Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zadaniazmatematyki

dzisiaj znowu rozwiążę zadania z matematyki

Polecane posty

Gość studentka pk
helpmiplis A jak rowiązać zadanie typu "skróć wyrażenie wymierne, wyznacz dziedzinę": x^2-9 ------ x+3 Nie mam pojęcia co to ta dziedzina i na czym polega skrócenie, bardzo proszę o wytłumaczenie ja bym zrobiła to tak: (x-3)(x+3) ________= x-3 (x+3) x=3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentka pk
dziedzina to zbiór liczb rzeczywistych z wyłączeniem 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helpmiplis
dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka 111
wypraszam sobie, żeby ktoś się podawał na moim loginie- BARDZO PRZEPRASZAM ALE TO NIE W MIM STYLU. Jakiś świr się nudzi!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyska2O
Z prostokątnego kawałka blachy należy wygiąć rynnę o przekroju prostokątnym, w ten sposób by przepływało nią możliwie jak najwięcej wody. Podaj wymiary przekroju. proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antenka123
narysuj sitke tej samej bryly rozcietej wydluz innych jej krawedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaka11223344
PROSZĘ O POMOC 1)Sprawdź bez rysowania ile punktów wspólnych ma prosta o równaniu y=2x-1 z okręgiem o równaniu (x-4)*+(y-3)*=25.Uzasadnij. 2)Dany jest trójkąt o wierzchołkach A(-5;-3) B(1;4) C((4;-1) a)oblicz obwód tego trójkąta b)napisz równanie prostej prostopadłej do boku AC i przechodzącej przez wierzchołek B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malenka2009
Proszę o pomoc.. nie mam pomysłu jak się za to zabrać 1) Zbuduj kąt wypukły alpha, wiedząc, że a) tg alpha= 3/5 b) sin alpha= 2/3 c) cos alpha= -1/3 d) ctg alpha = -2 Jak ktoś podpowie jak się do tego zabrać to resztę zrobię sama. Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dargit
5. Wycinek koła o promieniu 4 i kącie środkowym 90 stopni zwinięto w powierzchnię boczną stożka. Oblicz pole powierzchni całkowitej tego stożka. 9. Dany jest trójkąt równoramienny , w którym kąt przy podstawie na miarę 30m stopni , a wysokość opuszczona na podstawę jest równa 3. Oblicz objętość i pole powierzchni bryły otrzymanej przez obrót tego trójkąta wokół jego podstawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dargit19910211
5. Wycinek koła o promieniu 4 i kącie środkowym 90 stopni zwinięto w powierzchnię boczną stożka . Oblicz pole powierzchni całkowitej tego stożka. 9. Dany jest trójkąt równoramienny , w którym kąt przy podstawie na miarę 30 stopni, a wysokość opuszczona na podstawę jest równa 3. Oblicz objętość i pole powierzchni bryły otrzymanej przez obrót tego trójkąta wokół jego podstawy? Z góry dzięki za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gtherrt
5. tworząca stożka = promień okręgu obwód postawy stożka = 3/4 obwodu okręgu wysokość stożka z pitagorasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dargit19910211
mógłbym prosić o dokładny rozpis tego zadania bo mi potrzebne dokładnie a sam potem dojdę do tego jak co było. Z góry dzięki za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gtherrt
9. ta bryła to 2 stożki o promieniu 3 i wysokości 3*ctg 30 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gtherrt
nie mam w zwyczaju rozwiązywać za kogoś zadania. podałem wystarczającą ilość podpowiedzi, byś mógł to sam sobie rozwiązać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchaj mam kilka zadań i nie wiem jak mam je rozwiązać. Dotyczą prawdopodobieństwa i niektóre z nich trzeba rozwiązać drzewkiem. Odpowiedzi podaję w nawiasie przy zadaniu. 10.88 Czterech studentów mieszkających w wspólnym pokoju w domu akademickim, postanowiło, że o tym kto danego ranka ma pójśc po bułki, będzie decydował los. Przygotowali 4 jednakowe kartki, przy czym jedną z nich oznaczono (po jednej stronie) literą W. Ta osoba, ktora wylosuje oznaczona kartke bedzie musiala pojsc po zakupy. Który ze współlokatorów , losujący jako pierwszy, drugi, trzeci czy czwarty ma największą szansę wyjscia po bułki?? Odpowiedź uzasadnij. POWINNO WYJSC ZE SZANSE SA TAKIE SAME - rozwiązać za pomocą drzewka 10.89 Z pudełka , w którym ca cztery kule białe i jedna czarna , losujemy kolejno bez zwracania cztery kule. Sporządź drzewko tego doświadczenia losowego, sprawdź, co jest bardziej prawdopodobne, czy wylosowanie kuli białej za pierwszym razem, czy za czwartym razem. (powinno wyjść 4/5-równe) 10.90 Na loterii jest dziesięć losów, wśród których jeden los wygrywa całą stawkę, trzy losy wygrywają po 1/2 stawki, a pozostałe są przegrywające. Sporządź drzewko tego doświadczenia losowego i oblicz prawdopodobieństwo zdarzenia A , że kupując dwa losy wygramy dokładnie całą stawkę. (wynik 1/5) 10.91 W loterii jest 12 losów z których jeden wygrywa trzy dają prawo wyciągniecia dodatkowego losu a pozostale przegrywaja. Sparządz drzewko tego doswiadczenia losowego i oblicz prowodopodobienstwo zdarzenia A ze kupując jeden los wygrywamy. (1/9-wynik) 10.92 Przygotowano dwa rodzaje loterii. W loterii I rodzaju jest 12 losow, w tym dokladnie 3 wygrywajace, w loterii II rodzaju jest 16 losow, w tym 4 wygrywajace. Kupujemy 2 losy z loterii I albo 2 losy z loterii II. Sporządź drzewo tego doswiadczenia losowego i sprawdz, czy prawdopodobienstwo wylosowania co najmniej jednego losu wygrywajacego jest w obu loteriach takie samo. (nie są takie same 5/11 i 9/20) 10.93 Rodzeństwo nie lubi wynosić śmieci. Franek zaproponował Bronkowi, by o tym, kto danego dnia będzie wyrzucał śmieci, będzie decydował los. "Wybierzemy z talii kart 3 asy i 2 króle, tata je potasuje, a my będziemy na przemian brać po jednej karcie. Śmieci wynosi ten, kto pierwszy wyciągnie króla." Bronek po namyśle przyjął propozycję brata, ale postawił warunek: " Pierwszą kartę bierzesz Ty". Dlaczego Bronek postawił taki warunek? Odpowiedź uzasadnij. (Franek: 3/5, Bronek: 2/5)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amfa19
1.Kąt między przekątnymi prostokąta jest równy 70 stopni a długość przekątnej wynosi 12 cm.Oblicz obwód prostokąta. 2.Konstruktor stworzył projekt,w którym maszt radiowy o wysokości 30m ma być wspierany dwiema linami jednakowej długości łączącymi wierzchołek masztu z ziemią pod kątem 55 stopni.Oblicz,jakiej długości liny są potrzebne do wykonania projektu oraz w jakiej odległosci od masztu nalezy przygotowac mocowania do lin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki.....
widze ze w koncu ci sie znudzilo autorko rozwiązywanie debilom zadan za darmo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pomoże mi ktoś rozwiązać równanie wielomianowe? Nie mam o tym zielonego pojęcia :( 4x^3+8x^2-9x-18=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość linka77777777
BŁAGAM POMOCY pomoże mi ktoś rozwiązać równanie wielomianowe? Nie mam o tym zielonego pojęcia smutas.gif 4x^3+8x^2-9x-18=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podziel przez x+2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hankis
ja też mam zadania 1: Rzucono dwa razy sześcienną kostką do gry oblicz prawdopodobienstwo nastepujacych zdarzen elementarnych : a) za pierwszym razem rzucono trójke lub piątke i za drugim razem wyrzucono parzystą liczbę oczek . zadanie 2: W turnieju brydżowym brało udział 20 zawodników grano metodą każdy z każdym ile meczów rozegrano zadanie 3 : Rzucono 3 razy monetą oblicz prawdopodobienstwo nastepujacych zdarzen : a) wyrzucono co najwyzej 2 orły b) wyrzucono jednego orła lub jedną resztkę zadanie 4 : Jakie jest prawdopodobienstwo trafienia 6 w totolotka zadanie 5 : W klasie 4 a jest 5 chłopców i 21 dziewcząt na ile sposobów można usadzić w ławkach pojedynczo uczniów tej klasy jeżeli przy 3 oknach w sali mają siedzieć chłopcy a i ławek jest 26 zadanie 6 : Spośród liczb od 0 do 9 losujemy dwa razy liczbe.Jakie jest prawdopodobienstwo ze wylosujemy liczbę większą od 35 zadanie 7 W pierwszym etapie turnieju piłkarskiego w którym wzieły udział 24 druzyny grano w 4 grupach metodą kazdy z kazdym a nastepnie po 2 najlepsze druzyny z kazdej grupy gralo mecze w których przegrywajacy odpadał .Ile meczów rozegrał zwycięzca turnieju ? zadanie 8 : W urnie są 2 biale 2 czerwone i 2 zielone kule oblicz prawdopodobienstwo zdarzen : a) wylosujemy kule o tym samym kolorze jesli losujemy bez zwracania b) wylosujemy kule o roznych kolorach jesli losujemy ze zwracaniem zadanie 9 : W turnieju piłkarskim w którym grano metodą kazdy z kazdym rozegrano 49 meczy Ile druzyn brało udział w turnieju jezeli po pierwszej rundzie z powodu kontuzji wycofała się jedna druzyna ? zadanie 10 : Dwóch strzelców strzela do tarczy w ten sposób że : a) jeden z nich trafił w dziesiątke 7 razy na 10 strzałów b) drugi strzelec trafil w dziesiatke 8 razy na 10 strzałów oblicz z jakim prawdopodobienstwem obaj strzelcy trafia w dziesiatke? Z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia726746
śledziłam przez jakiś czas temat, pełna podziwu dla Twojej cierpliwości i zapału, choć nigdy nie wpisałam zadania (szkoła już dawno za mną), autorko, kilka lat minęło, co teraz w życiu robisz? Studiujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
|x-5| wieksze badz rowne 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×