Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zadaniazmatematyki

dzisiaj znowu rozwiążę zadania z matematyki

Polecane posty

Gość błagamOpaniOpomoc
Oj , to dosc skomplikowane te moje obliczenia:D nie wiem gdzie mam kartke :D ale /7 Troche z kalkulatorem robiłam , troche z głowy i mi wyszło 24.14285:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2.Rzucamy cztery razy monetą. Oblicz prawdopodobieństwo, że wyrzucimy dokładnie jedną reszkę lub wyrzucimy co najmniej jednego orła. rozwiązanie: \Omega = V^4_2 = 2^4 = 16 A - wyrzucimy dokładnie jedną reszkę lub wyrzucimy co najmniej jednego orła {ROOO}, {OROO}, {OORO}, {OOOR} - dokładnie 1 reszka = 4 możliwości wyrzucimy conajmniej jednego orła {czyli 1O3R, 2O2R, 3O1R, 4O} = [wszystkie możliwości] - [wszystkie reszki {RRRR}] = = 16 - 1 = 15 [w tej 15 mieszczą się już 4 wymienione wyżej rzuty] A = 15, P(A) = 15/16 niby wynik jest ok ale masz strasznie namieszane rozwiązaniem po pierwsze jeśli chodzi o moc Omegi to mamy tam wariację z powtórzeniami której nie oznacza się jako V (bo V to wariacja bez powtórzeń), wariacja z powtórzeniami to albo W albo V z kreseczką u góry nie A=15 tylko moc A=15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3.Rzucamy trzy razy monetą. Oblicz prawdopodobieństwo, że za pierwszym razem wyrzucimy orła lub wyrzucimy dokładnie dwie reszki. rozwiązanie: \Omega = V^3_2 = 2^3 = 8 znowu tu jest wariacja z powtórzeniami więc raczej nie V {OOO},{ROO},{OOR},{ROR},{ORO},{RRO},{ORR},{RRR} A - za pierwszym razem wyrzucimy orła [4 możliwości] lub wyrzucimy dokładnie dwie reszki [3 możliwości ale możliwość {ORR} została już ujęta jako "za pierwszym razem Orzeł"] = 4 + 2 = 6 P(A)=6/8= 2/3 dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj , to dosc skomplikowane te moje obliczenia nie wiem gdzie mam kartke ale /7 Troche z kalkulatorem robiłam , troche z głowy i mi wyszło 24.14285 że niby ten ułamek dał Ci taki wynik? jeśli tak to masz źle zapisz mi tu swoje obliczenia ale tylko samego licznika!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość błagamOpaniOpomoc
No bo podzieliłam to co mi wyszło przez 7 :O i taki uzyskałam wynik :( i nie krzycz na mnie bo ja i tak sie staram :( wyszło 169 / 7 :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój beka i pierdzi
to ja Ci pisze , że miałam na kartce ale gdzieś zapodziałam , zresztą bardziej na kalkulatorze obliczałam :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój beka i pierdzi
ja pierdziele nigdy bnie zrobie tego zadania:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój beka i pierdzi
a ja własnie juz w szkole podstawoej pogubiłam sie z matematyką :O nienawidzę tego przedmiotu , nienawidze matematyki , nie rozumiem jej:O i nie potrafie obliczyc tego dziadostwa !!! :( boja , zabij nie potrafie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój beka i pierdzi
Wszystkim rozwiazujesz zadania a mi nie chcesz pomóc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak ciężko Ci jest zapisać te obliczenia? wtedy poszukam błędu jeśli on nadal będzie i będzie Ci łatwiej to zapamiętać, niż poznać w takim przypadku gotowe rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przestań tyle marudzić i jęczeć tylko weź się za pisanie, bo takie zachowanie mnie właśnie tutaj najbardziej wkurwia, gdzie komuś jest ciężko napisać trzy linijki obliczeń i to tylko na liczbach ale jęczeć o gotowe rozwiązanie potrafi... skoro nie potrafisz zrobić tego o co Cię proszę (a wszystko wynika zapewne z tego, że Ci się nie chce) to dlaczego ja miałabym pisać wszystko na gotowo? przecież nawet jak nie wszystko w rozwiązaniu Twoim będzie dobrze, to wskażę błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój beka i pierdzi
36-38^2+2^2+24-38^2+3^2+1^2=-6+4-28+14=-16 kurwa teraz to mi dopiero wynik wyszedł :O ja nie wiem jak to zrobić , jeśli mi nie pomozesz dostane pałe :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój beka i pierdzi
wtedy 169 , teraz -16 ...kurwa no:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2(18-19)^2+(21-19)^2+2(17-19)^2+(22-19)^2+(20-19)^2= masz tu całe działanie i rozwiązuj od początku pilnując kolejności wykonywania działań najpierw obliczenia w nawiasach później potęgowanie później mnożenia a na końcu dodawanie i trzymając się tych zasad pokaż rozwiązanie, bo jak teraz tego nie zrobisz to nigdy nie rozwiążesz takiego przykładu bo zawsze będą błędy na liczbach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorko ja Cie rozumiem
ale czekaj czekaj ten znaczek " ^ " to mnożenie prawda?! nie potęgowanie?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorko ja Cie rozumiem
sorry , ze na tylu nikach ale w miedzyczasie udzielałam sie w tematach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorko ja Cie rozumiem
aaaa , a widzisz bo ja caly czas to mnozyłam :P ja pierdziele ale ze mnie idiotka;) zaraz postaram sie rozwiazac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorko ja Cie rozumiem
wyszło mi mniej wiecej tak: (-2)^2+(2)^2+(-4)^2+(3)^2+1=4+4+(-4)^2+9+1=4+4+16+9+1=36 :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorko ja Cie rozumiem
ok moment

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorko ja Cie rozumiem
wyszło 24 :) dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorko ja Cie rozumiem
co?! zle?! rece Ci opadły pewnie :D :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musiałam pilnie wyjść... teraz wynik jest dobry zatem znamy wariancję 24/7 odchylenie standardowe to pierwiastek z wariancji i musisz tylko policzyć stosunek odchylenia do średniej (którą też już znasz) i zaokrąglić odpowiednio według treści zadania wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniasty
mam kilka krótkich zadan i prosilabym o pomoc ;) -jezeli stosunek objetosci dwóch podobnych stożków jest równy 8, to stosunek długości ich promieni jest rowny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weyhjasdgerw
hej zadaniazmatematyki jestes?:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadanko stereometria
Podstawą ostrosłupa jest trójkąt którego dwa boki mają długość 6 cm a trzeci bok ma 8cm. Wszystkie krawędzie boczne mają jednakową długość równą 9 cm. Oblicz objętość tego ostrosłupa. odp. 48 cm 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-jezeli stosunek objetosci dwóch podobnych stożków jest równy 8, to stosunek długości ich promieni jest rowny figury są podobne w skali k zatem można powiedzieć, że : - ich odpowiednie boki są w stosunku k - ich pola są w stosunku k^2 - ich objętości są w stosunku k^3 stosunek objętości jest równy 8 zatem k^3 = 8 k^3=8 k=2 stosunek promieni czyli tak jakby stosunek boków czyli k=2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×