Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

smerfetka_

Śluby - październik 2009

Polecane posty

nadina- w zupelnosci Cie rozumiem... Moj PM tez teraz calymi dniami pracuje:( nie mamy jeszcze ani w USC zalatwione, ani zapowiedzi, ani poradni:( no i mase rzeczy organizacyjnych jeszcze zostalo:((( nie mowiac o zapraszaniu gosci (idzie nam to strasznie wolno) :( jednym slowem MASAKRA mam takie nerwy i takiego stresa ze chyba przed slubem osiwieje... NIE CALE 2 MIESIACE ZOSTALY! Dziewczyny co Wy na to?? Pozdrawiam wszystkie serdecznie:*:*:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aicha86
Zdziwiłyście mnie, że macie wódkę Pan Tadeusz. Jak dla mnie ona jest zbyt droga i my mamy Sobieską. Wczoraj spisaliśmy protokół, a dzisiaj daliśmy na zapowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli mam być szczera - dla mnie rodzaj wódki zupełnie się nie liczy, bo jej nie lubię. Rodzice postanowili o wyborze. Jako argument podali, że nie chcą się wstydzić i że wesele albo się robi, albo nie. Nie chciałam z tym polemizować. Mi w PT podoba się butelka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas Wyborowa. Do tanich co prawda nie należy, ale jest sprawdzona i nie musimy się martwić, że "będzie trącić siarą" ;) 2 miesiące... Matko, jak to zleciało? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aicha86
No racja byle jakiej wódki nie można dać na stół. Mój Misiek mnie dzisiaj bardzo zaskoczył. Kupił mi złotą kolię, kolczyki i pierścionek na wykupiny. Wydał na to cała swoją miesięczną pensję. W szoku jestem do teraz:-) a Wam już wasze połowice kupili biżuterię na ślub?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aicha86, a co to są wykupiny? Pierwszy raz o czymś takim słyszę ;) Mój narzeczony na pewno żadnej biżuterii mi nie kupi ;(. Zresztą mam już swoją dobraną do sukni w salonie - dostałam w zestawie ;). Może to i lepiej, bo nie wiem, czy nie widząc sukni, mógłby "utrafić" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aicha86
U mnie na Śląsku i myślałam, że indziej też jest taki zwyczaj, że narzeczony jak przyjeżdża po pannę młodą to drzwi otwiera mu świadkowa lub świadek panny młodej z tacą i pan młody w zamian za pannę młodą musi dać na tacę jakąś biżuterię dla panny młodej. Mi się ten zwyczaj bardzo podoba:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aicha86
I to są właśnie wykupiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie :) Ogólnie to wciąż nie mam czasu, żeby coś więcej napisać, ale staram się Was czytać regularnie :) Czas rzeczywiście leci, jak oszalały.. Nam ostatnio wciąż mija na robieniu na bieżąco i rozwożeniu zaproszeń :) Ale nie powiem.. tak się tego bałam, a nie było czego, bo to jest takie fajne się wreszcie spotkać :) a i wszyscy miło nas przyjmują :) Jutro wyjeżdżamy nad morze na weekend, zaprosić rodzinkę mojego narzeczonego.. i większość będziemy mieć "załatwioną" :) Ja też zaczynam czuć "przedślubny stresik" ale strasznie mi się podoba :) i już zaczynam żałować, że te przygotowania się kiedyś skończą ;( Naprawde..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Łodzi takiej tradycji, jak wykupiny, nie ma. Wielka szkoda... ;) Ze mną jest o tyle zamieszania, że nie wiem na co się zdecydować. Z jednej strony jest moja mama, która proponuje mi swoją biżuterię (tradycyjnie, byłoby to coś pożyczonego). Z drugiej Miśko, który od samego początku napalił się, że to on mi kupi jakieś błyskotki na ślub. Na razie stanęło na tym pierwszym wariancie, bo u jubilera jeszcze mnie nic na tyle nie poraziło, żeby zapragnąć to mieć ;) U nas zapraszanie idzie bardzo sprawnie. Do 15 sierpnia będę miała już komplet z mojej rodziny i chyba zostanie nam tylko jedna wizyta od strony Miśka. Dzięki moim rodzicom odpadł nam nawet jeden, spory wyjazd na wieś. Ja tych wujków i cioć tak dobrze nie znam, a dla rodziców to czysta rozrywka z nimi pobiesiadować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My wczoraj już zakończyliśmy zapraszanie rodziny z mojej strony. Została nam tylko część osób od narzeczonego. W sobotę czeka nas więc dłuższy wyjazd. Strasznie szybko mija mi to zapraszanie. Teraz dopiero odczuwam, że te przygotowania niedługo się skończą i też jest mi trochę tego szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj dzwonili do mnie z salonu, że moja suknia już przyszła :) :) :) teraz nie pozostaje mi, jak zakupić butki i stanik i iść na pierwszą przymiarkę :) ale myślę, że to spokojnie zostawię na koniec sierpnia/początek września :) tak, jak wstępnie umawiałam się w salonie przy podpisywaniu umowy :) A dziś zadzwonili do Mojego Narzeczonego z salonu, że już mamy do odebrania obrączki :) Ja tam już dziś bym po nie leciała, jak na skrzydłach.. niestety odbierzemy za tydzień :( bo dziś wyjeżdżamy nad morze, a potem Mój jedzie na delegacje.. Jestem taka przeszczęśliwa :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubeeka
znalazłam fajna stronkę internetową. www.wedding.w8w.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tahitiana nadina widzę że jesteśmy w podobnej sytuacji mój PM wraca z pracy tylko na weekendy:( zresztą i tak w dalszym ciągu nie zrobiłam jeszcze zaproszeń więc i tak nie mamy jak zapraszać...nie mam do tego teraz głowy:( mam poważnie chorą prababcię w szpitalu i nie mam póki co głowy do niczego innego:( ale myślę że ze wszystkim jeszcze zdążymy dziewczyny:) Głowa do góry:) Mla-mla u nas też Wyborowa:) a maił być Pan Tadeusz ale na 400 butelkach różnicę w cenach widać od razu...mi to w sumie obojętne bo za wódką nie przepadam w ogóle.. Aicha86 ale fajny zwyczaj te wykupiny tez taki chcę:) ViVieen super że masz już sukienkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magggi, Tahitiana --- ciesze sie ze nie jestem sama, my dopiero odebralismy zaproszenia z drukarni i moze dopiero w niedziele zaczniemy je rozwozic, w przyszlym tygodniu czeka nas wyjazd do mojej rodziny, czyli 140 km stad, u ksiedza nadal nie bylismy, ani w usc... ale wiecie co jakos sie tym narazie nie przejmuje;) wszystko bedzie ok:) jedyne co to wodke mamy kupiona;);) ja przymiarke mam miec na poczatku wrzesnia, wiec do tego czasu musze kupic bielizne i buty;) buziaki, damy rade Kobitki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aicha86
A u mnie przygotowania idą pełną parą. Z księdzem też już załatwiłam. Teraz jeszcze muszę pokombinować jaką sobie kupić sukienkę na drugi dzień wesela, jakoś nie mam koncepcji:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BostoBand
Pragne poinformowac, ze wlasnie zwolnil nam sie termin na 3.10.2009, jestemy 6'o osobowym zepsolem muzycznym ze Szczecina (ale gramy rowniez poza) WWW.BOSTOBAND.GETPHOTO.PL ZAPRASZAMY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też Pażdziernikowa
witam pierwszy raz tu u Was pisze;) Ciesze się że nie tylko ja jeszcze zaproszeń nie rozwiozłam dużo osób nam jeszcze zostało idzie mi to jak po grudzie zebrać się i jechać no i stresa mam za każdym razem;( Za to sprawy urzedowo koscielne załatwione tylko do spowiedzi 3eba sie ruszyć;P obrączek nie mamy jeszcze;( nie ma kiedy jechac Wódkę mamy smirnoffa i 20butelek gorzkiej zołądkowej Wina chyba nie będzie moze piwo ;] buty mam Garnitur jest jeszcze dodatki;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś ostatnio zalatana jestem. Nawet nie ma kiedy porządnie przysiąść i kilku słów naskrobać. No nic... może w okolicach września będzie mniej pracowicie ;) Weekend upłynął pod znakiem zapraszania. Najedliśmy się ciast, lodów, troszkę popiliśmy... a dzisiaj pewnie nie będzie gorzej ;) Najpierw planujemy zamówić kafelki do naszego mieszkanka, a potem kolejne zapraszanie. Zaraz wyjdzie, że zamiast linii osy będę miała pokaźny brzuszek od tych słodkości ;) Sprawy kościelno-urzędowe leżą i kwiczą. Miśko w pracy, a ja też gdzieś krążę nie w tych okolicach. Ale do końca sierpnia mamy jeszcze trochę czasu, więc nie wpadamy w panikę ;) też Pażdziernikowa, witamy na pokładzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie :) dziewczyny, prosze - poradzcie jakie wybieracie czytania slubne? macie juz jakies upatrzone? my z pewnoscia bedziemy miec 1 list do Koryntian, ale jakie drugie? pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aicha86
Ja też nie wiedziałam, że się wybiera czytanie. U nas wiem, że można wybrać kto to czytanie będzie czytał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie... a to czytania Koscielne sie wybiera?? :) u nas troszke sie ruszylo :D zostalo nam pare osob jeszcze do zaproszenia. Jesli chodzi o usc to bylismy w koncu :D jutro wybieramy sie do Ksiedza ale nie mamy spotkan z psychologiem jeszcze zaliczonych wiec nie wiem czy cos zdzialamy ;/ trzymajcie kciuki Dziewczyny! a, no i witamy "tez Pazdziernikowa" buziaki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też Pażdziernikowa
dzięki za miłe powitanie! ;) Potwierdzam że czytania można wybrać tak samo jak osobę która czyta;) nie dostawaliście na naukach takich książeczek? tam jest opisana cała eucharystia Pytam bo nam rozdawali ;) tahitiana mnie się wydaje że na zapowiedzi możecie już dać Tyle że protokół się spisuje jak ma się wszystko tak sądzę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foto_adam
Obserwuję ten wątek od jakiegoś czasu. Jestem fotografem kompletującym portfolio, oferuję usługi w zakresie fotografii ślubnej, komunijnej, chrztu i innych imprez okolicznościowych, fotografia dzieci, portret, plener. Atrakcyjna cena - wykonam zdjęcia po kosztach (dojazd, odbitki, albumy), do uzgodnienia. Zainteresowane osoby proszę o kontakt na adres e mailowy: foto_adam@interia.pl portfolio: http://www.adamlach.katowice.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość można wybrac zarówno
czytania slubne (pierwsze i drugie - czasem jest tylko jedno, to zależy od zwyczajów parafii, ale tez od życzenia Młodych), tekst psalmu responsoryjnego i treść Ewangelii - wesele w Kanie Galilejskiej nie jest obowiązkowe ;) każdy ksiądz dysponuje ślubnych brewiarzem i ma obowiązek go udostępnić, wszystkie teksty są też dostępne w necie Czytania są "obowiązkowe" (ale tez tylk częsciowo) wyłącznie w wypadku, jeśli slub ma miejsce w święto kościelne (np. 15 sierpnia ;) ), względnie jeśli ślub odbywa się w czasie mszy "ogólnodostępnej" czy też w niedzielę Służę pomocą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Paździenikowe Panny Młode:) ja tez troche zabiegana jestem... konczymy zapraszać gości, został nam ksiądz-kolega, to dzisiaj, jakas ciotka Mojego, kumpela i Ci panstwo których nie chciałam na weselu...ale musza byc tam chyba pojedziemy jutro i koniec. zostana tylko powiadomienia o slubie,ale to pestka;) załatwilismy sprawy w USC, musiałam jechac do Kola po skrócony odpis aktu urodzenia. teraz czeka nas jeszcze spotkanie z naszym upartym proboszczem... i ustalenie z nim tego ze to kolega bedzie odprawiał msze, i byl przy składaniu przysięgi! ale to bedzie cięzkie... mamy jeszcze 2 poradnie do odbycia, spoweidzi i protokół do spisania, ale to we wrzesniu, ponieważ a ostatnie spotkania w poradni mamy we wrzesniu. Moi Tesciowie wczoraj złozyli zamowienie na alkohol, soki itd. nie wiem ile.wiem tylko ze wodka Maksimus. W pon. mam pierwsza przymiarke sukni:)juz sie nie moge doczekać. Jesli chodzi o czytania podczas ślubu, to chyba mozna wybrac samemu. u nas pewnie bedzie Hymn o miłości, bedzie go czytać D. siostra, a psalm bedzie śpiewać nasza znajoma, która chodzi do szkoły muzycznej, na zajecia ze śpiewu. moze jesli sie uda bedziemy miec zaprzyjeźniony zespół, któr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×