Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
lonely7

rozszczep

Polecane posty

Gość Mama Igorka
Witam. Moj synek jest juz prawie rok po operacji (26.01.2011)calkowitego rozszczepu wargi i podniebienia.3 lutego 2012r mamy kontrolna wizyte u doktora Szczygielskiego,chcialabym sie cos dowiedziec na temat tej wizyty jak ona przebiega i jakie dokumety mamy zabrac.Wiem ze napewno wyniki badania sluchu ale czy jakies zaswiadczenie od logopedy ma tez byc ze byly wykonywane masaze? I jak jest z ta wizyta u ORTODATY czy on bedzie przy tej wizycie razem z doktorem Szczygielskim,chyba ze trzeba sie oddzielnie zarejestrowac do niego?Pytalam Pania ktora mnie rejestrowala do Oresta,ale cos strasznie przerywalo i nic jej niezrozumialam...Wiec prod sze mamy dzieciaczkow ktore juz maja taka wizyte za soba o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest syrop
Hydroxizynum sie nazywa. Jest wydawany na receptę. Uspokaja dziecko i daje lepszy sen. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki słyszałam o tym syropie ale żaden lekarz nie chce go przepisać. Wszyscy twierdza ze trzeba to przeczekać nie otumaniac małego bo to złe wpływa na układ nerwowy a dziecko które skończyło 7 miesięcy śpi w dzień łącznie 2-3 godziny. W nocy zasypia na 30 min a potem budzi się z placzem. Trzeba go nosić cały czas na rękach. Ahhh szkoda gadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki słyszałam o tym syropie ale żaden lekarz nie chce go przepisać. Wszyscy twierdza ze trzeba to przeczekać nie otumaniac małego bo to złe wpływa na układ nerwowy a dziecko które skończyło 7 miesięcy śpi w dzień łącznie 2-3 godziny. W nocy zasypia na 30 min a potem budzi się z placzem. Trzeba go nosić cały czas na rękach. Ahhh szkoda gadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki słyszałam o tym syropie ale żaden lekarz nie chce go przepisać. Wszyscy twierdza ze trzeba to przeczekać nie otumaniac małego bo to złe wpływa na układ nerwowy a dziecko które skończyło 7 miesięcy śpi w dzień łącznie 2-3 godziny. W nocy zasypia na 30 min a potem budzi się z placzem. Trzeba go nosić cały czas na rękach. Ahhh szkoda gadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki słyszałam o tym syropie ale żaden lekarz nie chce go przepisać. Wszyscy twierdza ze trzeba to przeczekać nie otumaniac małego bo to złe wpływa na układ nerwowy a dziecko które skończyło 7 miesięcy śpi w dzień łącznie 2-3 godziny. W nocy zasypia na 30 min a potem budzi się z placzem. Trzeba go nosić cały czas na rękach. Ahhh szkoda gadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedyś tu pisałam
jest jeszcze syrop homeopatyczny sedalia... bez recepty i dobrze robi na sen dziecku. Moja córka przez pół roku po operacji w nocy budziła się po kilka razy z wielkim krzykiem...a w dzień spała po 20 min... ten syrop uratował mi zdrowie psychiczne bo jak go odkryłam to córka w dzień zaczęła przesypiać nawet 3 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Szymek w przyszłym tygodniou bedzie miał robione echo serca :) miał juz ekg i inne i wyszło ok ale jescze to echo mamy zrobić :D no i grupa krwi :) a poetm to tyudzień przed terminem reszte zleconych badań :D Super że dzieciaczki tak dzielnie znoszą te operacje , no i mamusie też dzielne :) ja już sie nie moge doczekać kwietnia :D kiedy naprawią mi mojego Szymonka :D teraz juz nie chce jeść z flasi tylko łyżeczką ... jedynie rano po przebudzeniu butla a tak to łyżeczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki słyszałam o tym syropie ale żaden lekarz nie chce go przepisać. Wszyscy twierdza ze trzeba to przeczekać nie otumaniac małego bo to złe wpływa na układ nerwowy a dziecko które skończyło 7 miesięcy śpi w dzień łącznie 2-3 godziny. W nocy zasypia na 30 min a potem budzi się z placzem. Trzeba go nosić cały czas na rękach. Ahhh szkoda gadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dziękuje za informacje na temat syropu i przepraszam ze moja wypowiedz pojawiła się tyle razy kłopoty z internetem pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klara z łodzi
dziewczyny a mozna ten syrop sedalia homeopatyczny podawać tak małym dzieciom? Ja tez mam gigantycznego niespacza i jeszcze troche a zapalki w oczy bede musiala powstawiać. RATUNKU!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ednaedna
Witam Panie, w poszukiwanie nowych informacji dot. rozszczepu u kolejnego dziecka trafiłam na to forum. Owszem, wypowiedzi ciekawe, użytkowniczki bardzo pomocne, ale sam interfejs Kafeterii do bani. Jestem stałą użytkowniczką forum "Rozszczep wargi i podniebienia" na gazeta.pl. Serdecznie zapraszam "do nas" :-) Przewaga "naszego" forum to wątki uporządkowane tematycznie. A na Kafeterii groch z kapustą i wszystko na raz. http://forum.gazeta.pl/forum/f,13419,Rozszczep_Wargi_i_Podniebienia.html Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ednaednaedna
Witam Panie, w poszukiwanie nowych informacji dot. rozszczepu u kolejnego dziecka trafiłam na to forum. Owszem, wypowiedzi ciekawe, użytkowniczki bardzo pomocne, ale sam interfejs Kafeterii do bani. Jestem stałą użytkowniczką forum "Rozszczep wargi i podniebienia" na gazeta.pl. Serdecznie zapraszam "do nas" :-) Przewaga "naszego" forum to wątki uporządkowane tematycznie. A na Kafeterii groch z kapustą i wszystko na raz. http://forum.gazeta.pl/forum/f,13419,Rozszczep_Wargi_i_Podniebienia.html Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedyś tu pisałam
Ja podawałam sedalie mojej córce jak miała pół roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój syn ma prawie 8 miesięcy jaką dawkę należy mu podawać i jak często? odchodzimy z narzeczonym od zmysłów i brakuje nam sił na nocnę wstawanie i noszenie na rekach kwekajacego malca :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedyś tu pisałam
podawałam 2 x dziennie pół godziny przed położeniem spać 2,5 ml. od 6-12 m-cy bo w tym czasie był problem ze snem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamy, proszę napiszcie jakie badania były wymagane przed operacją, bo nam wspomnieli w IMiD o usg główki, brzucha, echo serca i badanie krwi. A tu czytam o jakimś ekg???? prosze napiszcie co rzeczywiscie potrzebowałyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, jesteśmy po operacji w IMIDzie niecałe dwa tygodnie. Mieliśmy tylko wyniki badań ogólnych zleconych przez Instytut ( skierowanie na zabieg ) oraz wzięłam ekg małego robione kontrolnie ponieważ Stasiek ma szmer , i to chyba nawet nie było konieczne. W przychodni podczas przyjęcia nikt się nie pytał o dodatkowe badania oprócz zaleconych poprostu je pokazalam i już. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich mam operacje syna 29 lutego i potrzebuj ochraniaczy na ręce gdzie je moge dostać.Dziękuje za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mamy operacje w centrum w wawie na Kasprzaka piszecie tutaj na forum że dzieci nie śpią po operacji dobrze mój mały spi tylko na brzuch inaczej nie umie to dopiero problem bede miała powoli go przyzwyczajam do spania na plecach ale on pospi godzine i płacz.ten syrop to na pewno jakieś wyjście.bardzo dużo ważnych informacji piszecie i na pewno pomocne bedą.My mamy obustronny całkowity rozszczep wargi i podniebienia z wyrostkiem zębowym .było ciężko po porodzie ale terqz już jest ok aby operacja sie powiodła!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Furia83, z tym spaniem po operacji na brzuszku to może być problem:( Raczej nie ma możliwości żeby tak spał, ale myślę że mały sam będzie wiedział że tak nie może... Nam pielegniarki nosic nawet kazały dziecko pleckami do swojej klatki piersiowej żeby się nie uraziło przypadkiem. Nasze dzieciaczki są niesamowite i wszystko pójdzie dobrze :) Trzymamy kciuki. A jakie mieliście problemy na początku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Większych problemów nie mieliśmy karmienie butelką smoczkiem "saturn Ola"naprawdę super się nim karmi.Badania wszystkie w normie więcej żadnych wad nie mamy najgorzej to te usztywniacze na rączki nie mogę nigdzie dostać może na Kasprzaka będzie mozna kupic.Piszecie że dzieciaczki dają rade to bardzo dobre wiadomości jak dla mnie martwię się troche tym spaniem uczymy się spać na plecach jakoś może się przyzwyczai

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
furia niestety na Kasprzaka nie powiedzą Ci gdzie można kupić ochraniacze. My też się pytaliśmy na oddziale.Co do spania dobrze żeby Maluch chociaź chciał spać na boku. To wiele ułatwi. Trzymam kciuki. poazdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, powiedzcie proszę jak to jest z wyborem lekarza który ma robić operację w Imidzie, mój maluch ma termin na 14 marca i oczywiście wiem ze obaj są wspaniali ale mam pewne preferencje, czy mam tam zadzwonić i po prostu powiedzieć jakiego lekarza bym chciała czy może spróbować umówić się z nim na jakaś konsultację? podczas pierwszej konsultacji przyjmowała nas taka młoda pani pewnie asystentka któregoś z lekarzy. pozdrawiam wszystkie Mamuśki i Maluszki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie a może wiecie gdzie mogę kupić te ochraniacze na ręce mamy operacje 29 lutegoPILNE!!!Pomóżcie!!!! A jeśli chodzi o lekarza to ja też miałam kogoś poleconego więc zadzwoniłam i umówiłam się na wizyte do tego profesora Piwowara mówią że jest bardzo dobry a po operacjak na kontrolach dzieci go lubią i nie boją się go ma naprawde podejście do dzieci.Więcej napisze po operacji ma nas operować.początki są najgorsze z maluchem u nas był problem z karmieniem po porodzie mały nie umiał jeść smoczkiem żadnym dopiero na 2 dobę pielęgniarki go nauczyły (smoczek do dołu dziurką do gardła)nie było żadnego zachłystywania się.Wszystkie te smoczki dla rozszczepowców nie przydały się za jeden nawet zapłaciłam 150 zł ale co tam nie ważna kasa aby było dobrze.!!!!Pozdrawiam !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia-Staś może Ty wiesz gdzie mogę kupić te ochraniacze albo chociaż pożyczyć na czas wygojenia ran i operację później mogę oddać.Pomóżcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Furia my nie mieliśmy ochraniaczy. Pielęgniarki po operacji delikatnie przywiazaly małemu rączki do nożek ale może ktoś na forum będzie miał odstąpić ochraniacze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamy mam jeszcze takie pytanko mojemu małemu wychodzą zęby na wyrostku zębowym siekacze jak to jest po operacji?teraz wszystko wędruje do buzi boje się że jeśli nie wyjda do operacji te ząbki to bedzie wszystko wedrować po zabiegu do buzi.Można dziecku na rączki założyć skarpetki?tak sie jeszcze zastanawiam czy to tylko od jedzenia dziecka po operacji zależy jego pobyt jak najdłużej można tam zostać i czy zdarzają się infekcje pooperacyjne buzi w środku.Zaczyna mnie nosić czy wszystko się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Igorka
Do FURIA 83,jesli chodzi o ochraniacze to mi zrobila tesciowa,chcesz to przesle ci zdjecie i wymiary jak je zrobic. Choc one wogole sie nieprzydaly,lepiej bylo jak pielegniarki delikatnie przywiazaly igorka do lozeczka. Dzieciaczki wiedza ze niemoga sie tykac po buzi bo bedzie ich bolalo.Naszemu synkowi zaczely zeby wychodzic dzien po operacji,mysle ze z zabkami twojego synka bedzie ok lekarze wiedza co zrobic.My w szpitalu bylismy prawie tydzien,a to zewzgledu na to ze operacja miala byc 25 stycznia,kazano nam byc dzien przed a operacja byla dopiero 26 stycznia 2011r.Niby mozna wyjsc po 3 dobach ale Igorek mial zla morfologie i musieli mu przetaczac krew na wzmocnienie.Jesli masz jakies inne pytania to pisz ja w miare wolnego czasu bede odpisywala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×