Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
lonely7

rozszczep

Polecane posty

Gość anulaaa33
Zosia ale ja dostałam jakiś dokument tekstowy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia2009
powinien byc załacznik na dole:))puszcze jeszcze raz:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulaaa33
teraz mam bez problemu ;) super dziewuszka a co ma Zosia tylko rozszczep podniebienia tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanna12
dzieki za odpwiedzi....juz rozumiem o co chodzi z tym smokiem...gdzies czytalam ze mozna podac smoka jak sie wszystko wogoi wiec jakies 3 tyg po zabiegu ale coz jak sie odzwyczai do super,,,z tym ze moja mala smoka uzywa tylko do spania a tak to sie bawi nim w raczkach,,,, zycie mi uratowal bo mala miala dopiero 2 tygodnie jak okazalo czemu nie ssie ani piersi ani butli.... pozniej jak usypiala to nauczyla spac na jedzeniu...jak pila mleko to zasypiala.,...czasem w lozeczko sie obudzila to co smok pytalam doktora co bedzie ja operowal jak miala 3 tyg czy moge uzywac smoka....powiedzial ze tak...a tydzien temu on mowi ze po operacji smoka niet.... zobaczymy jak bedzie.....szwy sie same maja rozpuscic....licze na to ze bedzie dobrze...robie to tylko dla dobra malej dziewczyny czy wasze pociechy po operacji kilka dni spaly wiecej czy jak? napiszcie mi jak to bylo po operacji i przed.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dziewczyny ale dałyśmy czadu z tym pisaniem od wczoraj;) ale fajnie bo przynajmniej coś się dzieje a tak to cały czas to samo..wiecie co mam na mysli nie? Zosia za chwile wyslę Ci mojego krasnala :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia2009
Anula fajne masz coreczki:))hehe Wikusia bardzo fajna i jak zajada sobie nektarynkę:))Czy u Was jeszcze bedzie jakis zabieg? Kasiu...Kalinka sliczna,wspaniale zrobiony zabieg-bardzo ładnie to wygląda,choc przyznam Ci sie,ze po obejrzeniu pierwszego zdjęcia...popłynęły mi łzy...za niesprawiedliwosc jaka jest na swiecie,chodzi mi o choroby dotyczące dzieci...dopiero teraz zobaczyłam z czym sie zmagałas...Kalinka miała bardzo poważny rozszczep...cieszę sie,ze teraz tak slicznie wyglada:))widac,ze smieszka z niej:)) Jowitko temat ruszył z kopyta:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia2009
Anulaaa tak,rozszczep podniebienia miekkiego i twardego obustronny od połowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia2009
Jowitko dzieki:))odpisałam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulaaa33
My jeszcze przeszczep kości i korekta noska ale to bedzie w jednym Jowitka zapomniałam na śmierć już Ci wysyłam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde niedługo będzie rok jak z Wami pisze...ale ten czas leci. jak pisałam pierwszy raz to była chyba 6 strona a teraz..hihi Kasia w 100% zgadzam sie z Zosią..to samo chciałam napisać, no ale teraz to juz co najgorsze masz za sobą :) Dziekowac Bogu, ze córeczka zdrowa i nic więcej jej nie dolega. Anulaaa jakie słodkie zdjęcia z Twoimi trzema dziewczynami .hehe teraz to chyba by sie jakiś chłopak przydał co? pomyśl o tym :) Kupiłam octanisept ale to nim można psikać w busi dziecku i ona ma to zjadać? no bo jak takiemu maluchowi wytłumaczyć, że ma wypluć? Moja za nic rumianku nie chce chociaż jak bedzie mus to jej jakoś strzykawką podam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulaaa33
Jowitka na razie nam starczy bo nie mamy prawka na autobus :D ja psikałam 3 razy dziennie octeniseptem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulaaa33
Tak lekarze kazali do środka po razie też psikać tylko tym w spreju co by za dużo nie łyknęli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monteczkasia
witajcie Mogłabym was poprosić o zdjęcia dzieciaczków? Podam maila: kacha.xxx@interia.pl i sama też wyślę fotki córci ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia2009
Hej Monteczkasiu wysłałam:)) Jowitko,pami.etam jak ja tu zaczełam pisac-bylismy na dłuuugo przed zabiegiem... U nas dzis piekna pogoda-jedziemy nad wodę:))miłego weekendu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balena
witam wszystkich. ruch tutaj jak w łodzi na piotrkowskiej,ale to fajnie. jowitka wysłałam ci zdjęcia tośka i maila tego samego dnia co zosi,nie wiem dlaczego nie doszły.spróbuję jeszcze raz.przy okazji dziękuję za fotki jowitki.prześliczna dziewczynka,uwielbiam takie pyzatki i przy tym te oczy--cudo.a twój królewicz prawie taki przystojniaczek jak mój (*_*). u nas bez zmian.9 lipca jedziemy do imidu do ortodonty.powiem wam szczerze że posłuchałam waszej rady i pójdziemy również do logopedy. zosieńka,mnie się wydaje że pomiędzy zosią a antkiem jest ta różnica że on miał rozszczep całkowity więc zostało przerwane napięcie mięśni wokół ust i być może to też ma pośredni wpływ na opóźnienia w mowie.zobaczymy co powie lekarz. czarna mój adres e-mail balena@wp.pl ,czekam na fotki fabka. pozdrawiam wszystkich serdecznie. jowitka napisz czy doszły zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balena dzisiaj zdjęcia doszly..naprawdę mało widoczna blizna...jeja żeby Jowiśka tez tak miała, albo raczej nie miała :) Tosiek taki blondas jak mój Mati...ale bedziemy miały ruch w domu.... jak na Marszałkowskiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia2009
Hej Balena bardzo sie ciesze,ze podjęłas decyzję o logopedzie.Na pewno nic nie stracisz,a jesli Tosiek ma powazniejsze problemy z mowa czy mięśniami twarzy to napradwę wyjdzie mu to na dobre.Masaże trwaja po kilka minut jeden-tak wiec dziennie gora 20 min.na to poświęcasz.Jest to bardzo proste,wymaga tylko systematycznośći. Czy w związku z wizyta u ortodonty bedzie jeszcze jakis zabieg? Monteczkasiu dziekuje za zdjęcia:))sliczna masz corcię-ona tez miała samo podniebienie? Upał okropny,na zewnatrz nawet nie wychodzimy,moze blizej 17 wyjdziemy na pac zabaw.Miłego dnia Mifal jak tam u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o logopedę to mi dr Piwowar mówił, że na 1 wizyte do logopedy trzeba sie udac w Imidzie z tego względu, ze tamci logopedzi potrafia rozpoznać czy dziecko nosuje i co wazniejsze czy jest to nosowanie tzw otwarte czy zamkniete a to może rozpoznac tylko logopeda pracujący na codzień z dziećmi rozszczepowymi, poniewaz on po 1 słowie potrafi rozpoznac to nosowanie i pokierowac dalszą terapię a potem to już mozna chodzić do logopedy u siebie. Piszę nt Imidu poniewaz z tamtymi lekarzami mam stycznosć, oczywiście kto operował dziecko w innym mieście tam może miec postawiona diagnozę. Monteczkasia córeczka jak malowana... zauwazyłam wspólna cechę wszystkich naszych dzieci... mają bardzo duuuże oczy :) Piękne są co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia2009
Jowitko no sliczne,choc Zosia nie ma duzych oczu,tylko baaardzo niebieskie:)) Co do mowienia,nie trzeba byc specjalista by stwierdzic czy dziecko "nosuje"poczas mowienia-wystarczy posłuchac chocby dwoch słow i wiadomo:))Zosia na szczescie mowi normalnie,bardzo wyraznie mowi"mama" i "nie",literki tez wymawia wyraznie,tak wiec luuuzik.Juz bym chciala by mowila wiecej,bo czasem ma nerwy jak nie wiem o co jej chodzi,zaciska piesci i krzyczy,a ja ani o jote mądrzejsza;-)) Pospała sobie dzis długo w dzien,więc na pewno do 22 bedzie szaleć:-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monteczkasia
Zosiu tak mamy tylko podniebienie i pomału szykujemy się na operację, co prawda dopiero sierpień, ale muszę się przygotować psychicznie ... Twoja córcia też śliczna ;) Jak aniołek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia2009
Monteczkasiu w jakim wieku jest Twoja corcia?Bo na fotkach dośc duza:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monteczkasia
1,5 roku. operacja tak późno bo w Krakowie tak robią, a do Warszawy mamy za daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia2009
Co miasto i szpital to inne zasady,w Poznaniu nie operuja przed 9 m-cem,chyba,ze dziecko ma problemy z jedzeniem i nie przybiera na wadze.To samo jak widze z pielegnacja i dieta po operacji,jedni pozwalaja na picie z butelki,inni wrecz kategorycznie zakazują, u nas dosc dlugo była dieta płynno-papkowa,zakaz wszelkich przekąsek typu:chrupek,biszkopt , o paluszkach nie wspomnę(choc Zosia ich nigdy nie jadła). Spokojnej nocy zyczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balena
witam wszystkich. czarna,dzięki za zdjęcia.fabek rośnie ci na pięknego mężczyznę.na buzi praktycznie nic nie widać więc jak ktoś nie wie o zabiegu pewnie nawet się nie zorientuje.jestem pewna że problemy z mową się skończą i wszystko będzie dobrze. jowitko,cieszę się że zdjęcia doszły i że antoś się podoba.żeby on jeszcze był taki grzeczny jak wygląda na zdjęciach byłoby super.tego małego diabełka jest wszędzie pełno,trzeba mieć oczy dookoła głowy bo wciąż obmyśla nową psotę. dobrze że powiedziałaś o tym logopedzie z imid,może uda mi się zgrać wizytę u ortodonty z logopedą. zosiu,ta wizyta ma na celu sprawdzenie czy wszystkie zęby wyrosły prawidłowo i czy szczęka+podniebienia rozwijają się jak należy.od tego zależy druga operacja.jeśli będzie źle,to antek dostanie aparat i dopiero jak się wszystko unormuje będzie można zrobić drugi zabieg. mam nadzieję że jednak obędzie się bez aparatu i wszystko pójdzie zgodnie z planem. pozdrawiam wszystkich. wreszcie mamy prawdziwe lato więc kotrzystamy jak możemy.idziemy z tośkiem do parku. aha,kremem z jakim filtrem smarujecie buzię a zwłaszcza bliznę na buzi dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia2009
Hej BALENA JA UZYWAM KREMU ZIAJKA DLA DZIECI Z FILTREM,JAK NARAZIE SIE SPRAWDZA. U ortodonty na pewno bedzie git:))my we wrzesniu jedziemy na kontrol to tez sie dowiem kiedy mamy zaklepac wizyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Dziewczyny, jesteśmy po komisji i u nas ten lekarz uważa, że synowi nie należy się świadczenie pielęgnacyjne. Co robić?? Będę musiała się odwoływać ale jak uzasadnić odwołanie? Dlaczego jedne dzieci rozszczepowe dostają te świadczenie a inne nie?? Poradźcie coś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia2009
Witam Lonely-lekarz stwierdził,ze nie należy Wam sie 153 zl czy te 520?153 zl powinien przyznac jesli nadal korzystacie np z logopedy,wyjazdow do specjalistow.Ja musiałam na komisje zanieśc skerowane strony z książeczki zdrowia dziecka,na dowód,ze jezdzimy na kontole.Poza tym pytano czy mamy logopede lub rehabilitacje-przyznano 153zl na 24 m-ce.Powinnas sie odwołac.Choc u nas jest dodatkowo wada serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×