Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ona_1988

EPIDUO- żel przeciwtrądzikowy

Polecane posty

Gość Nena25
kilka stron wczesniej dziewczyna napisała co do EPIDUO: "Mi właśnie dziś dermatolog przpisał epiduo. Sam mi powiedział, że to jest żel-morderca i że mogę mieć na początku strasznie podrażnioną skórę. Nie wiem jak wy to stosowałyście, mi kazał 1, 2 razy w tygodniu." czy lek stosowany 1-2 razy w tyg, w ogole cos zdziała???? u mnie nawet nie ma szans na czestrze stowanie bo dosłownie wypala mi twarz..;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nena25
i czy mozna go stosowac na zmiane ze skinorenem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mila21
do zankretka : heh sorki ale pomieszaly mi sie jakos odpowiedzi Twoja i xxAnaxx;) co do endokrynologa to musisz iść albo prywatnie bez skierowania, albo pogadać z lekarzem pierwszego kontaktu i moze CI da skierowanie. Ja kiedyś chodziłam do endo ale akurat nie z problemami co do trądzika i miałam robione badania na hormony (stąd wiem ze na pewno mam dlatego trądzik), później chodzilam do ginekologa i jak powiedzialam jej ze mialam kiedys robione badania na hormony (prolaktyna, testosteron, ths,itp.) to dała mi skierowanie na powtórzenie tych badań. W połowie sierpnia znowu pójde bo szczerze powiedziawszy już dawno nie bylam . No zobaczymy co powie . Co do epiduo, hm...jak pryszcze mi wychodzily tak wychodzą, moze lekko blizny zanikaja ale to bardzo bardzo powoli;/ (3tyg. stosowania) P.S. znacie jakiś dobry podkład do cery trądzikowej, mieszanej, najlepiej taki który nie daje efektu maski;/ ;/ ? (niedługo ide na chrzciny i chcialabym jako tako wyglądać;/)Albo może mi ktoś polecić jakiś krem pod oczy;/? Bo moja skóra pod oczami wyglądaja jakby byla caly czas zmeczona i szara;/ (mam 21 lat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co, te wszystkie marudzenia ze piecze czy łuszczy się takie gadanie , epiduo działa , jest bardzo silne i skuteczne, mnie też piekło i ściągało skóre przez kilka dni ale sa efekty leczenia. pryszcze były a teraz nie ma. jak lek działa to nmmusi się cos ze skóra dziać, gorzej jakbysmy się smarowały a tu nic. ważne że syfki znikaja. uszy do góry, mniej marudzenia, więcej nawilżania kremikami i bedzie cud miód hi hi buziale :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nena25
odpowie mi ktoś??? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mila21
do Nena25: o tym stosowaniu ze skinorenem to ktoś wcześniej już o tym pisał, więc poszukaj sobie osobiście nie mam pojęcia:) a co do epiduo..hm..myśle ze stosowany 1-2 w tyg tez zadziała, ta maść chyba poprostu ma takie działanie ze musi popiec, skóra musi sie złuszczyć, zeby po jakimś czasie odnowiła sie na "zdrową"...ja osobiście stosuje 3 tyg. i skóry mi nie wypala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mila21
do mloda389: a Ty ile czasu już buźke smarujesz epiduo?;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i tak szczęśliwa
Moja przygoda z trądzikiem rozpoczęła się kilka lat temu, jednak szybko wyleczyłam mój problem i mialam 4 lata spokoju. Niestety w tym roku przygoda rozpoczęła się na nowo. oczywiście udałam się do dermatologa, ktory zlecił wykonanie badań hormonalnych. endokrynolog przepisał idealne( podobno) dla mnie hormony. Oczywiście stosowałam jeszcze leki do użycia zewnętrznego. Powiem tak: hormony i reszta leków nie zadzialały, jest jeszce gorzej niż bylo. Nawet ostatnio udałam się do pani dermatolog, która przepisala mi epiduo. Stosuje juz kilka tygodni, poprawa byla początkowo, obecnie zrobiło mi sie uczulenie i pojawiaja się nowe wypryski. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że idąc kilka miesięsy temu do dermatologa miałam dużo lepszą cere, kilka pryszczy, które chciałam wyleczyć, a teraz mam nawet nie pryszcze, tylko pojawiające się plamy, króre z dnia na dzień są coraz mocnejsze. Widzę,ze moja skóra stała się bardzo wrażliwa i " cudowne" preparaty przepisywane przez "wspanialych" dermatologów już nie dzialają. Niby czlowiek jest pod opieką lekarzy, a tak naprawdę nie może im ufać. Smutne to:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola_5734
Hej używam tego żelu od 2 dni ale smaruje go na noc a rano smaruje twarz kremem Cetaphil MD , żeby nie była podrażniona skóra :) albo możecie ten żel stosować co 2 dni bo strasznie podrażnia skórę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koratka
Mnie jeden lekarz przepisał epiduo, a drugi jak się dowiedział co stosuję stwierdził, że epiduo tylko na jesień. Może w połączeniu ze słońcem bardzo podrażnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koratka
A propos dermatologów - ciężko znaleźć dobrego i rzetelnego.Parę razy od lekarza usłyszałam coś, co nie powinno paść z jego ust, np.: Gdy powiedziałam, że stosuję antybiotyk doustnie i chcę to leczenie kontynuować (bo wiadomo, że tylko kilkumiesięczna kuracja przyniesie skutki) usłyszałam, że nie strzela się do komara z armaty!(dodam, że ropnych pęcherzy na policzkach sobie nie wymysliłam, do tego okropne blizny) Przy czym wręczono mi zdjęcia osób, które mają baaaardzo poważny problem z trądzikiem nadający się do leczenia na oddziale. Usłyszałam: "Inni mają gorzej". Pomyslałam: "a co mnie to k* obchodzi?"Gdzie indywidualne podejście do pacjenta? Czy to, że miałabym grypę, a nie strasznego raka oznacza, żę mam tej grypy nie leczyć!? Rozumiem, że mając 1,2 syfy raz na jakiś czas to mogłabym to usłyszeć. ale tak? Fakt, lekarze spotykają się z gorszymi stanami, ale co z tego? I oczywiście nagminne: badanie z dwóch metrów, albo zza biurka i tekst: " W drzwiach widziałam, że nic pani nie jest". Jak słyszę takie teksty, już niegdy nie wracam do tego dermat.Także gorzka rada: Wyjedź do puszczy, olej kremy, maści, nie ratuj twarzy i doprowadź się do stanu muchomorka. Wtedy każdy dermatolog będzie przeszczęśliwy, że już w drzwiach widzi wyzwanie dla jego ogromej wiedzy lekarskiej.Kpina!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i tak szczęśliwa
dokładnie, mam takie same uwagi odnośnie dermatologów, najbardziej rozwala mnie badanie pacjenta zza biurka, bez dokładnego oglądnięcia twarzy. i jeszcze ten tekst, ze inni mają gorzej, że nie widziałam prawdziwego trądziku, to za co ja płace, wydaje mi się, że za to żeby się wyleczyć, a nie z gadanie, że inni mają gorzej, takim sposobem, to i ja mogę być dermatologiem i za 10 min wizyty brać 100zł. jest to naprawdę irytujące, bo jeśli ich zdaniem nie mam tak wielkiego problemu jak inni, to dlaczego nie potrafią mnie wyleczyć?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i tak szczęśliwa
a i jeszcze odnośnie epiduo: podobno słońce i epiduo, to nie jest dobry pomysł, ale lekarka powiedziała, że jak będę uważać, to się nic nie stanie, ale i tak mam na to uczulenie, więc kazała mi odstawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XxAnaxX
Długo się nie odzywałam ale nie miałam za bardzo czasu... Kupiłam kilka dni temu Epiduo i Cethapil Md ale ze względu, że miałam taką "uroczystość" to nie smarowałam wcześniej bo bałam się, że bd wyglądac jak burak po Epiduo. Posmarowałam wczoraj na noc i dzisiaj nie miałam wgl zaczerwienienia. No ale zobaczymy co będzie potem. ;) Strasznie lubię się opalać więc jeżeli teraz smaruje bużkę Epiduo to nie mogę się opalać? Mój dermatolog nic o słońcu nie wspominał. no ale on to sie tam za bardzo nei wysila. tylko popatrzył i przepisał pewnie to co większości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XxAnaxX
Aha. Ktoś tam napisał, że rano smaruje buzię Cetaphilem MD. Ten balsam jest po to aby ułatwić wchłanianie się leku i żeby nawilzyć skórę. Więc trzeba go nakładać po Epiduo. Dostałam taką "ulotkę" co do stosowania Epiduo. Będę tak dobra i przepisze Wam wszystkim ;)) Przed zastosowaniem leku umyj twarz, osusz ją delikatnie ręcznikiem i odczekaj 15-20 min. Następnie na palec wyciśnij z tubki ilość żelu nie większą niż ziarenko groszku. Nanieś punktowo lek na czoło, policzek prawy i lewy, anastępnie rozprowadź żel równomiernie, bardzo cienką warstwą na całej powierzchni skóry twarzy omijając okolice oczu i ust. Dokładnie umyj ręce po zastosowaniu leku (preparaty zawierające nadtlenek benzoilu moga odbarwić tkaniny) Po całkowitym wchłonięciu się leku nawilż skórę np. Cethapilem MD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiap2003
Do Nena 25 Mój dermatolog też przepisał mi Skinoren i Epiduo. Skinoren mam stosować rano, bo nie ma wtedy żadnych podrażnień przez słoneczko, natomiast Epiduo tylko na noc. Dodatkowo mam jeszcze jakąś maść robioną w aptece, i tę mam stosować punktowo. Nie mam pojęcia jak się nazywa, ale pachnie dziwnie i wygląda okropnie :/ Biorę też antybiotyk Tetralysal. Początkowo skóra była podrażniona. Teraz podrażnienie zniknęło, ale znowu pojawiają się pryszcze... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PRK
ja używam ten żel od ponad 2 miesiecy:P wszystko znikło:) pozostały tylko czerwone, male plamki! mam pytanie czy ten żel pomoze pozbyc sie ich????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola9320
witam...dermatolog sam ocenia jak czesto powinno stosowac lek epiduo...ja chyba mialam ostre zapalenia skóry bo mam stosowac go codziennie i wcale nie mam bardzo powaznych podrażnień...uzywam juz chyba 4 tubke ale efekt jest jak najbardziej widoczny...poczatkowo uzywalam Isotrexin ale wogole mi nie pomagal a epiduo w połaczenie z tabletkami Tetralysar widocznie mi pomógł...teraz nie mam zadnych nowych wykwitów.. ale blizny potrądzikowe nnie wygladaja za ciekawie...czy epiduo pomaga zwalczac te blizny?...aha przy stosowaniu epiduo konieczne jest uzywanie jakiegos dobrego kremu nawilzajacego...mi dermatolog polecił Effaclar H podkreslam H bo jest tez K ale wlasnie chodzi o H...polecam- nie jest najtańszy ale naprawde dobry zwlaszcza dla mocno wrazliwej i juz wysuszonej kuracją skóry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arej
Witam. Bylem u dermatologa i tak samo jak Wy dostalem zel epiduo czytajac wypowiedzi wczesniej wystraszylem sie tego zelu tk objawiami jak mocne zaczerwienia skory itp wczoraj w nocy uzylem poraz pierwszy raz epiduo i moge powiedziec ze jestem mile zaskoczony kaszka na czole jakby sie zmniejszyla jezeli chodzi o efekty uboczne narazie nie widze zobaczymy co sie bedzie jutro dzialo po dzisiejszej dawce zelu moja wada jest duza liczba przebarwien po tradziku jak myslicie czy ten zel pomaga dostatecznie w zwalczaniu przebarwien prosze o odp Pozdrawiam Arek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość epiduo
Widzę po ostatnich komentarzach że wszyscy dermatolodzy teraz przepisują EPIDUO i CETAPHIL. Dzisjaj byłem u dermatologa - dopiero pierwszy raz - (a mam 30 lat) - niestety teraz jakoś wzioło mnie na pryszcze :) i dokładnie to samo mi przepisała. Wizyta trwała może 10 min. Najpierw wypisała mi na jakimś papierku moje dane. Zapytała co mi jest. Powiedziałem że wyskakują mi na twarzy pryszcze które się trudno goją. Nawet nie spojrzała na moja twarz blisko i nie oceniła jej ( a takiej reakcji sie spodziewałem po przyjściu do niej). Dodam ze w biurze miała ciemno :) . Zgarneła 60zł - bo byłem prywatnie !!. Jutro lecę wykupić to - bo chce walczyć z tym i żadna cena mnie nie przerazi - tylko żeby pomogło!!. Jak nie pomoże to stwierdzę że dermatolodzy to wyjadacze pieniędzy na którym żerują pieniądze na ludzkich nieszczęściach i juz do nich nie zawitam. Będę się leczył wtedy chyba domowymi sposobami (ziółka itp). Wypróbuje najpierw tych preparatów i jeszcze tu wrócę :). Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milerek
Ten żel jest bardzo dobbry mi pomaga ale powoli, ale widać umie efekt mam coraz miej trodzika ale zobacze jak bedzie dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żelek22
ja właśnie wróciłam od dermatologa i babka mi przepisała właśnie Epiduo. Powiedziała że mam go bardzo malo nanosić( wilkośc małego paznokcia od dłoni). Gdyby mi poddrazniło skóre mam odstawic na dziń. Bardzo ważne jest by nie nałożyć go za dużo, bo może własnie od tego macie poddrażnienie. Łuszczenie skóry nie jest dziwne bo przecież skoro chcecie się pozbyć tego świństwa naskórek musi się zredukować by móc się zregenerować. Coś za coś. Jak ma pomóc to chyba warto pocierpieć. Ja dziś zastoasuje go pierwszy raz i mam nadzieje że nie dosstane rano przed lustrem zawału ;) A mam jeszcze pytanie...czy jeśli nie używam nic poza tym żelem to moge na dzień troszkę buzie pokryć pudrem w kaminiu? czy to może wywołać jakieś efekty uboczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonjj
ja bym uwazala z mieszaniem lekow, tym bardziej ze sami widzicie ze o dobrego i madrego lekarza trudno epiduo daje super efekty ale jest retoniodem i slonce sie z nim nie laczy dobrze wytrwalosci! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żelek22
Użyłam teg żelu wczoraj poraz pierwszy. Szczerze mówiąc bałam się rano spojrzeć w lustro po tym co tu pisałyście:) Na szczęście byłam miło zaskoczona...nie wystąpiło żadne zaczerwienienie skóry, stala się raczej gładka...oczywiście nic jeszcze nie zniknęło mi ztwarzy ale chyba nie jest źle. Myśle że skóra tak reaguje w momęcie kiedy nałoży się za dużo tego żelu. Ale faktycznie jest bardzo sucha. No zobaczymy jak bedzie dlaej. Póki co jest spoko:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arej
Tez tak mysle jak Zelek22 jezeli sie duzo nalozy masci to moga wystepowac podraznienia w postaci zaczerwienionej skory ja stosuje juz ta masc 5 dzien jak narazie efekty sa widoczne skora rozjasniona oraz caly tradzik ktory byl pod skora ladnie wychodzi na wierzch dodam ze po 5 dniach nie wystepuja u mnie zadne podraznienia skory jezeli ktos by mi mogl powiedziec jak dlugo ta masc wyciaga tradzik na wierzch dzeki za odpowiedzi pozdrawiam Arek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ew...ka
Ja mam już drugą tubkę epiduo,stosuję na noc a na dzień mam skinoren w okresie letnim,nic mi sie po epiduo nie dzieje,jest drogi jak na taka mala tubke ,placilam za niego 40 zl.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żelek22
Arek co to znaczy wyciąga na wierzch? Z zaskórników robią się brzydkie czerwone?....Ja używam dwa dni narazie nic nie widze szczególnego ale pewnie trzema poczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arej
Tak dokladnie tak przepraszam jezeli nie sprecyzowalem dokladnie co mialem na mysli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żelek22
O nie!!! to oznacza czerwone krosty...nie nawidzę tego...napiszcie może po jakim czasie widać jakieś efekty???bo ja się ogólnie matwię że wewaliłam 50 zł w błoto, bo nie widzę żeby się coś poprawiało :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A stosował ktoś z Was przed Epiduo Differin i miał straszne pogorszenie cery? Czy po Epiduo wasza skóra reaguje tak jak na Differin? Przeraża mnie to, bo ja mam przykre doświadczenia z Differinem i już powiedziałem, że nigdy więcej tego czegoś używać nie będę :/, a tu dermatolog przepisał mi ów Epiduo, który ma składnik czynny taki jak Differin i nie wiem czy go używać teraz, bo się boję :( :( :( Teraz mam cerę w miarę dobrym stanie, tylko pozostały mi blizny i gdzieniegdzie coś od czasu do czasu wyskoczy i nie chcę po raz kolejny stracić tego przez głupotę dermatologa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×