Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ona_1988

EPIDUO- żel przeciwtrądzikowy

Polecane posty

Gość paugla
wiesz co, policystycznych jajników nie ma się chyba w wieku 17 lat. Madelaine, jak Ci zapisali tabletki anty to Cię chyba przebadali, nie? u mnie wahania hormonalne mogą być jeszcze normalne chyba, nie wiem, na razie za długo się nie leczę, to nie ma co wydziwiać. :) kurcze okresu dalej brak, chyba po raz pierwszy będę szczęśliwa jak się pojawi. nie wiem czy lasting zapycha, chyba nie, jeśli dziewczyny z powodzeniem go używają ;) Monia, jakimi kwasami miałaś robione i jak wyglądałaś po tym? bardzo źle było? i potem już całkiem przestało wysypywać, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biagotti
nLasting nie zapycha, jak dla mnie moze nawet sprawia ze cera jest troche lepsza przez zawartosc tych minerałów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia_83
Paula, wiesz mnie już nic nie zdziwi, ani nawet policystyczne jajniki w wieku 17 lat, jak już 7-letnie dziewczynki mają nawracajace infekcje układu moczowego, to już dziś na prawdę nic mnie nie zdziwi:) Co do kwasów... Miałam robiony kwasem glikolowym o wysokim stężeniu, lekarz mi posmarował buzie całą, na wieczór dostałam szału, bo strasznie swędziało, pojawił się rumień, piekło, ale wtedy tylko krem nawilżający, zero pudrów, podkładów, korektorów, i tak 2 tygodnie skóra mi się łuszczyła, schodziła takimi płatkami jak łupież, dlatego trzeba ciągle nawilżać, Ty bedziesz mieć to 1 raz robione- jeśli Twój dermatolog Ci to pozowli zrobić.Ale myśle,że tak. On sam bedzie wiedział najlepiej. To skóra Twoja się fajnie wygoi, potem pojawiały się strupki, i na wieczór codziennie ten rumień...i tak przez ok 2 tygodnie, i skóra się zregenerowała. Potem miałam robione kwasem AHA, migdałowym bodajże i już takiego efektu nie było, ale skóra sie poprawiła. No np mikrodermabrazja jest modna teraz, ale np moja derma mowiła,że nie, że to nie jest wskzane. Tylko tak jak mówię, kwasy na samym końcu! już po skonczonym leczeniu:) ja zrobię pewnie to w styczniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paugla
dobra dobra :) no to mi pewnie też tak na styczeń wyjdzie, może akurat na ferie. tylko że 1szy tydzień mnie nie ma. zobaczy się :) a ile to kosztuje? będzie doobrze. jeszcze trochę. Madelaine jak u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madelaine_32
Paugla, ja tabletki dostałam przede wszystkim dlatego bo miałam nieregularny okres. wtedy z żadnym facetem nie byłam, a więc mi niepotrzebne były. w dodatku wtedy miałam masakrę na buzi więc i na to lekarz mi zalecił. zrobił mi tylko usg (wtedy to była moja pierwsza wizyta u ginekologa) i o. jak u mnie? mam kurde pogrom jakiś. wkurzam się bo dużo mam ropnych. podkłady nie chcą tego kryć. tzn inaczej... zakryją ale grudki będzie i tak z bliska widać ;/ co do kwasów to ja bym chciała. na jakimś forum czytałam, że mało co dają na głęęęębokie blizny (ja mam takie) a więc lipa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia_83
ja płaciłam wtedy coś 250 zł- teraz wiem,że u tego dermy kosztuje 350zł, a u mnie w tej klinice medycyny estetycznej 400zł. Są to drogie kwasy, ale kosmetyczka CI takim nie zrobi bo nie ma do tegbo uprawnień. Wiesz, jak tylko raz to można dać, gorzej jak powie ze trzeba powtórzyć;) Madelaine, usuwają usuwają, to są lekarskie kwasy, nie powiedziałabym tegoo o tych co maja kosmetyczki. Mi wygladzilo buzie, przebrawienia, blizny a nawet zmarszczki spłyciło mimiczne ihihhi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paugla
yyych no kurczę dalej nie mam okresu :< buzia mi się powoli poprawia. Mam jeszcze ślady i kilka ropnych, które już podeszły na żółto i wyglądają obleśnie, ale nie chcę nic ruszac żeby nie roznieść znowu. Ale, będzie dobrze, wszystko się wygładzi. A Tobie kwasy madelaine na pewno choć zmniejszą te blizny, bo działają bardzo głęboko, 60-70proc. kwas to nie byle co ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najpiekniejszaaaaaaaaa
dziewczyny a dlaczego nie mozna wyciskac?????? kto mi to wytł^umaczy? nawet jaj jest juz bialy czubek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madelaine_32
najpiekniejsza, bo bakterie rozniesiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najpiekniejszaaaaaaaaa
kiedys wyciskalam i nic a teraz odkad mam jakies gowno na brodzie caly czas mi sie paprze.. mam takie podskorne , cala reszta twarzy ok tylko broda, boki brody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paugla
roznosisz stan zapalny, miażdżysz okoliczne tkanki i wciskasz bakterie do środka. poza tym bardzo sobie podrażniasz skórę, i to podrażnienie może powodować dalsze stany zapalne. naprawdę buzia szybciej się goi bez wyciskania - zauważam to ja i mówiła mi to koleżanka z naprawdę poważnym trądzikiem, że kiedy przestała grzebać przy buzi to się poprawiła (już się wyleczyła, ale naprawdę miała problemy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madelaine_32
najpiekniejsza to idź do dermatologa po jakąś maść:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madelaine_32
lekarz mówił, że teraz będzie się pani polepszać... i co? i nic. coraz gorzej. mam ropne... bleeehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heej dziewczyny. mam 15 lat i mega trądzik już od ok. 3 lat. strasznie mnie wkurza, a najbardziej wielkie ropne na całej buzi. dermatolog przepisała mi właśnie epiduo i 3 tyg. temu tabletki tetratysal (czy jak to się tam pisze). nie widzę kompletnej różnicy! na początku lipca po epiduo było świetnie, buzia się poprawiła byłam b. zadowolona. ale poprawa była krótka, na ok. 2 tyg. potem jeszcze gorzej. a i na początku stosowania tego epiduo wyglądałam strasznie! cała twarz czerwona, spuchnięta, sucha normalnie masakra. teraz mam antybiotyk tetralysal, ale musiałam odstawić bo brałam ponad tydzień i czułam się okropnie. bolał mnie brzuch i miałam nudności (raz nawet nie byłam w szkole) i oczy mnie piekły i łzawiły. poradzcie dziewczyny bo już naprawdę nie mam siły.. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i zastanawiam się czy nie wrócić do tetralysalu. bo zrobiłam sobię przerwę na tydzień i teraz jest ok. a w domu jeszcze całe opakowanie leży, a o ile dobrze pamiętam kosztowało 25 zł i nie chcem żeby tyle kasy poszło na marne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najpiekniejszaaaaaaaaa
ja bylam u dermatolozki, przepisala mi tretralysal i 2 masci izotrex i metronidazol, kuracja trwa juz 12 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madelaine_32
najpiękniejsza musisz być cierpliwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perla_
Hej, ja z początku nie byłam przekonana do epiduo czytałam różne rzeczy i miałam mieszane uczucia, jednak postanowiłam że go spróbuję no i muszę przyznać że jestem zadowolona, po jakiś półtora miesiąca widać znaczącą poprawę! naprawdę bardzo polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madelaine_32
ja na razie na buzi mam lipkę... dużo ropnych. a niedługo minie miesiąc od stosowania epiduo i tetralysalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia_83
Olka... Tetralysalu nie wolno przerywać, wogóle leczenie trądziku, nawet jak widać już dużą poprawę nie WOLNO samemu przerywać, bo to wraca! Kiedy lekarz Ci powie,że już koniec leczenia to wtedy mozesz odstawić. Jak zdążyłaś poczytać, koleżanki nie mają na czas okresu przy tetra, ja natomiast jak TY mam nudności, bóle brzucha, wzdęcia( za pierwszym razem tak nie miałam- a może nie zwracałam na to uwagi), ale to mija, sukcesywnie popijaj dużą iloscią wody, i co najważniejsze nie jedz nic w tym czasie co ma w sobie mleko:)-bo obniża jego działanie. Czasem wlasnie jest złudne przekonanie,że skoro skóra się wygoiła, syfki zeszły to już mozna przestać, i powiem Wam,że jak taki błąd zrobiłam kiedyś. Zresztą same wiecie że nawet jak macie anginę czy inną chorobę, antybiotyki przyjmuje się do końca! Jak smarowalam Epi moją brodę( bo tylko tam mnie zaatakowało drugi raz) to też posmarowałam się dopóki zeszło, i koniec. A potem znów się musiałam z tym męczyć. Nie wiem jak Wy, ale ja za każdym razem dostawałam od lek wskazówki, ulotki- i wlaśnie na EPi pisze, że nawet jak sie poprawi skóra, nie wolno odstawiać. A TY Olka, nie wiem jak z tym tetra teraz, lepiej udaj się do dermy niech sam oceni, ja na własną rękę bym nie brała. A co do suchości skóry po Epi, pisalam już że dermoprotektor Cetaphil MD jest świetny do tego leku... Ja dziś lepiej, ale choroba mnie dobija, katar, gardło, mięśnie. I zrobił mi sie jakiś na żuwchwie i nosku...:) Buźki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia_83
Madelaine: U mnie minie 2,5 miesiąca i się jescze pojawiaja:) No tio musi trochę potrwać, ale masz dużą dawkę tera(300 jak sie nie myle) wiec spokojnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madelaine_32
Monia się okaże. bo mam te takie okropne żółte i ich nie wyciskam ale jak tutaj wyjsc;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia_83
No wiem,że ciężko to ukryć, wiem też, że pewnie Cie kusi żeby to wycisnąć, ale wiesz,że sobie tylko poroznosisz, możesz do konca nie wycisnąć i będzie ciagle sie robił stan zapalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paugla
wiesz co, jak już z nimi nie możesz, to pasta cynkowa, potem ropa się ściera razem z nią, ale trzeba jeszcze lekko nacisnąć, bo trochę zostaje. I potem jest ok, bo najpierw otwierasz ten stan zapalny a potem to już tylko to co zostaje, i nie musisz "gnieść". Zrobiłam tak wczoraj, i dziś tylko malutkie plamki. Ja mam już generalnie lepiej, jeszcze kilka niedobitków (też żuchwa i te rejony!), ale jestem na dobrej drodze i widzę światełko w tunelu. No ale mam masę tych plamek, ale dobra tam - będzie dobrze :) Ile może normalnie się spóźnić okres? bo ja dalej nic i mi tak łyso xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biagotti
jak się spoznia to się ciesz ( wykluczylas na 10000 procent opcje ciazy ;d) chociaż czas oczekiwania na meczarnie sie zmniejsza ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paugla
ale jakbym dostała to zwiększyłoby mi się poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa, bo wiedziałabym na czym stoję! a tak to nie znam dnia ani godziny i dupa. :D jak u Ciebie Biagotti?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biagotti
haha, musisz w takim razie chodzic zabeczpieczona ;d wiesz , odnosie tego jak u mnie to ja juz wole sie nie wypowoadac na temat mojej twarzy , powiem tyle - wkurzaja mnie te ropne gowna , wicaz nowe się pojawiaja a ja je wyciskam i tak w kolko ;d ehh ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paugla
ta nie wyciskaj bo sobie rozwalasz. wytrzymaj choć trochę. a przynajmniej pozbywaj się tych żółtych w maksymalnie higieniczny sposób. mój patent z pastą cynkową się sprawdza w miarę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madelaine_32
ja tak jak Ty Paugla robię...tyle, że z maścią cynkową ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×