Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziorek32

Wasze pomysły na własnoręczne ozdoby i prezenty

Polecane posty

hej! zdjęli mi gips :) i mniej przesiaduje przed komputerem i nad robótkami... no cóż, ale kilka nowych zdjęć w mojej galerii, na jednym z nich koszyczek zrobiony jak w linku podanym przez madziorka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś stworzłam jeszcze jajka na piku i kwiatki :) Już za 7 (no prawie 6 dni) Wielkanoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halkatla21 - Twój koszyczek jest piękny :) taka misterna robota. Ciekawe czym ją usztywniałaś bo wyszło super. Olusia - super jajca i kwiatuszki. No i te jajka z ziarenkami. Są o wiele ładniejsze od moich, bo mi się nie chciało robić wzorków, szlaczków. Dużo roboty z tym a ja do cierpliwych nie należę. No i ta doniczka :) Ciekawe jak ją zrobiłaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłam stroik na jajka. Niestety nie wyszedł tak ładnie jak na linku który wrzuciłam. Sporo kłopotów miałam z konstrukcją z patyczków, ponieważ na w linku było samo zdjęcie bez instrukcji, zresztą nie wiele było widać. No i te jajka. Sporo cierpliwości trzeba mieć żeby równomiernie je okleić. Podziwiam Olusie że tak ładnie okleiła swoje jajeczka, ja poszłam na łatwiznę. http://picasaweb.google.com/madziorek322/Wielkanocne#5321505442765147282

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrzucę jaszcze moje pierwsze próby bibułkowe (średnio udane).Róże robiłam z jednego kawałka bibuły, Trzeba było tylko ja powywijać metodą cukierkową. Taśma miała 6 cm, ale wyszły strasznie drobniutkie różyczki. Myślę że będą się nadawać na różane drzewko. Zdjęcie niestety słabej jakości http://picasaweb.google.com/madziorek322/Kwiaty#5321505698860834114

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ollussi jajeczka w opakowaniu nabraly jeszcze wiekszego wyrazu - sa przesliczne ale twoje Madziorku tez sa przesliczne - nie wiem dlaczego mowisz ze nie sa takie udane! koszyczka jeszcze nie widzialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda twoje pisanki sa booskie co ty opowiadasz :) i świetnie się prezentują, a kwiaty z bibuły jak dla mnie jest to czarna magia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizubizu - proponujesz co? strone w allegro? no tyle to my same potrafimy znalezc - a tu w tym topic chodzi przede wszystkim o wlasne kreacje - to teraz mow ktore sa twoje :)))) bo tam cala strona tego jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość htphs
BIŻUTERIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, życzę Wam: Pogody, słońca, radości. W niedzielę dużo gości. W poniedziałek dużo wody. Dużo jajek kolorowych świąt wesołych no i zdrowych Magda Do zobaczenia po Świętach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dziekuje i zycze rowniez wypoczynku, pysznosci na stole - atmosfery rodzinnej - i w ogole Wesolych Swiat - niektore z was odwiedzam czesto w podanych linkach - ollussia wpisalam w ulubione :) ale to juz wiesz i popatrz u mnie w link Tout en 1 - dasz rade przetlumaczyc rubryki - jezeli nie zapytaj mnie - tam znajdziesz duzo informacji np koperty - sa szablony - itd itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziorek łdne życzenia! ja również życzę Wam wszystkiego dobrego na te Święta Wielkiej Nocy! kolorowych pisanek i rozbrykanych zajączków =) Wesołego Alleluja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja sie bawie gesso - nie wiem jak to nazywa sie po polsku wstawilam rezultat w garnku - zielone odbicia to sa takie srebrne uze cekiny (?) ktore odbijaja jak w lustrze zielen kwiatow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Święta, Święta i już po Świętach ;) Bidortaa, nie wiem co to jest gesso (muszę poszperać w necie), ale wygląda super. Jak zwykle wpadłaś na ciekawy pomysł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gesso to cos w rodzaju gipsu polaczonego chyba z akrylem o gestosci smietany gestej - zorprowadza sie to pedzlem - mozna \"suszyc\" takim urzadzeniem o wysokiej temperaturze takie jak np do zdzierania farby i lakierow (cos w rodzaju suszarki) i gesso dostaje bombli co daje dodatkowe efekty gesso pokrywa powierzchnie takie jak metal i plastyk czyli sluzy jako podklad, mozna dodawac do niego barwniki albo malowac na nim po wyschnieciu, mozna \"wklejac\" \"wtapiac\" kulki sznurki no rozne elementy papier, wate gaze guziki drewienka ... ponoc istnieje przezroczyste , ale jeszcze go nie spotkalam bo mieszkam jednak na wsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak samo trwala jak wszystkie inne - poza tym to mozna lakierowac, szlifowac zabarwiac albo na tym malowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexxx18
jeeej, ale tu się zmieniło od czasu kiedy ostani raz pisałam : D a pisałam : D przyznam się, że potrzebuję pomocy : D zaczęłam robić dla koleżanki na urodziny taką kule albo "bombke" do powieszenia przy suficie. niby baze już mam ale cały problem polega na tym, że nie ma zielonego pojęcia czym to udekorowac, żeby to wyglądało jakoś normalnie ; x wszystko to co przychodzi mi do głowy wydaję się bezsensowne, bo i na przykład: rafią i "tymi drugimi włosami do kwiatów" (nie pamiętam jak to się nazywa : D ) nie udekoruje, bo to jest całkiem spore i musiałabym dużo tego zużyć. sztuczne kwiaty kompletnie mi się nie podobają- bo są poprostu sztuczne. nic mi nie przychodz do głowy a przekopałam wszystkie strony, które coś o tym pisały: a właściwie mało ich znalazłam. może coś podpowiecie dobre kobiety? : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexxx18, do takiej kuli świetnie nadają się kwiaty z bibuły, jest tutaj pełno linków (no ale Ty takich nie chcesz). Możesz zamiast sztucznych, użyć wysuszonych róż, widziałam kiedyś tak ozdobioną kulę w necie nawet fajnie to wygląda. Można też wykorzystać świeże kwiaty (ale wtedy kulę będziesz musiała uformować z zielonej gąbki florystycznej, takiej do żywych kwiatów). Wrzucę Ci link z taką kulą abyś miała ogląd jak to mniej więcej wygląda (z kiatami oczywiście można różnie kombinować, nie muszą być takie jak w linku) http://www.horm.biz/469/bukiety-slubne/bukiet-slubny-dzwonki-irlandzkie.html Do takie kuli nadają się też szyszki i pióra http://asket.blox.pl/2007/12/Romantyczna-Kula-Swiateczna.html Niezły pomysłem też jest oklejenie kuli mchem. Potem można ją obwiązać ozdobnym drutem z koralikami, lub też ponaklejać na mech cekiny i koraliki Wygląda to mniej więcej tak: http://serwisy.gazeta.pl/Boze-Narodzenie/5,60926,2402763,Pomysly_na_stroiki.html?i=1 jak coś jeszcze mi coś przyjdzie do głowy to napiszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podoba mi ię ta z mchem ale kurcze.. czym to kleić, żeby się trzymało? i jaką kule mam kupić? są do tego jakieś specjalne, czy wystarczy ta którą mam zrobioną z wikolu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę że do oklejenia kuli będzie się nadawać klej Vikol (dostaniesz go w papierniczym). Jeśli chodzi o kulę może być ze styropianu, lub też możesz uformować z papieru (gdzieś tutaj jest o tym mowa, któraś z dziewczyn o tym pisała). Ewentualnie możesz kupić kostkę oasis ( taką szarą, do suchych bukietów) i z niej uformować kulę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×