Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

marta113

Clostilbegyt i bromergon - moze sie uda 2

Polecane posty

Gość Maja35
Witam Was serdecznie .Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz bo z lekarka nie moglam sie dogadac.raz mowila tak a raz inaczej i juz sama nie wiem.Przyjmowalam w tym miesiacu clo,potem pregnyl.w sobote 17.10 byla owulacja.od poniedzialku czyli od wczoraj mam brac luteine 2x1 tabl.raz ginekolog mowila mi,ze przez 10 dni,potem.ze caly czas tylko w terminie @zrobic test i jesli bedzie negatywny to poczekac jeszce ze 3 dni,powtorzyc test i jesli nadal negatywny to dopiero odstawic luteine.tak mowila teraz a poprzednio mowila zeby brac tylko przez 10 dni ,potem odstawic i czekac co bedzie.Moglybyscie napisac jak to bylo u Was?pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarav
moim zdaniem powinnas brac 10 dni.potem odstawic i zobaczyc czy bedzie okres.nastepnie w 24 dniu cyklu test.jesli bedziesz w ciazy to do lekarza z zapytaniem co dalej.jesli bedziesz brala luteine caly czas to bedziesz sie nia sugerowac przy sprawdzeniu czy jestes w ciazy.ale to tylko moje zdanie.ja bym brala 10 dni,czekala na okres lub ciaze-ale to drugie sprawdzila dopiero w 34 dniu cyklu bo pregnyl fałszuje czesto wyniki na plus i mozesz sie nastawic ze jestes w ciazy a wyjdzie ze to pregnyl wyszedl w moczu a nie dzidzius,dlatego jeszcze raz do znudzenia przestrzegam.test po pregnylu w 34 d.cyklu lub test z krwi beta hcg w 30. powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti-75 ja dwniej brałam orgametril i o ile pamiętam to nawet w ulotce było że mogą występować plamienia. ja miałam na wywołanie okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka35
Klarav bardzo Ci dziekuje za odpowiedz.Moze jeszcze ktos sie wypowie?jak bylo z innymi?w 24 dc to chyba za wczesnie na test przy cyklu 28dniowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak najbardziej zgadzam sie z Klarav ja jak brałam lutke to lekarz kazał brac od 16lub 18 do 25dc i czekać na @ w terminie robic test jeśli pozytywny to miałam znowu brac lutke jesli negatywny czekac na @ i znowu clo... a sprawdzamy czy bez luki będe miała @ tak bardziej naturalnie... ale za to z metforminą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata RR
hej :) przeczytalam Wasz caly topik bo on mnie tez dotyczy :) wiec tak dzis mam 12 dc (od 5-10 zazywalam clo) dzis bylam pierwszy raz na monitoringu - pecherzyki sa 2 jeden dominujący na lewym jajniku 14 mm, endometrium tez ladne. W cwartek kolejny - czy pekaja. Mam pytanie i co rteraz?? Jak beda ladnie pekac jest szasa na dzidzie??? stram sie od kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli sie teraz będziecie starac i pękną pęcherzyki to jest szansa na dzidzie, życze pwodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarav
jesli beda pekaly to prawdopodobienstwo jest bardzo duze:)jesli nie pekna to nie stresuj sie bardzo bo wtedy pewnie dostaniesz pregnyl-zastrzyk na pekniecie.spokojnej głowy zycze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc. karav ma rację. Mnie tez po pregnylu lekarz kazał brac luteine od 16 do 25 dc. Potem odczekać na 28-30 dzień zrobić test, jeśli pozytywny to brać dalej luteinę i zgłosić sie do pana doktorka. jeśli @ (czego sobie nie życzę) to znów clo od 2do 6 dc i 12 dc na USG czy sa pęcherze.... Jutro 25dc, koniec luteiny i czekam na testy. Żadnych poważnych przesłanek na + nie notuję, mam wrażenie że wsztsko jest urojone...... Pozdrawiam Was, papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata RR
czy clo działa?? tzn poprawnie zadziłał lek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarav
ale jak to czy dziala?no dziala raczej.tu wiekszosc z nas jedzie badz jechalo na clostilbegycie...niektore dodatkowo bromergon lub pregnyl.badz dobrej mysli.to dobry lek ktory dziala na rosniecie pecherzykow.to pewnie Twoj pierwszy cykl z clo.proponuje bys wrocila(w miare mozliwosci czasowych)do strony pierwszej poczytala sobie nasze historie zwiazane z tym lekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAJKAKAJA
Witajcie. Maju dziewczyny maja rację. Ja co prawda brałam duphaston (ale to prawie to samo co luteina) i też dawkowanie było od 16-25 dnia cyklu i test w dniu spodziewanej miesiączki. Dopiero jak okazało się że jestem w ciąży (w 16 cyklu starań) to lekarz zalecił profilaktycznie duphaston żeby zapobiec ewentualnemu poronieniu. Także się nie denerwuj i bierz 10 dni i przerwa. A u mnie dziewczynki 23 tydzień ciąży, dzisiaj byłam na ocenie anatomii na USG, potwierdzone że będzie dziewczynka i na szczęście wszystko jest dobrze. Jego słowa jak mówił paramtry dzidzisuia i dodawał "w normie" to było jak balsam kojący. Tak się denerwowałam czy wszystko będzie dobrze. Malutka się kręciła i sobie ziewała. Mój synek był wniebowzięty jak widział dzidzię na ekraniku. Sorki że się rozpisałam ale strasznie się cieszę. A Wam chcę powiedzieć, że na pewno Wam się kochane uda. Ja też nie wierzyłam że to będzie możliwe po tylu miesiącach. A jednak się udało. Także grunt to optymizm!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka35
dziekuje Wam bardzo serdecznie.Wszystkim Wam sie uda,jestescie tak serdeczne,ze musi sie udac,Bog poprostu testuje dobrych ludzi i predzej czy pozniej kazdej sie uda i bedzie najszczesliwsza mama na ziemi.Mam jeszcze jedno pytanie odnosnie luteiny.Mam taka doustna pod jezyk.gin cos wspominala,ze mozna ja brac tez dopochwowo jak sie chce.Jak Wy bralyscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slonce31
Czesc dziewczyny. Wczoraj byłam na usg sprawdzic czy z dzidzią jest wszystko ok. Wystraszona byłam strasznie ale okazało sie, że dzidzia jest zdrowa więc jestem juz spokojniejsza. No i będę miała drugą córeczkę. Pozdrawiam wszystkie staraczki i trzymam za Was kciuki. Ostatnio jakoś cicho, żadnych nowych fasolek możę w końcu coś ruszy i zrobicie sobie świąteczne prezenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarav
sa dwie luteiny.jedna jest dopochwowa druga pod jezyk-doustna. musisz brac taka jaka przepisal Ci lekarz.moze zle go zrozumialas.moze powiedzial Ci ze istnieje i taka i taka.nie mozna brac doustnej -dowcipnie i odwrotnie.jesli juz wyklupilas i masz taka w okraglym plastikowym pudeleczku to jest doustna a jesli w kartoniku wyciskana to,,dowcipna,, one inaczej sie rozpuszczaja i sa tam jakies retyoznice.firma jest ta sama ale sa dwa rodzaje.nie kombinuj tylko bierz tak jak masz zapisane.ja przed ciaza bralam doustna(wkladasz pod jezyk i czekasz az sie rozpusci...no i jest podle gorzka)a jak juz zaszlam do kazal dopochwowa bo rownomierniej sie rozpuszcza i wchlania wolniej.jakby nie bylo i to i to to progesteron. za jakisz czas pewnie zaproponuje Ci Duphaston-a to dokladnie to samo co luteina tylko 3 razy drozsze.sklad maja ten sam,a roznica polega na tym ze : a)luteina ,,dowcipna,,rozpuszcza sie w pochwie(a co za tym idzie niestety dziala jak czopki i brudzi bielizne nlub wkladki) b)luteina pod jezyk rozpuszcza sie w buzi ale jest gorzka i nie mozna tego połknac. c)duphaston jest komfortowy bo sie go polyka i juz,ale jak luteina kosztuje raptem niecale 10 zl tak duphaston 38 zl:) no...to wsio chyba.znowu sie rozpisalam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata RR
dziewczyny poradźcie :) na pierwszym usg bylam w 11 dc czyli we wtorek (nie wiem co mi sie pomieszalo i ubzduralo ale lekarce powiedzialam ze to byl 12) i kazala mi przyjsc albo w czwartek albo w piatek - ode mnie zalezy i nie wiem, a Wy jestescie bardziej doświadczone kiedy bedzie lepiej?? wtedy pecherzyk mial 14 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarav
chyba nie ma wiekszego znaczenia czy podskoczysz w czwartek czy w piatek.jesli masz sie martwic to idz wczesniej.a Ty masz reg.cykle?nic sie nie stresuj.idz w czwartek,bedziesz miala spokojniejsza glowe:):)powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka35
Jeszcze raz wszystkim dziekuje.Czytam Was prawie od poczatku.w tym miesiacu mialam pierwszy raz clo.Wczesniej pecherzyki rosly do 20mm w 5dcsame ale nie pekaly i nie mialy wzgorka lonowego jak gin okreslila.Tzn ta miara byla troche inna bo gin podawala mi np20mmX16mm.Wtym cyklu bralam pierwszy raz clo 1x1tabl od 5-9 dc przy 28dniowych cyklach i mysle,ze ta dawka byla dla mnie za silna troszke.11dc bylam na monitoringu i byly 3 pecherzyki,jeden 22mmx23mm drugi 21mmx18mm i trzeci 18mmx15mm. 12dc mialam w poludnie podany pregnyl to byl piatek,po sluzie owulacja chyba byla w sobote popoludniu.W ten poniedzialek bylam na usg to 3 pech pekly ale byly jeszcze 2 na tym samym jajniku dosc duze prawie 19mm i zrobbily sie tez na drugim 3 na ktorym w 12dc nie bylo nic.Mam nadzieje,ze cos z tego bedzie:)moze wyda Wam sie to smieszne ze tak sie staram i dopytuje bo mam juz 2 dzieci z ktorymi nawet nie wiem kiedy zaszlam w ciaze.teraz mam 36 lat i staram sie o malenstwo,dzieci mam juz duze prawie dorosle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka35
dzis jest 17dc i dziwnie mnie brzuch boli,to moze nawet nie bol ale bardzo dziwne uczucie klocia,ciągniecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majka 35 Wiec trzymamy kciuki !!! oby sie udało jestesmy z Toba!!!!miłego wieczoru mi tez sie tak udało po 13 latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK (WIEK)-----------ILOŚĆ CYKLI--------spodziewana@------MIASTO STARACZKI ************** *8)MONIKA1981(28)----------23----------------16.10.09?-- - --- ------UK balbinka85 (24)-------------7----------------październik/listopad-WrocL ove 000kika000(23)-------------6----------------18,09,2009-- -------Mielec Dominikaa81-----------------7-----------------17.10.---- ----------Wawa monika-78 (31)--------17--------------01.11.09-----------Włocławek maja1981-----------------13----------7.11(przerwa wakacyjna ---UK mida(27)-----------------9--------przerwa w starankch...-OstrowiecSw. ania-dl(26)------------6 cykl z clo------------------21.10.09-------Wrocław *9)marc30 (31)------17 (2 z clo)------------30.10.09-----------ok. Wrocław Marta113(29)--------------26(2,5roku) ---------------16.10.09--------Cz-wa malinka2510-----------------8------------------?????---- -----------Turek *4)monika31 (31) --5z clo -------------30.10.2009?????---- Hania82(27).........5, 2 z clo.............UK Lunka23.............15....................6.11.2009..... ....kuj,pomorskie PRZYSZŁE MAMUSIE ************************* NICK (WIEK)-------TC-----TER. PORODU-------PLEC---IL CYKLI----MIASTO Angela82(27)......36......16.11.09...........synek......?........PSZCZEW Inga127 (30)-------20-------23.11.09-----------?----------1!!------- -łódzkie duszka80 (29)-----34------- 27.11.09--------córcia-----4-----------Żagań muszka28----------31---------02.12.2009---SYNEK!--- 4 z CLO----Opole agula...(27)--------5---------18.12.09 ---------?---------13-----------Kraków figata(34)..........5.........12.12.09................ ....2........zach-pom kara1983(26)------30---------19.12.09------Córcia---- - -9-----------WWY *1)Klarav(26)---------25-------24.12.09------syn!!!---- -- 9-----Częstochowa haleczka(30)------26-------02.01.2010-----córeczka---- 3-----Włocławek Madzialenka-----26-----------17.01.2010 ----SYNUŚ---------- 3z CLO Karolinka już jestem...8...17.01.2010........1 z clo (w sumie 17)..Rypin Domi883(26)---------25-------1.02.2010-----chłopiec i ?----17---- -- - Świdnica Majkakaja(26)-----23---------15.02.2010------córeczka--- --16--------Poznań slonce31(31)--------19----------09.03.2010-----4 z clo----?----- -----Rybnik kachla(29).----------16----------26.03.2010-------?----3 6 ---( 3 z clo)----katowice SZCZĘŚLIWE MAMUSIE !!!!!!!!!! ************************************** Lena1984-*** córeczka KALINKA*** 23.06.2009*** 3970g. ***57dł. koteczek19833***-córeczka MAJA*** 05.08.2009 ***4100g***57dł sytofala-***Synek BARTUŚ*** 10.08.2009*** 1980g*** 46dł -*********Córeczka NADIA*** 10.08.2009*** 2000g*** 44dł Aniabuu23***-córeczka Adusia*** 07.10.2009*** 3240g. ***54dł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marc30
Hej babeczki. Witam nowe forumowiczki. Byłam u gina i na szczęście pęcherzyki urosły (narobiły mi stracha). Endometrium piękne jak zawsze. Dostałam zastrzyk Ovitrelle i przystępujemy do działania. Przepisał mi tez luteinę dopochwowo. Pozdrawiam Was serdecznie. Pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beti-75
ja zawsze chodzę 5dc , a chodzi o to(bynajmiej u mnie) czy przypadkiem nie zrobiła się torbiel z niepękniętego pęcherzyka. Jeżeli tak to wtedy orgametril na wchłonięcie (ja tak tam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna2806
Cześć Dziewczyny :) Czekam czy @ przyjdzie, niezbyt dobrze się czuję ostatnio. Piersi bolą, mdłości rano nie mam, ale czuję się dziwnie jakbym zjadła coś niezbyt świeżego. Bromergon biorę cały czas 2x1 dotychczas dobrze go tolerowałam, czy to może być po tych lekach, jak myślicie? Pozdrawiam wszystkie staraczki, przyszłe i szczęśliwe mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata RR
hej dzis mam 13 dzien cyklu i urosło do 2 cm (chyba dobrze panią zrozumialam), podobno wszystko dbrze i pekenie, jajeczkowanie bedzie z lewego jajnika. W poniedzialek czyli 17 dc mam przyjsc i zobaczyc czy pekl - i tak sie zastanawiam czy to nie zapozno!! I czy nie rosnie za szybko i czy nie zrobi sie z tego torbiel. Czy mam sie juz zaczac starac codziennie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobitki mam pytanie czy któraś z was brała zastrzyki purogen?? jesli tak to jak organizm zareagował na te zastrzyki i ile kosztował u mnie w aptece na zamówienie 816 zł.5 fiolek po 100j.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarav
agata jesli lekarz Ci tak powiedzial to musisz mu zaufac.Ja bym sie zaczela starac od jutra.jedne dziewczyny maja taktyke ze co 2 dzien,ale ja staralam sie przez trzy dni ciagiem,tylko w duzych odstepach czasu.śmiesznie to brzmi ale poskutkowalo.(czyli jak jutro wieczorem bedzie przytulanie to w sobote tez wieczorem a nie rano)do tego tak na wszelki wypadek pilam po szklance siemienia lnianego(3 lyzki siemienia zalewasz wrzatkiem i czekasz do ostygniecia i wypijasz)tak by troche lepsze srodowisko do przetrwania mialy plemniczki(chociaz powinnas juz dawno pic-jestem wielka fanka siemienia i wiesiolka.hihihi)tak wiec ja proponuje 3 dniowy maraton weekendowy:)a lekarz kazal Ci przyjsc w poniedzialek bo spokojnie sprawdzi czy peklo(sprawdzi pojawienie sie plynu w zatoce douglasa)co jeszcze....z tego co mi wiadomo,owulacje ma sie przez jakies 11 godzin...wiec...lepiej zaczac starac sie wczesniej bo plemniczki zyja nawet 3 doby w odpowiednich warunkach:)a skoro tak Ci wszystko ladnie uroslo i lekarz jest dobrej mysli to te trzy dni spedzcie w łóżku:) (kanapie,lodowce badz pralce frani.hihihihi...kto co lubi):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×