Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lonely7

rozszczep

Polecane posty

Gość Kyciu
Asik jeszcze raz dziekuje ! Wlasnie dzwonilam i powiedzieli aby nie powtarzac, tylko morfologie. Moja Wiki ma miec operacje bo ma rozszczep podniebienia twardego i miekkiego z Zespolem Pierra Robena, na szczescie skonczylo sie tylko na rozszczepie, cofnietej rzuchwie i napietym wiezadle pod jezykiem. Strasznie sie denerwuje przed ta operacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kyciu
Dziekuje bardzo Asik !!!! Wlasnie dzwonilam i powiedzieli aby nie powtarzac! Strasznie denerwuje sie przed ta operacja !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anialublin
dziewczyny prosze napiszcie kiedy dzwonic ja mam napisanre 14 wrzesnia a niby 19 wrzesnia przyjecie kiedy dzwonic:)a jak grupe krwi robiliscie dziecku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kyciu
Anialublin ja dzwonilam 14.06 a mialam dzwonic 15.06 i pani ktora odebrala tel troche byla zla i powiedziala ze mam dzwonic 15.06 poniewaz grafik operacji na nastepny tydzien bedzie dopiero w piatek ok 9 rano, wiec zadzwonilam w piatek i dowiedzialam sie ze operacje planowane na ten tydzien przesuniete o tydzien i mam dzwonic 22.06. Jesli chodzi o grupe krwi to robilam w zeszlym tygodniu i to prywatnie bo nie dostalam skierowania od pediatry i placilam 35 zl na wyniki czekalam 2 dni. Krew pobieraja z zyly nie z paluszka i moja Wiki plakala przy tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalaoli
dziewczyny przepraszam, ze zapytam, a jakie wyniki miały wasze dzieci w koagulogramie dotyczące czasu kaolinowo-kefalinowego, aptt w slkrócie? mój ma 41 s. i jest poza normą dla dorosłych, ale dla dzieci są inne normy, a ja się zastanawiam jak wygladają inne wyniki dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mona22
czy któreś z Waszych dzieciaczków miało może operacje w Babicach u prof. Dudkiewicz? bo my mamy termin na 24lipca i kompletnie nie wiem co mam ze sobą zabrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kyciu
Olalaoli moja corka ma aptt 33,8 sek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalaoli
o to ładny, wiem, że norma dla dzieci to 55, ale i tak pytam, ja było u was mój miał 6 miesięcy jak miał to badanie i podobno z wiekiem ten czas się skraca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tumonia
Badania krwi - jeśli nie macie daleko - można zrobić w IMiDzie - trzeba zgłosić się do rejestracji - pielęgniarka wypisze skierowanie -i z nim trzeba isc do punktu pobrań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kyciu
Olalaoli moja Wiki miala robione badania w zeszlym tygodniu a za cztery dni bedzie miala 7 miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalaoli
aha mój miał 5 miesięcy, pomyłka ale przy normie do 55 to jest w miarę a jak pozostałe dzieci, moze ktoś jeszcze mi podpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania lublin
do kyciu dzieki wielkie za informacje daj znac jak zadzwonisz 22 kiedy bedzie mieli operacje a czemu przesuniete niewiesz:)duza macje wade ppzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania lublin
mona 22 masz gg to odezwi napisze ja zrezygnowalam z babic :) i bedzie operacja imid we wrzesniu podaje ci gg 3478219

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IwonaNikuś
Mona22 My mieliśmy operację w Babicach. Musisz zabrać ubranka rozpinane, pieluszki, jedzonko, picie dla dziecka. Kolszulkę rozpinaną bo ubierają po operacji. Coś do picia dla siebie. Gdyby coś to pisz gg 3062713 lub iwona.gruzlewsla83@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kyciu
Dzwonilam dzisiaj do IMiD i mamy przyjechac w niedziele 24.06 miedzy 14 a 16. Dziwi mnie tylko ze nie pytali o wyniki badan a moja Wiki ma leukocytow 14,6 i boje sie ze nas odesla z powrotem do domu , choc pediatra twierdzi ze mala jest zdrowa i wypisala zaswiadczenie, a mamy do Warszawy jakies 500 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wlasnie odebralam orzeczenie o niepelnosprawnosci niestety w punkcie 6 i 7 wpisali nie wymaga to jakas paranoja bo niby jak 5cio miesieczne dziecko ma samo o siebie zadbac , jechac np do logopedy,ortodaty itp no i oczywiscie samo soba ma sie zaopiekowac! czy ktos z was jest w takiej sytuacji lub byl? prosze o pomoc!! wiem ze trzeba napisac odwolanie ale jak?? i jakie papiery trzeba zlozyc?? jeszcze raz prosze o pomoc!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ahojdziołchy
że tak sie wtrące do leukocytów dla dzieci norma jest do 15, wiec raczej bez obaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ahojdziołchy
a niemowlaki mają ich często więcej niż starsze dzieci, ale do 15 to ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Zocha!My mieliśmy podobną sytuację. Ja się odwołałam i na szczęście uwzglednili to i przyznali mi rację. Musisz opisać dokładnie Twoją sytuację, że dziecko ma np. problem z jedzeniem, do jakich specjalistów jeszcze chodzi itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za pośrednictwem Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w ... odwołuję się od orzeczenia o niepełnosprawności nr.......z dnia ........ Nie zgadzam się z punktem 7 w.w. orzeczenia, ponieważ .......(tu wypisz swoją sytuację, dokładnie ze szczegółami).W związku z powyższym uważam, że moje dziecko wymaga stałej opieki lub pomocy innej osoby ze względu na ograniczoną możliwość samodzielnej egzystencji. Proszę o pozytywne rozpatrzenie odwołania. Do tego odwołania jeszcze raz dałam zaświadczenie od specjalistów i ksero wszystkich badań i pobytu w szpitalu. Mam nadzieję, że trochę Ci pomogłam. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kamilam84 barzo ci dziekuje i oczywiscie pomoglas mi niesamowicie! teraz wiem od czego i jak zaczac.pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania lublin
witam ma ktos operacje na wrzesien planowana tak jak my pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania lublin
dajcie namiary na jakies noclegi blisko szpitala:)w warszawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_rom
Witam. Od jakiegoś czasu śledzę wpisy na forum. Z synkiem mamy planowany zabieg w IMiD w drugiej połowie lipca ( rozszczep podniebienia miękkiego). Czy może któraś z Was ma do odsprzedania lub pożyczenia ochraniacze na rączki. Może znacie jakieś tanie miejsce na nocleg blisko szpitala ( hotel, schronisko). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania lublin
barbara:) my mamy planowany zabiego w wrzesien polowa strasznie sie boje i tez szukam noclegu jakigos i wlasnie te ochraniacze jak abys cos miala daj znac:)pozdrawiam i trzymam kcuki za was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) Myśmy nie mieli ochraniaczy na rączki , tylko to czym miał wiązane rączki po operacji, wydaje mi sie że to jest najlepsze, zresztą tylko na noc je miał zakładane , bo w dzień to miał inne zajęcia :) Barbara a u Was jest miekkie rozszczepione więc tym bardziej rączkami nie sięgnie aż tak daleko :) a te co pielęgniarki robią to wg mnie spełniaja swoje zadanie :) nie jest tak ze wiąże się bandażami , brzmi to strasznie ,ale na rączki jest tak z watką w środku jakoś tak porobione , nic sie nie wzyna w przeguby dłoni :) my jutro wyjeżdzamy na kontrolę podniebienia ;) mamy w piatek wizytę ale zatrzymujemy się u znajomych ni dlatego we czwartek już śmigamy :) Szymek jest dwa miesiące po operacji i tak czytam jak dzieci dochodzą do siebie,, to Szymek jest chyba baaardzo silny :) bo katar , wydzielina z nosa zniknęła po niecałym tygodniu , cztery dni i koniec , jeść zaczął od razu na drugi dzień , nic nie grymasił , przeciwbólowe tylko przez pierwszy tyudzień i w dodatku przed snem tylko , a całe noce przesypiać zaczał hmmm 10 dni po :D nie miał jakiejś traumy , nie budził sie z krzykiem , nie był przylepą no nic a nic, taki wyjątkowy egzemplarz mi się chyba trafił :) aaa jeszcze co... ma teraz 10 miesięcy 10 dni i juz samodzielnie chodzi :) wprawdzie cztery pięć kroczków i bamm ale ja jestem szczęśliwa :) a pierwszy samodzielny kroczek był miesiąc temu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_rom
Hej. dzięki za odpowiedź. Może faktycznie obejdzie się bez ochraniaczy. Dziewczyny a jak wygląda u Was sytuacja ze smoczkiem uspokajaczem. nasz synek korzysta z niego tylko do usypiania, tak 2-3 min. i jak uśnie to wyjmuje mu go z buzi, a w dzień w ogóle nie korzysta z niego. Chciałam go całkiem odzwyczaić od smoka ale jest ryk i nie uśnie.Czy po operacji bezwzględnie nie można używać smoczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u Szymka była warga rozszczepiona dodatkowo więc uspokajacz nie wchodził w grę , wczesniej oczywiście identycznie jak u Was :D dwie trzy min , wypluwał i zasypiał :) martwiłam się że będzie mu go brakowało ale ku mojemu zdziwieniu jakos odechciało mu się smoka :D weż jakąś maskotke i mu ja dawaj przy usypianiu i powinno byc ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zzuzzanna
Barbara moja corka tez ma rozszczep podniebienia miekkiego. Jak bylismy w IMiD na pierwszej wizycie to pani doktor kazala nam oduczyc mala smoczka przed operacje, aby po nie bylo dodatkowego stresu z utrata uspokajacza. Corka miala 3 miesiace jak ja oduczylam. Zrobilam to troche drastycznie, bo nagle z dnia na dzien jej go zabralam. Bylo przy tym troche placzu, ale sie udalo. Wyszlam z zalozenia, ze jak trzeba to trzeba. Robilam to dla jej dobra, aby po operacji podwojnie nie cierpiala. Po kilku dniach zapomniala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kyciu
Witam ! Wczoraj wyszłyśmy ze szpitala i jesteśmy bardzo szczęśliwe !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×