Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ona_1988

EPIDUO- żel przeciwtrądzikowy

Polecane posty

Gość kłębek
Hej:) ja również używam tego żelu i mi pomógł:) Jest dość silny dlatego może podrażniać skórę, należny nakładać niewielką ilość, w razie łuszczenia robić kilkudniowe przerwy. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiolka 13
tak miałaś racje.. wiem,że to forum jest przeznaczone na epiduo, ale mogę mieć do Was prośbę- macie coś dobrego na wypadające włosy??wypadają mi garściami mam już tego dość, próbowałam już wieeele szamponów i nic..capivit piękne włosy też był..pomóżcie prosze :( ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karoliniak
Ja już używam epiduo ok...5 miesięcy i musze powiedzieć ze robi swoje. Na początku nie miałm żadnych zaczerwienień(jak wcześniej pisałam) ale w czasie leczenia były też gorsze momenty kiedy dostawałam ,,wysypki" ale nie odstawiłam leku. Teraz moja skóra sie ustabilizowała i nie mam żadnych wysypów pryszczy. Co jakiś czas mi oczywiście wyjdzie jakiś pryszcz, ale to już coś innego niż wcześniej. Jednak żałuje że wcześniej nie używałam tego żelu bo po antybiotykach i tej całej reszcie, która nie pomagała mam blizny,ale z czasem znikną;p Więc nie zniechęcajcie się do tego leku, bo może wam pomóc dopiero po dłuższym czsaie:]))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona d
znacie jakies domowe sposoby na maseczki do podraznionej skóry?? piszcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babkyy
stosuje 4 dzień i zero podrażnienia i zaczerwienienia, efekt niespecjalny, chyba odeszły z okresem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suw
mija tydzien odkad zaczełem stosowac i juz wam mowie co i jak po 3 dniu zaczeła lekko szczypac skura teraz po kazdym nalozeniu szczypie (ale mysle ze to jest naturalne lek walczy z bakteriami itd) dzisiaj czyli po 7 dniach stosowania skura bardzo mi sie złuszczyła mogłem normalnie małymi kawałkami odrywac sobie skure ale wystarczyło troche kremu nawilzającego odpadajaca skora znikneła i została gładzudka skura naprawde widze efekty od tygodnie 1 nowy przyszcz na twarzy:O a dokładnie na szyji:D a na twarzy nic wiec jak moge mowic ze jest zle?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Squn
Stosuje go już ponad 5 tyg... na początku jak do kazdego takiego specyfiku skóra musi sie przyzwyczaic i podrażnienie jest raczej normalna reakcja...mi żel pomaga, skutki nie sa jakies olśniewające ale zadawalające:) tak wiec nie bójcie sie gdy skora piecze czy staje sie czerwona to normalne ale z czasem mija... mam tylko pytanko jakie kremy nawilzające stosowaliscie przy epiduo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werissa
Witam wszystkich;D Ja zaczełam uzywać zelu Epiduo wczoraj. Dermatolog mi zalecił używać go dwa razy dziennie:P (mam starszny trądzik na ramionach, szyi i troche na twarzy). Jak tu czytam co poniektóre wpisy to jestem przerazona;p mam nadzieje że jakos mi to pomoze bo jak narazie nie widze u siebie zadnch zmain:P Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werissa
aaaa właśnie skoro juz tu jestem:) dermatolog mi jeszcze polecił pić herbatę z bratków... niby pomaga na trądzik:P Da się jakos ją przełknąć, tylko nie wiem czy pomoże :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuupooooooooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam krem nawilżajacy humektan kupisz go tylko w aptece w zależności od tubki 30ml- około 10 zł 100ml-około 30zł. Chyba dermatolog jets niepoważny żeby kazać ci stosować to 2x dziennie- przecież na ulotce nawet pisze że raz dziennie (przeczytaj sobie). a co do bratka ja go piłam z 3 miesiące nawet tabletki brałam- efektów zero, ale oczywiście wszytsko zależy od organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość metoda na łuszczenie
dla wszystkich męczących się ze skutkami ubocznymi (które chyba można uznać za coś normalnego a nie ubocznego - nawet dermatolodzy niektórzy odradzają mieszanie składników epiduo bo jakieś dziwne reakcje chemiczne zachodzą w międzyczasie) - dwie rzeczy w tym jedna za grosze i jedna dosyć droga ale można czymś tańszym pewnie zastąpić hydrokortyzon - na wszystko to co piecze tak że aż ma się ochotę zdrapać sobie twarz iwostin sensitia - bardzo fajny krem nawilżający specjalnie dostosowany do zmasakrowanej po epiduo twarzy mi po długim (pół roku z przerwami) stosowaniu krosty z twarzy zlazły ale za to po łuszczeniu się jak wylinka z węża blizny zostały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuppppppppppppppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuuuuuuuuuuuuuuppppppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stokrotka91
Ja używam epiduo od 3 miesiecy i tak co jakis czas wystepuja u mnie podraznienia tzn luzczy mi sie skora czy piecze,ale przewaznie na policzkach.jednak zauwazam znaczne zmiany:stany zapalne na policzkach mi powoli schodza i wygladam juz o polowe lepiej niz przed kuracja.trzeba byc cierpliwym i wyczekiwac na efekty.moze i sama nie zauwazam tego co sie ze mna dzeieje,ale znajomi mowia mi ze jest juz znaczna poprawa. w dodatku pije herbatke ze skrzypu(do kupienia w aptece) jednak nie parze jej w torebce a gotuje przez 20min na wolnym ogniu i pije.podobno tak jest lepiej zaparzona i leczy szybciej zapalenie skory.wystrzegam sie tez czekolady a gl.nutelli oraz alkoholu(w duzych i czestych ilosciach:P) bo to tez szkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuuuuuuuuuuuppppppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Afromanka
Hej dziewuszki (w większości ;P)! Ja tu tak sobie zaglądam i zaglądam i stwierdzam, że forum chyba zaczyna troszku podupadać...ach...co to były za czasy jak się wchodziło codziennie i codziennie było napisanych z 10 nowych postów...a teraz cisza...;] Ja nadal jestem na składzie Duac rano i Isotrexin na noc ;] Jest bosko ;D Wszystko schodzi :)) Moze to też "wina" antybiotyku Duacu, tabletek anty i Sensilabu Cerin dodatkowo xD Acha...no i mogę polecić 2 świetne drogeryjne maseczki, które również bosko działają na skórę :) Używam teraz maseczek co 2 dni :) Jedna w jeden dzień a za dwa dni drugą...i tak na przemian ;D Powiem Wam-zaczynam wyglądać...choć Miłość też chyba się przyczynia do tego typu spraw......;PP Buziaczki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość epidulaczka
Witam. Mam pytanie, jak się pewnie domyślacie, na temat Epiduo :) Dziś wieczorem będę go nakładać dokładnie 13-ty dzień. Muszę przyznać, że jest to jedyny lek, o którym mogę powiedzieć, że pomaga, a pozytywne zmiany są na prawdę widoczne. Nie tylko wygładza cerę, ale też plamki po wyciskaniu wydają się wybielać. Cera gładsza w dotyku, plamki schodzą, zaczerwienienie nie jest tak straszne jak niektórzy opisują z własnego doświadczenia w tym wątku, ale Epiduo wydaje się byc również środkiem 'wyciągającym', prawda? Poniekąd jest to bardzo dobre - na mojej twarzy zostały śliczne ślady w postaci kilku 'gulek' po nieusuniętych 'grubszych' zmianach, z którymi Epi sobie poradził i w całości je wyciągnął. Tylko jak długo trwa to oczyszczanie? Czy ktoś z Was też taki miał? Do tego, nie wiem co zrobić, bo tyle się mówi aby nie wyciskać, ale ja nie wiem, co mam zrobić z takimi niespodziankami... przecież jak pękną i rozejdą się po twarzy to będzie jeszcze gorzej...prawda? Przepraszam za ignorancję i mam nadzieję, że ktoś pomoże? :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona d
witam ;)))) czy ktos przemywał sobie twarz sokiem z cytryny?? podobno dobre na blizny ;p ale ciekawa jestem po jakim czasie widac efekty ;p piszcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co laski!? Ja już mam prawie ze czyściutką cerę tylko przebarwienia mi zostały! od 2 tygodni używam excipial (jasny) i nie wiem jak Wam ale mi pomaga to. Bo zawsze jak coś widziałam na buzi to zaraz to wyciskałam a teraz jak sobie buzię tym smaruję to aż lepiej wyglądam i nie korci mnie do wyciskania. A epiduo używam raz dziennie na noc od już 2 miesiące minęły... boniu może będę mieć piękną cerę na mój ślub(25 lipiec) :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiolka13
hej. są wakacje..a ja mam na twarzy duże czerwone coś(swędziała mnie po epiduo i drapałam i mam coś czerwonego jakby skóre wytartą, czasami piecze):( . nie wiem czy np. moge wychodzić na dwór jak mam stosować epiduo co 3 dni, bo wiem ze nie powinno sie wychodzić czytałam wcześniejsze wypowiedzi od 1 strony...troche zajęło ;p;p. życzę udanych wakacji..i pozbycia sie tego guwna!!(pryszczy) bo wiem ze one potrafią nie raz człowieka podłamać. trzymam kciuki za was:) . powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiolka13
sorki za błędy , ale są wakacje ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elizka22
DO AFROMANKA: Afromanko kochana podaj nazwy tych dwoch maseczek błagam:) Czy wiecie jak długo maksymalnie mozna stosowac Epiduo? czy np pół roku? czy nawet dluzej? pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariczka333
heey, ja przez jakis czas, chyba miesiac uzywalam tegi differinu i powiem wam ze to jest g.... warte nic ni epomaga, niz a nic, tylko moze na zaskórniki dziala , któryvhu mnie jest niewiele....teraz mi panii derm przepisała ten caly EPIDUO zobaczymy jak to zadziala, mam jescze do tego antybiotyk SUMMAMED...na moja buzke najlepiej zadzialal ZINDACLIn byl swietny mialam buzke jak marzenie..ale teraz:(:( to jest masakra:( nie moge wychodzic z domu, posdrawiam i 3mam za was kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariczka333
no a zel do mycia twarzy to najlepszy jest IWOSTIn swietny jest:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona d
ja uzywałam differinu prawie rok ;) i nie powiem bo pomógł teraz mam epiduo ;p a co do differinu to po miesiącu na pewno nie bedzie efektów. on wyciąga wszysko na wierzch a potem jest ładnie ale do tego potrzeba czasu, duzo czasu ;) i dobrze ze masz epiduo lepszy jest ;)) pozdrawiam ;***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Afromanka
Elizko- obydwie dostaniesz w Rossmannie :) Jedna to z firmy Dermaglin z glinką kambryjską. Jest parę ich rodzajów, ale najlepsza jest taka z peelingiem :) Bo jest np. jeszcze przeciwtrądzikowa, ale nie jest już tak dobra jak ta oczyszczająca z peelingiem właśnie :) Druga jest z Sorayi "Care and Control"-drożdżowa :) Są świetne i naprawdę godne polecenia :) Życzę wszystkim wyleczenia tego cholerstwa...mi już schodzi :)) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariczka333
no a jesli chodzi o plecy i dekold to ja je myje najpierw IWOSTINEM a potem smaruje EFFACLAREM K pomaga;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona d
ja stosuje epiduo juz jakiś miesiąc i nie wiem co mam powiedziec o nim .... mam pytanie do dziewczyn ktore stosowały go dłuzej ;)) ja długo schodzi skóra?? sa wakacje i postanowialam wziazc sie ostro za buzie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×