Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ona_1988

EPIDUO- żel przeciwtrądzikowy

Polecane posty

Ja używam go właśnie jest świetny. Tylko trzeba troche poczekac na rezultaty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Konger30o2.pl
Mam na sprzedaż Retin A, bardzo skuteczny na zmiany trądzikowe moje gg 8230126

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikk27
Używałam przez pół roku- zero poprawy. żadna rewelacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blondyneczka1983
Witajcie kochani!!! Z trądzikiem zaczęłam zmagać się nie dawno(mam 26 lat) i tak właśnie, mnie zaatakował. Nie poszłam do lekarza na NFZ bo wiedziałam,że będzie kicha, wybrałam dobrego specjalistę(drogiego)-ale w końcu za coś trzeba płacić. Ogólnie mam cerę mieszaną, miałam czewone wielkie gule podskórne które za nic nie dało się wycisnąć. Poszłam do Derma i dostałam Tetralysal ( bodajże z 5 opakowań na raz!), Diferin, Klindamycynę. Buzia na początku fatalna. Myślałam,że umrę-wstyd było gdziekolwiek wychodzić(no właśnie, nie wiedzieć czemu my się tego wstydzimy), w końcu trądzik to choroba! Leczenie trawało 4 miesiące-zero makijazu, łuszcząca się skóra. Wszytsko się wygoiło, zero zaskórników, zero syfów, zero rozszerzonych porów. Po tym zrobił mi peeling kwasem(dałam za to 250 zł) 2 tyg wyglądałam jak monstrum-czerwona, z rumieniem, sypiącą się skórą-ale dałam radę, potem nie mogłam wyjść z podziwu. Miałam spokoj dłguo z cerą dopóki nie nabawiłam się anginy, wtedy dostałam wysyp"kaszy" na buzi, leczenie żelem duac+tera dał efekty-i znów peeling. Je trzeba robić wczesną wiosną i późną jesienią. I miałam 2 lata spokoju, teraz znów coś mi na brodzie wyskoczyło, pojechałam do Derma( a on mówi, że nie jest powiedziane, że po leczeniu nie wróci trądzik-niestety taka to przypadłość), i dostałam tetralysal+ epi duo. SKóra się rumieni i wiem,że się będzie łuszczyć. Pisze to wszystko,żeby Wam powiedzieć: *Nie zrażajcie się po 1-5 razach smarowania, naprawdę trzeba MIESIĘCY, żeby to wyleczyć, trzeba być wytrwałym-trądzik jest chorobą, którą ludzie leczą latami. Nie spodziewajcie się, że po 5 razach smarowania obudzicie się jutro z buzią modelki. *Wytrwałości- naprawdę-uwierzcie że się opłaca. A co do kremów nawilżających polecam Cetaphil MD, Pchysiogel. Aha i jak świeci słoneczko to krem z wysokim filtrem. Powodzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Caresiatko
tetralysal Cię nie wyleczy ja brałam ten szit przez lata z przerwami ,a epiduo to jeszcze wieksze gówno wygladam jakby ktoś we mnie rzucił szkłem taka mam twarz poranioną. Niestety ja nie moge siedzie c w domu. Pracuje i to z klientami widze setki ludzi dziennie i kazdy sie patrzy jak ne brudasa -mam dosc!! Do kosmetyczki tez poszłam- kwasy pilingi, oczyszczania itp - LIPA JA STRACIŁAM JUZ NADZIEJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miki
Witam! Tak czytam Wasze wypowiedzi i dochodzę do wniosku, że w wiekszosci wypadków nie jestescie dostatecznie poinformowani co dostosowania żelu epiduo. Na ulotce nie wszystko jest napisane i lekarz powinien Was poinformować o wszelkich aspektach stosowania tego leku. Po pierwsze można go uzyć dopiero 30min po umyciu twarzy, po drugie smarujemy naprawdę cieniutką warstwę, a jak lek się wchłonie to smarujemy buzię kremem nawilżajacym! O tym wszystkim poinformował mnie lekarz i problemów z czerwoną i łuszczącą się skórą nie mam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klio2
Dokładnie MIki - zgadzam sie z Tobą, jak stosuje sie Epiduo zgodnie z instrukcją to nie ma żadnych problemów, ani czerwonej skóry ani też suchej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3mamkciuki
witam wszystkich! Chyba przychodzę z dobrą nowiną - ja właśnie kończę półroczną kurację epiduo, muszę powiedzieć że jestem wyjątkowo zadowolona:) ale od początku: nie mam może tak drastycznych przeżyć, jak niektóre laski które biedne latami sie leczą, ale chora skóra to zawsze problem... ja miałam taki, że z moją wyjątkowo wrażliwą,cienką i naczynkową skórą mało który nawet żel do twarzy mogłam stosować( podrażniały mnie nawet serie dla wraźliwców) a tu nagle pojawiły mi się zaskórniki (od okresu dojrzewania troche już minęlo..) więc jak sie domyślacie wszelkie standardowe maści i leki odpadały ruszyłam marszem do dermatologa, który zapowaiedział ze zapisze mi maść, która "przeora" twarz, ale efekty bedą.Obawiam sie że przy bardzo głębokich zaskórnikach jest to jedyny sposób. kupiłam maść, przeczytałam ulotke i wybuchłam płaczem... strasznie sie bałam co ta maść mi z pyszczkiem zrobi... jednak posmarowałam sie - piekło, swędziało rano twarz jak obca, na siłe naciągneta na mą czaszke :) z czasem jednak piekło coraz mniej i teraz zostały mi 3 niewielkie zaskórniczki ( do ostatniej wizyty mam 2 tyg) wiec chyba warto było na początku troszke sie pomęczyć + antybiotyków nie brałam , ale pod epiduo nakładałam cetaphil dm ktory jest dermoprotektorem jednoczęsnie usprawniającym wchłanianie epi Mam nadzieje że pożegnam sie z tymi podskórnymi złośliwcami raz na zawsze i tego też Wam życze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna_nadziei16lat
Hej:) ! Używam epiduo od zeszłego poniedzialku a do tego stosuje cetaphil , ktorym nawilzam twarz po wchlonieciu sie leku ;) I tak: mialam na policzkach, a wlasciwie na bokcha w okolicy ust, skupiska pryszczy fuj fuj;/;/ to bylo okropne i czerwone ;/ no ale po niecalym tygodniu stosowania widze juz jakas poprawe, bo te czerwone plamy i grudki prawie poznikaly ;) twarz w tych miejscach robi sie coraz gladsza i znikaja zaskorniki ;) Ale jakos w piatek rano zauwazylam, ze moja twarz jest czerwona ;] jak u niektorych osob, ktore wczesniej sie wypowiadaly;p takze w sobote nie smarowalam twarzy epiduo tylko cetaphilem ;p i juz dzisaij nie jestem czerwona ;) takze dobrze jest;p A tak w ogole to jestem kilka dni po miesiaczce i zawsze bardzo mnie wysyfialo na te okolicznosc;p a teraz mam o wiele mniej pryszczy az jestem zdziwiona ;) Mam nadzieje, ze ten lek podziala na mnie w pelni i ze te plamy calkowicie z pryszczami mi poschodza :) Trzymam kciuki za wszystkich ;P ! Nie poddawajcie się ! :P 3mamkciuki : Po jakim czasie widac juz takie fest widoczne efekty poprawy cery?:) Jak to bylo w twoim przypadku? Niektorzy pisza ze juz takie efekty sa po 2 tygodniach stosowania takze chcialabym wiedziec jak najwiecej :):**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miki
Jeśli chodzi o nawilżanie po zastosowaniu żelu Epiduo, to polecam DDML z Clinique, świetnie nawilża i od razu łagodzi podrażnioną skórę. Natomiast lekarze polecają Cetaphil MD, stworzony specjalnie do tego typu leków i wyprodukowany przez tę samą firmę co żel Epiduo:) Ale Cethaphil MD, przynajmniej u mnie powoduje zaczerwienienie skóry, ktore trwa jakieć kilkanaście minut, nie mniej jednak sprawia, jak to producent zapewniw, że tego typu leki jak żel Epiduo lepiej się wchłaniają, dlatego stosuje to. Ale jesli nie mam ochoty na czerwoną skórę to sięgem od razu po DDML Clinique. Jeszcze jedna rada. U mnie wystapił jeden efekt uboczny tego leku, który nie jest opisany w ulotce, mianowicie zaczerwienienia w kącikach ust tzw. zajady, mimo, że w tych miejscach nie stosuje żelu, ale po retynoidach czasami tak jest, wtedy wystarczy zakupic witaminę B i po kłopocie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blondyneczka1983
No jednak ciągle mi derma aplikuje tetralysal, teraz mi dał a poszłam do niego z 3 syfami na buzi, ale ja wolę być zapobiegliwa, używam EPI co 2 dzień, smaruje cieńką warstwą, używam cetaphil MD nawet myję tym buzię, bo już cięzko określic mi rodzaj cery, raz łojotokowa, raz sucha, raz wrażliwa. Widzę że zaczyna mnie po EPI sypać nowymi, ale przywykłam, bo nie stosuje tego 1 raz. I czekam:-) Mija 11 dni i narazie zobaczymy jak będzie. Chodzi mi tylko o brodę bo na policzkach i czole nie mam nic. Nie mniej jednak zużyje tetra i EPI i myśle,że bedzie OK.... Pozdrawiam i nie poddawać Się:-) "Mogę żyć bez miłości- jeśli tylko się da"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3mamkciuki
do Pełnanadzieji16: no u mnie nawet mniej niż po 2 tygodniach było widać poprawę- te które siedziały gdzieś głęboko pod skóra stały się mniejsze i nie tak widoczne (miałam tylko zaskórniki zamknięte), tylko za jeszcze długo zostawała taka mała nierówność (sama taka suchutka grudeczka wielkości no nie wiem, z pół milimetra), nie przeszkadza to bardzo a co powiem najlepsze, mniej je widać jak nie wymalujesz bo na podkładzie to chyba dobrego tła dostają ;)) Tylko zanim te zejdą trzeba poczekać cały 1 pełny cykl odnowy naskórka ... w zależności od skóry trwa około ( chyba ) półtora miesiąca, wtedy dopiero one są na wierzchu i można usunąć... Standardowo nie radze męczyć patyczkami - jak nie wyjdzie - trzeba zostawić w spokoju ( miałam z tym straszny problem :/ ) osobiście byłam na zabiegu hydra-coś tam... woda pod ciśnieniem wyssysa brudy z twarzy, trochę jest się podrażnionym, ale nie ma żadnych ranek .. a nawet małe strupki i epiduo to nie jest dobry połączenie ( przynajmniej w moim przypadku) skóra dookoła strasznie się złuszczała Na pociechę powiem ze jak kupowałam 1 tubkę epi to mi nawet farmaceutka mówiła ze podobno daje rewelacyjne efekty... więc nic tylko dbać o tą buźkę i smarować jak się da A cetaphil nawet rano używałam jak byłam sucha, przed kremem, nic nowego mi sie nie pojawiało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blondyneczka1983
Do Miki! A gdzie jest napisane, że dopiero po 30min można smarować tym lekiem??? Bo w ulotce nie ma nic takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JuliaWT
Na takiej specjalnej ulotce informacyjnej jest napisane, że najlepiej odczekać 20 minut po umyciu twarzy i dopiero nakładać epiduo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, we wtorek dermatolog przepisala mi epioduo- żel. Nie wykupiłam go jeszcze, ale już w gabinecie zostałam przygotowana na to, co mnie czeka. Mianowicie, rzeczywiście mogą sie pojawic po nim czerwone przebawienia, swedzenie itp. dlatego z miejsca dermatolog powiedziała mi, żebym stosowała na poczatek co 2-3 dni, po to ,aby skora sie przyzwyczaiła, a pozniej systematycznie uzywac codziennie, dostałam tez probke super głeboko nawilzajacego mleczka ułatwiajacego wchlanianie lekow dermatologicznych. Życze powodzenia i cierpliwosci w walce z tym okropienstwem- tradzikiem::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leczaca sie
Hej ;) jutro mina 2 tygodnie od kiedy stosuje epiduo ;) poprawa jest ale taka bardzo oszalamiajaca to znowu nie, ale mam nadzieje ze bedzie jeszcze lepiej;) Wy kiedy widzieliscie juz bardzo Duża poprawe? aha i czy epiduo leczy tez zaskorniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blondyneczka1983
Mija 18 dni stosowania EPI-Bużka piękna, ale łuszcząca się jescze. Stosuje do tego Cetapihil MD+ Pchysiogel krem. Jestem zadowolona, choć podobne efeklty miałam po differinie:) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3mam kciuki
do Leczącej sie: Ja miałam problem tylko z zaskórnikami i na nie właśnie dostałam epiduo, leczy je wyśmienicie, ale trochę to trwa, jeśli masz zamknięte, czyli takie jak miałam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leczaca sie
zamkniete czyli jakie?:) tzn. ja chyba takie mam ;) ale tak mniej wiecej ile to u Ciebie trwalo ok. 1 miesiaca?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pryszczol
uzywam tego żelu juz od miesiąca i muszę przyznać,że jestem bardzo zadowolona. Zanim go zastosowałam to przeczytałam wasze opinie i az balam sie go uzyc,bo mam bardzo sucha i wrazliwa skore.nalozylam cieniutka warstwe na samo czolo i ani nie szczypalo,ani nie mialam zadnych zaczerwien.Mam tradzik grudkowaty na samym czole i ten zel naprawde mi pomaga, co prawda jeszcze troche zostalo,ale jestem dobrej mysli. Jesli kogos mocno podraznia to polecam krem regenerujacy dla cery po leczeniu dermatologicznym marki Uriage, Hyseac. koszt ok 50zl, lepiej kupic w necie,bo w aptekach ciezko dostac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po123
Witam was! Chciałem się podzielić z wami moją przygodą z EPIDUO:) Tak więc w wakacje poszedłem pierwszy raz do dermatologa i pod koniec sierpnia przepisała mi ona krem/maść AKNEMYCIN. Wydaje mi się że ona mi bardzo pomogła. Zużyłem pół tubki i po dwóch tygodniach na kontroli Pani dermatolog przepisała mi właśnie EPIDUO na blizny i przebarwienia bo po stosowaniu AKNEMYCIN tylko to mi pozostało. Jak narazie jestem zadowolony. Używam tego żelu od 8dni i już widzę poprawę jeżeli chodzi o złuszczanei blizn itd. Skóra faktycznie przesuszona trochę ale z biegiem czasu wydaje mi się że jest coraz bardziej w normie. Mnie jak narazie nie piekło ani nic w tym guście. Wszystko łagodnie i bezboleśnie:). Mam nadzieje że tak pozostanie i wreszcie przejdzie mi ten trądzik:) Pozdrawiam i życzę powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka 1117
moj lekarz tez kazal stosowac epiduo po godz. od umycia twarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leszczaca sie
EJ prosze powiedzcie mi po jakim czasie stosowania widac na prawde bardzo, ale to bardzo duza poprawe stanu skóry? ? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łolcia
siemka. uzywam tego zelu od tygodnia.... Nie powiem bo widze poprawe. Ale strasznie mnie piecze skora, jest czerwona.....musze przykladac oklady lodowe na policzki..bo z bolu juz nie wytrzymuje...mam nadzieje ze te pieczenie przejdzie...bo tradzik znika.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiolka13
już daawno nie było mnie na tym forum. muszę przyznać ze epiduo owszem mi pomógł, ale przestałam go używać, gdy sie skończył a do dermatologa mi sie nie chciało iść i tak już od 2 miesięcy nie kożystam z epiduo a stan mojej cery się nie pogorszył :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasmina272
Ja używam epiduo od 2 miesięcy, mimo iż podrażnia skórę to jest dobry, usuwa wypryski, którę są nam uciążliwe. Na każdego działa inaczej, jak to lek. Mam może trochę czrwoną twarz ale za to o wiele mniej wyprysków. Polecam epiduoo bo mi pomaga, nie pisze tego bo ktoś mi kazał, poprostu wiem co to znaczy mieć całą twarz wysypaną i jak temu zapobiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do jasminy
a po jakim czasie widzialas bardzo duza roznice? bo ja stosuje 3 tydzien. jest dobrze ale na policzkach jeszcze troche utrzymuja mi sie skupiska wypryskow, jest ich duzo mniej niz przed rozpoczeciema kuracji, ale mysle ze mogloby byc lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja stosowałam ten żel i żeby była aż taka super poprawa to nie powiem... wiadomo ze kazdy inaczej to przezywa ale ogolnie ta mas nie wywolala u mnie zachwytu :) szukam czegos bardziej efektywnego ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do jasminy i nietylko
ale jak myslicie to z policzkow mi zejdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×