Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
lonely7

rozszczep

Polecane posty

Gość Renia217
Mój Mały ma 19 miesięcy i bardzo mało mówi-mama,nie i to chyba wszystko. Pani prof. nie kazała się martwić-mówi,że im później tym lepiej, nie złapie złych nawyków. My mieliśmy mięśnie języka przesuwane, a broda juz sie wysunęła w 100%. W tej chwili jak mówią dziewczyny powyżej już możemy zapomnieć o PR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama.grzesia
my mamy termin operacji rozszczepu wargi i podniebienia na 12 listopada . Mam nadzieję , że nie przesuną ... jak dzwoniłam do IMID to pani mi powiedziała , że zawsze w tygodniu jakieś dziecko wypada :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiMaMaMa
mama.grzesia a jaki macie rozszczep i ile Mały ma miesięcy? Jeżeli możesz to daj tu na forum znać czy Was przesunęli czy nie. Ja z niecierpliwością czekam na 23 listopada bo wtedy mam dzwonić potwierdzić termin. Kurcze mam nadzieję, że nas nie będą przesuwali bo nasza Mała będzie kończyła 8 miesiąc więc myślę, że to najwyższy czas na operację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimamama nie martw się :) Szymke miał skończone 8 mcy jak miał operacje i było ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepan
Renia 217, Moje pierwsze dziecko bez rozszczepu zaczelo mowic w wieku 2, 5 roku. Rozgadala sie dopiero w wieku 3 lat a i tak nie byly to jakies super zdania. Za to teraz ma 7 lat i napierdziela non stop jak klepaczka:) Rozwoj mowy u dzieci to sprawa indywidualna. Jesli dziecko jest lepiej rozwiniete w innych sferach- np ruchowej , to inna umiejetnosc moze rozwijac sie troche wolniej. Rowniez chlopcy (choc to nie jest regula) mowia pozniej niz dziewczynki. I tak w wiekszosci przypadkow jest w doroslym zyciu. Panowie sa raczej oszczedni w slowach, sa konkretni nie plotkuja - nie to co niektore baby (bo tez sa wyjatki od reguly). A mam jeszcze pytanie- corcia ma taki klin pod glowe, zeby miala pochylo w lozeczku. On ma okolo 30 st nachylenia. Dziecko z niego zjezdza i ciagle spi skrzywione w poprzek. Jednak jak go wyjme boje sie ze jakby jej sie cos odbilo to uleje. Co zatem zrobic? Dac poduszke czy co? Nachylenia klina nie da sie zmienic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość argo20
moja Martynka skończy jutro 9 miesięcy więc to chyba każde dziecko ma indywidualny termin w zależności od rodzaju rozszczepu. Mała wczoraj mi za gorączkowała podałam jej nurofen i jest ok. Tylko czy to nie przeszkadza że to tydzień przed operacją? bo to chyba na zęby a nie z przeziębienia. Jak coś na ten temat wiecie to dajcie znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anialublim
argro u nas tez bylo tak tez podawalam nurofen i to 5 dni przed operacja bo goraczkowala na zeby dzwonilam do imidu i przyjeli nas bez problemu i operacja byla nawet 3 dni wczesniej niz planowo bo ktos odpad:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mój syn ma już dziś prawie 11lat. Urodzony z rozszczepem lewostronnym wargi podniebienia. Mówi ładnie, do logopedy już nie chodzi od 2 lat. Jak był mały zaczął mówić dopiero we wrześniu, jak poszedł do p-la jako 3latek. Myślałam, że tak późno, bo rozszczep... Jednak mam też drugiego syna, bez rozszczepu, zaczął mówić dokładnie w tym samym okresie, co starszy. Czyli, rozszczep nie ma tu nic do rzeczy... Jesteśmy w stałym kontakcie z ortodontą, nosi aparat. Jednak tylko trochę pomaga. Szczęka górna się słabo rozwija, planują więc lekarze założenie mu śrub na szczęce, czy coś takiego... Przez dwa lata ma to nosić i chyba będziemy to jakoś przykręcać jak przy aparacie stałym na zębach. Nie wiem dokładnie, bo to są plany a z realizacją czekamy aż przejdzie kolejny skok wzrostowy i wymieni mu się ostatni mleczak. Mam nadzieję, że Wasze dzieciaczki nie będą musiały przechodzić tego co nas czeka. W końcu medycyna idzie na przód i jak tu was czytam, ciągle się wszystko zmienia. Także głowa do góry bo wszystko będzie dobrze!! :-) Zobaczycie!! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiMaMaMa
Szczepan Nasza córcia ma od urodzenia antyrefluksowe ułożenie łóżeczka zalecone przez lekarza. W praktyce wygląda to tak,że z jednej strony łóżeczko jest postawione na książkach, tak że jest ułożone pod kątem. I wtedy żadnego klina już dziecko nie musi mieć. My jeszcze wcześniej przez jakiś czas stosowaliśmy te wałeczki, żeby dziecko leżało w nocy na boku w razie jakby ulało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kyciu
Dziewczyny a po operacji dzieci powtarzalyscie badnie sluchu ? Czy jak przed operacja badanie sluchu wyszlo bardo dobrze to po operacji powtarzalyscie jeszcze badanie ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama.grzesia
synek ma skończone 8 miesięcy :) jesteśmy dobrej myśli operacja mam nadzieje że dojdzie do skutku synek ma jeszcze dodatkowy problem - opóźnienie rozwoju a co do rozszczepu ma lewostronny całkowity wargi i podniebienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama.grzesia
mnie proszono o ponowne zjawienie się na kontrole po operacji a synek ma lekki niedosłuch :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lonely :) witaj :) chciałam Ci podziękowac za to że załozyłas ten wątek :) dzięki Tobie możemy teraz wymieniac się doświadczeniami :) dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A miło mi...:-) cieszę się, że komuś się przydał ten temat i że jeszcze trwa...:-) Co by nie pisać, pamiętajcie, że macie wspaniałe dzieciaczki, kochajcie je mocno i nie martwcie się, bo wszystko będzie dobrze!! :-D🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiMaMaMa
Lonely asik ma rację:) Naprawdę fajnie, że taki temat założyłaś:) Wątek się baaardzo przydaje i pewnie jeszcze wielu osobom pomoże:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.Gdyby nie ten wątek to pewnie przed operacja bym ześwirowała. Bardzo pomaga rozwiać problemy zwłaszcza przedoperacyjne, zarówno emocjonalne jak i te przyziemne organizacyjne. Dzięki Lonely7. Pozdrawiamy całą rodzinką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysiaczek82
Lonley7 tak jest......dzięki tobie psychika wielu mam jest uratowana :) hehe no i wiemy gdzie operować - w IMIDZ w Warszawie..... :)Mój gienkolog wcześniej mówił mi, że mam nie czytać tego co jest w internecie, a jak zobaczył rozszczep mojej Alicji na usg w 20tyg i spytałam sie go gdzie mam szukać pomocy, to powiedział, żeby sobie znaleźć jakieś forum na internecie :) hehhee paranoja....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie do mam które były już na kontroli pół roku po operacji, sprawa dotyczy skierowania do logopedy, na wizycie po operacji dr Budner kazala zjawic sie za pol roku ale wczesniej odwiedzic logopede u nich w imid, a poniewaz mamy bardzo daleko do w-wy chodzimy do logopedy w swojej okolicy, i skierowanie od lekarza rodzinnego zostawiliśmy u naszego logopedy, a drugiego nam rodzinny nie wypisze. Dzwoniłam do Imidz i tam tez chcą skierowanie??? Czy któras z mam miala taką sytuacje i co zrobiła? Skąd wziąść drugie skierowanie do logopedy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastalapka
smutna2011 jutro będę u naszego pediatry, też potrzebuję drugie skierowanie, więc zapytam i dam znać na forum jak to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiMaMaMa
agro28 Dzwoniłaś może do IMIDu? Macie operacje zgodnie z planem czy jakieś przesunięcie jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwoniłam ale żeby odwołać, bo Martynka dostała trzydniówkę czyli uczulenie a że to choroba zakażna to 4 tygodnie mamy z głowy powiedzieli mi żeby zadzwonić 2 tygodnie po zakończeniu leczenia i wyznaczą nowy termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiMaMaMa
Szkoda, że Wam się tak trafiło akurat teraz. Mam nadzieję, że szybko dojdzie do siebie i że szybko Wam nowy termin wyznaczą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastalapka
smutna2011 pediatra dał mi skierowanie bez problemu, chociaż to już drugie (pierwsze było do logopedy w naszym mieście).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byłam dzis w naszej przychodni ale u innego lekarza niz przedtem i tez dostałam drugie skierowanie do logopedy, nie tłumacząc ze to już drugie oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, mam problem z moim synkiem. Filipek ma 3 miesiace i zauwazylam ze wychodza mu zabki, myslalam ze sa to normalne mleczaki jednak po konsultacji ze stomatologiem okazalo sie ze sa to takie jakby skorupki puste w srodku. Usunelismy mu te niby zabki, myslalam ze mamy to juz za soba ale wczoraj zauwazylam ze na dziaselku u gory wyrosl mu kolejny taki zabek. Martwi mnie to bardzo, czy ktoras z was spotkala sie z czyms takim? Martwie sie zeby synek mogl miec w przyszlosci swoje zabki, nie wiem co moga oznaczac te skorupki podobne do zabka jednak za kazdym razem puste w srodku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IwonaNikuś
Ja proponuję udać się do ortodonty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka . u nas jest jeden ząbek szczątkowy , górna jedynka. ale pustych nie mamy , Szymek ma 15 mcy dwa dolne i jeden szczątkowy .. i na razie konieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marze.27
Witam wszystkie mamy! Jestem już po porodzie. Nikola miała termin na 28 listopada jednak bardzo jej się spieszyło na ten świat i urodziła się w 35 tygodniu. Okazało się, że ma rozszczep wargi górnej i wyrostka zębodołowego. Bardzo bałam się o karmienie i nie zdążyłam nawet kupić butelek jednak Nikusia pięknie nauczyła się ssać pierś. Mam pytanie do mam po konsultacjach. Czy mam już teraz jechać do IMIDu czy poczekać jeszcze trochę. Teraz Nikola ma dokładnie 8 dni i myślałam żeby poczekać chociaż ze dwa tygodnie. Co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ja dzwoniłam do Imid to powiedzieli że najlepiej jak skończy miesiąc :) i mama dojdzie do siebie i dzieciątko też jakoś si,ę już zaaklimatyzuje na tym świecie :D jednak jest tam sporo dzieciaków i można cos załapać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiMaMaMa
Uważam tak jak asik, że ok miesiąca to będzie w sam raz. Jeżeli masz jakieś wątpliwości to możesz tam zadzwonić i zapytać:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×