Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
lonely7

rozszczep

Polecane posty

moj synus tez ma calkowity rozszczep i tez bardzo dobrze przyjął łyzeczke zaczynalam od mleka z kleikiem z lyzeczki pozniej jogurty pozniej kaszki i super zjadal :) trzeba próbowac wszystkiego teraz juz bedzie Pani troszeczke lzej bo inaczej jest karmic lyzeczka a inaczej z butli Gratulacje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Och dziewczyny, jak ja wam zazdroszcze tej łyzeczki... Mała nie chce. Ile ja sie nakombinowalam! Nic! I ja, i tesciowa, zeby z innej reki, bez zmian. I tak tkwimy na butli i sondzie do czasu operacji:/ A termin, wiadomo......:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julanda
Edyta, moja Jula je łyżeczka od 3 miesiąca, ale nie to zeby ona chciała, układam ja w bezpieczenej pozycji na poduchach tak zeby pokarm spływał jej do przełyku i nie wpadał do noska, i tak sobie radzimy juz 3 miesiąc. Co do kaszek to zrobiam z mlekiem ale nie dodaja tyle ile ile zaleca producent, robie taka mieszanke zeby miało płynna postac. Jula nawet lubi sinlac, tzn nie protestuje, ale i tak trzeba ja zabawiac zeby nie wypluwała tego co jej podaje. Byle tylko buzie otwierala a reszta juz sama spłynie, trzeba próbowac, wiem ze jest cięzko :) kaszki dodaje czesciej niz raz dziennie tak zeby mniej wiecej wyrobic zalecana normę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do edyta2604 A próbowała Pani zaczynac od mleka z kleikiem ryżowym tak zeby bylo troszeczke gestsze niz normalnie ja na poczatku dawalam do porcji mleka i łyżke stołowa kleiku czyli tak mi wychodzlio gdzies na 150 ml i dawalam to z lyzeczki sadzalam malego w foteliku samochodowym tak zeby rtosszeczke pokarm sam wlatywal i sie bardzo szybko przyzwyczail pozniej bylo wiecej kleiku a pozniej zaczelam kaszki dawac i dziecko super sie w tym odnalazlo Prosze spróbowac moze tak sie uda :)3mamy kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Probowalam kazdego ze sposobów ktore wymieniacie - bez skutku niestety:( za kazdym razem jak daje zupe zaczynam od łyzeczki. 4 razy, jezyk idzie w ruch i koniec. Juz odpuscilam i czekam na operacje i wtedy sie nie poddam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj maly tez mial z tym problem ale wpadlam na pomysl z tym mlekiem a pozniej to juz dawal sobie rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach juz stalibyśmy w kolejce przed drzwiami poradni chirurgicznej przed przyjeciem na oddzial..... Jutro byłoby po wszystkim..:( Nie miala kiedy czepic sie nas ta cola:) Podbudowalam sie waszymi wpisami na temat karmienia i wczoraj podalam jej zupe lyzeczka. Ile zjadla - nie wiem, ale zabawe miala przednią:))) Wszystko, dosłownie wszystko bylo w zupie! :D Dzis rano mleko z kasza-jesc znowu nie chciala wcale i z rezygnacja siegnelam po lyzke..... I co sie stalo? 120 ml poszlo:):):) Teraz byla kasza - juz tylko 60 ml. Ale lepsze to niz nic:) Nie chce mi jesc wcale. To juz chyba zęby. jednego juz mamy, u góry po prawej stronie na dziąśle, chyba 3 lub 4, ciezko mi powiedziec, bo rozszczepek ma ok 1,5 cm. Na dole nic. Cudak te moje dziecko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzi Pani powoli a do przodu zawsze to cos dobre i 2 łyżeczki :) my za miesiac o tej porze bedziemy w rtakcie operacji ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga_babaJaga
Dziewczny a nie wiecie ile po operacji trzeba stosowac ta plynna diete bo moj synuś az sie trzesie jak widzi jedzenie a tu tylko serki mleko zupki papkowe :( tak mi go szkoda dalabym mu cos gestszego ale nie bardzo wiem czy moge...teraz leci 3 tydzien jak jest po operacji...Poradzicie mi coś ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a po jakiej dokładnie operacji jest syn??? moj jak byl po operacji wargi to musial 4tygodnie jesc plynnie i to scisle trzeba sie tego trzymac dopoki lekarz nie pozwoli jesc inaczej zeby sie nic nie odkleilo czy cos szkoda dawac jak moze sie cos tam nie tak zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga_babaJaga
Justyska....Rozszczep jednostronny wargi i podniebienia ...to by wyszlo na to ze do 1 lipca (wtedy mamy konsultacje pierwsza po operacji)ma jesc same papki??w sumie na wypisie ze szpitala pisalo dieta plynna ...no ale chyba nie zaszkodza mu papki ...zawsze po jedzeniu płukam mu buske rumiankiem...sama nie wiem ..Jak narazie to daje mu danonki jogurty mleko i zupki papkowate albo zmiksowane owoce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znaczy ja mojemu dawalam tez mleko z kleikiem ryzowym ale nie bardzo geste w sumie to nawet papki nie przypomonalo pisze tak jak u nas bylolekarz powiedzial ze ma byc dieta plynna bo to moze szwom zagrozic jak mu bede dawac cos innego do jedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, dziewczyny trzymajcie kciuki!! Jutro mam konsultacje w IMIiD u prof.Dutkiewicz. Podobno lubi znać wczesniej swoich pacjentów. Dodam tylko ze Staś jest jeszcze w brzuszku :) miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andziu, napisz proszę czego dowieddziałaś się u pani prof. bardzo mnie to interesuje bo jestesmy w podobnej sytuacji, też jestem z warszawy i mój Antek ma termin na sierpień więc chyba trochę później ale z tego co wyczytałam to masz zamiar rodzić w imidzie, dobrze pamiętam? jakiś czas temu wysłałam Ci maila na adres który podawalaś w którymś poście ale przyszła mi jakas zwrotka więc nie wiem czy dostalaś- daj znać...pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ adziaq85 podaje maila będzie nam łatwiej sie kontaktować anusiag28@gmail.com Tak jak już pisałąm wcześniej dopiero jutro mam pierwszą wizytę u pani profesor. Jak masz ochote albo jakieś pytania to proszę pisz na maila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nala1987
Dziewczyny czy można wpuszczać po operacji do noska wodę morską czy musi to być sól fizjologiczna?? pomału zaczynamy sie przygotowywać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja slyszalam ze wlasnie to ma byc sól.. mozna dostac w aptece jest nawet tansza niz ta woda morska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ adziaq85 Hej wysłałam widomość do Ciebie na maila ale nestety nie wiem czy dotarła. Daj znać pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOTEK12
OD KIEDY UŻYWAĆ MAŚĆ NA BLIZNY I KTÓRA JEST NAJLEPSZA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOTEK12
RODZICE DZIECIACZKÓW JUZ PO OPERACJI PROSZE ODPISZCIE JAK TO BYŁO U WAS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my używamy od 6 tyg po operacji w sumie teraz już rzadziej bo lekarz powiedzial ze blizna praktycznie yanika i yebz stosowac sporadzcynie a masc nayzwala sie Kelo-cote.Jest bardzo dobra ale powiem szczerze że droga za tubkę 6g płaciliśmy prawie 90 złotych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOTEK12
DZIEKI WIELKIE. W SUMIE TO CHODZI MI WŁASNIE O BLIZNE. SŁYSZAŁAM O DERMATIX ZEL I CONTRATUBEX ZEL CZY JAKOS TAK. A I JESZCZE JAK DBAŁAS O SZWY NA PODNIEBIENIU?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEN CONTRATUBEX TO JEDNO WIELKIE GÓW*** on zaleczy ci tylko zaczerwienieni blizny po operacji a o szwy na podniebieniu jeszcze nie dbałam bo teraz jedziemy na 2 etap do krakowa i bedzie reperacja podniebienia ale wiem ze trzeba buziaka rumiankiem przemywac po kazdym jedzeniu i nie mozna dawac nic do gryzienia tylko i wylacznie jakies plyynne rzeczy badz lekko papkowate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilia85
A na jakiej podstawie piszesz ze to g...??? Ja na swoje blizny stosowalam Contractubex i sladu nie mam. Jesli chodzi o moje dziecko to uzywalam contra do masowania a Dermatix po masowaniu 2 x dziennie i blizna tez malo widoczna. Kotek12 musisz sama wyprobowac co bedzie bardziej pomagalo w Waszym przypadku. Kazdy organizm reaguje inaczej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nala1987
ja miałąm z twarzy (dokłądnie z brody) wycinane pieprzyki- były duże i bardzo widoczne.używałam contratubex dla mnie poprostu rewelacja!! nie mam kompletnie śladu!! z lupą ewentualnie może ktośby dojrzał:D niektórym osobom na tym forum wysłałam fotki synka na których byłam ja i mogłyby na pewno potwierdzić, ze nie mam kompletnie nic:D także dla mie absolutnie contratubex działał! nie wiem czy coś by mi bardziej pomogło:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nala1987
ale żeby było jasne -faktycznie używałam to w ciągu doby kilkanaście razy. Właściwie to co chwile, kiedy tylko mogłam to robiłam. Wtedy naprawde działa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×