Jak nikogo tu nie będzie to ci to wyliczę, ale to za godzinę, dwie bo teraz wychodzę z domu. Potem będę mieć czas. Już wiem o co chodzi z tymi cyferkami, na początku nie skojarzyłam. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkkkyyyyyyy
Zaraz seskanuję 2 i 3. Jak coś nie tak to pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkkkyyyyyyy
Największe jaja będą jak teraz ona już wcale tu nie zajrzy, a ja niepotrzebnie to wszystko liczyłam. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaka12
Prosze bardzo o roziwzanie: 1. wyznacz okres podstawowy funkcji y = tg(x /3) i narysuj wykres tej funkcji y = |tg(x /3)| 2. oblicz sin 1048 stopni = 3. rozwiaz: a/ 2sin(2x)=1 b/ ctg^2(x-/3)=3 c/ cos(x+ /4) >1/2 4. (sina +ctga) / (sina x cosa) = 1/cosa + 1sin^2a Nie wiem jak sie do tego zabrac :( Pojutrze poprawka semestralna :( pomozcie.. Z gory dziekuje bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość whatever12
kkkkkkyyyyyyy nie poszło na marne;p Dzięki wielkie !!! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goska555
Bardzo prosze o pomoc .Sama to probowalam jakos rozwiazac ale cos mi nie wychodzi .Z gory serdeczne dzieki.Zalezy mi aby to bylo rozwiazane krok po kroku. rozloz na czynniki mozliwie najnizszego stopnia a)x^4-4x^3-5x^2= b)x^4-25= rozwiaz rownania a)(2x-1)5(x+1)(2x+10)=0 b)x^3-2x^2+2x-4=0 c)4-x^2/x(x-2)=0 x-3/x-1=5/2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goska555
Jeszcze raz prosze o pomoc w rozwiazaniu zadan to pilne.Czy tutaj za glada jeszcze dziewczyna (zadania z matematyki?) Czy ktos potrafi rozwiazac te zadania i wytlumaczyc mio co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a)x^4-4x^3-5x^2= x^2 (x^2 - 4x - 5)= delta=(-4)^2 - 4 * 1 * (-5) = 16 + 20 = 36 pierw(delta)=6 x1=(4-6)/2 = -2/2 = -1 x2=(4+6)/2 = 10/2=5 i wkorzystując teraz postać iloczynową funkcji kwadratowej =x^2(x+1)(x-5) b)x^4-25= (x^2 - 5)(x^2 + 5)= (x-pierw5)(x+pierw5)(x^2+5) rozwiaz rownania a)(2x-1)5(x+1)(2x+10)=0 2x-1= 0 2x = 1 x=1/2 x+1 = 0 x=-1 2x+10 = 0 2x = -10 x=-5 b)x^3-2x^2+2x-4=0 x^2(x-2) + 2(x-2) = 0 (x-2)(x^2 + 2) = 0 x-2 = 0 x=2 x^2 +2 = 0 x^2 = -2 sprzeczne c)4-x^2/x(x-2)=0 założenie x(x-2) różne 0 x różne 0 x-2 różne 0 x różne 2 x należy do R \ {0,2} 4-x^2 = 0 4 = x^2 x=2 sprzeczne z założeniem x=-2 x-3/x-1=5/2 założenie x-1 różne 0 x różne 1 x należy do R \ {1} mnożymy na krzyż 2(x-3) = 5(x-1) 2x - 6 = 5x - 5 2x - 5x = -5 + 6 -3x = 1 x= - 1/3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak ja
rozwiążesz mi zadania z pochodnych?? poziom studiów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdsddsdsd
trzeba miec nasrane w glowce zeby dawac sie tak wykorzystywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frumpy
Mam tu takie jedno zdanko: Narysuj wykres funkcji 2x + 12 dla x należy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamuS_PaPa
Punkt A (2,-5) jest wierzchołkiem trójkąta ABC, którego dwie środkowe zawierają się w prostych o równaniach y=-4/5x oraz y=1/3x. Znajdź współrzędne pozostałych wierzchołków tego trójkąta. Proszę o pomoc, z góry dziękuję ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prosze niech mi ktos zrobi na sobote zadania? wyznacz warosci pozostalych funkcji trygonometrycznych kata ostrego a, wiedzac, ze cos a=3/4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadaniazmatematykl umowisz sie ze mna? kreca mnie niesawicie inteligentne Kobiety...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małolataaaaaaaaa
( 2/3 + 1/4 ) : 1 i 5/6 + 1/2 = ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo proszę o pomoc :< muszę mieć rozwiązania do wieczora:< 1) Punkt symetryczny do a=(-5,2) względem punktu s(-2,-1) jest punkt: a)a'=(1,-4) b)a'=(-1,4) c)a'=(-4,5) d)a'=(4,-5) 2) Osią symetrii wykresu funkcji f(x)=x2+3x-4 jest prosta o równaniu a) x=1,5 b) x=-1,5 c)y=1,5 d)y=-1,5 3)Równanie x2+y2-6x+4y-12=0 opisuje okrąg. Do tego okręgu należy punkt a) k=(-1,-5) b) k=(1,-5) c)k=(-1,5) d)k=(1,5) 4)Odległość odcinka paraboli f(x)=x2-10x+8 od osi ox jest równa: a)17 b)5 c) pierwiastek z 5 d)1/2 pierwiastka z 17 5)Długość wektora AB o współrzędnych A=(-1,1) B=(-3,6) wynosi: a)pierwiastek z 29 b) 29 c) 9 d) 3 i pierwiastek z 3 6) równanie x3 + 100x=0 a) nie ma pierwiastków b) ma 1 pierwiastek c) ma 2 pierwiastki d) ma 3 pierwiastki 7) Wielomian W(x) =x2 (x+5)-4(x+5) można przedstawić w postaci a0 W(x)=(x+5)(x-2)2 b)W(x)=(x+5)(x+2)2 c)W(x)=-4x2 (x+5) d)W(x)= (x+5)(x-2)(x+2) 8) a) Narysuj czworokąt ABCD taki, że A=(-1,4) B=(5,-2) C=(7.3) D=(4,6) b) Sprawdź czy jest to trapez równoramienny c) Napisz równanie osi symetrii tego trapezu d) przekształć trapez przez symetrię względem początku układu współrzędnych i podaj współrzędne otrzymanych wierzchołków e) przesuń trapez o wektor V= i podaj współrzędne otrzymanych wierzchołków 9) Wyznacz najmniejszą i największą wartość funcji f(x)=-x2-8x-25 w przedziale 10) Zaznacz na płaszczyźnie zbiór punktów któych współczynniki spełniają jednocześnie warunki 2x-y=0 11) Rozwiąż nierówność. (x-1)(2-x)>0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę pomóżcie:(( 1) Punkt symetryczny do a=(-5,2) względem punktu s(-2,-1) jest punkt: a)a'=(1,-4) b)a'=(-1,4) c)a'=(-4,5) d)a'=(4,-5) 2) Osią symetrii wykresu funkcji f(x)=x2+3x-4 jest prosta o równaniu a) x=1,5 b) x=-1,5 c)y=1,5 d)y=-1,5 3)Równanie x2+y2-6x+4y-12=0 opisuje okrąg. Do tego okręgu należy punkt a) k=(-1,-5) b) k=(1,-5) c)k=(-1,5) d)k=(1,5) 4)Odległość odcinka paraboli f(x)=x2-10x+8 od osi ox jest równa: a)17 b)5 c) pierwiastek z 5 d)1/2 pierwiastka z 17 5)Długość wektora AB o współrzędnych A=(-1,1) B=(-3,6) wynosi: a)pierwiastek z 29 b) 29 c) 9 d) 3 i pierwiastek z 3 6) równanie x3 + 100x=0 a) nie ma pierwiastków b) ma 1 pierwiastek c) ma 2 pierwiastki d) ma 3 pierwiastki 7) Wielomian W(x) =x2 (x+5)-4(x+5) można przedstawić w postaci a0 W(x)=(x+5)(x-2)2 b)W(x)=(x+5)(x+2)2 c)W(x)=-4x2 (x+5) d)W(x)= (x+5)(x-2)(x+2) 8) a) Narysuj czworokąt ABCD taki, że A=(-1,4) B=(5,-2) C=(7.3) D=(4,6) b) Sprawdź czy jest to trapez równoramienny c) Napisz równanie osi symetrii tego trapezu d) przekształć trapez przez symetrię względem początku układu współrzędnych i podaj współrzędne otrzymanych wierzchołków e) przesuń trapez o wektor V= i podaj współrzędne otrzymanych wierzchołków 9) Wyznacz najmniejszą i największą wartość funcji f(x)=-x2-8x-25 w przedziale 10) Zaznacz na płaszczyźnie zbiór punktów któych współczynniki spełniają jednocześnie warunki 2x-y=0 11) Rozwiąż nierówność. (x-1)(2-x)>0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka 111
Witam. możesz mi pomóc ?? z góry dziękuję. Na podwórku były kury i owce. Razem było 22 głowy i 54 nogi. ile było kur a ile owiec??.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helpmiplis
A jak rowiązać zadanie typu "skróć wyrażenie wymierne, wyznacz dziedzinę": x^2-9 ------ x+3 Nie mam pojęcia co to ta dziedzina i na czym polega skrócenie, bardzo proszę o wytłumaczenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka 111
a może jeszcze coś takiego do rozwiązania ; a) (x+3)^- 1=x^ b) -(1-2x)^ +2x=11-(2x-1) (2x+1) c) 6x-2 3x- ---------------- = ------------ 2x+ 1 x+2 d) 2x-8 3x+2 2x ---------- - ------ = ---- 4 8 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka 111
poprawka bo nie wyszło jak by się chciało c) 6x-2 3x-4 --------- = ------ 2x+1 x+ 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×