Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ona_1988

EPIDUO- żel przeciwtrądzikowy

Polecane posty

Gość madelaine_32
postanowiłam sobie dzisiaj zdjęcie zrobić twarz. http://blyskocia89.fm.interii.pl/2.JPG chyba jest tyci lepiej niż ostatnio. większość czerwonych śladów to czerwone plamki po syfkach. kilka ropnych mam i kilka podskórnych. ale da się żyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najpiekniejszaaaaaaaaaa
ja mam pekna cere brzoskwiniowa ,,,,tylko ta broda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najpiekniejszaaaaaaaaaa
madelaine wspolczuje ci naprawde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madelaine_32
ja sobie też współczuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paugla
o, ja mam podobnie, madelaine, tylko że zamiast pojedyńczych, a większych, mam zlewiska takich mniejszych. Masz już lepiej, czoło się bardzo ładnie zagoilo :) wszystko jest na dobrej drodze. Damy radę- teraz może być tylko lepiej:) a ja dziś wpieprzyłam znow ciastka i bułkę z czekoladą i mam nadzieję, że nie odchoruję! tragedii nie będzie a mi się nastrój poprawi. ale muszę wbić trochę masy, bo i przed schudnięciem miałam niedowagę, a teraz chyba muszę sobie zacząć kupować rozmiar mniejsze ubrania :/ rozmiar 34 jest tak średnio atrakcyjny, wyglądam jak wieszak, i mam zapadnięte policzki. zapadnięte i biedronowane. na 5 jadę do dermy, trzymajcie kciuki. zazdroszczę najpiekniejszaa buzi jak brzoskwinki. my też już nad nią pracujemy :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madelaine_32
no na czole praktycznie żadnego syfka nie mam ani zaskórników. są tylko ślady. chyba w końcu leki działają. nie wyciskam ani nic. te policzki są tragiczne, ale tyle już walczę więc powalczę do końca :) teraz jeszcze mam chandre... chyba się rozstanę z tym moim... odpoczywamy od siebie, ale chyba nie chcę już z nim być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najpiekniejszaaaaaaaaaa
madalaine ile masz lat ja mam 25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madelaine_32
ja 21 skończę niedługo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elizzza
ja mam problem z bliznami, w sumie nie sa jakies bardzo duze,ani nie sa to tez jakies dziury, dermatolog powiedział ze mam trądik różowaty no i blizny.. i teraz poszłam drugi raz po epiduo mam nadzieje ze mi pomoze, dzis pierwszy raz użyje, z tego co pamietam to nie miała wielkich podrażnien poprzednim razm i co nieco mi poschodzilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paugla
co jest nie tak, madelaine? czemu nie chcesz już z nim być? wróciłam od dermatolożki, pomacała mi twarz, stwierdziła, że jest dużo śladów i trochę jeszcze zmian zapalnych, ale są już płytkie. dostałam jeszcze tetry 300 na 1,5 mies., do połowy grudnia. Epiduo co 2 dzień, bo buzia przesuszona a nie można przesadzać, zwłaszcza że teraz jakiegoś mega nasilenia nie ma. No i doleczymy już to. I powiedziała, że przed świętami zrobimy pierwsze złuszczanie, bo do wiosny mam mieć 3 zabiegi. Ostrzegła, że za 1 razem jakichś mega efektów nie będzie, najwyżej lekkie wygładzenie, bo to trzeba robić stopniowo. No, zobaczymy. Myślę że mam szansę wyglądać ludzko do sylwestra. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paugla
aha, i w tej klinice złuszczanie kosztuje 200zł. powiedziała, że tetra nie ma wpływu na okres, że to hormony. więc trzeba iść do gina. jutro dzwonię. na sto pro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madelaine_32
Paugla, chyba wygasło coś. ja też mam nadzieję, że do sylwestra wszystko się wygoi. w końcu wtedy skończę 21...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej witam wszystkich ;) Wasze forum czytam już od dobrych kilku dni..;) Niestety mam ten sam problem co wy .. ;( Mam do was dziewczyny pytanie mam nadzieje ze mi pomożecie ;) Od ok miesiąca używam żel epiduo. Do tej pory był naprawdę dobry. Ale teraz jest tragedia. Moja twarz jest czerwona jak burak. Nie wiem co mam robić. Mam próbkę kremu nawilżającego CETAPHIL MD DERMOPROTEKTOR czy mogę nim posmarować twarz? Czy któraś z was miała tez ten problem? Jak długo będę tak czerwona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madelaine_32
Aneta, zacznij rzadziej używać epiduo, aby przyzwyczaić skórę. widać bardzo Ci podrażnia, albo za dużo go nakładasz.Jak zniknie rumień (w między czasie smaruj czymś dobrze nawilżającym) to wtedy używaj epiduo z głową. jak używasz dobrze, czyli ziarenko grochu to widocznie bardzo Cie podrażnia i musisz skórę z nim oswoić. stosuj na pcozątku do 3-4 dni. jak nie będzie przez jakiś czas pojawiać się rumień to zwiększ częstotliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz man nauczkę... Od dziś będę bardzo cieniutko smarować. Dzięki za poradę ;) A posmarowałam twarz tym kremem co mówiła i muszę powiedzieć że jest już dużo lepiej. Mam nadzieje ze za kilka dni zniknie ;) A jeszcze się was zapytam dziewczyny, jaki żel do mycia twarzy używacie? Ja mam zamiar kopić "La Roche Posay EFFACLAR OCZYSZCZAJĄCY ŻEL DO Skóry Tłustej I WRAŻLIWEJ" może któraś z was go używała. Co o nim sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia_83
Najpiękniejsza- tak, ja mam probemy z brodą:-) głownie z zaskórnikami z których tworzą się gule. Ja miałam zabieg kwasem glikolowym i efekt był super. Madeilaine- super już masz buzie, jescze jest trochę ognisk zapalnych ale widać znaczną poprawę! Paugla, to super że już myśli o złuszczani skóry, to znak, że leczenie u Ciebie jest pozytywne i że do świat ma w/g jej oceny zejść:) tylko czemu aż 3 zabiegi( czasem mam wrażenie,że chcą naciągać na naszej krzywdzie), owszem mogę się zgodzić,że czasem jeden zabieg nie pomaga, ale np w moim przypadku dał zdumiwające efekty juz po 1 razie i nie musiałam robić serii 3,4 zabiegów... Ale to sama ocenisz:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia_83
Aneta, cetaphil MD jest wskazany przy EPI, ale jest drogi( bardzo wydajny) wiec sie opłaca. Ja już mam 2 rok opakowanie i jescze jest pół:) Smaruj cieńką wartsrwą 20 min po umyciu buzi. Ja teraz używam fizjoderm z ziaja med( w aptece) ok 12 zł żeby mi skóry nie przesuszyło, i na przemian mam do cery trądzikowej IWOSTN żel, i Cerabit( zakupiłam tabletki i był tam gratis)- jest super, naprawdę leczy zmiany zapalne. I to szybko. A dodatkowo myje co 2 dzień mydłem z zieloną glinką. Krem to cetaphil- tu mam pewność,że mnie nie zapcha, a zmarszczek nie mam i pewnie długo mieć nie bedę wiec nie martwie sie o krem, mam też z La Roche Posay próbki tego kremu do cery trądzxikowej, ale jescze nie używałam, musze dziś wypróbować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spacmisiechce
monia wlasnie kosmetyczka ma mi zrobic gratis zabieg kwasami poniewaz to po wizycie u niej na oczyszczaniu manualnym pgorszylo mi sie na brodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najpiekniejszaaaaaaaaaaa
mnie tak to wkurza ze mam juz dosyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najpiekniejszaaaaaaaaaaa
wiem ze mo problem w porownaniu z waszymi to pikus ale tez mnie drazni.... ja tez mam takie podskorne gowna biale a do tego slady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madelaine_32
Monia, nieco lepiej jest. czoło się chociaż oczyściło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najpiekniejszaaaaaaaaaaa
dodam ze mam prosaki na brodzie czytam i czytam i widze ze tylko kwasy moga mi pomoc ide w nast tyd do derm i ona mim powie czy moge zrobic czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paugla
nie wiem, powiedziała że może do wiosny zrobimy 3, ale to będę widzieć jakie będą efekty :) fajnie że przed świętami to będzie, po w połowie stycznia jadę na te narty. powiedziała, że to tak nie przeszkadza, byleby filtrów bardzo wysokich używać. no, ogólnie chronić buzię. nie wiem jak głębokie są te przebarwienia, będziemy widzieć. mam teraz przesuszoną skórę i epi co dwa dni. dziś kupiłam jeszcze tetry 300, wyszło mi że będę brać do sylwestra o.O dłuuugo. no a potem trzeba będzie odstawiać jakoś. Jak Ty Monia odstawiałaś? od razu? Aha, i czy to złuszczanie zmniejsza trochę przetłuszczanie się cery? aha. i powalają mnie ceny w aptekach- teraz w aptece w centrum miasta kupiłam tetrę o ponad 5zł na opakowaniu taniej. Spooko. różnice jednak są jak sie kupuje 3 opakowania. no, to jeszcze trochę i będzie ładnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia_83
spacmisiechce: może CI zrobić np migdałowym, nie wiem jakie masz blizny, przebarwienia, ale kosmetyczki mają słabe stęzenia kwasów i mi np nie dał żadnych efektów-szkoda było 80zł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia_83
tak ceny w aptekach są powalające, ja też znalazłam sobie najtaniej jak mogłam:) Po złuszczaniu - tak zamknęły się ładnie pory, wyrównał się kolor, mniej się przetłuszczała ale tylko chwilę, ja odstawiłam od razu tetrę jak sie tylko skonczyły tabletki, nie ma co stopniowo, jak wróci, to wróci, zdarzają się przypadki, ale to nie z winy tabletek... Peelingi złuszczające robią na wiosnę(wczesną) i tę późną jesień ze wzgl na słonce, filtry owszem bardzo wysokie nawet te +50, z Iwostinu np, ale słyszałam,że strasznie zapychają skórę. Ja osobiście nie używałam nic, po ok 5 tyg poszłam na solarium i łądnie opaliłam buzię:) supoer wtedy łapie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paugla
no tak, tylko że ja jadę na narty do Austrii, wysoko, i tam jeszcze to słońce od śniegu się będzie odbijać więc będę musiała uważac, bo ja piegowata i myszki od słońca mi się robią;) nie wiem jednak czy odstawienie tak od razu tetry 300 bedzie dobre, moze choc jedno opakowanie 150 wezme? albo brac przez jakis czas co 2 dzien? zobaczymy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia_83
Strasznie mnie dziwi,ze Ci nie zmniejszała dawki, bo mi za pierwszym jak drugim razem po 300 schodzili na 150, a wiem,że za pierwszym razem dostalam tylko 150 mg i miałam brać 2 razy dziennie. No ale widocznie tak ma byc:) nie ma sie co stresować. Jeśli Ci pomogą to nie wróci, wrócić może np bo znów cera nie będzie nadążać za oczyczaniem się i lub np tak jak ja miałam anginę-choroba bakteryjna i sie syfki pojawiły, lub poprostu taki urok:))) No zapytaj koniecznie dermy, bo ja słyszałam,że zapychają, sama nie próbowałam więc nie powiem.. albo jakieś opinie poczytać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paugla
wiesz co Monia, ja tylko miesiąc stosuję tę 300, i jeszcze jest trochę do leczenia- pewnie chce to porządnie doleczyć, stąd brak zmniejszenia dawki. Jest lepiej niż było, ale powiedziała że to nie jest jeszcze to co chcemy osiągnąć. Jeszcze się musi wszystko wygładzić. Zmiany są płytsze, mniejsze, ale jeszcze są (znaczy już znikają, nie ;) Co do filtrów, myślę, że znajdą się jakieś niezapychające do skóry trądzikowej, muszą takie być. Z iwostinu jest do trądzikowej, ale tylko 25. Hmm. Na wakacjach się smarowałam normalnym filtrem z ziai 25 po buzi i nie było źle :) kurcze wkurzają mnie te przebarwienia, wyglądam jak uczulona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia_83
Zejdą:) Ja dziś uzyłam kremu La roche Posay i mi pasuje:) choc musze pioprawiać makijaż w ciągu dnia, bo sie świece.... ale chyba już taki urok....:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paugla
chyba tak Monia, nie myślę żeby sam krem mógł coś z tym zrobić. wiem że wieeeki temu miałam jakiś krem matujący z garniera- matowił, spoko, ale piekł i wysuszał. ale wtedy nie miałam problemów z cerą. na tłustą cerę, ogólnie problemy z łojem i trądzikiem pomaga wiesiołek. w poniedziałek sobie kupię tabletki. podobno też jest dobry na problemy hormonalne. a ja muszę przytyć. może nie mam okresu przez swoją chudość.. czasem tak podobno jest. nie byłam na razie u gin., pomyślałam że poczekam do terminu następnej przewidywanej miesiączki. jak nie będzie- to nie ma bata. idę. tylko mam nadzieję, że nie będzie mnie faszerować hormonami. cera się poprawiła, przygasła. tylko te ślady.. jeeej. chociaż nie wyciskałam, zostały. masakra :( fuj. myślicie że epiduo może je spłycić? albo jak będę je maziać pastą cynkową? czy może same z czasem się spłycą? kwasy pewnie na nie pomogą, ale to dopiero na święta.. znacie może jakiś dobry sposób na wągry? moja siostra (1gim) ma na nosie, wokół nosa i na brodzie. smaruje benzacne, ale jak dla mnie benzacne to taki pic na wodę, tylko wysusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×