Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
lonely7

rozszczep

Polecane posty

Gość tumonia
szczytno84kasia - podaj prosze swojego maila, albo napisz do mnie tumonia2001@yahoo.com, chce sie dopytac o te świadczenia pielegnacyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulinakacperek26a
DO SZCZYTNO84KASIA kochana powiedz mi czy Ty mówisz o tym 520 Mój syn ma jednostronny juz zoperowany rozszczep jeszcze wyrostek został i dostaliśmy tylko 153 jak sie starc o ten 520 bo konczy mi sie umowa w listopadzie i nie moge kontynuowac wychowawczego potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mail plona0420@wp.pl tak mowa o te 520zł, zeby je dostac matka nie moze pracowac ani dostawac innych zarobków jak renty, kuronie, macierzynskie itp i dziecko musi miec orzeczenie o niepełnosprawnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomoc będzie wyższa o 100 zł, lecz krąg opiekunów niepełnosprawnych się zmniejszy. Zasiłek dla zajmujących się chorym rodzicem dostaną tylko biedniejsi Świadczenie pielęgnacyjne wyniesie nie 520, ale 620 zł, lecz mniej będzie uprawnionych. Na tę pomoc będą mogli liczyć tylko niepracujący rodzice i osoby, które wystąpiły o przysposobienie dziecka, oraz spokrewnieni z dzieckiem członkowie rodzin zastępczych. Inni opiekunowie niepełnosprawnych, na których ciąży obowiązek alimentacyjny i którzy zrezygnują z pracy, dostaną 520 zł specjalnego zasiłku opiekuńczego. Jego przyznanie będzie jednak uzależnione od sytuacji majątkowej. Dochód na członka rodziny opiekuna i podopiecznego nie będzie mógł przekroczyć 583 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulinakacperek26a
Czyli jak teraz zrezygnuje z pracy to mogę z orzeczeniem o niepełnosprawności iść do mopsu po te 520 tak?? Czy jeszcze coś trzeba??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ,ale najwazniejsze
są dwa pkty na orzeczeniu:musi byc zaznaczony pkt 7 i 8,ze dziecko wymaga stalej opieki rodzica!!jesli tylko 1 z tych pkt bedzie na nie to swiadczenia nie ma.Musza byc obydwa na tak. od kiedy swiadzcenie bedzie uzaleznionen od dochodów?bo teraz nie ma kryteriów dochodowych-kazdy kto ma te punkty zaznaczone dostanie swiadczenie...zdzieraja juz nawet z chorych dzieci...polska jest boska:-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulinakacperek26a
Ja mam pkt 8 ze wymaga zaś pkt 7 nie wymaga i co teraz??? Jedno z drugim jest sprzeczne tu wymaga stałego współudziału rodzica na co dzień a w następnym ze nie tak tylko w Polsce może być. Jedni mają a drudzy z tą samą choroba nie mają czyli to zależy od kaprysu orzecznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) My juz po zabiegu :) operował nas dr.Orest Szczygielski :) naprawdę miły kompetentny lekarz , który udzielał mi odpowiedzi na wszystkie moje pytania.Szymek ma super zoperowany rozszczep , wargusia sliczna :) musiała się przyzwyczaić do "innego" wygladu mojego syncia :) w poniedziałek jedziemy na ściągnięcie szwów :D jesli macie jakiekolwiek pytania to piszcie a postaram sie w miare szybko odpowiedziec Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no wlasnie musza
byc obydwa pkty-na tak.a kiedy mialas wydane ozrezcenie?mozesz sie odwolac w ciagu 14 dni co do tych nowych warunkow to nic nigdzie nie ma,oto co mam u siebie na stronie mops Od 1 stycznia 2010 r. świadczenie pielęgnacyjne z tytułu rezygnacji z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej przysługuje: 1.matce albo ojcu, 2.innym osobom, na których zgodnie z przepisami ustawy z dnia 25 lutego 1964 r. - Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy - ciąży obowiązek alimentacyjny, 3.opiekunowi faktycznemu dziecka. Ustalając uprawnienie do świadczenia pielęgnacyjnego nie bierze się pod uwagę dochodu rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no wlasnie musza
i doczytalam,ze wchodzą zmianny faktycznie,podwyższą swiadczenia do 620zl,ale jesli chodzi o rodzicow opiekujących sie dziecmi to kryteriow dochodowych nie bedzie.Zmiany dotycza przypadkow gdzie np wnuczek opiekuje się babcią Opracowana przez MPiPS nowelizacja ustawy o świadczeniach rodzinnych zakłada podział osób uprawnionych do świadczenia pielęgnacyjnego na dwie grupy. Pierwsza z nich obejmie rodziców rezygnujących z zatrudnienia w związku z koniecznością sprawowania opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem. Osoby te nadal będą otrzymywać świadczenie pielęgnacyjne bez względu na wysokość uzyskiwanych dochodów, ponadto wysokość tego wsparcia ma zostać podwyższona do kwoty 620 zł. Drugą grupę świadczeniobiorców stanowić mają pozostałe osoby otrzymujące obecnie świadczenie pielęgnacyjne (np. wnuk opiekujący się niesamodzielną babcią, córka sprawująca opiekę nad niepełnosprawnym rodzicem). W ich przypadku przywrócone zostanie kryterium dochodowe: będą otrzymywać specjalny zasiłek opiekuńczy w wysokości 520 zł, o ile dochód na osobę w ich rodzinie nie przekroczy 583 zł. tak wiec czytaj kasiuszczytno uwaznie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IwonaNikuś
Powiedzcie mi, czy wasze pociechy są pod opieką laryngologiczną też. My jesteśmy prawie 5 mc po operacji i chciałabym zrobic małemu badanie słuchu i trympanometię, ale nie za bardzo chcą mi zrobić te badania bo dziecko za małe i się nie da. W jednej przychodzi polecono mi wizytę u laryngologa i wtedy on zadecyduje czy te badania są potrzebne. Jak to był u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poker137
do iwona nikuś moja córka od momentu urodzenia jest pod opiekom laryngologa poniewarz badania przesiewowe słuchu były złe pierwszą wizyte miałam jak mała miała 3 miesiące drugą po zszyciu wargi po3 miesiącach bo miała stwierdzony niedosłuch w 50% a kolejną wizyte miałam po zszyciu podniebienia po4 miesiącach i wtedy została zaopatrzona w aparaty słuchowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IwonaNikuś
Wiecie gdzie można te badania zrobić w Kujawsko-pomorskim? Jestem z okolic Torunia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sprawie słuchu.... moja Julka miała przeprowadzone badanie słuchu 5 m-cy po operacji. Wynik: Ucho lewe: 50 decybeli, ucho prawe: 70 db. Teraz, po swietach powtarzaliśmy i zonk:) Ucho lewe: 45, prawe: 30:):):) Apaacik bedzie w maju tylko na lewe:) A juz sie nastawilam na oba:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My już po sciągnięciu szwów :D Szymek już super zajada :0 w sumie już w IMIDzie zaczął ładnie jesc ale teraz to by jadł i jadł :) pięć posiłków po około 200-220ml :D szwy w podniebieniu w niczym mu nie przeszkadzają :) nie miałam problemu z wkładaniem paluszków do buzi :) nie interesowały go szwy na wardze nic a nic :) a ta krwią podbarwiona wydzielina z noska to w trzeciej dobie po operacji już ustapiła :D Na oddziale pielęgniarki bardzo miłe i chetne do udzielania wszelakiej pomocy np w oczyszczaniu ranki z krwi , pokazały mi jak się oczyszcza , jak trzeba buzkę trzymać itp itd. Na pooperacyjnej od razu pokazano mi jak karmic Szymka zeby zaczął jeść i chyba tylko dzięki temu w ten sam dzień wieczorem już z butli 100ml wszamał :) a na drugi dzień już kaszki zajadał. mój email a-s-ka@hotmail.com jesli macie pytania albo chcecie zobaczyć jak Szymek wyglądał przed operacją a jak dzień i tydzień po to piszcie :) Pozdrawiam wszystkich serdecznie :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamy obiecałam którejś z mam smoczki do karmienia jeśli sa jej potrzebne niech się odezwie do mnie. Mam jeszcze pytanie kiedy pierwsza wizyta u ortodonty powinna być mały ma 11miesięcy po operacji wypadły nam dwie jedynki na górze i dwie połówki chyba dwójek tak mi się wydaje czy powinnam iść do ortodonty mamy dopiero pierwszą wizyte po operacji 14 maja bo naszej Doktor nie było wcześniej.Jesteśmy już prawie 2 miesiące po operacji mały zajada wszystko dopiero jakieś 3 dni temu zaczął wkładać paluszki do buzi wcześniej jak inne mamy piszą nie interesowała go buzia szkoda tylko tych naszych zębów je już rzeczy w kawałkach nie papki.:) Jeszcze jedno pytanie jaką maść na blizny bo my na razie linomagiem smarujemy.Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alley78
Polecam maść na blizny Dermatix.Jest troszkę droga,ale naprawdę bardzo skuteczna. U małej już dwa miesiace po operacji blizny nie było widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja moge polecić Kelo-cote tez jest droga ( 15 ml ponad 150zł ) ale widziałam chłopca który ją stosował , naprawdę w ogóle nie widziałam tej blizny i gdyby mi nie powiedziała że miał rozszczep wargi to bym nie wiedziała :) My na razie non stop alantanem natłuszczamy , praktycznie cały dzień ma pod noskiem dosyc grubą warstwę :) blizna juz jest prawie cała blada :) jak sie całkiem zagoi to tą Kelo-cote zaczniemy uzywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anialublin
do furia83 hej jesli masz smoczki do odania lub sprzedania ja z checia:):) dzisna konsultacij i mamy planowana operacje 19 wrzesnia ma moze ktos tez:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anialublin
przyjla nas dr offert mam nadzieje ze bedzie operowal dr piwowar bo chcielismy zapisali do dr ciekawe czy napwno bo niewim jak jest czy ten co przyjmuje na wizycie to operuje wiecie cos o dr offert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anialublin podaj adres to ci wyśle furia 83@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anialublin
hej slyszeliscie cos o doktor offert:) oraz nan pytanie ma ktos planowana operacje na 19-09-2012 w imid

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anialublin
hej slyszeliscie cos o doktor offert:) oraz nan pytanie ma ktos planowana operacje na 19-09-2012 w imid

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania lublin
jest moze ktos z lublina na forum:)odezwicje s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania lublin
cos niema nikogog na fotum ostatnio:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello :) No pustki ostatnio :) pewnie pogoda superowa i mamusie na spacerkach są :) anialublin , niestety nie słyszałam o dr offert. co do tego terminu to musisz wziąć pod uwagę że może się zmienic o tydzień dwa , bo pewnie jeszcze nie raz bedzie rotawirus na oddziele , ale jak pisze żeby obuwie zmieniać przed wejsciem , a wiekszość tak nie robi to różnego rodzaju swiństwa sie przynosi.osobiście widziałam tylko dwóch tatusiów z których jeden miał ochraniacze na butach a drugi w skarpetach popylał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania lublin
hej asik a wy kiedy mieliscie operacje i przez kogo napisz w wygladega i wszystko co wiesz a masz fotki malego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myśmy mielli 23 kwietnia przez dr Oresta Szczygielskiego robioną wargę i podniebienie :) napisz do mnie to Ci opiszę wsio i fotki wyślę :) a-s-ka@hotmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania lublin moja córeczka była operowana przez dr.Offert 25-04-2012.Pani Doktor to wspaniała ciepła i bardzo sympatyczna osoba wie co robi wszystko tłumaczy.Przychodzi kilka razy w ciągu dnia aby sprawdzić czy wszystko ok.Moja Marysia miała częściowy rozszczep podniebienia miękkiego i twardego,dzień po operacji zjadała już po 110 ml z butelki i tego dnia wyszłyśmy do domku. Z tego co wiem to dr.Offert jest w jednym zespole z dr. Piwowarem Mam pytanko czy ktoś wie coś na temat przetoki (małej dziurki po operacji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Jula ma przetokę w lewej dziurce noska, na szczescie płytko. Najbardziej widoczna była zaraz po operacji, po prostu przy spokojnym jedzeniu płynnych rzeczy małą strużka wyciekała jej z noska. Teraz gdy jemy coraz wiecej stałych pokarmów, zapomniałam ze jest:) Ostatnio dr Piwowar sie mnie pytal na kontroli to sobie przypomniałam:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×